 |
zagadka trudna do rozwązania. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-06-2012 17:48 | ewoja (6 punktów) | zagadka trudna do rozwązania.
-2 na 2 | Wyznawcy różnych religii twierdzą, iż ich bóg jest wszechmogący, lecz żaden z nich nie jest w stanie odpowiedzieć mi na jedno pytanie: Skoro bóg jest wszechmogący to dlaczego nie zniszczy szatana? Cóż za zabawny paradoks  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | . > Właśnie pisałem do innego wątku na ten temat. Szatan jest skutkiem ubocznym boga.Wiara z złych bogów (demony) sięga początków religii i jest tylko przez kolejne koncepcje religijne (wbrew temu co powiedziała Doda - przez ówczesnych mędrców, na trzeźwo) przetwarzana (zgodnie z obowiązującą modą). Zaratusztrianizm wywarł wyraźny wpływ na judaizm, a poprzez niego także na chrześcijaństwo i islam, i według części religioznawców istnieją poważne przesłanki do twierdzenia, że takie podstawowe zasady tych religii jak Sąd Ostateczny, wędrówka duszy po śmierci do piekła lub nieba, wiara w istnienie diabła i nadejście mesjasza powstały pod silnym oddziaływaniem zaratusztrianizmu. Ahura Mazda (Pan Mądrości) i jego przeciwieństwo Angra Mainju (Zły Duch) tworzą stale splecioną parę, która toczy z sobą bezustanny bój o władzę nad światem. Ahura Mazda jest jednak jedynym prawowitym Bogiem, zaś Angra Mainju jest tylko jego negatywowym odbiciem, które bez Ahury Mazdy nie mogłoby samodzielnie istnieć. pl.wikipedia.org/wiki/ZaratusztrianizmKoncepcje dualistyczne są starym wynalazkiem: pl.wikipedia.org/wiki/Dualizm_(religia)Warte przeczytania są tu te trzy artykuły: www.racjon(*)q,Gnoza..chrzescijanstwa.grozawww.racjon(*)iniona.katolickosc.manicheizmuwww.racjon(*)ymskie.oczyszczenie.z.czystychPozdrawiam. @@@ . |
#17 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | . > No i jeszcze jedna sprawa! Czym miałby straszyć bóg grzeszników gdyby nie było piekła?Cholera! Widział Pan Boga? Tak zupełnie na trzeźwo? Tak, "zły" dyscyplinuje i daje moralną satysfakcję pognębienia niewiernych, ale to tylko zmieniająca i rozwijająca się koncepcja. www.racjon(*)s,5022/q,Szatanskie.propozycjePozdrawiam. @@@ . |
| Uriel_ (360 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | To bardzo proste
Bóg nie jest idiotą.
Pozdrawiam |
#19 5 na 5 | rysiek (4593 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > To bardzo proste> Bóg nie jest idiotą.Jeszcze prostsze: Bóg "nie jest". |
#20 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > To bardzo proste> >>>Bóg nie jest idiotą.> Jeszcze prostsze:> Bóg "nie jest".Przepraszam, a co to znaczy "Bóg"? @@@ . |
#21 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > Przepraszam, a co to znaczy "Bóg"?Faktycznie. > Bóg nie jest idiotą.> Bóg "nie jest".Tylko o czym my tu właściwie mówimy? Dla mnie, bogowie to mitologiczne postacie występujące w wierzeniach religijnych różnych ludów. |
#22 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | |
| 876543 (243 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > Wyznawcy różnych religii twierdzą, iż ich bóg jest wszechmogący, lecz żaden z nich nie jest w> stanie odpowiedzieć mi na jedno pytanie: Skoro bóg jest wszechmogący to dlaczego nie zniszczy> szatana? Cóż za zabawny paradoks  Może źle pytasz? Powinieneś zapytać czemu nie zniszczy zła? A wtedy niestety obczytany moher Cię zagnie, bo wywoła Apokalipse i powie że zniszczy w Dniu Ostatecznym i polegniesz. Pytanie czemu nie zniszczy Szatana nie ma sensu. Raz rozpoczetę niszczenie nie skończy się nigdy, potem poleci Bezlzebub,potem jakiś inny demon i tak dalej  |
#24 -2 na 2 | myslacy (-1 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > Wyznawcy różnych religii twierdzą, iż ich bóg jest wszechmogący, lecz żaden z nich nie jest w> stanie odpowiedzieć mi na jedno pytanie: Skoro bóg jest wszechmogący to dlaczego nie zniszczy> szatana? Cóż za zabawny paradoks  To nie paradoks odpowiedz na to jest prosta. Gdyby nie było szatana człowiek nie miał by własnej woli bo nie mógł by wybierać pomiędzy Bogiem i Szatanem bo Szatana by nie było. A Bóg umiłował do tego stopnia ludzi że dał im wybór. I jest jeszcze coś takiego że właśnie Szatan może przyczynić się czasem do nawrócenia. |
#25 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. |
> To nie paradoks odpowiedz na to jest prosta.Och, niewątpliwie - jak wszystkie religijne odpowiedzi. > Gdyby nie było szatana człowiek nie miał by własnej woli bo nie mógł by wybierać pomiędzy Bogiem i Szatanem bo Szatana by nie było.No wiedziałem! Odpowiedź jest wręcz genialna w swej prostocie: jak by nie było Szatana człowiek nie mógłby wybrać Szatana!! Och, Bogu dzięki, że Szatan jest! Co to by była za wolna wola jakby człowiek nie mógł wybrać Szatana a ino jakieś mniejsze diabelstwo! > A Bóg umiłował do tego stopnia ludzi że dał im wybór.Ach, Boziu, chyba się, k..., rozpłaczę: jaki wspaniały, mądry Bozia! Czego on też nie uczyni dla naszego dobra?! > I jest jeszcze coś takiego że właśnie Szatan może przyczynić się czasem do nawrócenia.A to już kicha, myslacy! Co to za wybór między Bogiem Szatanem skoro przez Szatana i tak trafia się do Boga? To nieuczciwe! A tak w ogóle to czy Bogowie cudzy do wyboru by nie wystarczyli?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#26 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | |
| myslacy (-1 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | Przez Szatana sie nie trafia do Boga tak jak zapewne pomyślałeś, bardziej chodzi o to że nie które na pozór złe przejścia jak na przykład choroba mogą wyjść w końcu człowiekowi na dobre. Nie Bogowie cudzy by nie wystarczyli z założenia bo każda religia monoteistyczna zakłada że tacy porostu nie istnieją. Inną sprawą że w istocie sprawy to Bóg którego czczą te religie w istocie to ten sam Bóg. |
#28 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | Czyli nic nie zrozumiałeś - ani z mojego tekstowego posta, ani z obrazkowego Meretseger... Poczytaj trochę na stronie głównej portalu, poczytaj trochę na forum i spróbuj się zorientować gdzie jesteś, z kim masz do czynienia i stosownie do tego konstruować (albo lepiej nie) swoje wypowiedzi.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| myslacy (-1 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | Doskonale wiem gdzie jestem i z kim mam do czynienia. I właśnie dlatego pisze tak jak pisze, poza tym chce właśnie dowiedzieć się o paru sprawach. |
#30 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: zagadka trudna do rozwązania. | > Doskonale wiem gdzie jestem i z kim mam do czynienia. I właśnie dlatego pisze tak jak pisze,Wiesz gdzie jesteś, z kim masz do czynienia i dlatego wyznania wiary uznajesz za odpowiedni argument w jakiejkolwiek rozmowie? Oj.... > poza tym chce właśnie dowiedzieć się o paru sprawach.Hmmmm, wskazane byłoby zatem napisać coś ze znaczkiem "?" na końcu... takie występy jakie tu prezentujesz wyglądają raczej na próbę manipulacji, testowanie, a mam poważne wątpliwości czy to zadanie na Twoje siły.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|