Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tam gdzie ZOMO i PIS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-01-2013 12:12Sylwek (15472 punktów)Tam gdzie ZOMO i PIS
Ocena 16 na 24
Stoi też Platforma Obywatelska. Konrad Niklewicz, piarowiec PO, tłumaczy postępowanie swoich posłów wolą obywateli reprezentowanych przez sejm. p*****lę tych obywateli, bo ich "wola" pachnie mi "wolą" obywateli niemieckich, których sejm wprowadzał ustawy pozbawiające Żydów praw.

Jeśli glosowałaś/głosowałeś na PO wstydź się.

Jeśli robiłaś/robiłeś to wybierając "mniejsze zło", pamiętaj: szukaj go gdzie indziej, SLD, RPP, nie wiem, ale PO to taki sam ściek i syf jak PIS, PSL, różne pomyje po PISie i cała reszta tych degeneratów będących emanacją zdegenerowanej części "obywateli".

www.tokfm.(*)ws__zwiazkow_partnerskich.html
fakty.inte(*)y-w-sprawie-zwiazkow,1886852,3
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#16
25-01-2013 15:07
 Ocena 3 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Meretseger
>Głosowałam (raz kiedyś) na PO.

To chyba w tych samych wyborach, co ja. Też się dałem nabrać.
Wszyscy ludzie popełniają błędy, ale tylko ci mądrzejsi się na nich uczą.

PO stacza się w dwóch moim zdaniem złych kierunkach: większego fiskalizmu i ograniczenia swobód obywatelskich.

#17
25-01-2013 15:09
 Ocena 3 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Meretseger
>Dzięki Teraz wiadomo, na kogo nigdy i pod żadnym pozorem nie głosować.

Ja już od pewnego czasu wiem na kogo nigdy nie zagłosuję: PO, PiS, SLD, PSL, RP, UPR, KNP, ONR, Wszechpolacy.

Teraz pytanie: Na kogo głosować? Ja od tej pory głosuję na siebie, a Wy?

#18
25-01-2013 15:10
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Meretseger
>Rodzina i rodzicielstwo są od małżeństwa niezależne, więc niech się ministrant sprawiedliwości (i prawa?) nie ośmiesza.
Ja tylko nie rozumiem dlaczego para, która z jakichś powodów nie chce (choć może) wziąć ślubu miałaby uzyskiwać choćby niektóre z praw należnych małżeństwu.


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)

#19
25-01-2013 15:14
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Dariusz Godyń
>>Jeśli glosowałaś/głosowałeś na PO wstydź się.
>Nie głosowałem na Po i nie uważam by ktoś kto na nich głosował miałby się wstydzić.

Jestem w stanie dostrzec dobre podstawy dla pewnego dyskomfortu wewnętrznego u kogoś, kto poparł partię, której niemała część kategorycznie potępia (i torpeduje) wszelkie możliwe projekty związków partnerskich czy popiera całkowity zakaz aborcji (także w sytuacji zagrożenia życia ciężarnej).

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"

#20
25-01-2013 15:14
 Ocena 8 na 8
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Maddy
>Frekwencja na wyborach jest beznadzieja, ale gdyby ci co to "nie mam na kogo głosować" i "to nic nie zmieni" zainteresowali się kandydatami ze swojego okręgu, tymi których nie zapraszają do "Kropki nad i", a potem ruszyli tyłki na wybory, to wybory w końcu mogłyby coś zmienić.

Zainteresowałem się i cały czas się interesuję. Chodzę na spotkania z politykami. Zadaję pytania nawet jak mi nie udzielają głosu. I jedyny wniosek jaki mam to że jest to banda ignorantów z zerową wiedzą, uprzedzeniami, którzy nie mają żadnego programu poza wygraniem wyborów i korzyściami finansowymi.
Fakt jest taki, że nie ma na kogo głosować. Ludzie sensowni się nie przebiją z argumentami, bo zidiociałe społeczeństwo nie jest w stanie nawet tych argumentów zrozumieć. Dlatego głosują wg uczuć, urody, elokwencji kandydatów.
Nic się w najbliższych latach nie zmieni. Mądrzejsi wyjeżdżają.

#21
25-01-2013 15:15
 Ocena 17 na 17
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Ja tylko nie rozumiem dlaczego para, która z jakichś powodów nie chce (choć może) wziąć ślubu miałaby uzyskiwać choćby niektóre z praw należnych małżeństwu.

Bo maja taką ochotę. Bo poza bezinteresowną ludzką zawiścią nie ma żadnych przeciwskazań.

#22
25-01-2013 15:20
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi kulka_na_mole

>Ja tylko nie rozumiem dlaczego para, która z jakichś powodów nie chce (choć może) wziąć ślubu miałaby uzyskiwać choćby niektóre z praw należnych małżeństwu.

Masz w szczególności na myśli parę lesbijską czy parę gejowską?

#23
25-01-2013 15:28
 Ocena 5 na 5
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Jan Werbiński

>Bo maja taką ochotę. Bo poza bezinteresowną ludzką zawiścią nie ma żadnych przeciwskazań.

Bo takie są okoliczności, że inaczej nie mogą jest jeszcze wiele powodów a najważniejszy jest taki, że tak chcą. I nikt im tego nie zabroni niezależnie jakie idiotyczne oraz opresyjne prawo ktoś uchwali.

#24
25-01-2013 15:41
 Ocena 3 na 3
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi liliac
>Jestem w stanie dostrzec dobre podstawy dla pewnego dyskomfortu wewnętrznego u kogoś, kto poparł partię, której niemała część kategorycznie potępia (i torpeduje) wszelkie możliwe projekty związków partnerskich czy popiera całkowity zakaz aborcji (także w sytuacji zagrożenia życia ciężarnej).

A ja nie głosuje na partie tylko na mniejsze zło. Zło ma to do siebie że jest złe, bez względu na to czy małe czy duże. Jedyną alternatywą jaką widzę jest niegłosowanie wcale. Bo nie widzę partii która po prostu jest dobra. Tylko że wtedy mój brak głosu po równo wesprze wszystkich a ja wole sobie wybrać... Nie czuje z tego powodu dyskomfortu.

#25
25-01-2013 15:54
 Ocena 1 na 1
DEMONICON (4893 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Jan Werbiński

>Teraz pytanie: Na kogo głosować?

ewybory.eu/partie-polityczne/

Pozdrawiam

#26
25-01-2013 16:01
 Ocena 1 na 3
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
>Jeśli robiłaś/robiłeś to wybierając "mniejsze zło", pamiętaj: szukaj go gdzie indziej, SLD, RPP, nie wiem.

Ja głosowałem na PO bo uważam ich za najmniejsze zło. Poglądy części posłów tej partii na sprawy światopoglądowe bardzo mi przeszkadzają nie przeczę. Ale jeszcze bardziej mi przeszkadzają poglądy ekonomiczne pańskich alternatyw. Czy nie wydaje się panu że w dzisiejszych czasach ekonomia jest ważniejsza? SLD już miało okazje rządzić i włazili pod kiecki biskupom jeszcze bardziej niż PIS. W gospodarce reprezentując betonowy komunizm. Ja dziękuje za taką alternatywę. RP to wciąż nieprzewidywalne sezonowe zjawisko bez składu i ładu. Oni się ledwo na mniejszego koalicjanta nadają i to z przymrożeniem oka. Jeszcze jakieś alternatywy do roli mniejszego zła?

#27
25-01-2013 16:01
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi DEMONICON
>>Teraz pytanie: Na kogo głosować?
>ewybory.eu/partie-polityczne/

Która z nich zrzesza racjonalistów?

#28
25-01-2013 16:02
 Ocena 15 na 15
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
Wiecie co? Mnie to się cały czas wydaje, że przeciwko związkom partnerskim głosują największe zboki. Czemu? A no mówiąc kolokwialnie do wzajemnego "ruchania" się nie potrzeba przecież ani zgody sędziego ani żadnych innych ustaw i orzeczeń poza "16+". Więc gdyby tylko i wyłącznie o to chodziło to nikt by nikomu tymi związkami dupy nie zawracał, skoro chodzi "tylko i wyłącznie o wiadomo co" to wystarczą i krzaczory w Bieszczadach.

No i jeśli ktoś patrząc na jakąś parę zamiast myśleć sobie:
- Pewnie jest im ze sobą dobrze
- Mają szczęście znaleźć drugą kochającą osobę
- Też bym chciał/a by ktoś mnie tak kochał

To zastanawia się:
- Ciekawe który któremu w dupsko wsadza
- Pewnie często to robią
- Łe jakie to paskudne tak komuś ssać/lizać
- Może szybko tędy przemknę bo im jeszcze stanie na mój widok

No to sorki, ale to tylko i wyłącznie źle świadczy o tym człowieku a nie danej homo-parce.
Nie mówiąc już o tym że małżeństwo traktuje wtedy jako fabrykę ludzi, a nie chęć przeżycia X lat z drugą osobą.

www.tokfm.(*)alizmie__ktore_podzielily.html

Lista zboków tygodnia:

Cytat:
Artur Górski: Nie ma przecież wątpliwości, że pomiędzy dwoma mężczyznami albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość, a już zupełnie nie miłość małżeńska. To nie jest kwestia tylko religii, ale i biologii.

1) "Bo tak i już"?
2) Znaczy się dwoje ludzi zaczyna się kochać (w tym sensie... um... metafizycznym?) DOPIERO po ślubie, a wcześniej to tylko taka popierdówka, tak? No chyba że miłość = "muszę bo nie mam wyjścia"...
3) Jeśli pan poseł nie widzi różnicy pomiędzy "kocham cię i zrobię dla ciebie wszystko" a "masz fajne cycki idźmy się bzykać" to mnie pozostaje panu posłowi jedynie szczerze współczuć. No i jego żonie również, skoro jeśli zostałaby zgwałcona
musiałaby rodzić, bo przecież po to w zasadzie przeznaczona jest...

Cytat:
Krystyna Pawłowicz: Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną

1) Tak, bo oczywiście rozwodów w Polsce nie ma i nie będzie. No i jakiego fundowania?! O_o Czyżby ktoś za coś musi płacić? Skoro już ktoś chce wstępować w związek to chyba ma tą decyzję przemyślaną chociaż trochę...
2) Tak, bo małżeństwa się zawiera tylko po to by sobie poruchać, gratuluję głębi postrzegania relacji międzyludzkich.
3) A sympatia, a przywiązanie, a chęć spędzenia reszty życia z jedną tylko osobą to gdzieś się ulotniły przy okazji...

Cytat:
Krystyna Pawłowicz: Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą. Projekty są sprzeczne z konstytucją, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności. Ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czym naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków

1) Mnie zastanawia cały czas co to jest ta "natura". Bo nie produkuje się wtedy nowych obywateli? Skoro człowiek jest częścią natury to to co robi też do niej należy, wiec fail.
2) DAFUQ?! Czyli to że 2 kochające się osoby NIE MOGĄ być razem JEST sprawiedliwe i nie narusza zasady wolności. Aha.
3) Bo poczucie estetyki Józka hodowcy krów jest ważniejsze od szczęścia obojga ludzi. Nie no ok, przecież to jest takie katolickie...

Cytat:
Tadeusz Woźniak: Homoseksualizm od wieków uważa się za poważne zepsucie.

Ludzie, nie spieszcie się kochać ludzi, kij z tym, że odchodzą xD Miłość jest zła. Taka psychiczna oczywiście, bo tak to się macie ruchać ile popadnie bo nie będzie miał kto wam na emerytury zaiwaniać.

Cytat:
Kazimierz Ziobro: Dekalog jest podstawą dla wszystkich prawników. Tam jest napisane: Nie pożądaj żony bliźniego swego, a nie partnera swego

1) Ten pierwotny biblijny o nie czczeniu żadnych podobizn boga na ziemi? Czy o jakiś inny panu chodzi?
Ad. drugie zdanie: Czyli generalnie męża sąsiadki już można pożądać? Bwahahahaha!

#29
25-01-2013 16:03
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Jan Werbiński
To, że ktoś ma ochotę na korzystanie z przywilejów należnych innym nie jest żadnym uzasadnieniem, aby mu te przywileje przyznać. Przeciwwskazania są oczywiste - brak spełnienia warunków wymaganych do przyznania przywilejów.


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Sylwek
>Masz w szczególności na myśli parę lesbijską czy parę gejowską?
Nie wiedziałem, że pary homoseksualne mogą w Polsce zawierać śluby.


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365