 |
Nie przeszkadzać nowej władzy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-10-2015 23:48 | woma (381 punktów) | Nie przeszkadzać nowej władzy
1 na 7 | Opozycja powinna milczeć. Opozycja nie powinna w ogóle zabierać głosu w jakichkolwiek debatach politycznych. Opozycja nie powinna brać udziału w głosowaniach. Skoro Polacy postanowili oddać pełnię władzy jednej opcji politycznej, to nie powinni się spodziewać, że ktokolwiek będzie się wysilał, by głosić swe poglądy tylko po to, by je tylko zakomunikować innym, szczególnie tym, którzy mają to w głębokim poważaniu. Niech władza recenzuje się sama i niech sama siebie ogranicza. Łatwiej bronić swych decyzji, gdy ktoś im się sprzeciwia. Trudniej, gdy samemu trzeba uzasadnić ich racjonalność.
W walce z partią pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistym prawem i rzeczywistą sprawiedliwością, wystarczy zostawić jej swobodę w realizacji jej zamierzeń. Bez odniesienia do wroga partia ta nie jest w stanie sformułować własnego programu, chyba że jest to program o charakterze totalitarnym.
Polacy o poglądach lewicowych to w większości durnie, którzy nie potrafią logicznie myśleć. Logicznie nie potrafią też myśleć zwolennicy PiS, ale to nie usprawiedliwia zwolenników przestrzegania praw człowieka i praw obywatelskich. Każdy, kto jest zwolennikiem rządów silnej ręki jest idiotą, bo nie rozumie, że takie rządy służą tylko rządzącym i za nic mają tych, którzy je popierają. Przykład Hitlera i Stalina nie pozostawia żadnych wątpliwości.
W rządy PiS uwierzę, gdy: - nie powstanie ani jeden pomnik LK, - żaden dziennikarz nieprzychylny PiS nie zostanie pozbawiony pracy, - żaden dziennikarz popierający PiS nie otrzyma etatu w publicznej TV, - nikt nie poniesie konsekwencji głosowania na nie PiS lub jego koalicjanta, - nikt nie stanie się ofiarą PiS. - konstytucja RP nie zaprzeczy prawom czlowieka.
Reszta jest milczeniem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >A co, naprawdę tertium non datur?> A jest? 7,0%.Taki ma wynik, co nie znaczy, że nie istnieje. Trzeba ludzi przekonać, żeby przestali głosować na wiecznie te same gęby z POPiS. |
#17 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | . Od wczoraj jesteśmy w nowej Polsce i moim zdaniem ten nowy kawałek naszej rzeczywistości na długo przejdzie do historii.> Na pewno. Od 1989 roku nie zdarzyło się by partie lewicowe (na użytek dyskusji) nie weszły do Sejmu to raz. Dwa PiS może rządzić sam. Trzy PSL nie będzie potrzebny w koalicji.Tak, zgadzam się z Panem (choć uważam, iż lewicowe partie to nie weszły na wszelki użytek). > Powiem szczerze jestem ciekaw. PiS ma pełną władzę. Prezydenta, Senat i Sejm.Ja też jestem ciekawym? > Jednak moim zdaniem władza ma słabe zamocowanie w społeczeństwie, które jest bardzo podzielone i tutaj się nic nie zmieniło, chyba ze PiS zmądrzeje i nie będzie na sile pchał swojej wizji.PiS zmądrzeje? > Wtedy będą rządzić długo co może będzie z pożytkiem dla Polski (10% szans). - A cóż to jest za bajka! Wszystko to być może! - Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.@@@ . |
#18 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | . Każdy, kto jest zwolennikiem rządów silnej ręki jest idiotą...> O! Wyniki demokratycznych wyborów się nie podobają, to hejcik...Podobają się, a dlaczego miałyby się nie podobać?> Jeśli ktoś tuż po wyborach pisze o wyborcach: durnie, idioci... to raczej mu się wyniki nie podobają.Taki język to należy raczej nazwać poziomem warzywnym, choć użycie zaraz po wyborach takiego języka emocjonalnie wcale nie jest dziwnym. Pewne określenia same na usta się cisną. Różnie różni wybierali, ale tak uogólniając to ja jednak też nie najlepiej sądzę o intelektualnym poziomie naszych wyborców, choć przegrani na swoją przegraną też sobie ciężko zapracowali przez zbyt dobre mniemanie na własny temat i lekceważenie głosujących. > Nie wiem jak tam Pan to rozumie, ale podejrzewam, że każdy ogarnięty człowiek tak właśnie to rozumie.Wiem, iż Pan nie wie, gdyż już z zasady moich wypowiedzi nie czyta, a jeżeli już przeczyta to rozumie z nich jedynie to, że się z Panem nie zgadzam. Mam dosyć stałe poglądy, które jeżeli się zmieniają pod napływem nowych informacji, to ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. Pisałem tu i o ideologii PiS-u i o Pańskim stosunku do tej partii: www.racjonalista.pl/forum.php/s,626503/z,0www.racjonalista.pl/forum.php/s,658211/z,0www.racjonalista.pl/forum.php/s,552946/z,0www.racjonalista.pl/forum.php/s,477087/z,0Moje poglądy prawie wcale się nie zmieniły - co najwyżej dziejące się fakty tylko je ugruntowały. To zupełnie nowa jakość.> Cieszę się, że i Pan to dostrzega.Nie tylko dostrzegam, ale tak jak umiałem to przed nią przestrzegałem. Od wczoraj jesteśmy w nowej Polsce i moim zdaniem ten nowy kawałek naszej rzeczywistości na długo przejdzie do historii.> Myślę podobnie. Jeśli faktycznie PiS będzie rządził sam, to będzie to zupełnie nowy okres w Polsce,Tak, tu jesteśmy zgodni. > dużo lepszy niż dotychczasowe.Ale tu już jesteśmy alternatywni. Mnie się wydaje, że będzie to najgorszy okres w Polsce po 1989 roku. > No, wściekły antyklerykalizm, nie jest szczęśliwy,Moim zdaniem - w Polsce po 1989 roku występował tylko "wściekły klerykalizm" połączony z pazernością Kościoła na dobra doczesne. www.racjonalista.pl/forum.php/s,491197#w491276www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,493492#w493675> ale też sprawy homoseksualistów i swieckości państwa to nie najważniejsze dla kraju sprawy. Świeckość państwa ma podstawowe znaczenie, gdyż nie znane są dobre dla społeczeństwa żadne państwa, w których władza podporządkowana jest ideologii. Żadna tyrania, dyktatura, czy totalitaryzm nie wychodzi narodom na zdrowie. Ludziom na pewnym poziomie intelektualnym i etycznym nie przeszkadza załatwić dla nich sprawy mało istotne, ale bardzo istotne dla jakiś tam mniejszości. To tylko w mentalności "warzywniaków" można sobie lekceważyć najważniejsze problemy dla jakiejś tam grupy. > Europa ma kilka problemów: uchodzcy, Ukraina, Grecja, kwestia euro, TTIP, wyjście GB z UE i inne.Europa ma wiele problemów i własne - dosyć mądre - zasady ich rozwiązywania. Znane mi podejście PiS-u do tych spraw niczego nie załatwi. > Wolę tutaj Jarka niż plastikowe, pozbawione decyzyjnosci PO.To, iż Pan woli pana Kaczyńskiego i PiS, to chyba dla wszystkich inteligentnych czytelników naszego forum jest od początku oczywiste. Ja bardzo boję się rządów PiS-u. Nie osobiście, ale dla mojej ojczyzny. > Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.Właśnie tu w powyższym Pańskim motcie łatwo dostrzega się szczyty intelektualnej refleksji zwolenników PiS-u oraz zapowiedź tego co nam rządy PiS-u przynieść mogą. @@@ . |
#19 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy |
> Od wczoraj jesteśmy w nowej Polsce i moim zdaniem ten nowy kawałek naszej rzeczywistości na długo przejdzie do historii.A co? Będzie nowa transformacja? Na tamtą się nie załapałem. A to była pompa jakiej nikomu się już nie uda długo powtórzyć. > Myślę podobnie. Jeśli faktycznie PiS będzie rządził sam, to będzie to zupełnie nowy okres w Polsce, dużo lepszy niż dotychczasowe.A co? USA znosi wizy dla Polaków i daje zielone karty? I będzie przebitka wyjazdu do Anglii? > No, wściekły antyklerykalizm, nie jest szczęśliwy,Wściekły? Są jakieś widełki czy to powiatowo będzie określane kto się łapie? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >Jeśli ktoś tuż po wyborach pisze o wyborcach: durnie, idioci... to raczej mu się wyniki nie podobają.> Taki język to należy raczej nazwać poziomem warzywnym, choć użycie zaraz po wyborach takiego języka emocjonalnie wcale nie jest dziwnym...Jest Pan bardzo wyrozumiały dla wybranych forumowiczów. > Wiem, iż Pan nie wie, gdyż już z zasady moich wypowiedzi nie czyta, a jeżeli już przeczyta to rozumie z nich jedynie to, że się z Panem nie zgadzam. Mam dosyć stałe poglądy...Z przykrością muszę Panu zakomunikować że rozumiem pańskie posty. Nie ma w nich nic czego nie może pojąć przeciętny nawet forumowicz. > to ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. Pisałem tu i o ideologii PiS-u i o Pańskim stosunku do tej partii...nie wiem co Pan sobie ubzdurał, ja w każdym razie w tych akurat wyborach nie głosowałem na PiS. > Nie tylko dostrzegam, ale tak jak umiałem to przed nią przestrzegałem.> Ale tu już jesteśmy alternatywni. Mnie się wydaje, że będzie to najgorszy okres w Polsce po 1989 roku.Niepotrzebnie, PiS już rządził i jakoś NIC strasznego się nie wydarzyło. Pan straszy PiSem jak PO w kampanii, ktoś w to uwierzy? Swoją drogą dużą część tych wrednych "Pisiorów" z rządu, PO lub SLD, przyjęło do siebie. To chyba nie byli tacy straszni: Gilowska, Giertych, Kamiński, Religa, Kluzik, Sikorski, Aumiller, Dorn, Woźniak, Barszcz, a ilu jeszcze różnych sekretarzy i podsekretarzy, którzy pracowali za PiS i za PO! Straśny ten PiS, ze łola makaron! > > No, wściekły antyklerykalizm, nie jest szczęśliwy,> Moim zdaniem - w Polsce po 1989 roku występował tylko "wściekły klerykalizm" połączony z pazernością Kościoła na dobra doczesne.> Świeckość państwa ma podstawowe znaczenie, gdyż nie znane są dobre dla społeczeństwa żadne państwa, w których władza podporządkowana jest ideologii...To i słusznie Pan pisze, zgadzam się. Ja jednak nie uważam, aby Polska była podporządkowana ideologii lub KK. To pańska ocena, uwzględniając pański ideologiczny przeceiż (czy tam ideowy, jak Pan woli) światopogląd, dość skrajna. > To, iż Pan woli pana Kaczyńskiego i PiS, to chyba dla wszystkich inteligentnych czytelników naszego forum jest od początku oczywiste. Ja bardzo boję się rządów PiS-u. Nie osobiście, ale dla mojej ojczyzny.Jesli mam wybór pomiędzy plastikiem i facetem z jajami, biorę tego z jajami. > > Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.> Właśnie tu w powyższym Pańskim motcie łatwo dostrzega się szczyty intelektualnej refleksji zwolenników PiS-u oraz zapowiedź tego co nam rządy PiS-u przynieść mogą.Proszę być spokojnym, nic złego się nie stanie. Bardziej bałbym się rzadów takich ludzi jak Pan niż Jarka.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów. |
| Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >>Teraz może Ci z Razem stworzą jakąś jakość, ale też wątpię, bo z pomysłami na 75% podatek to sorrry...> >Zarabiasz ponad pół miliona rocznie, że wątpisz...? Działajmy i mądrze głosujmy, a niemożliwe stanie się możliwe.> Tyle nie zarabiam, ale też to skrajnie nieuczciwe wobec przedsiębiorców. Oddawać 75% dochodu?Eh... zgodzę się że te 75% brzmi dość radykalnie, ale prawdę mówiąc niewielu tutaj by się załapało (i to nie tylko dlatego że mało kto zarabia >40k/miesiąc). Rozmaite Kulczyki i tak już przeniosły co się da na Cypr/do Luksemburga, więc to nie oni. Z kolei państwowo-prywatne zarządy spółek to goście którzy sami (lub z kolegami) ustalają własne wypłaty (i jeśli Skarb Państwa nie posiada większości to nie dotyczy ich ustawa kominowa)... jak im przyjdzie zapłacić choćby i 90% to po prostu na następnym zgromadzeniu przegłosują odpowiednią "waloryzację". |
#22 -1 na 1 | Alfonsinho Sextest I (62 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >- Upadek tzw zjednoczonej lewicy, która od zawsze lewicą była tylko z nazwy. To daje możliwość że za 3-4 lata przy następnych wyborach powstanie jakaś realna alternatywa> Przecież powstała mniej więcej na początku tego roku.> Piszesz o tych socjalistycznych ekstremistach z partii Razem? Nie mają żadnych szans ani za 4 lata ani za 40-ści. |
#23 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > Tyle nie zarabiam, ale też to skrajnie nieuczciwe wobec przedsiębiorców. Oddawać 75% dochodu?Skrajnie nieuczciwe jest zarabiać miliony, podczas gdy inni członkowie społeczeństwa zarabiają tyle, że nie starcza, żeby opłacić rachunki, ubrać, nakarmić i wykształcić dzieci itd... > ludzie wtedy przeniosą biznes na Słlwacje, Czechy, Litwę... i tyle z tej kasy będzie... To socjalizm totalny...Wystarczy uchwalić PRAWO, że jeśli robisz biznes w Polsce podatki płacisz w Polsce, a jak się nie podoba wyjeżdżaj ze swoją firmą, znajdą się inni, którzy chcą żyć, pracować i płacić podatki w Polsce.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#24 1 na 1 | eveeoU (280 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >>- Upadek tzw zjednoczonej lewicy, która od zawsze lewicą była tylko z nazwy. To daje możliwość że za 3-4 lata przy następnych wyborach powstanie jakaś realna alternatywa> >Przecież powstała mniej więcej na początku tego roku.> >> Piszesz o tych socjalistycznych ekstremistach z partii Razem? Nie mają żadnych szans ani za 4 lata ani za 40-ści.> Ok wròżko ok.  |
| mysterydani (41 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | ja naprawde nie rozumiem kto na nich głosował, jak powstaną te pomniki to to juz naprawde bedzie dramat, ale pomyślcie lepiej co sie stanie jak Ci ludzie nagle zakażą antykoncepcji, zbanują tabletki 72po wszedzie, o in vitro nie wspomne.... To bedzie ciemnogród rozmnażający się jak ludzie w Afryce a jednoczesnie wszystko pochłonie bieda bo wielu ludzi po prostu nie stać na dziecko i zacznie sie biedowanie
Nazywam się Daniela kruk, długi czas byłam zdołowana dopóki nie odnalazłam czegoś takiego jak joga i medytacja, polecam! |
#26 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | . > Jest Pan bardzo wyrozumiały dla wybranych forumowiczów.Nigdy nigdzie nie byłem głosicielem żadnych nie niezaprzeczalnych prawd. Mam zdecydowane własne poglądy. Bardzo często podkreślam swój subiektywizm. Preferuję samodzielnie myślącą inteligencję, a Panu też ktoś plusy klika. Wiem, iż Pan nie wie, gdyż już z zasady moich wypowiedzi nie czyta, a jeżeli już przeczyta to rozumie z nich jedynie to, że się z Panem nie zgadzam. > Z przykrością muszę Panu zakomunikować że rozumiem pańskie posty.Nie dostrzegam w tym mniemaniu żadnej dla mnie przykrości. > Nie ma w nich nic czego nie może pojąć przeciętny nawet forumowicz.Staram się pisać jak najprostszym aby być komunikatywnym dla wszystkich. Nawet dla Pana. Staram się czytać z jak największym zrozumieniem wypowiedzi innych i podstawie lektury Pańskich wypowiedzi mam przekonanie, iż Panu najczęściej się tylko wydaje, iż Pan rozumie wypowiedzi innych. Zresztą to niezrozumienie wiele osób, w tym także ja na konkretnych przykładach Panu wykazywało, ale Pan zawsze twierdzi, iż rozumie, tyle tylko, że z tego Pańskiego "rozumienia" nic nie wynika. Mam dosyć stałe poglądy, które jeżeli się zmieniają pod napływem nowych informacji, to ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. Pisałem tu i o ideologii PiS-u i o Pańskim stosunku do tej partii.> nie wiem co Pan sobie ubzdurał, ja w każdym razie w tych akurat wyborach nie głosowałem na PiS.Tak, oczywiście wierzę bo muszę, tak jak wierzę we wszystkie Pańskie tu zapewnienia, a najbardziej w te, iż zawsze ma Pan niezaprzeczalne argumenty we wszelkich tu dyskusjach. Wierzę Panu - tyle tylko, iż ja już z zasady niewierzący jestem. Moje poglądy prawie wcale się nie zmieniły - co najwyżej dziejące się fakty tylko je ugruntowały. Nie tylko dostrzegam, ale tak jak umiałem to przed nią przestrzegałem. Jeśli faktycznie PiS będzie rządził sam, to będzie to zupełnie nowy okres w Polsce, dużo lepszy niż dotychczasowe. No, wściekły antyklerykalizm, nie jest szczęśliwy, ale też sprawy homoseksualistów i swieckości państwa to nie najważniejsze dla kraju sprawy. Europa ma kilka problemów: uchodzcy, Ukraina, Grecja, kwestia euro, TTIP, wyjście GB z UE i inne. Wolę tutaj Jarka niż plastikowe, pozbawione decyzyjnosci PO.Mnie się wydaje, że będzie to najgorszy okres w Polsce po 1989 roku.> Niepotrzebnie, PiS już rządził i jakoś NIC strasznego się nie wydarzyło.Nic strasznego się nie wydarzyło tylko dla ludzi pamiętających wybiórczo. Zamkniętych na rzeczywistość i żyjących we własnej zmitologizowanej rzeczywistości. Ja pamiętam sporo przykładów tego zła, którego teraz jeszcze bardziej się boję. > Pan straszy PiSem jak PO w kampanii, ktoś w to uwierzy?Pan na pewno nie, ale ja ani nie straszę, ani nawet nie ostrzegam - ja sam się boję. To moja ojczyzna i nigdzie się stąd nie wybieram. > Swoją drogą dużą część tych wrednych "Pisiorów" z rządu, PO lub SLD, przyjęło do siebie. To chyba nie byli tacy straszni: Gilowska, Giertych, Kamiński, Religa, Kluzik, Sikorski, Aumiller, Dorn, Woźniak, Barszcz, a ilu jeszcze różnych sekretarzy i podsekretarzy, którzy pracowali za PiS i za PO!Różni są ludzie. Jedni są stali w poglądach inni mają zawsze takie poglądy jakie akurat są potrzebne. Nigdzie nie ma wszyscy. W każdej formacji - nawet w tych najbardziej zbrodniczych - zdarzali się ludzie przyzwoici. W mojej ocenie nagromadzenie w PiS-ie ludzi o złych mentalnościach jest bardzo duże. Czym jest ta "zła mentalność" - jest właśnie tym co Pan tu (nawet w tym wątku) prezentuje. > Straśny ten PiS, ze łola makaron!Dla Pana żaden straszny. Jest wprost wspaniały i rozumiem Pańską radość, iż Pańska formacja zdobyła ogromną władzę w Polsce. Tak ja się boję, gdyż pamiętam gdy PiS miał tylko trochę władzy i na krótko. > No, wściekły antyklerykalizm, nie jest szczęśliwy, Moim zdaniem - w Polsce po 1989 roku występował tylko "wściekły klerykalizm" połączony z pazernością Kościoła na dobra doczesne. Świeckość państwa ma podstawowe znaczenie, gdyż nie znane są dobre dla społeczeństwa żadne państwa, w których władza podporządkowana jest ideologii. Żadna tyrania, dyktatura, czy totalitaryzm nie wychodzi narodom na zdrowie. > To i słusznie Pan pisze, zgadzam się. Ja jednak nie uważam, aby Polska była podporządkowana ideologii lub KK. To pańska ocena, uwzględniając pański ideologiczny przeceiż (czy tam ideowy, jak Pan woli) światopogląd, dość skrajna.Dyskryminujący nie odczuwa dyskryminacji. Radzieccy komuniści też uważali, iż żyją w demokratycznym państwie. Pan - jako klerykał - uważa, iż to Kościół w Polsce jest dyskryminowany. > Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.Właśnie tu w powyższym Pańskim motcie łatwo dostrzega się szczyty intelektualnej refleksji zwolenników PiS-u oraz zapowiedź tego co nam rządy PiS-u przynieść mogą.> Proszę być spokojnym, nic złego się nie stanie. Bardziej bałbym się rzadów takich ludzi jak Pan niż Jarka.Moje rządy nikomu nie grożą, a rządy takich jak pan Kaczyński i jego partia odczujemy wkrótce i się przekonamy ile są warte i czy Bogusławski się mylił. Bardzo chciałbym choć raz Panu przyznać rację i pomylić się w ocenie perspektywy dla naszego kraju pod ich rządami. To także mój kraj. @@@ . |
#27 1 na 1 | Nick0dem (18 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > Opozycja powinna milczeć. Opozycja nie powinna w ogóle zabierać głosu w jakichkolwiek debatach> politycznych. Opozycja nie powinna brać udziału w głosowaniach. Skoro Polacy postanowili oddać> pełnię władzy jednej opcji politycznej, to nie powinni się spodziewać, że ktokolwiek będzie się> wysilał, by głosić swe poglądy tylko po to, by je tylko zakomunikować innym, szczególnie tym, którzy> mają to w głębokim poważaniu. Niech władza recenzuje się sama i niech sama siebie ogranicza. Łatwiej> bronić swych decyzji, gdy ktoś im się sprzeciwia. Trudniej, gdy samemu trzeba uzasadnić ich> racjonalność.> W walce z partią pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistym prawem> i rzeczywistą sprawiedliwością, wystarczy zostawić jej swobodę w realizacji jej zamierzeń. Bez> odniesienia do wroga partia ta nie jest w stanie sformułować własnego programu, chyba że jest to> program o charakterze totalitarnym.> Polacy o poglądach lewicowych to w większości durnie, którzy nie potrafią logicznie myśleć.> Logicznie nie potrafią też myśleć zwolennicy PiS, ale to nie usprawiedliwia zwolenników> przestrzegania praw człowieka i praw obywatelskich. Każdy, kto jest zwolennikiem rządów silnej ręki> jest idiotą, bo nie rozumie, że takie rządy służą tylko rządzącym i za nic mają tych, którzy je> popierają. Przykład Hitlera i Stalina nie pozostawia żadnych wątpliwości.> W rządy PiS uwierzę, gdy:> - nie powstanie ani jeden pomnik LK,> - żaden dziennikarz nieprzychylny PiS nie zostanie pozbawiony pracy,> - żaden dziennikarz popierający PiS nie otrzyma etatu w publicznej TV,> - nikt nie poniesie konsekwencji głosowania na nie PiS lub jego koalicjanta,> - nikt nie stanie się ofiarą PiS.> - konstytucja RP nie zaprzeczy prawom czlowieka.> Reszta jest milczeniem.Post otwierający wątek do powyborczej dyskusji w ciekawej formule zaczepno-polemicznej. Spodziewałbym się takiego raczej na forach popularnych portali informacyjnych, gdzie oczywiście byłby natychmiast zalany falami "hejtów" i "lajków". Tu jednak trudniej sprowokować użytkowników do "machania mieczem jak cepem", do wpisów typu "Ty gimbazo!", a wręcz nawet taki wpis może być przyczynkiem do dyskusji o roli opozycji i możliwości stworzenia konstruktywnego układu opozycyjnego w oparciu o zbieżności i różnice programowe poszczególnych ugrupowań w świetle sejmowej arytmetyki. To także punkt wyjścia do dyskusji o opozycji pozaparlamentarnej uwzględniającej ogromną część społeczeństwa wykluczonej przez zasady ordynacji wyborczej lub własną decyzję o niewzięciu udziału w wyborach. Tylko jedna uwaga: zarzucając komuś brak umiejętności logicznego myślenia, warto samemu wystrzegać się popełniania błędów logicznych. Niewystąpienie wymienionych symptomów rządów PiS powinno raczej spowodować zwątpienie w fakt tychże rządów istnienia...  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > Moje rządy nikomu nie grożą, a rządy takich jak pan Kaczyński i jego partia odczujemy wkrótce i się przekonamy ile są warte i czy Bogusławski się mylił. Bardzo chciałbym choć raz Panu przyznać rację i pomylić się w ocenie perspektywy dla naszego kraju pod ich rządami. To także mój kraj.Proszę napisać, czego Pan się boi, wymienić kilka tych obaw. Co strasznego mogą przynieść rządy PiS? |
#29 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > Proszę napisać, czego Pan się boi, wymienić kilka tych obaw. Co strasznego mogą przynieść rządy PiS?> Powiem czego ja się najbardziej boję: Państwa nacjonalizmu. Państwa, w którym autochtoni od wieków żyjący na swojej ziemi będą nazywani "zakamuflowaną opcją niemiecką", Państwa religijnej nietolerancji. Państwa w którym cieszyńskie lutry, w tym także moja rodzina nie będą się czuli jak w domu*. Państwa, w którym katolicyzm w wersji rydzykowo-hosertowej będzie oficjalną ideologią, a dla Bonieckiego będę szukał mieszkania na Zaolziu. Niestety dotychczasowa obserwacja polskiego politycznego życia mój strach raczej utwierdza niż łagodzi * nie ja jeden się tego obawiam parlament2(*)l/351_Wyniki_Senat/0/0/79/2403 |
#30 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | . Moje rządy nikomu nie grożą, a rządy takich jak pan Kaczyński i jego partia odczujemy wkrótce i się przekonamy ile są warte i czy Bogusławski się mylił. Bardzo chciałbym choć raz Panu przyznać rację i pomylić się w ocenie perspektywy dla naszego kraju pod ich rządami. To także mój kraj.> Proszę napisać, czego Pan się boi, wymienić kilka tych obaw. Co strasznego mogą przynieść rządy PiS?Napisał Pan: Z przykrością muszę Panu zakomunikować że rozumiem pańskie posty. Nie ma w nich nic czego nie może pojąć przeciętny nawet forumowicz. I tu wydaje najlepsze świadectwo tego swojego rozumienia. Opisałem dosyć dokładnie swoje obawy i ci którzy je podzielają dokładnie zrozumieli czego się obawiam. Zawsze obawiałem się najbardziej małych ludzi i nie o wzrost a o mentalność mi tu chodzi. Niewiele jest Pan w stanie zrozumieć z moich wypowiedzi, a jeszcze mniej z moich obaw. polska.new(*)iu-plci,artykuly,370235,1.htmlwww.tvn24.(*)ch-weto-prezydenta,589513.htmlbblida.tumblr.com/pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Ziobropl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Macierewicz@@@ . |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|