 |
Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-12-2012 19:40 | Syn Lecha (752 punktów) (zablokowany) | Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach
13 na 15 | wiadomosci(*)nstw__najgorzej_w_krajach.html Parę cytatów: "Kara śmierci, prześladowania, ograniczenia w dostępie do stanowisk państwowych – tak w 60 krajach świata traktowane są osoby niewierzące, wynika z raportu “Wolność myśli 2012. Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych” przygotowanego przez Międzynarodową Unię Humanistyczną i Etyczną (IHEU). Kara śmierci za ateizm W najbardziej dramatycznej sytuacji znajdują się ateiści w krajach islamskich w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Prawo Mauretanii określa państwo jako republikę islamską z jedyną dopuszczalną religią. Zadeklarowanie innej wiary lub ateizmu oznacza utratę obywatelstwa, a apostazja karana jest śmiercią. Konwersja z islamu lub całkowite wyrzeczenie się religii są też karane śmiercią lub więzieniem w Sudanie. Kraje islamskie stosują też restrykcyjne kary za obrazę religii i proroka Mahometa. Egipski sąd w zaocznym procesie skazał siedmiu mężczyzn na karę śmierci za udział w produkcji i dystrybucji w internecie filmu “Niewinność muzułmanów “. Skazani mieszkają jednak poza granicami państwa i nie ma możliwości ekstradycji, więc kara nie została wykonana. Najwyższy wymiar kary zastosował też irański sąd wobec programisty, który “obraził i zbezcześcił islam, tworząc program używany do ściągania treści pornograficznych”. W państwach islamskich, nawet jeśli ateizm jako taki nie jest karany, kodeks zakłada odmienne traktowanie muzułmanów i przedstawicieli innych religii. Iran surowo karze za cudzołóstwo, ale wymiar kary zależy od wyznania oskarżonego. W przypadku popełnienia tego przestępstwa z muzułmanką przedstawiciel innej religii skazywany jest na śmierć." Trudno o lepsze dowody, że religie są źródłem ZŁA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Tak, przeczy, tak uważam.No to się mylisz. Powtarzam pytanie. Gdzie ja napisałem, że dobrzy ludzie nie mogą w pewnych warunkach czynić zła? |
| KarolG (2892 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Czemu? To też religia przecież.Ale nie dominująca. Udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi. > Może to jednak autor wątku powinien formułować swoje oskarżenia nieco bardziej precyzyjnie?A co ja mam wspólnego z tym, jak autor wątku formułuje swoje oskarżenia?
Thank God, I'm an atheist |
#33 -3 na 7 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > 1. Wiara w uzdrawianie poprzez nakładanie rąk...Jak człowieka poczciwego kark lub szyja napierd... boli, to nałożywszy ręce na niego, by ruchem posuwisto-macającym go obdarzyć, zdarza się, że uzdrowienie nań zstępuje niespodziewanie. > 2. Nie akceptuje praktykowania homoseksualizmu.Zaprawdę powiadam ci, niech sobie ludzie wkładają swe członki gdzie chcą, ale nie każ mi, jeśli łaska, znajdować w tym upodobanie. > 3. Nie dopuszcza aborcji (z cyklu: cierp zgwałcona suko albo donoś dziecko i umrzyj, a pójdziesz do nieba)Słowo daję, pierwsze słyszę by aborcja ulżyła komuś w cierpieniach. > 4. Nie akceptuje eutanazji oraz manipulacji genetycznychZaprawdę powiadam ci, niech się ludzie zabijają i genetycznie modyfikują swe dziatki, jeśli taka ich fantazja, ale nie każ mi, jeśli łaska, znajdować w tym upodobanie.
bembergiem w berg |
#34 2 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | Bo nie wiem o co chodzi. W Afryce nie trzeba być ateistą, żeby zasłużyć na śmierć, więc już nie róbcie z siebie takich pokrzywdzonych, chrześcijan tam tępią z równą mocą. Zupełnie inna kultura, inna mentalność. Oburzenie na zbrodnie muzułmanów słuszne, ale płytkie. A wrzucanie do jednego worka wszystkich religii - prymitywne.
bembergiem w berg |
| KarolG (2892 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Bo nie wiem o co chodzi.Mi, czy autorowi wątku? Porównujesz znaczący, ale relatywnie niewielki odłam chrześcijaństwa do religii takich jak Islam, czy Katolicyzm. Nie wiesz jak Zielonoświątkowcy zaczęliby się zachowywać gdyby stanowili prawie 100% społeczeństwa. Może zaczęliby wyrzynać Katolików. To po prostu złe porównanie i chodziło mi tylko o to. > W Afryce nie trzeba być ateistą, żeby zasłużyć na śmierćTo nie znaczy, że jest ok to że ateizm jest karany, a wyznawcy religii innych niż państwowa są dyskryminowani. > więc już nie róbcie z siebie takich pokrzywdzonych, chrześcijan tam tępią z równą mocą.Gdzie robiłem z siebie pokrzywdzonego? Dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej?
Thank God, I'm an atheist |
#36 10 na 10 | Marudek (208 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Systemy albo coś nakazują, albo zakazują. Człowiek zawsze sam podejmuje decyzję odnośnie własnych czynów.Komunały. Człowiek nie żyje w próżni, systemy mają znaczący, a często decydujący wpływ na podejmowane decyzje. |
#37 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Systemy albo coś nakazują, albo zakazują. Człowiek zawsze sam podejmuje decyzję odnośnie własnych czynów.Rozumiem że broniąc "systemów" masz na myśli ten boski, opisany zarówno w starym, jak i nowym testamencie. Oto tylko jeden fragment z pośród wielu, opisujący zachowanie twórcy "systemu": " Po powrocie do obozu Mojżesz wpadł we wściekłość, na znak zerwanego przymierza roztrzaskał tablice z Dekalogiem, a porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom. Potem zawołał: Kto jest za Panem, do mnie! Wierności dochowali Bogu tylko synowie Lewiego. Mojżesz kazał im chwycić miecze i zabić wszystkich bałwochwalców. Następnego dnia Jahwe wysłuchał modlitwy Mojżesza i odnowił swoje przymierze z Izraelem." Wiesz, nieważne na ile ta historia jest prawdziwa, najgorsze jest to, że klechy tak postrzegają miłość i sprawiedliwość, na lekcjach religii, w kościele i na portalach internetowych za przykład podając. www.aposto(*)oria-mojżesza-i-jego-luduCzyż nie podobnie działo się na ziemiach słowiańskich. Mojżesza zastąpili... Tak na marginesie - Czemu bóg do pewnego tylko czasu siał grozę wśród "grzeszników"? - Bo w końcu znalazł takich, którym mógł zaufać, że nie będą gorsi w tym od niego. |
#38 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Tak, przeczy, tak uważam.> No to się mylisz.> Powtarzam pytanie. Gdzie ja napisałem, że dobrzy ludzie nie mogą w pewnych warunkach czynić zła?Napisałeś to: > Źródłem zła są ludzie, a nie systemy, które oni tworzą.Zdefiniuj "pewne warunki" w takim razie. W eksperymencie stanfordzkim ludzie zostali umieszczeni w pewnym systemie, środowisku. Systemie społecznym. To są Twoje "pewne warunki"? Sam sobie przeczysz trochę. Twierdzisz, że: a) źródłem zła są ludzie b)dobrzy ludzie mogą w pewnych warunkach czynić zło Jednym słowem sądzisz, że dobry człowiek uczyni zło pod wpływem czynnika zewnętrzego, będąc jednocześnie tego zła żródłem? |
#39 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Tak, tylko, że w pewnym sensie w ten sposób obwiniasz "pośrednika". Przecież można nawet powiedzieć, że źródłem zła są książki, w których są zapisane zakazy i nakazy religijne.Owszem. Dla przykładu - We Francji sprzedaż Mein Kampf jest zakazana, zezwolono jednak na wydanie specjalnej wersji z obszernym komentarzem historycznym. Nie twierdzę, by biblię należałoby zakazać sprzedawać, natomiast opatrzyć odpowiednim komentarzem - na pewno tak. |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | Usunięte przez moderatora |
#41 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Systemy albo coś nakazują, albo zakazują.<<Sqrwystwa nie popełniają żadne systemy. Systemy to tylko pojęcia. Systemy nie powstały same z siebie. Za tym stoją ludzie, a systemy to idiotyczne algorytmy, wg. których oni funkcjonują. Zupełnie bezmyślnie. A wystarczy zacząć myśleć. Ale to przekracza możliwości przeciętnego homo-ledwo-sapiens-religiosus. |
#42 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Może właśnie dlatego, że jest ich kilku (wg. wiki ok. 20 tysięcy w Polsce).> >Znajdź sobie lepszy przykład.> Czemu? To też religia przecież.<<Chrześcijanie też nie zabijali innych, gdy byli nieliczni. Tzw. Święta Inkwizycja zaczęła działać, gdy chrześcijanie się rozmnożyli. Zielonoświątkowcy to ciągle cienkie bolki. |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > >Źródłem zła są ludzie, a nie systemy, które oni tworzą.> W zasadzie tak, lecz ludzie tworząc systemy niekoniecznie zdają sobie sprawę z ich 'generatywności' zła.> Jeśli jednak system zakłada zło zawczasu i się nim karmi (jak np. spowiednicy żerują na grzesznikach), to nie tylko ludzie są źli, ale i system ich psuje.... tzw. wzajemna stymulacja...
... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga" takiego jak chciałyby religie... reszta to zwykłe insynuacje... |
#44 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Zakładam, że gra w więzienie była pewnym narzuconym systemem. Losowo wybrana grupa "stażników" robiła straszne rzeczy, a przecież byli kolegami "więźniów". Domyślnie zakładam, że w każdej takiej sytuacji byłoby podobnie.. ... hmmm, może podkreślę pewne słowa - "losowo wybrana grupa "strażników" robiła straszne rzeczy... już te słowa wskazują, że eksperyment był ukierunkowany na określony efekt. Relacja pomiędzy systemem a ludźmi jest relacją wzajemnie stymulacyjną. System wpływa na ludzi, ludzie wpływają na system. Czynnikiem początkującym "dobro czy zło" może być sam system, jak i ludzie go tworzący. W eksperymencie wprowadzono ten czynnik poprzez "losowo wybraną grupę "strażników", która robiła straszne rzeczy", tak jak najczęściej zdarza się w życiu. Bo to człowiek, najczęściej wprowadza czynnik zła - niekoniecznie z powodu bycia złym. Często z powodu wygody, lenistwa i braku przewidywania skutków. Lecz to wystarczy, by wzajemna stymulacja systemu i ludzi poprowadziła całość w określonym kierunku - w tym przypadku w stronę zła... ... pozdrawiam... 
... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga" takiego jak chciałyby religie... reszta to zwykłe insynuacje... |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Komunały.> Człowiek nie żyje w próżni, systemy mają znaczący, a często decydujący wpływ na podejmowane decyzje.Nie napisałeś niczego, co mogłoby zaprzeczyć mojej tezie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|