 |
prof. Hartman i lewacki Hitler Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2013 21:47 | paula17 (495 punktów) | prof. Hartman i lewacki Hitler
5 na 7 | Dzisiaj w Kropce nad i w tvn24 prof. Hartman rozmawiał z posłem Giżyńskim. Pewien fragment wyglądał jakoś tak: Cytat:prof. Hartman: Chce Pan powiedzieć że Kościół nie ma na swoim sumieniu zbrodni? A wymordowanie Jerozolimy, a czarownice, a inkwizycja? Cytat:Poseł Giżyński: Chcę Panu przypomnieć że to ma się nijak do zbrodni narodowego socjalisty, lewaka z Niemiec Cytat:prof. Hartman: To znaczy że Kościół nie ma krwi na rękach? Myślę - kuźwa - ja czegoś nie wiem czy faszyzm wlicza się do lewicy? Czegoś nie wiem czy Hitler 70 lat po śmierci zmienił światopogląd? Od pupilka Kościoła do lewackiego ateisty? Faszyzm nie jest narodowościowo-ksenofobiczny? Więc Trocki był z prawicy? Bo przecież zwalczał faszyzm? "Mein Kampf" wzorowało się na "Bogu urojonym"? Profesor Hartman mnie zaskoczył, wygląda na to, że nic nie wie o zbrodniach Kościoła? 1. Jerozolima - 1099 rok; 2. Czarownice - XIV-XVII wiek; 3. Inkwizycja - XII-XIV wiek. Chyba profesor musi sobie odświeżyć bibliotekę. I szlag Paulinę trafił bo myślała że kto jak kto ale profesor filozofii i etyk będzie wiedział o czym mówi. I się Paula zawiodła  . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#31 1 na 3 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Hitler, Stalin - mordowali w imie ateizmu.Hitler mordował w imię chrześcijanstwa chcąc pomścić Jezusa, a Stalin w imię religii komunistycznej. Dla obu inne religie były konkurencją. www.nobeliefs.com/nazis.htm |
#32 -1 na 7 | worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > O rozpętywaniu wojen światowych czy prześladowaniu Żydów ani słowa nie ma - Adolf zatem, w Nieposzlakowanej katolickości swojej, pod żadną ekskomunikę nie podpadał ni ciut, ciut .Równie dobrze można się czepiać, że Hitler za swe zbrodnie nie dostał nawet mandatu, nie wiem, za złe parkowanie. Ba, nawet nie ma bana na frondzie (zresztą, na racjonaliście pewnie też). Kumam sofistyczną zabawność takich argumentów, ale nijak to nie pomaga w rozumieniu historii.
bembergiem w berg |
#33 -1 na 5 | worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > >Hitler, Stalin - mordowali w imie ateizmu.> Hitler mordował w imię chrześcijanstwa chcąc pomścić Jezusa,A co Jezusowi zawinili Cyganie, Polacy i reszta ofiar hitlerowców? > a Stalin w imię religii komunistycznej.A w co wierzyli komuniści? I skoro linkujemy sobie: pl.wikiped(*)4
cych_Bezbożników> www.nobeliefs.com/nazis.htmWszystkie te foty pochodzą sprzed września 1939 roku - co ma z nich wynikać?
bembergiem w berg |
#34 2 na 4 | makoshika (1454 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> Jestem przekonany, że większość tutejszych racjonalistów jest nie tylko ochrzczona, ale nawet nie pofatygowała się dokonać aktu apostazji. Czy to znaczy, że racjonalista opanowany jest przez katolików (deklarujących tylko obłudnie swój ateizm)?Masz całkowitą rację. Zarówno ja, jak i Adolf Hitler oraz Giżyńskie zostaliśmy jako dopiero co narodzone "worki kości", bez naszej woli i udziału, zapisani do organizacji, do której jako 18-latek nigdy bym nie przystąpił. Nie mam też ochoty wywnętrzać się w sprawie apostazji przed jakimś niedouczonym, wiejskim synem w koloratce, któremu wydaje się, że włada moją "duszą", a tak naprawdę panuje jedynie nad kartoteką, niczym mały, powiatowy ubek. Różnica między racjonalistami, którzy "opanowali" ten portal a Giżyńskimi jest taka, że mnie w takich chwilach, gdy to sobie uświadamiam, boli zapisanie mnie przez rodziców do organizacji, której członkiem był również Hitler, a Giżyńskie są z tego dumne. > Ekskomunika nakładana jest w konkretnie określonych przez prawo kanoniczne przypadkach. Pod który przypadek, Twoim zdaniem, podpadał Hitler, że zasłużył był na ekskomunikę?Ha, ha, ha. Oczywiście, że się nie zdziwię, jeśli prawo kanoniczne nie przewiduje takiego "przypadku". Ekskomunika jest bowiem dla wrogów kościoła, a nie dla jego dobroczyńców. Nie mam ochoty zgłębiać prawa kanonicznego, bo w przypadku Hitlera, w moim pojęciu, wystarczyłaby zwykła, ludzka przyzwoitość. Dla Adolfa można było zmienić prawo kanoniczne, bo chyba nie jest ono w wykute w kamieniu, tylko jest dziełem ludzi, co nie? |
#35 -2 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Elity intelektualne, artyści, pisarze wszyscy przeżyli większa lub mniejsza fascynację komunizmem i o tym zaświadczali. I to jest w dziedzictwie naszej kultury.Ta fascynacja komunizmem najczęściej opierała się na obłudnym zachwalaniu marksizmu/stalinizmu w zamian za wysokie nakłady książek, mieszkania i zagraniczne wycieczki. Sam Miłosz podsumował czasy swojej służalczości mówiąc, że "uprawiał prostytucję". A ci niepokorni i nieprzekupni przepadali w odmętach dziejów. O ile jednak można mieć za złe artystom, że w pewien sposób sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu, wybierając przywileje, zamiast troski o "naród", to można zrozumieć oburzenie, jakie powoduje przekreślanie w związku z tym całej ich twórczości, zazwyczaj przecież całkiem niezłej. Ale niechęć do rozliczenia się ze zbrodniarzami stalinizmu, ówczesnymi sędziami, prokuratorami, esbekami, którzy do dzisiaj pełnią niekiedy wysokie funkcje w państwowych urzędach, jest już dla mnie totalnie niezrozumiała.
bembergiem w berg |
#36 1 na 3 | makoshika (1454 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> Jestem przekonany, że większość tutejszych racjonalistów jest nie tylko ochrzczona, ale nawet nie pofatygowała się dokonać aktu apostazji. Czy to znaczy, że racjonalista opanowany jest przez katolików (deklarujących tylko obłudnie swój ateizm)?Masz całkowitą rację. Zarówno ja, jak i Adolf Hitler oraz Giżyńskie zostaliśmy jako dopiero co narodzone "worki kości", bez naszej woli i udziału, zapisani do organizacji, do której jako 18-latek nigdy bym nie przystąpił. Nie mam też ochoty wywnętrzać się w sprawie apostazji przed jakimś niedouczonym, wiejskim synem w koloratce, któremu wydaje się, że włada moją "duszą", a tak naprawdę panuje jedynie nad kartoteką, niczym mały, powiatowy ubek. Różnica między racjonalistami, którzy "opanowali" ten portal a Giżyńskimi jest taka, że mnie w takich chwilach, gdy to sobie uświadamiam, boli zapisanie mnie przez rodziców do organizacji, której członkiem był również Hitler, a Giżyńskie są z tego dumne. > Ekskomunika nakładana jest w konkretnie określonych przez prawo kanoniczne przypadkach. Pod który przypadek, Twoim zdaniem, podpadał Hitler, że zasłużył był na ekskomunikę?Ha, ha, ha. Oczywiście, że się nie zdziwię, jeśli prawo kanoniczne (którego nie mam najmniejszej ochoty zgłębiać) nie przewiduje takiego "przypadku". Ekskomunika jest bowiem dla wrogów kościoła, a nie dla jego dobroczyńców. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > boli zapisanie mnie przez rodziców do organizacji, której członkiem był również Hitler, a Giżyńskie są z tego dumne.Znaczy, gdybyś się nagle dowiedział, że jakiś ateista był straszną świnią i okrutnym niegodziwcem, to przestałbyś być ateistą, żeby już więcej nie etykietować się tak skompromitowanym przez tego hipotetycznego złoczyńcę światopoglądem? > w przypadku Hitlera, w moim pojęciu, wystarczyłaby zwykła, ludzka przyzwoitość. Dla Adolfa można było zmienić prawo kanoniczneI prawo nagle ma zacząć działać wstecz?
bembergiem w berg |
#38 2 na 4 | Satyr (4285 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> O rozpętywaniu wojen światowych czy prześladowaniu Żydów ani słowa nie maA niby dlaczego miałoby być cokolwiek o wojnach światowych? Ekskomunika jest instytucją polegającą na wykluczeniu, to nie jest coś, co spełniałoby funkcje kary kryminalnej. Nie taka jest funkcja takiej instytucji, więc nie ma nic dziwnego, że przesłanki ekskomuniki sprowadzają się do działań przeciwko interesom KRK. W Polsce np. członkiem zarządu spółki nie może być ktoś, kto został prawomocnie skazany za przestępstwo - ale tylko przestępstwo pewnego rodzaju, np. przeciw obrotowi gospodarczemu. Nie ma tam mowy o zabójcach, bo nie taka jest funkcja tych przepisów, by wykluczać zabójców. Od tego jest ustawa karna. Sugerowanie, że Kościół nie sprzeciwia się prowadzeniu wojen bo prowadzenie wojny nie jest przesłanką ekskomuniki zdradza albo złą wolę, albo przynajmniej niezrozumienie celu tej instytucji. Pozdrawiam |
#39 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | A Ciebie może to: Cytat:Publicznie, kwestie religijne traktował w sposób instrumentalny, użyteczny dla swej polityki. Chwalił chrześcijańskie dziedzictwo, niemiecką kulturę chrześcijańską i wiarę w Jezusa Chrystusa Cytat:W publicznych wystąpieniach, zwłaszcza w początkowym okresie działalności, Hitler często pozytywnie wypowiadał się o chrześcijańskiej kulturze Niemiec[18]. Wg niektórych źródeł, przez dalszą cześć życia odnosił się do religii z niechęcią, aż po wrogość[19]. Christa Schroeder, sekretarka Hitlera, wspomniała w swych wydanych po latach pamiętnikach: "Hitler nie był przywiązany do Kościoła. Uważał religię chrześcijańską za przeżytek, obłudny wynalazek służący do uzależniania ludzi" Cytat:Istnienie u Hitlera planu rozprawienia się z chrześcijaństwem potwierdza Werner Maser, który przytacza jego słowa na ten temat. Stwierdził on mianowicie, że jeśli chodzi o Kościół katolicki, to pewnego dnia trzeba będzie "wytrzebić go siłą" z wikipedii; są tam odnośniki do źródeł. Publicznie to nawet diabeł klękał by przed ołtarzem, gdyby był dyktatorem w katolickim kraju. Pozdrawiam |
#40 9 na 11 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Równie dobrze można się czepiać, że Hitler za swe zbrodnie nie dostał nawet mandatu, nie wiem, za złe parkowanie.To w końcu za zbrodnie czy za złe parkowanie miałby ten mandat dostać? > Ba, nawet nie ma bana na frondzie (zresztą, na racjonaliście pewnie też).Trudno zbanować kogoś, kto ani razu się na jakimś forum nie udzielił. > Kumam sofistyczną zabawność takich argumentów, ale nijak to nie pomaga w rozumieniu historii.Określenie cywilizacja śmierci jakim Ich Świątobliwości na prawo i lewo szafują w odniesieniu do liberalnej demokracji, a jakiego wobec nazizmu nie użyły nigdy, nie wątpię, bardzo Ci to rozumienie ułatwia? 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#41 5 na 5 | Ag-nes (2295 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | >Dzisiaj w Kropce nad i w tvn24 prof. Hartman rozmawiał z posłem Giżyńskim... Widziałam program, niestety, dla mnie nic nie wniósł, poza potwierdzeniem, że z prawicą nie da się rozmawiać. Hartman był na straconej pozycji, bo żeby z prawicowym chamem rozmawiać trzeba najpierw swój poziom drastycznie obniżyć, a nie warto. Co oczywiście nie oznacza, że udziału w programach, które oglądają miliony należy zaprzestać. Bo bez opozycji, siejąca spustoszenie prymitywna prawica zgotuje nam niedługo kolejny totalitaryzm. Jak widać są dobrymi uczniami swych największych "wrogów". |
#42 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> >>>a Stalin w imię religii komunistycznej.> A w co wierzyli komuniści?W różne mity i inne cuda-niewidy, jak na religię przystało. W komunizmie, tak jak w chrześcijaństwie były różne okresy oraz były i są przeróżne w nim wyznania. Wystarczy poczytać (jednak prawicowo/kościółkową) Wikipedię pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm> I skoro linkujemy sobie:> pl.wikiped(*)4
cych_BezbożnikówTylko po co merytorycznie ten link odsyłający do Związku Wojujących Bezbożników, to tak, jak gdybym mówiąc o hitleryzmie odsyłał Pana do Nazistowskich Ewangelii, a mówiąc o katolicyzmie do InkwizycjiTak, wszystkie te instytucje były w strukturach zbrodniczych organizacji, ale zasadniczym elementem była wszędzie tam masowa wiara mas (wyznawców). Im głębsza, bardziej fundamentalistyczna, tym groźniejsza. Dlatego bardzo istotną jest refleksja - czym jest wiara i dlaczego większość ludzi opiera swoje poglądy na wierze. Polecam tu wątek Pochodzenie wiary a żeby mówić poważnie o religiach politycznych trzeba zajrzeć do wątku Religia HitleraAle fideiści już tak mają, iż poważnie nie rozmawiają. Brak im merytorycznych argumentów. Miłego dnia. @@@ . |
#43 8 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > >O rozpętywaniu wojen światowych czy prześladowaniu Żydów ani słowa nie ma> A niby dlaczego miałoby być cokolwiek o wojnach światowych?A niby dlaczego jest o spędzaniu płodu?  > Ekskomunika jest instytucją polegającą na wykluczeniu, to nie jest coś, co spełniałoby funkcje kary kryminalnej. Nie taka jest funkcja takiej instytucji, więc nie ma nic dziwnego, że przesłanki ekskomuniki sprowadzają się do działań przeciwko interesom KRK.Prześladowanie Żydów zaś, jako żywo, wbrew interesom KRK nigdy nie było, przeciwnie wręcz zgoła  . > W Polsce np. członkiem zarządu spółki nie może być ktoś, kto został prawomocnie skazany za przestępstwo - ale tylko przestępstwo pewnego rodzaju, np. przeciw obrotowi gospodarczemu. Nie ma tam mowy o zabójcach, bo nie taka jest funkcja tych przepisów, by wykluczać zabójców. Od tego jest ustawa karna.Polskie prawo o spółkach kwestią zabójstw nie zajmuje się nijak, co nieco odróżnia je od Dekalogu, na który Kościół - jako na podstawę swych uroszczeń moralnych - ustawicznie się powołuje. > Sugerowanie, że Kościół nie sprzeciwia się prowadzeniu wojen bo prowadzenie wojny nie jest przesłanką ekskomuniki zdradza albo złą wolę,Wypraszam sobie. O tym, że Kościół Święty prowadzeniu wojen się - co do zasady - nie sprzeciwia, poucza nas teoretycznie sam Katechizm Kościoła Katolickiego (punkty 2307-2317), praktycznie zaś - istnienie zjawiska kapelanów. > albo przynajmniej niezrozumienie celu tej instytucji.Powtórzę, co na początku pisałem - dlaczego jest o spędzaniu płodu? Spędzanie takowe Kościół od jakiegoś czasu za tożsame z zabójstwem poczytuje, z jakichś powodów jednak tylko tę jedną postać zabójstwa za godną ekskomuniki uznaje, w masowym zaś zabijaniu na wojnie niczego kwalifikującego się do anatem nie widzi. Aborcja jakoś bardziej niż wojna interesom Kościoła zagraża? 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > >Równie dobrze można się czepiać, że Hitler za swe zbrodnie nie dostał nawet mandatu, nie wiem, za złe parkowanie.> To w końcu za zbrodnie czy za złe parkowanie miałby ten mandat dostać?No widzisz, w końcu skumałeś - mandat za złe parkowanie dostaje się za złe parkowanie, ekskomunikę, za to za-co-się-dostaje-ekskomunikę. No i mogę się podpisać pod tym, co na dole napisał Satyr. > Określenie cywilizacja śmierci jakim Ich Świątobliwości na prawo i lewo szafują w odniesieniu do liberalnej demokracji, a jakiego wobec nazizmu nie użyli nigdy, nie wątpię, bardzo Ci to rozumienie ułatwia?  Na szczęście za czasów JP2 nazizm należał do przeszłości, a potępianie totalitaryzmów (nazistowskiego i komunistycznego) ze strony papieża, który miał przecież okazję obu doświadczyć, odbywało się na każdym kroku. A określenie "cywilizacja śmierci" dotyczy współczesnych zjawisk, które się JP2 nie podobały.
bembergiem w berg |
Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > z wikipedii; są tam odnośniki do źródeł.Źródłami zapewne są wypociny katolickiego wybielacza historii kościoła? Słowa sekretarki Hitlera vs listy Hitlera do Piusa? To że się Adolf obraził na kościół około roku 1943 nie znaczy, że na poczatku motywy religijne nie były znacznym czynnikiem, który go motywował. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|