 |
Czy człowiek jest zwierzęciem ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-01-2015 14:45 | e-duch (1053 punktów) | Czy człowiek jest zwierzęciem ?
-2 na 4 | Według mnie to ciekawy temat Zastanówmy się ... Człowiek jest zwierzęciem czy czymś innym Jest jakimś szczególnym zwierzęciem , któremu przysługują jakieś szczególne prawa i przywileje Czy też jest zwierzęciem , które w niezbadany sposób osiągnęło niewyobrażalny rozwój mentalny i teraz zmaga się samo ze sobą ? Człowiek jest czymś stworzonym przez boga ? Przez ewolucje ? Jakie wypływają z tego konsekwencje ? Czy ma prawo do tego aby czynić co mu się podoba bo ma siłę czy jakąś inną wyższość ... ? Czy obowiązują go jakieś zasady ... i jakie i dlaczego ?
pozdrawiam e-duch | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 -3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Jest dobrze. Zupełnie nie potrafisz już odnieść się do zadanych pytań.> Ale opowiedz mi coś o tej wiedzy że nie ma obok. Lub "jeśli już"> Skąd czerpiesz tą wiedze.> Może masz szanse na plusa?> A tak swoją drogą sprawę plusów tez aktualizuj. Na razie możesz być dumny z minusów.> Jeszcze mnie nie pojeba.o żeby ten bełkot plusować. Zresztą już ci ludzie powiedzieli jak oceniają te wpisy.> Oj widzę że nerwy siadają. Jeszcze niedawno nie chciałeś ujawnić oceniających.> Jednak te minusy działają. Ja jednak widzę że do pierwszej 10 negatywnie oceniających jeszcze mi daleko. Ale 90 ugrałem na tobie. Ale jesteś perspektywiczny. Tyle że to nie moja wina a twoje wpisy zasługują na nie. Także do dzieła. Ty pisz ja oceniam. Aż pękniesz z dumy.>  Jesteś zwykłym trollem, w statystyce minusów prowadzisz zdecydowanie, zostawiłeś wszystkich daleko w tyle, już -91. Statystyka plusów, proszę bardzo: +86/86 użytkownik 1 +31/31 użytkownik 2 +19/19 użytkownik 3 Jak widzisz niektórych "pojeba.o", nie napiszę kogo, żeby Cię "dziw.o nie jeb.o".
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#32 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? |
> w statystyce minusów prowadzisz zdecydowanie, zostawiłeś wszystkich daleko w tyle, już -91.Słucha TROLLU to forma protestu przeciw zawłaszczaniu forum przez tak nędzne wpisy jak twoje. Przez ten irracjonalny atak na to forum jak twój. Moderacja od dawna tu nie działa. Jedyne co mogę to minusować przejawy głupoty lub dać cię do ignorów. I mogę się dziwić dlaczego tak niechętnie inni oceniają ten szajs jaki tworzysz. Ludzie spędzili tu mnóstwo czasu z różnymi ewangalizatorami takimi jak ty. Nie jesteś pierwszy nie ostatni. Błędem jest dopuszczenie do plenienia się tej zarazy głupoty przez brak minusów. Błędem jest zadawanie ci pytań. Ale opowiedz mi coś o tej wiedzy że nie ma obok. Lub "jeśli już"
Wystarczy czytać te twoje teksty by zauważyć jak nędznie lawirujesz. Za to dostajesz minusy. Mam takie prawo i będę z niego korzystał. Kiedyś nie dawałem zupełnie minusów. Była moderacja. Cięła paliła upominała przenosiła we właściwe miejsce. Było w miarę klarownie. Nie które żałosne tematy nie przetrwały 3 dni. I miałem taka zabawę że obstawiałem ile dany trollik utrzyma się na forum. Za tworzenie fałszywego wizerunku świata i jego promowanie każdy nędzny troll ewangelista winien być tu minusowany skoro pleni się po całym forum.
A to fakty. Jest tak jak już ci pisałem. Trzy osoby holują ten twój bełkot. 136pkt razem/dwieście kilka (ostatnio miałeś 204 chyba) > +86/86 użytkownik 1> +31/31 użytkownik 2> +19/19 użytkownik 3> Jak widzisz niektórych "pojeba.o", nie napiszę kogo, żeby Cię "dziw.o nie jeb.o"Bardzo. Dawaj, niech się świat dowie co za zacne persony mają wkład w ten bełkot. |
#33 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | Tak między duchami : Powiedz mi co masz na myśli mówiąc czy pisząc : Bóg ? Pytanie jest konkretne więc gdybyś mógł ... nie odpowiadaj : Wszystkim , niczym , całością , absolutem , niepojętością , niewyrażalnością , nieobserwalnością Jestem bardzo ciekaw co odpowiesz e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#34 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Powiedz mi co masz na myśli mówiąc czy pisząc : Bóg ?Istota, esencja, źródło Życia. > Pytanie jest konkretne więc gdybyś mógł ... nie odpowiadaj : Wszystkim , niczym , całością , absolutem , niepojętością , niewyrażalnością , nieobserwalnością> Jestem bardzo ciekaw co odpowiesz
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | >Czy obowiązują go jakieś zasady ... i jakie i dlaczego ?
Wszystko co obowiązuje homo sapiens to ich potrzeby - chcę znaczy muszę. |
#36 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > w świecie zwierząt, jeżeli ma się moc czynić co komuś lub czemuś podoba, to znaczy że ma do tego prawo.Dobre - to chyba cytat z Hitlera? > Ważniejszym pytaniem byłoby tutaj, czy mając do tego prawo powinien z niego korzystaćZapytaj Kulczyka, czy mając prawo własności do autostrady, powinien z niego korzystać czy je już tylko mieć i niech się dzieje wola boska. > lub w jakim zakresie powinien to robić. Z mojej storny odpowiedziałbym: z rozsądkiem.Stoi przed tobą mandarynka. Chcesz ją zjeść. Masz moc zjedzenia jej. Gdzie tu ma niby być rozsądek, który miałby w zjedzeniu tej mandarynki ograniczyć cię? Aż dziw bierze, że u zwierząt na wzór roślin, ewolucja nie podążyła w takim kierunku, ażeby zwierzęta wydawały z siebie owoce, czyli kawałek ciała, który można byłoby odgryźć i zjeść bez uszczerbku na zdrowiu zwierzęcia. Wówczas, być może zwierzęta nie byłby uśmiercane przez ludzi przez pożarcie. Z drugiej strony śmierć przez pożarcie może nie jest i taka najgorsza. |
#37 -1 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Jest tak jak już ci pisałem. Trzy osoby holują ten twój bełkot.> Dawaj, niech się świat dowie co za zacne persony mają wkład w ten bełkot.Obraziłeś 33 użytkowników Forum Racjonalista: Użytkownik : Punkty 1. 1, 2. 8, 3. 1, 4. 1, 5. 3, 6. 2, 7. 19, 8. 1, 9. 1, 10. 2, 11. 31, 12. 1, 13. 2, 14. 6, 15. 1, 16. 12, 17. 2, 18. 2, 19. 2, 20. 1, 21. 1, 22. 1, 23. 86, 24. 2, 25. 7, 26. 1, 27. 2, 28. 1, 29. 8, 30. 1, 31. 2, 32. 1, 33. 3 Chcesz zawłaszczyć Forum dla swojego jedynie słusznego światopoglądu, nie spierasz się na argumenty, tylko oceniasz: "nędzne wpisy, szajs, głupota, bełkot"..., oj tak, jesteś trollem i uprawiasz tu tylko bełkot, nie wiesz co to szacunek dla ludzi, którzy mają inny światopogląd. Do przemyślenia (możliwe, że naiwnie sądzę, iż myślisz) słowa ("bełkot") Gustawa Holoubka o życzliwości i chamstwie: www.youtube.com/watch?v=ChDkLWSeT24
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#38 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę. Posiadasz wiedzę. A z tego co napisałeś nie można mieć wiedzy o tym w co się wierzy. Sam poprawiasz jednak ludzi: nie ma obok. Lub "jeśli już" Skąd wiesz że nie ma obok skąd wiesz że jeśli już. To wiedza. Taki był początek. Jak pytałem cię o Istotę Boga. Pamiętasz? Pytałem o ISTOTe MATKI BOSKIEJ. Do dziś nie odpowiedziałeś. Minęło 2 miesiące. www.racjon(*).php/z,0/d,19/s,641143#w645552> >>Kim jesteś? Że autorytarnie kwestionujesz Matkę Boską?> >>Duchem Prawdy> Nie rozumiesz ISTOTY Boga, wierzysz w religijne mity, zamiast w Boga.> Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej. To nie mit to wiara. Wierzysz w boga zamiast w Matkę Boską. Kwestionujesz Matkę Boską bo jesteś Duchem Prawdy. Pamiętasz to jeszcze? Pisałeś że: > Ateista - Wiem, że Boga nie ma.Pytałem > co wiedzą i skąd ta wiedzę pobrali?Do dziś nie odpowiedziałeś na te pytania. Lawirujesz, unikasz odpowiedzi. Wygodnie ustawiasz się w kąciku religia gdy jest problem z odpowiedzią. QRWA chcę wiedzieć skąd wiem że boga nie ma. Tak napisałeś. Skąd masz tą wiedzę. |
#39 5 na 5 logout (171 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? |
> Słucha TROLLU to forma protestu przeciw zawłaszczaniu forum przez tak nędzne wpisy jak twoje. Przez ten irracjonalny atak na to forum jak twój.> Moderacja od dawna tu nie działa. Jedyne co mogę to minusować przejawy głupoty lub dać cię do ignorów.> I mogę się dziwić dlaczego tak niechętnie inni oceniają ten szajs jaki tworzysz.> Ludzie spędzili tu mnóstwo czasu z różnymi ewangalizatorami takimi jak ty. Nie jesteś pierwszy nie ostatni.Przeca tego co wypisuję duszek kłamczuszek nie da się czytać. Żadnej treści. Więc co mam minusować? Nie chcę mu poświęcać swojej energii psychicznej, swojego czasu i swoich minusów. Duszek kłamczuszek istnieje tylko dlatego ponieważ regularnie go poimy i dokarmiamy. Jak dla mnie niech zdycha z pragnienia i głodu. |
#40 2 na 2 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | Istota Czyli co właściwie ? Esencja Czyli co właściwie ? źródło życia Czyli również cierpienia , przerażenia , śmierci pozdrawiam e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#41 1 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Posiadamy ograniczoną wolność od i do ... i tylko w tym obszarze się poruszamy ...I w tym obszarze nie musimy, ale możemy wybierać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#42 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | Ja wybieram wolność od Boga i od wszelkich totalitaryzmów I wolność do autonomicznej , świadomej refleksji , krytyki , sceptycyzmu pozdrawiam e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#43 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Ja wybieram wolność od Boga i od wszelkich totalitaryzmów> I wolność do autonomicznej , świadomej refleksji , krytyki , sceptycyzmuJa również, z jedną poprawką, Bóg nie zniewala, więc wybieranie wolności od Boga można porównać np. z wybieraniem wolności od Mount Everestu, możesz go zdobywać, ale nie musisz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Istota, Esencja> Czyli co właściwie ?Obrazowo można to porównać do energii w baterii, z tą różnicą, że energia w baterii jest martwa, a w człowieku żywa. Wierzę, że żywa energia to Bóg, Dusza = Istota, Esencja Życia. > źródło życia> Czyli również cierpienia , przerażenia , śmierciTak, również cierpienia i śmierci. Bajki, że Bóg jest wszechmogący i stworzył świat bez cierpienia, ale człowiek zgrzeszył i dlatego cierpi sprzedają fałszywe religie (pseudoreligie) i fałszywe kościoły, gdyż nie służą Bogu lecz sobie, nie reprezentują Boga, lecz swoje interesy..., nawiązując do wypowiedzi w innym wątku, ich "miłość" to naprawdę egoizm, baranki są im potrzebne do strzyżenia i są przez nich omamione rzekomym pośrednictwem w zbawieniu. Każdy może znaleźć swój osobisty kontakt z Bogiem, pośrednicy oddalają od Boga, przeszkadzają w Zbawieniu, kłamią, że zbawił nas Bóg swoją śmiercią na krzyżu. Każdy może się Zbawić sam i tylko tak Zbawić się można, nie ma pośrednika w zbawieniu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#45 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy człowiek jest zwierzęciem ? | > Rozum Boga jest wieczny.Nie rozumiem o czym mówisz. Może tylko tyle, że jeśli myśl byłaby odwieczna i po wsze czasy, to przestaje być istotne który rozum z którego się bierze, gdyż rozumność jako a-czasowa nie podlegałaby kolei rzeczy. > rozum Twojej matki i ojca..Tykanie rodziców nie wydaje się dobrym pomysłem (chciałbyś coś powiedzieć o swoich?). > .. rozumy różnią się od Rozumu Boga.Różnią się tak, że jeden nie zawiera się w drugim, gdyż powstają nowe jakości? Jeśli tak, to "rozumu boskiego" nie sposób upatrywać w przeszłości - byłaby to co najwyżej futurystyczna projekcja. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|