Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#286
03-12-2014 00:23
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> nigdy nie słyszałeś o wierzących agnostykach?
Jeśli wolno wtrącić..
Słyszy się o różnych (w tym sprzecznych lub chorobliwych) poglądach, ale agnostyk to nie gnostyk - nie ma przekonania do gnostycyzmu (wiary w siłę wyższa lub wiedzę tajemną).
Naprawdę można podać sensowne przykłady wierzących agnostyków?
-

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi setarkos
> Naprawdę można podać sensowne przykłady wierzących agnostyków?
Sokrates

#288
03-12-2014 06:18
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Ateista - Wiem, że Boga nie ma.

co wiedzą i skąd ta wiedzę pobrali?


>Teista - Wiem, że Bóg jest.
>Agnostyk nie popisuje się taką pustą wiedzą i mówi:
>- Nie wiem, czy Bóg jest, czy go nie ma.

Manipulujesz jak małe dzieci po myciu zębów. Zdaje im się że są sprytne ale zapominają szczoteczkę zmoczyć wodą.

>Kim jesteś? Że autorytarnie kwestionujesz Matkę Boską?
>Duchem Prawdy

He he wychodzi że jesteś ateista po Twojemu.

#289
03-12-2014 07:32
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Ty wierzysz, czyli żeś teista, nie żaden tam agnostyk.
>Biedaku, nigdy nie słyszałeś o wierzących agnostykach?

Oj Duchu Duchu, a przypomnij sobie swój cytat z Bertranda Russella z 17:37 2.12.2014r.
Za encyklopedią PWN: Cytat:
agnostycyzm - pogląd filozoficzny negujący całkowicie lub częściowo możliwość poznania bytu


Jeszcze za Wikipedią: Cytat:
Za najprostszą różnicę w odróżnieniu agnostyka od ateisty można przyjąć stwierdzenie: Ateista nie wierzy i zaprzecza, agnostyk nie jest przekonany do istnienia Boga (lub bogów), ale też nie zaprzecza jego (ich) istnieniu.


Jeszcze raz powtarzam: Ty wierzysz w Boga, poznajesz Boga w każdej chwili swoją wiarą, co widać w każdym Twoim wpisie - o niczym innym gadać nie potrafisz. W praktyce nie ma u Ciebie najmnieszego zawahania, czy Bóg istnieje, czy nie. Najzwyklejszy teista z Ciebie Duszku-kłamczuszku.
Oczywiście w deklaracjach kłamczuch ma inaczej, ale ważne co się robi, a nie co deklaruje.
I co teraz? Trochę łyso, nie?

Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#290
03-12-2014 07:47
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Naprawdę można podać sensowne przykłady wierzących agnostyków?
> Sokrates

No to się nasz Duch przyrównał. Grunt, to mierzyć wysoko
Cytat:
Szkoda jednak czasu - wyjaśnia dalej Sokrates - zarówno na zgłębianie różnych mitów, jak na dystansowanie się od nich: "Ja to, wiesz Fajdrosie, uważam za rzeczy bardzo miłe, ale żeby się tym zajmować, do tego trzeba kogoś, kto ma dużo zdolności, sił, czasu, cierpliwości, choćby już dlatego, że potem musisz centaury stawiać na dwie nogi albo i Chimerę, a potem zatrzęsienie rozmaitych Gorgon, Pegazów i innych jakichś dziwolągów głupich i nie wiadomo do czego podobnych. Jakby człowiek w to nie wierzył, a brał się do wytłumaczenia wszystkiego tak na gruby, chłopski rozum, to bardzo by dużo na to czasu potrzeba i głowy. Ja całkiem nie mam na to głowy i czasu. A to widzisz dlatego: Ja nie jestem w stanie, jak napis w Delfach powiada, poznać siebie samego. Więc mi to śmieszne się wydaje, kiedy siebie jeszcze nie znam, bawić się w takie nie swoje, niesamowite dociekania. Więc mało się tymi rzeczami interesuję biorę je tak, jak wszyscy inni, i, jak mówię, nie to badam, ale siebie samego, czy ja sam nie jestem bydlę bardziej zawiłe i zakręcone, i nadęte (..) dlatego nie warto zaprzątać sobie głowy jakimiś tam wierzeniami, że mają się one nijak do podstawowych pytań o sens naszego życia i w żaden sposób nie pomagają nam w kształtowaniu samych siebie.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>> Ateista - Wiem, że Boga nie ma.
> co wiedzą i skąd ta wiedzę pobrali?

"Wyssali z palca", względnie "poszukaj sobie na internecie" (cytaty z Ducha )

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>>Kim jesteś? Że autorytarnie kwestionujesz Matkę Boską?
>>Duchem Prawdy
Nie rozumiesz ISTOTY Boga, wierzysz w religijne mity, zamiast w Boga.

#293
03-12-2014 09:08
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Był sobie kiedyś troll szyderca, którego ostrzegano, lecz nie wziął ostrzeżeń do serca i nadal się pysznił swoim szyderstwem.

#294
03-12-2014 09:12
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Kim jesteś? Że autorytarnie kwestionujesz Matkę Boską?
>>>Duchem Prawdy
>Nie rozumiesz ISTOTY Boga, wierzysz w religijne mity, zamiast w Boga.

Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej. To nie mit to wiara. Wierzysz w boga zamiast w Matkę Boską.

#295
03-12-2014 09:24
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>> Ateista - Wiem, że Boga nie ma.
>> co wiedzą i skąd ta wiedzę pobrali?"Wyssali z palca", względnie "poszukaj sobie na internecie" (cytaty z Ducha )

Gość to "typowy" ateista.

Zobacz, to jego wpis.
>Myślenie magiczne jest sprzeczne z rzeczywistością - facet chodzący po wodzie, kobieta zapłodniona spermą boga, zamieniona w słup soli i takie tam magiczne pie....

Zupełnie mi pasuje do tego co napisał.
.......Ateista - Wiem, że Boga nie ma.......

#296
03-12-2014 09:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
Duchu, reaguję na Twoje potknięcia i próbuję korygować.
Jestem człowiekiem z natury życzliwym, ale mam swoje wady: trwania w ignorancji, wykręcania kota ogonem i jawnych ucieczek z pola sporu po prostu nie lubię, a w Twoim przypadklu mamy to wszystko przemieszane od kilku dni na bieżąco.
Poza tym nikt nie powiedział, że nie ma we mnie jakiejś dozy pychy. Z pewnoscią jest.
Tylko w Tobie jej nie ma

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
> Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej.
>

To mi wyjaśnij ISTOTĘ Matki Boskiej.

#298
03-12-2014 09:46
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej.
>>

>To mi wyjaśnij ISTOTĘ Matki Boskiej.

Najpierw Ty. Same suche fakty poproszę.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>.......Ateista - Wiem, że Boga nie ma.......

Uhm. A tyś farmerze jak bum cyk cyk teista, bo "wierzysz w religijne mity, zamiast w Boga"
On jest chyba swojego rodzaju mieszkanką teisty i filozofa, któremu agnostycyzm ala Sokrates jakoś imponuje, choć oderwać się od swojego teizmu i zająć w końcu sobą samym w celu uporządkowania nijak nie potrafi, ani sił i podstaw nie ma.
W gruncie rzeczy bardzo podobne to do Elaspa, tyle, że Elasp choć trochę oczytany jest.

Ach, gdyby łatwo było porzucić te wszystkie emocjonalne koncepcje, którymi sączeni jesteśmy od pokoleń i zająć się bardziej sobą..[Załącznik]

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#300
03-12-2014 09:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Nie rozumiesz ISTOTY Boga, wierzysz w religijne mity, zamiast w Boga.

No właśnie. Najpierw Ty. Wyjaśnij ISTOTĘ Boga.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w645552

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365