Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#226
01-12-2014 08:02
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Elasp
>>> widząca (wiara opiera się) na obserwacji świata i praw nim rządzących.
>>Znów coś kręcisz. Itd.
> Naprawdę nie widzisz, że gość cały czas jaja sobie robi

O...wiedzę że kolejka się robi...a może to zazdrość?

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>No właśnie. Wyciągnę teraz za Ciebie pewien wniosek: chyba trzeba będzie w Apostolstwo Prawdy włożyć odrobinę wiecej wysiłku..
Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Że przyszedłeś do swojej własności, a ona Cię nie przyjęła? Chyba to ostatnio.
Mylisz wiarę z objawieniami.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Wiara też... widząca.
> nawet dziecko wie, że nie mówię o objawieniach i wizjach.

Duch Prawdy: Cytat:
Widząca wiara też opiera się na obserwacji świata i praw nim rządzących.
To o czym konkretnie mówisz? Co widzisz, co Ci tą wiarę pozwala żywić? Tylko konkrety proszę.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> chyba trzeba będzie w Apostolstwo Prawdy włożyć odrobinę wiecej wysiłku..
>Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba.

Duch Prawdy (64) punktów, (108) wypowiedzi autora.
Bez komentarza.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Mylisz wiarę z objawieniami.

Wiarę nadnatralne objawienia wzmacniają. A zwykłość i normalność osłabia.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> nawet dziecko wie, że nie mówię o objawieniach i wizjach.
>Duch Prawdy: Cytat:
Widząca wiara też opiera się na obserwacji świata i praw nim rządzących.
To o czym konkretnie mówisz? Co widzisz, co Ci tą wiarę pozwala żywić? Tylko konkrety proszę.

Widzę inteligencję w komórce, kod genetyczny, wierzę, że ten Program stworzył Bóg.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
Raczej Natura

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Nie jestem (..) pyszałkiem

Trochę jednak jesteś.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745
Ale nie bójmy się tego, to ludzka rzecz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#235
01-12-2014 10:41
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba.
>Duch Prawdy (64) punktów, (108) wypowiedzi autora.
>Bez komentarza.
Nie dla punktów tu jestem, a różnica nie świadczy, że nie mam racji..., Sokrates za głoszenie poglądów został skazany na wypicie trucizny, Bruna spalono, Hypatię odarto ze skóry..., a ja mam wielkie szczęście, że żyję w dobie internetu, mi tylko ujmuje się punkty.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Wiarę nadnatralne objawienia wzmacniają. A zwykłość i normalność osłabia.
Nadnaturalne objawienia wzmacniają ślepą wiarę.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
Widzę, że mój komentarz jest jednak niezbędny.
Nikt Ci tu krzywdy Duchu nie zrobi. Na razie jesteś mile widziany. Czasem denerwujesz swoją indolencją, czy ograniczoną wiedzą, albo zwykłym chamskim pyskowaniem, ale tak bywa. Nie każdy swój poziom potrafi reprezentować w sposób stały. Każdy z nas ma gorszy, lub lepszy dzień.
Oczywiście, że nie jesteś tu dla punktów. Tak, jak i ja nie jestem.
Ale ta punktacja w końcu o czymś świadczy. Tu o percepcji Twojego świata i o pozytywnym, czy negatywnym ładunku, który on niesie.

Nie ma co opowiadać niestworzonych historii, że ujmowanie punktów jest choćby w ułamku analogiczne do dawnego sączenia trucizny, palenia, odzierania ze skóry itp.

To nie dzisiaj i nie tu.
Jesteś tu bezpieczny.

Duchu Prawdy, po prostu świadczy to o zewnętrznej percepcji Twoich poglądów , które byłeś takl dobry nam tu oznajmić.
Może się jeszcze wkupisz, cierpliwości
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Nadnaturalne objawienia wzmacniają ślepą wiarę.

Hm. A skąd wiesz, że "królestwo Twoje jest nie z tego świata" i że "przyszedłeś do swojej własności"?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Raczej Natura
Naturę stworzył Bóg.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Trochę jednak jesteś.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,641143#w644745
>Ale nie bójmy się tego, to ludzka rzecz.
Nie rozumiesz mojego nicka, dlatego tak myślisz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365