 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2014 21:20 | Episode_2 (3284 punktów) | Pytanie do agnostyków.
3 na 3 | Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego. Zastanawiam się nad czymś innym.
Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła? Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.
Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest? W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#226 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >> widząca (wiara opiera się) na obserwacji świata i praw nim rządzących.> >Znów coś kręcisz. Itd.> Naprawdę nie widzisz, że gość cały czas jaja sobie robiO...wiedzę że kolejka się robi...a może to zazdrość? |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > No właśnie. Wyciągnę teraz za Ciebie pewien wniosek: chyba trzeba będzie w Apostolstwo Prawdy włożyć odrobinę wiecej wysiłku..  Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Że przyszedłeś do swojej własności, a ona Cię nie przyjęła? Chyba to ostatnio.Mylisz wiarę z objawieniami. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >>Wiara też... widząca.> nawet dziecko wie, że nie mówię o objawieniach i wizjach.Duch Prawdy: Cytat: Widząca wiara też opiera się na obserwacji świata i praw nim rządzących. To o czym konkretnie mówisz? Co widzisz, co Ci tą wiarę pozwala żywić? Tylko konkrety proszę. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > > chyba trzeba będzie w Apostolstwo Prawdy włożyć odrobinę wiecej wysiłku..> Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba.Duch Prawdy (64) punktów, (108) wypowiedzi autora. Bez komentarza. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Mylisz wiarę z objawieniami.Wiarę nadnatralne objawienia wzmacniają. A zwykłość i normalność osłabia.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > > nawet dziecko wie, że nie mówię o objawieniach i wizjach.> Duch Prawdy: Cytat: Widząca wiara też opiera się na obserwacji świata i praw nim rządzących. To o czym konkretnie mówisz? Co widzisz, co Ci tą wiarę pozwala żywić? Tylko konkrety proszę.Widzę inteligencję w komórce, kod genetyczny, wierzę, że ten Program stworzył Bóg. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | Raczej Natura
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > >Błędny wniosek, ani więcej ani mniej, tylko tyle ile potrzeba.> Duch Prawdy (64) punktów, (108) wypowiedzi autora.> Bez komentarza.Nie dla punktów tu jestem, a różnica nie świadczy, że nie mam racji..., Sokrates za głoszenie poglądów został skazany na wypicie trucizny, Bruna spalono, Hypatię odarto ze skóry..., a ja mam wielkie szczęście, że żyję w dobie internetu, mi tylko ujmuje się punkty. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Wiarę nadnatralne objawienia wzmacniają. A zwykłość i normalność osłabia.Nadnaturalne objawienia wzmacniają ślepą wiarę. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | Widzę, że mój komentarz jest jednak niezbędny. Nikt Ci tu krzywdy Duchu nie zrobi. Na razie jesteś mile widziany. Czasem denerwujesz swoją indolencją, czy ograniczoną wiedzą, albo zwykłym chamskim pyskowaniem, ale tak bywa. Nie każdy swój poziom potrafi reprezentować w sposób stały. Każdy z nas ma gorszy, lub lepszy dzień. Oczywiście, że nie jesteś tu dla punktów. Tak, jak i ja nie jestem. Ale ta punktacja w końcu o czymś świadczy. Tu o percepcji Twojego świata i o pozytywnym, czy negatywnym ładunku, który on niesie. Nie ma co opowiadać niestworzonych historii, że ujmowanie punktów jest choćby w ułamku analogiczne do dawnego sączenia trucizny, palenia, odzierania ze skóry itp. To nie dzisiaj i nie tu. Jesteś tu bezpieczny. Duchu Prawdy, po prostu świadczy to o zewnętrznej percepcji Twoich poglądów , które byłeś takl dobry nam tu oznajmić. Może się jeszcze wkupisz, cierpliwości  Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Nadnaturalne objawienia wzmacniają ślepą wiarę.Hm. A skąd wiesz, że "królestwo Twoje jest nie z tego świata" i że "przyszedłeś do swojej własności"?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | > Raczej NaturaNaturę stworzył Bóg. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytanie do agnostyków. | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|