Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#241
01-12-2014 11:20
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Naturę stworzył Bóg.

To też widziałeś?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Nie rozumiesz mojego nicka, dlatego tak myślisz.

Może. Ale rozumiem co mówisz i z jakiego powodu. A Twój nick to tylko jeden z przykładów. Wcale nie najważniejszy.
Naprawdę nie bójmy się, to ludzka rzecz być czasem pyszałkiem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#243
01-12-2014 12:07
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy
> przedmiot sporu. Rzucać inwektywami - używanie słów obraźliwych wobec
> przeciwnika, np: ...("Póki co robisz za błazna.")...".

Kolega darkside ani Cię specjalnie nie atakuje, ani obraża. Włożył natomiast swój niemały wysiłek we wpis nie po to, by Cię obrazić. Tylko po to, byś był bardziej świadomy siebie i pustych treści, które nam tu udzielasz.
Po prostu Prawdę o Tobie napisał szczerze i od serca. A Ty co?
W kwestii Twojej rekacji na nią, jest taka jak się spodziewałem: "pozostałej części Twojego postu nie czytałem i czytać nie będę" .
Czyli uniesienie się dumą, foch i zranione ego. Skąd my to tutaj znamy?
Dalszy komentarz jest chyba zbyteczny.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#244
01-12-2014 12:18
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Widzę, że mój komentarz jest jednak niezbędny.
Zbędny i arogancki:
>Czasem denerwujesz swoją indolencją, czy ograniczoną wiedzą, albo zwykłym chamskim pyskowaniem
Pycha i chamstwo.

>Ale ta punktacja w końcu o czymś świadczy.
Tylko o tym, że większość czasami nie ma racji.

>Może się jeszcze wkupisz
Nie kupuję poklasku.

#245
01-12-2014 12:21
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Nadnaturalne objawienia wzmacniają ślepą wiarę.
>Hm. A skąd wiesz, że "królestwo Twoje jest nie z tego świata" i że "przyszedłeś do swojej własności"?
Masz trudności z pamięcią? wielokrotnie pisałem, że wierzę.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Tylko o tym, że większość czasami nie ma racji.

Bo Ty tak twierdzisz? Nie no, w sumie dobry argument

>Nie kupuję poklasku.

Nie chodzi o poklask, ale zainteresowanie i życzliwość jakiejś choćby mikroskopijnej grupy zgromadzonych tu forumowiczów. Życzliwość pomaga w życiu.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Masz trudności z pamięcią?

W żadnym razie. Próbuję Cię lepiej zrozumieć.

> wielokrotnie pisałem, że wierzę.

Ale to samo mówił przecież Jezus. Jeśli już, to Jego królestwo i Jego własność (jeśli przyjąć na chwilę jego percepcję).
Dobrze rozumiem? Chcesz mu ukraść królestwo i własność? Czy może chcesz pozyskać je dla Niego?
Bo nie mam tu pewności. Proszę wytłumacz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Naturę stworzył Bóg.
>To też widziałeś?
Tak, 14 miliardów lat temu siedziałem w sali widowiskowej na krzesełku nr 14, pamiętam Ciebie, siedziałeś obok na krzesełku nr 13 (pechowym), przed Tobą siedział grubas i wszystko zasłaniał, pewnie dlatego nie pamiętasz.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Nie rozumiesz mojego nicka, dlatego tak myślisz.
>Może.
To pewne.
>Ale rozumiem co mówisz i z jakiego powodu.
A tego to na pewno nie rozumiesz.
>A Twój nick to tylko jeden z przykładów.
Potwierdzenie, że nie rozumiesz.
>Wcale nie najważniejszy.
Kolejne potwierdzenie.
>Naprawdę nie bójmy się, to ludzka rzecz być czasem pyszałkiem.
Oczywiście, nie bój się, ale wstydź.

#250
01-12-2014 12:42
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
Tak myślałem, że bujna wyobraźnia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#251
01-12-2014 12:46
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Ale rozumiem co mówisz i z jakiego powodu.
>A tego to na pewno nie rozumiesz.

Dobra, przypuśćmy.
A jest choć wg Ciebie ktoś, kto to zrozumiał?

>> Naprawdę nie bójmy się, to ludzka rzecz być czasem pyszałkiem.
> Oczywiście, nie bój się, ale wstydź.

Pyszałkowatości nie należy się ani wstydzić, ani bać Duchu. To zwykła ludzka rzecz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#252
01-12-2014 13:06
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>...("Póki co robisz za błazna.")...".
>Kolega darkside ani Cię specjalnie nie atakuje, ani obraża.
Bez komentarza.

>pustych treści, które nam tu udzielasz.
Nie czytaj, a jeśli nadal zamierzasz to zważaj co odpisujesz, bo przestanę odpowiadać na rzeczywiście puste posty.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Nie czytaj

Znów niewiele rozumiesz, a co bardziej prawdopodobnie - nie chcesz zrozumeć. Przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie będę Cię czytał. To Ty pogroziłeś palcem koledze darkside, demonstracyjnie nie czytając reszty jego wpisu (jeśli Ci wierzyć).

> a jeśli nadal zamierzasz to zważaj co odpisujesz, bo przestanę
> odpowiadać na rzeczywiście puste posty.

Niestety cały czas zważam i być może nawet to mój chwilowy błąd. Dobrze się temu przyglądnąć możesz, powtarzam: wcześniej darkside wyłożył niemały wysiłek nie po to, by Cię obrazić. Tylko po to, byś był bardziej świadomy siebie i pustych treści (Twoich), które nam tu udzielasz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Tylko o tym, że większość czasami nie ma racji.
>Bo Ty tak twierdzisz?
To nie moje, cytuję mędrca.
>Nie no, w sumie dobry argument
Taki sam jak: większość czasami ma rację.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ale to samo mówił przecież Jezus.
Jezus nic nie mówił bo to postać fikcyjna, bohater literatury religijnej.
>Dobrze rozumiem? Chcesz mu ukraść królestwo i własność? Czy może chcesz pozyskać je dla Niego?Bo nie mam tu pewności. Proszę wytłumacz.
To tak jakby Kubusiowi Puchatkowi ukraść garnek miodu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365