Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-03-2009 03:07frania (-21 punktów)Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
0 na 2
Jak wytłumaczyć fakt cudu. Czy jest na to jakiekolwiek racjonalne wytłumaczenie?

adonai.pl/cuda/?id=36

Młodzieniec stracił nogę na wskutek gangreny. Po amputacji był żebrakiem. Zachowało się na ten temat ogrom faktów. Po 29 miesiącach noga pojawiła się. Jest to cud uznany przez Kościół Katolicki.

Jest ogrom świadków tego wydarzenia.

Vittorio Messori, dziennikarz i pisarz, autor licznych książek tłumaczonych na całym świecie, studiował archiwa, zagłębiał się w akta procesu i rozmawiał z miejscowymi uczonymi. Tak powstała niezwykła kronika jednej z najbardziej poruszających i zarazem najmocniej udowodnionych tajemnic w historii. Publikacja ta to "Znak dla niewierzących".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#46
15-03-2009 04:11
 Ocena-2 na 2
frania (-21 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi e.coli
>Nie był, o czym wiemy z źródeł historycznych podających FAKTY. Fakty, czyli coś, co w przypadku cudów często nie istnieje. Mylenie doktora z profesorem albo podawanie cytatów fikcyjnych osób bądź też "dorabianie" tym osobom sławy poddaje cały tekst w wątpliwość...
>Jeżeli przeczytałabyś w książce traktującej o II WŚ, że Rosjanie zdobywali Berlin czołgami T-55, to też poddawałabyś cały tekst w wątpliwość, czyż nie?

` Vittorio Messori, dziennikarz i pisarz, autor licznych książek tłumaczonych na całym świecie, od zawsze badający racje przemawiające za wiarą w Jezusa Chrystusa, przeprowadził fascynujące śledztwo w sprawie najbardziej wstrząsającego cudu maryjnego, który dokonał się 29 marca 1640 roku w Calandzie
...
Vittorio Messori postanowił przybliżyć współczesnemu czytelnikowi ten zapomniany fakt. Wielokrotnie udawał się do Calandy i Saragossy, przez wiele lat studiował archiwa, zagłębiał się w akta procesu i rozmawiał z miejscowymi uczonymi. Tak powstała niezwykła kronika jednej z najbardziej poruszających i zarazem najmocniej udowodnionych tajemnic w historii. Niewątpliwie ta pasjonująca publikacja pt. Znak dla niewierzących...

Fakt przywrócenia nogi, która została amputowana dwa lata wcześniej, obala całą misterną argumentację ludzi kwestionujących istnienie Boga, takich jak na przykład Richard Dawkins, najbardziej znany współczesny ateistyczny polemista, który w swojej książce Bóg urojony próbuje przekonać czytelników, że ludzie wierzący w Boga to ofiary bardzo niebezpiecznego urojenia. Ateizm prezentowany przez Dawkinsa, który charakteryzuje się intelektualną arogancją, dogmatyzmem i brakiem tolerancji wobec poglądów ludzi wierzących, w konfrontacji z faktem Cudu z Calandy, traci wszelką rację bytu i wskazuje, że to nie wiara w Boga, lecz ateizm opiera się na urojeniu....`


#47
15-03-2009 11:22
 Ocena 2 na 2
e.coli (338 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi frania

>` Vittorio Messori, dziennikarz i pisarz, autor licznych książek tłumaczonych na całym świecie, od zawsze badający racje przemawiające za wiarą w Jezusa Chrystusa, przeprowadził fascynujące śledztwo w sprawie najbardziej wstrząsającego cudu maryjnego, który dokonał się 29 marca 1640 roku w Calandzie
>...
>Vittorio Messori postanowił przybliżyć współczesnemu czytelnikowi ten zapomniany fakt. Wielokrotnie udawał się do Calandy i Saragossy, przez wiele lat studiował archiwa, zagłębiał się w akta procesu i rozmawiał z miejscowymi uczonymi. Tak powstała niezwykła kronika jednej z najbardziej poruszających i zarazem najmocniej udowodnionych tajemnic w historii. Niewątpliwie ta pasjonująca publikacja pt. Znak dla niewierzących...

Czyli mówiąc po naszemu, ktoś pojechał do miasta, gdzie zdarzył się "cud", czytał najpewniej zafałszowane akta i wydaje mu się, że coś udowodnił. Dobrze, niech będzie, ale ja się nie czepiam samej książki, ale źródeł. Są niewiarygodne.

I prosiłbym nie wklejać cudzych artykułów, sam potrafię znaleźć. Ctrl+c ctrl+v każdy potrafi zrobić. Nawet spambot.

#48
15-03-2009 13:27
 Ocena 3 na 3
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi frania
>
>Nie rozśmieszaj mnie - nie uwierzyłbyś zapewniam Cię - nie próbujesz nawet zmierzyć się z diagnozą. Jeżeli chcesz możemy rozpatrywać cuda , które zdarzyły się w USA. Jest ich tam ogrom. Stany to bardzo religijny naród.

Nie rozśmieszaj mnie, Franiu, wszystkie cuda wychodzą temu narodowi bokiem - ze wzgledu na ich religijność...
No, chyba że nie myślisz o ostatnich cudach finansowych!~

dziadek Jacek
*******
Goje wszystkich krajów, łączmy się!

#49
15-03-2009 13:58
 Ocena 1 na 1
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi frania
>W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. Było ogrom katolików tam. Ja też. Czy Ty cokolwiek o tch spotkaniach słyszałeś. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób
>Po prostu żyjecie we własnym świecie i jesteście niedoinformowani...

Szanowna Franiu, jestem byłym katolikiem, wiec jestem bardzo dobrze poinformowany: nie mieszaj Boga w te sprawy, proszę, bo po pierwsze Jezus Chrystus sam się zorientował, że ma uzdolnienia "uzdrawiacza" widząc, że sama Jego obecność przy porodach Jego dzieci zatrzymuje krwawienie położnicy, po drugie, to Mr "Harris", nie jestem pewien nazwiska, bo to już ca. 40 lat temu, na pewno nie "ojciec", na prawdę uzdrowił z nieoperacyjnego guza mózgu moją znajomą, na co najmniej 10 lat, bo potem kontakt się zerwał - są ludzie, którzy mają niepoślednie uzdolnienia, moim zdaniem to nie "Bóg" jest ich uzasadnieniem, ale raczej statystyka, krzywa Gaussa, etc....

Pozdrawiam,
*******
dziadek Jacek
Goje wszystkich krajów, łączmy się!

Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
>
>Młodzieniec stracił nogę na wskutek gangreny. Po amputacji był żebrakiem. Zachowało się na ten
>temat ogrom faktów. Po 29 miesiącach noga pojawiła się. Jest to cud uznany przez Kościół Katolicki.

Franiu, po przejściu na emeryturę stałem się żebrakiem. Przez 9 lat byłem 5 razy w Polsce. Czy ten cud może być uznany przez australijski Urząd Podatkowy?

Pozdrawiam,
dziadek Jacek
*******
Potomek Noego i ewunii

#51
15-03-2009 14:21
 Ocena 3 na 3
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi frania

>Lekarze z kliniki w Sienie byli zaszokowani, kiedy dokładnie zbadali Giuseppe. Zdjęcia rentgenowskie wykazały, że włókniste zesztywnienie stawu kolanowego w ogóle nie wystąpiło.

Dziękuję Ci, Franiu, za uświadomienie mi jak dużo tracę, będąc niewierzącym.
Gdyby nie mój upór, to mógłbym sobie wymodlić włókniste zesztywnienie...

Pozdrawiam,
dziadek Jacek
*******
Potomek Noego i ewunii

#52
15-03-2009 14:36
 Ocena 1 na 1
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi placownik
>   Kolejne wklejki tego typu będą kasowane

Szanowny Placowniku, właśnie przegryzłem się przez połowę wątków w Dziale "Kościół i Antyklerykalizm", widzę, jak wielka zmiana, na korzyść!, dokonała się dzięki św.Marka i placownika wysiłkom, tylko 4 lata i tak widzialny postęp!
Ale czy to nie odbija się na Twoim zdrowiu psychicznym? Czy nie gorzkniejesz za bardzo? Take it easy!
Szczerze mówiąc, to jestem pełen uznania, i nawet odszczekuję swoją niechęć do spełniania wymogów Moderatorów odnosnie znaków diakrytycznych - ach, jak ja na tym Forum wyszlachetniałem...

dziadek Jacek
*******
Potomek Noego i ewunii

#53
15-03-2009 14:46
 Ocena 2 na 2
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi e.coli
>
>I prosiłbym nie wklejać cudzych artykułów, sam potrafię znaleźć. Ctrl+c ctrl+v każdy potrafi zrobić. Nawet spambot.
>

Jak kiedyś dorosnę to poziomu spambota, to tak powklejam Franii, że przerośnie Siostrę Faustynę, zwłaszcza, że dużo już Jej nie brakuje.

dziadek Jacek
*******
Potomek Noego i ewunii

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi webmaster
>Bezimienny Prof. Caramazza, jeżeli ktoś taki w ogóle istniał , był wtedy dr i nie jakimś słynnym.

Michale! Trochę (odrobinkę) logiki! Błagam!
Skoro: "był wtedy", to zapewne istniał choć nie jako prof. Bo skąd inaczej dowiedziałbyś się, że był jedynie dr. i to nie słynnym?

>Tak właśnie powstają legendy [...].

Tak właśnie powstają forumowe brednie. Wybacz, że na Ciebie trafiło.

fides ex necessitate esse non debet

e.coli (338 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi Jacek Cieslicki
>>>I prosiłbym nie wklejać cudzych artykułów, sam potrafię znaleźć. Ctrl+c ctrl+v każdy potrafi zrobić. Nawet spambot.
>>
>Jak kiedyś dorosnę to poziomu spambota, to tak powklejam Franii, że przerośnie Siostrę Faustynę, zwłaszcza, że dużo już Jej nie brakuje.
>dziadek Jacek
>*******
>Potomek Noego i ewunii
>

Uśmiałem się. Może siostra Faustyna tez była spambotem?

webmaster (moderator)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
Chodziło mi o to, że źródła podają sprzeczne informacje. Twoja ocena jest trochę na siłę.

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi webmaster
>Twoja ocena jest trochę na siłę.

Być może... Jednak język polski jest tak bogaty w środki wyrazu, że pozwala swobodnie unikać podobnych wieloznaczności.

Pozdrawiam.


fides ex necessitate esse non debet

placownik (17853 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi Jacek Cieslicki

>Czy nie gorzkniejesz za bardzo?

   To widać? Niedobrze!

>Take it easy!

   Będę to sobie powtarzał jeszcze częściej, niż to robiłem dotychczas.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#59
16-03-2009 06:31
 Ocena-2 na 2
frania (-21 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi Jacek Cieslicki
>>W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. Było ogrom katolików tam. Ja też. Czy Ty cokolwiek o tch spotkaniach słyszałeś. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób
>>Po prostu żyjecie we własnym świecie i jesteście niedoinformowani...
>Szanowna Franiu, jestem byłym katolikiem, wiec jestem bardzo dobrze poinformowany: nie mieszaj Boga w te sprawy, proszę, bo po pierwsze Jezus Chrystus sam się zorientował, że ma uzdolnienia "uzdrawiacza" widząc, że sama Jego obecność przy porodach Jego dzieci zatrzymuje krwawienie położnicy, po drugie, to Mr "Harris", nie jestem pewien nazwiska, bo to już ca. 40 lat temu, na pewno nie "ojciec", na

Można mieć moc uzdrawiania mocą Boga i moca szatana. Haris uznawany jest jako uzdrowiciel mocą złych duchów.


Stąd cuda Bóg daje tylko ludziom spełniającym konkretne kryteria.

#60
16-03-2009 12:20
 Ocena-2 na 2
frania (-21 punktów)Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się
W odpowiedzi e.coli
Kwestionujesz proces, w którym uczestniczyło 10 sędziów, ponadto przy wszystkich przesłuchaniach było 24 świadków, wyselekcjonowanych spośród mieszkańców Saragossy, Calandy i okolicznych wiosek, asystował sam arcybiskup Pedro Apaolaza Ramirez, oraz dziesięciu teologów i prawników.

A Ty to wszystko kwestyionujesz, nie kwestionując zarazem historii Miesza I.
Wybacz chłopcze piaskownica jest nie jedna w Twojej okolicy.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365