 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-08-2011 13:31 | diogenes (42753 punktów) | Polski garb
10 na 10 | Cytat:Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Gorzej mają tylko Koreańczycy ... biznes.one(*)cy,18563,4831633,1,prasa-detalJeśli uwzględnić rozmiar polskiej nędzy: Cytat:Prawie 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Prawie 7,7 mln mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa. Aż 23 miliony Polaków musi przeżyć miesiąc za sumę mniejszą od minimum socjalnego. Te przerażające dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny. www.bankie(*)/print.html?article_id=1254097to nasza praca staje się paradoksem. Co jest grane? Pracujemy nieefektywnie? Udajemy, że pracujemy? Ktoś okrada nas z harówy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#46 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Polski garb | > A co do wsparcia państwa...sami musielibyśmy ( tzn z naszych podatków ) dopłacać do kolei ... co i dzisiaj czynimyW kolejach zawsze problemem był transport osobowy, a nie towarowy. Do towarowego raczej nie trzeba dopłacać, bo to on pokrywał dodatkowo straty z transportu osobowego, jak jeszcze kolej była jednolitym przedsiębiorstwem państwowym. Tak że kolej towarowa spokojnie może na siebie zarabiać i ma duży potencjał bo w wielu częściach kraju jest bardzo dobre pokrycie torami. Oczywiście tutaj nie ma żadnego sensu mówić o jakichś psujących się towarach, gdzie godziny mają znaczenie, ale o innych towarach. |
#47 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polski garb | > > Jeżeli mój pracodawca okrada państwo, to ja mogę jego i zamyka się polskie kółeczko.> Polska to taki dziwny kraj Panie Andrzeju, że prawie wszystko jest inaczej niż w innych krajach Na gospodarce zbytnio się nie znam , ale .. mam problem z rozróżnieniem kto kogo tu okrada. Czy państwo przedsiębiorcę, czy przedsiębiorca państwo. Czasami mam wrażenie, że każdy każdego. Jak przedsiębiorcy się uda to okradnie państwo, a jak państwu się uda to okradnie przedsiębiorce. Też myślę, że to chory układ, ale osobiście nie mam pomysłu jak to zmienić. W końcu w tzw kombinowaniu mamy wielkie, odwieczne wręcz tradycje i myślę, że jeszcze kilka pokoleń minie zanim (jeśli w ogóle) kiedyś to wyplenimy.Jest niedziela i w związku z tym idźmy do kościoła i podziękujmy Dobremu Bogu za to, że żyjemy w tak znakomitym kraju i pokorą przyjmijmy zło wszelakie, które od grzesznych pochodzi, a Bóg - po śmierci - wszystkim wynagrodzi. Módl się i pracuj a zbawienie wieczne będzie ci dane.Tylko ponieważ ja tak nie umiem, jestem niepokornym sceptykiem, to zawsze się temu przeciwstawiałem, jak umiałem. Teraz dzielę się swoimi przemyśleniami z ludźmi myślącymi racjonalnie, a Wy róbcie z tym co sobie chcecie. A czym są władze państwowe w demokracjach - emanacją społeczeństwa. Czyli to społeczeństwo wybiera swoich najlepszych przedstawicieli do stanowienia prawa i sprawowania władzy wykonawczej. To my wybraliśmy sobie ustrój i władzę realizujące ustrojowe przekształcenia. Możemy jej klaskać lub możemy ją zmieniać. Po której jestem stronie? Zawsze zgodnie z własnym interesem! Państwo jest moje, a przedsiębiorstwa już nie i dlatego cenię tylko na tyle na ile przynoszą ogólnospołeczną korzyść. Pozdrawiam. @@@ . |
| kika (1657 punktów) | Odp: Polski garb | Usunięte przez moderatora |
#49 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polski garb | . > Kiedy różnica między wpłaconymi podatkami a świadczeniami państwa na rzecz podatnika (drogi, oświata, zdrowie, emerytury, itp.) jest rażąco duża, budzi to społeczny sprzeciw i nieufność wobec państwa (jego urzędników): rodzi się szara strefa.Państwo powinno być sprawnie zarządzanie, a cele (wydatki jasno określone), to banalna oczywistość. Wszędzie to kuleje, a w państwach mało cywilizowanych, to woła o pomstę do nieba. > A jest przecież i czarna: kościół.Właśnie nikt dokładnie nie wie, na ile rocznie budżet państwa jest rocznie okradany (przepraszam państwo samo daje i jeszcze prosi aby Kościół wziął). Mowa jest o wielu miliardach, ale o ilu? Tylko pięciu? Gdyby je tak przeznaczyć na program "gospodarki opartej na wiedzy". Marzenie, ale dobrze, że jeszcze pomarzyć tu można. Pozdrawiam @@@ . |
#50 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polski garb | > społeczeństwo wybiera swoich najlepszych przedstawicieli do stanowienia prawa i sprawowania władzy wykonawczej.Nie, nie musi tak być. Władza i mechanizmy wyłaniania władzy mogą być kompletnie wyalienowane ze społeczeństwa. To po pierwsze. Po drugie media pozwalają manipulować potencjalnymi kandydatami i wyborcami. W jakim sensie np. pan Stokłosa jest najlepszym przedstawicielem społeczeństwa? Wielu posłów symbolizuje raczej narodową ciemnotę. Kiedy dowiedziałem się, kto w tych wyborach zamierza z mojego regionu startować do Sejmu, ciary przeszły mi po plecach.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#51 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polski garb | > Państwo powinno być sprawnie zarządzanie,...A co nie powinno być sprawnie zarządzane? Tego rodzaju postulat znaczy mniej więcej tyle, co postulat, że dwa plus dwa powinno równać się cztery. Programy partii od zawsze formułują raczej życzenia, niż harmonogram działań ukierunkowanych na pożądane zmiany. Harmonogramy o jasno sprecyzowanej osobowej odpowiedzialności, terminach realizacji przedsięwzięć, automatycznych dymisji (przedwyborcza obietnica: zbudujemy x km autostrad; po trzech latach jest 5% - minister leci na pysk i zwraca pensje do przeciętnego wynagrodzenia). Polityka jest sferą braku odpowiedzialności, dlatego przyciąga szumowiny.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#52 1 na 1 | kika (1657 punktów) | Odp: Polski garb | Myślę, że często pomijamy jeden fakt. Spora część ludzi reaguje na stres jedzeniem. Dzieje się tak wówczas, gdy stres jest ciągły, a oni nie potrafią inaczej odreagować. A stresu dzisiaj mamy dużo, tempo życia ciągle wzrasta. Gdy przybędzie kilogramów trudniej się poruszać, gdy się nie ruszasz, tyjesz. Błędne koło się zamyka. To w pewnym sensie choroba. Tylko jak ktoś ma chorą wątrobę, to mu współczujemy, a jak ktoś nie radzi sobie ze stresem, to nim pogardzamy i mówimy "weź się za siebie". Trochę to przypomina stosunek do chorych na depresję. Mówimy "weź się w garść". To tak, jakby powiedzieć "weź się w garść, niech cię nie boli wątroba".  |
#53 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polski garb | > A czy nie jest tak, że za mało transportu idzie na kolej, a za dużo na tiry?A czy nie jest tak, że nieracjonalnie się produkuje i transportuje? Wozi się tirami np. kalafiory z Hiszpanii przez Polskę do Moskwy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#54 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polski garb | . > >>>Państwo powinno być sprawnie zarządzanie,...> A co nie powinno być sprawnie zarządzane? Tego rodzaju postulat znaczy mniej więcej tyle, co postulat, że dwa plus dwa powinno równać się cztery.Przecież napisałem: to banalna oczywistość. Ale napisałem także: Wszędzie to kuleje, a w państwach mało cywilizowanych, to woła o pomstę do nieba.> Programy partii od zawsze formułują raczej życzenia, niż harmonogram działań ukierunkowanych na pożądane zmiany. Harmonogramy o jasno sprecyzowanej osobowej odpowiedzialności, terminach realizacji przedsięwzięć, automatycznych dymisji (przedwyborcza obietnica: zbudujemy x km autostrad; po trzech latach jest 5% - minister leci na pysk i zwraca pensje do przeciętnego wynagrodzenia). Polityka jest sferą braku odpowiedzialności, dlatego przyciąga szumowiny.Całkowita zgoda, ale jak się to społeczeństwu nie podoba, to powinno to wyrażać. Ale widocznie jest ślicznie. Tak jak widzimy to w tevałenie i narodowi to się podoba. A więc -  Cała nasza przyszłość opiera się na hasełkach: precz z komuną i z PRL-wskim zniewoleniem. Pomimo, że to już ponad dwadzieścia lat od PRL minęło i tamten ustrój nie wróci już więcej. Jest jeszcze jedno sporo starsze: "Dajcie mi władzę, to was urządzę!"Mam obrzydzenie do wszystkich polityków, ale głosować pójdę, gdyż głos nie oddany jest głosem na PiS. Natomiast na pewno nie postawię krzyżyka przy jednym z pierwszych nazwisk. Nawet w ramach tej samej opcji trochę wybierać można. Pozdrawiam. @@@ . |
#55 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polski garb | . > Nie, nie musi tak być.> Władza i mechanizmy wyłaniania władzy mogą być kompletnie wyalienowane ze społeczeństwa.Ktoś tu napisał: Tego rodzaju postulat znaczy mniej więcej tyle, co postulat, że dwa plus dwa powinno równać się cztery. /.../ Polityka jest sferą braku odpowiedzialności, dlatego przyciąga szumowiny. Ale zgoda - tak wcale być nie musi! > Po drugie media pozwalają manipulować potencjalnymi kandydatami i wyborcami.Jestem ciągle czynnym dziennikarzem i twierdzę, że najwięcej zła w Wolnej Polsce uczynili dziennikarze. Nie, nie wszyscy, a tylko "dziennikarskie gwiazdy" - doskonale opłacani celebryci, ze stałym super obłudnym pytaniem: "Pan(i) chce powiedzieć, że temu winni są dziennikarze?" Prowokacje, manipulacje, kłamstwa i stały brak odpowiedzialności za słowo. Tak, temu winni są dziennikarze. Postawię tu ostrą tezę, że dziennikarze PRL-owscy - w swej masie, a nie kilkunastu (czy nawet kilkudziesięciu) parszywych wyjątkach - to perły obiektywizmu i rzetelnej dziennikarskiej roboty w zestawieniu z dzisiejszymi, w większości wśród tych, których nazwiska pamiętamy (potrafimy przytoczyć z pamięci). Ale skądś się to wszystko bierze - ja sobie myślę, że to z naszych oklasków:  Jak ktoś lubił wrzeszczeć "partia-Gierek" "Gierek-partia" lub na stadionach - "precz z warchołami", to mu już tak zostało, a nawet ta tradycja przeniosła się na następne pokolenia. Teraz nadal  biją i ciągle są awangardzie chwalenia władzy. Przecież ktoś tego Stokłosę wybiera. Sam się nie wybierze, a jak dobrze reprezentuje poziom intelektualny i moralny oraz interesy wyborców, to powinni na niego głosować. Głową muru się nie przebije, a samodzielność myślenia w Polsce się rzadziej spotyka niż diamenty. Pozdrawiam. @@@ . |
| Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | Ta reakcja i zjawisko opisane w moim poprzednim poście mogą z siebie wzajemnie wynikać. |
#57 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polski garb | > Mówimy "weź się w garść".Mówimy. I na ogół na mówieniu się kończy. A za jakiś czas w garść bierze nas ktoś inny: lekarz albo grabarz.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#58 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: Polski garb |
> A czy nie jest tak, że nieracjonalnie się produkuje i transportuje? Wozi się tirami np. kalafiory z Hiszpanii przez Polskę do Moskwy.To jeszcze nic . Często zdarza się że wiezie się stal ( o takich samych parametrach ) np; z Wawy do Linzu w Austrii , a w hucie w Linzu ładuje sie identyczną stal i wiezie np; do Łodzi . Dla mnie to tez bez sensu ...ale prawdopodobnie firmy w ten sposób zarabiają na podatkach , vatach itp . |
| Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | a czasem biorą w łapę za kontrakty. Pamiętam dość głośny przypadek, gdzie wykryto sprzedaż stali do Czech, a później odkupienie od nich tej samej stali po wyższej kasie. Ciekawe, jak to możliwe... |
#60 -1 na 1 | waldeck77 (4307 punktów) | Odp: Polski garb | > -Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.Z pewnością wzrastająca liczbą niemieckich gratów na polskich ulicach i hamburgerożerców świadczy o bogaceniu się Polski i jej skoku cywilizacyjnym. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|