 |
Legenda JP2 warta podważania - tak też Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2014 17:47 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Legenda JP2 warta podważania - tak też
1 na 1 | Czas obalić legendę Karola Wojtyły. Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult! Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie! Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#46 15 na 15 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >> Bóg nadał wszystkim przedmiotom formę matematyczną> > Formy matematyczne w ogóle nie występują w przyrodzie poza ludzkim umysłem, chociaż ich powstawanie jest oczywiście inspirowane ludzkim doświadczeniem. Są myślową idealizacją i abstrakcją.> Ale jeżeli dodamy dwa jabłka do dwóch innych, mimo wszystko otrzymamy cztery jabłka.Ale jeżeli dodamy dwa litry wody do dwóch litrów alkoholu, to otrzymamy mniej niż cztery litry wódki. A to wykazuje, że formy matematyczne są konstrukcją ludzką a nie boską, i że trzeba sprawdzać doświadczalnie czy przedmioty rzeczywiste do tych forem pasują. |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> > Ale jeżeli dodamy dwa jabłka do dwóch innych, mimo wszystko otrzymamy cztery jabłka.> Ale jeżeli dodamy dwa litry wody do dwóch litrów alkoholu, to otrzymamy mniej niż cztery litry wódki. A to wykazuje, że formy matematyczne są konstrukcją ludzką a nie boską, i że trzeba sprawdzać doświadczalnie czy przedmioty rzeczywiste do tych forem pasują.Dzięki. Fajne. Nie mogę jeszcze dawać plusów to i dlatego ożywiam wątek. Pan jako człowiek jak widzę precyzyjny, fizyk, jak ocenia strategię uzmysławiania Polakom, że JP2 uznał pochodzenie człowieka od zwierząt? Wszak mamy ogrom niedowiarków ewolucyjnych. To chyba dobra okazja na promowanie ewolucji? Zdecydowałby się Pan wydrukować kilka kartek wg obrazka z 1 postu? I gdzieś przykleić lub wrzucić komuś do skrzynki pocztowej? BTW prezenciki dla Pana za fajny wpis w moim wątku: O wiele łatwiej uwierzyć w fałszywe zło, niż w prawdziwe dobro.(Tertulian) There is a few advantages coming from being outlaw. First of all - no mother in law.(S.Clemens - Secret Diary of Robin Hood) Każda telewizja to telewizja dziecięca.(G.Burns) Nieprawdaż?  Pozdrawiam |
#48 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> Albo najprościej. Jak ktoś uwierzy w T.E. to (co poniektóry) uzna w końcu, że Bóg i życie pozagrobowe to bajki, skoro jest ciągłość od małp.Szczerze polecam.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#49 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | >Czas obalić legendę Karola Wojtyły. >Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. >Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult!
Kult JP2 przypisuje mu wiele mniej lub bardziej wyimaginowanych cnót i zasług, ale jeśli jest wśród nich cokolwiek związanego z teorią ewolucji to (delikatnie mówiąc) głęboko poza top50.
Dlatego zupełnie nie widzę w jaki sposób upowszechnienia stanowiska papieża wobec ewolucji miałoby osłabić jego kult. Podejrzewam że przeciętny katolik stwierdziłby raczej że jest to przykład na to jaki JP2 był nowoczesny, otwarty na świat/naukę itp.
BTW jeśli przeczytałeś to co sam cytujesz to zauważysz że już jeden z jego "nieomylnych" poprzedników stwierdził że między wiarą i teorią ewolucji nie ma sprzeczności, więc nie było też żadnej rewolucji w tym że JP2 powtórzył mniej więcej to samo (owszem, nieco bardziej zdecydowanie i bez akcentowana paru mniej trafionych pomysłów poprzednika, ale w sumie to detal)
|
#50 5 na 5 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
Jedni używają nicków, inni występują pod własnym nazwiskiem. Ich prawo/wybór/decyzja. Ich sprawa.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#51 4 na 4 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> Po drugie - po co?Wydaje mi się, że chodzi o niesienie - nomen omen - kaganka oświaty. Trudno wyrokować z jakim skutkiem.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#52 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> > Ale jeżeli dodamy dwa jabłka do dwóch innych, mimo wszystko otrzymamy cztery jabłka.> Ale jeżeli dodamy dwa litry wody do dwóch litrów alkoholu, to otrzymamy mniej niż cztery litry wódki. A to wykazuje, że formy matematyczne są konstrukcją ludzką a nie boską, i że trzeba sprawdzać doświadczalnie czy przedmioty rzeczywiste do tych forem pasują. Form. Na Pański przykład można odpowiedzieć na wiele sposobów. Ograniczę się do następującej uwagi: sprawdzenie zakłada przynajmniej niektóre prawa matematyki. Jeżeli DWA razy dodałem wodę do spirytusu i otrzymałem wynik, o którym Pan wspomina, a ZERO razy wynik odmienny, to mogę uznać że Pański wynik jest potwierdzony, jeżeli przyjmę, że DWA doświadczenia "za" to więcej niż ZERO doświadczeń "przeciw". Jak jednak sprawdzić tę prawidłowość? Nie mogę takiego łańcucha uzasadnień prowadzić w nieskończoność, a to od czego wychodzę, jest prawem podyktowanym przez Boga. |
#53 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> Jedni używają nicków, inni występują pod własnym nazwiskiem. Ich prawo/wybór/decyzja.> Ich sprawa. stado czyni myślących bezmyślnymi Oczywiście, ale czy mają prawo wprowadzać innych w błąd twierdząc, ze są rożni od osoby, z którą są tożsami? Czym innym jest nie mówić prawdy (że Bogusławski = Izdebski), a czym innym mówić nieprawdę (że Izdebski i Bogusławski to przyjaciele, a więc dwie różne osoby). Jeżeli ja na tym forum występowałbym np. jako kobieta (i pisał "twierdziłam", a nie "twierdziłem"), to czy byłoby to fair? |
#54 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Po drugie - po co?> Wydaje mi się, że chodzi o niesienie - nomen omen - kaganka oświaty. Trudno wyrokować z jakim skutkiem.Dokładnie! Dzięki  No jakbyś jeszcze przylepił gdzieś taki wydruk (obrazka z 1-szego postu tego wątku) i dał fotkę to miałbyś i Ty swój udział i fajną zabawę - ale pożyteczną! Widzę że w moim wątku dyskutują też "racjonalni" katolicy (El.) wierzący, że ewolucja idzie po sznurkach wg Boga.
Ale wtedy wszystko byłoby zdeterminowane - nawet seks (kto z kim), a zatem i grzechy nasze
Oj ciency ci .... |
#55 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Dlatego zupełnie nie widzę w jaki sposób upowszechnienia stanowiska papieża wobec ewolucji miałoby osłabić jego kult.Jedna trzecia katolików nie wierzy w TE. Zatem cześć z nich uzna JP2 za zdrajcę, głupka niegodnego świętości Inna cześć uwierzy z tej okazji w ewolucję, a to się przyda gdy zaczną wychowywać swoje dzieci lub znajdą w sytuacji, która skłoni do myślenia czy życie pozagrobowe istnieje! Tak czy inaczej wygrywamy Zatem wydrukuj kilka kartek - bądź konsekwentny To żaden wstyd posłuchać kogoś  Pozdrawiam |
#56 6 na 6 | farmer (22440 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> Nie mogę takiego łańcucha uzasadnień prowadzić w nieskończoność, a to od czego wychodzę, jest prawem podyktowanym przez Boga.A jesteś w stanie? Czy wszystko co możesz to sprowadzać do swojego boga? Bo wydaje mi się że konsumujesz na co dzień upór ludzki i tych co już dziś wiedzą że i tak wszystkiego się nie dowiedzą ale nie mówią że nie mogą. A może podejmij wysiłek? Poznaj trud poznania bez gotowych odpowiedzi. Życie z zagadką. To będzie coś nowego. Nowe słowo NIE WIEM..... |
#57 5 na 5 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
Używanie nicka jest wygodne, gdyż można sobie pozwolić "na więcej". Przykładowo szanowany w środowisku naukowiec czy uniwersytecki profesor nie wystawia sobie złego świadectwa swoimi wypowiedziami występując pod nickiem. Co też by znajomi powiedzieli, gdyby przeczytali niektóre posty takiego Iksińskiego... Tymczasem nick zapewnia anonimowość, nie ogranicza ekspresji wypowiedzi, pozwala na szczere prezentowanie nieraz kontrowersyjnych opinii. Uważam że należy to uszanować. > Jeżeli ja na tym forum występowałbym np. jako kobieta (i pisał "twierdziłam", a nie "twierdziłem"), to czy byłoby to fair?A kto Cię tam wie, możeś kobitka? Zresztą znam takie przypadki.  Więcej luzu, rzekłbym. Jakie znaczenie dla przebiegu dyskusji ma płeć czy nazwisko interlokutora?
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#58 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | . > Powtarzam pytanie:Strasznie słabo Pan rozgarnięty. Nawet jak na fundamentalistę. Powtarzam odpowiedź> Dlaczego artykuły podpisywał Pan własnym nazwiskiem, natomiast na forum funkcjonuje> Pan pod pseudonimem "Bogusławski" Gówno Panu do tego! Mam w tym samym miejscu szacunek dla Pańskiego intelektu, w którym mam Pańskie inkwizytorskie zapędy. Jeszcze ciemniactwo tu władzy nie przejęło. Na naszym forum jeszcze nie ma zwyczaju, aby ktoś musiał się tłumaczyć z tak głupiego nicka jak np. " Ela spierd", gdyż to jest wyłącznie jego sprawa. @@@ . |
#59 2 na 2 Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Właściwie to ja też chciałbym wiedzieć czy nobliwy jest naprawdę nobliwy czy tylko "świętoebliwy", a może sprawny intelektualnie inaczej? |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Świnie mają w błocie więcej przyjemności niż w czystej wodzie. Heraklit z Efezu |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|