 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-02-2011 16:19 | rhotax7 (3947 punktów) | Jestem Ateistą
14 na 14 | Jestem Ateistą 100 %.Dlaczego?To bardzo proste:aby móc wypowiadać się racjonalnie na temat religii i jej składowej czyli boga należy odwołać się do nauki.Jedyną nauką interdyscyplinarną zajmującą się tym zagadnieniem jest religioznawstwo.Nauka ta w sposób jasny i rzeczowy pokazuje na setkach przykładów jak religie powstają i się zmieniają.Nauka ta także pokazuje skąd się wzieło pojęcie boga w naszej świadomości i słownictwie(to taka sama nazwa jak kamień czy ogień).Zostało wymyślone przez ludzi,wyewoluowało z wcześniejszych wierzeń animistycznych.Geneza tego pojęcia jest znana i opisana.
Dla mnie zmyślenie przez ludzi bogów i ubieranie ich przez lata w wymyślane na poczekaniu atrybuty takie jak moc stwarzania życia/wszechświata,nieśmiertelność,wszechwiedza,wszechmoc i inne wymysły jest wystarczającym dowodem na bezssensowność zastanawiania się czy istnieje i szukanie odpowiedzi jaki on jest.
Bóg został WYMYŚLONY przez ludzi od początku do końca. Zanim powstało pojęcie boga wszyscy nasi przodkowie byli nie wierzący.
Dlatego jestem 100% ateistą bo jestem świadom tego skąd się samo pojęcie boga wzieło i dostrzegam bezssensowność i irracjonalność następstw z tego wynikających(takich jak rozważania teologii i inne tego typu szariaty,katechizmy,pielgrzymki itd)
Dopuszczam rozważania na temat boga filozoficzne ale jedynie jako experymenty myślowe bez nadawania ich wynikom jakiegokolwiek cienia realizmu.
Moja psychika wolna jest od jakichkolwiek rozterek.
Polecam 100% ateizm bo to jest prawdziwa wolność.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#61 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Widać, że nie posiadasz dzieci  Nie mam.Ale wcale nie miałem na myśli tutaj dziecka realnego a jedynie samo pojęcie dziecka w wyizolowanym środowisku-w którym nie ma skąd wziąć info o Jezusku i Zeusku. > To teoria, praktyka nie jest taka prosta, wiem z doświadczenia, ale cel jak najbardziej do osiągnięcia.Doświadczenia Szwecji i Czech można wykorzystać-pewnie badania tam już psychologowie porobili więc i literatura pewnie jest do wybrania najlepszej strategii. > Nie da się zabezpieczyć umysłu przez wpływami z zewnątrz z chwilą, gdy dziecko zaczyna pionizować się.Próbować na jak najwięcej zagrożeń można. |
| Rafaela (2059 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Nie mam.Ale wcale nie miałem na myśli tutaj dziecka realnego a jedynie samo pojęcie dziecka w wyizolowanym środowisku-w którym nie ma skąd wziąć info o Jezusku i Zeusku.Tak to model teoretyczny, bo izolowanie dziecka to patologia. Wiadomo, i człowiek, i zwierzę wyizolowane będą miały 'czyste' umysły, ale i tak wtedy umysł umysłowi nie jest równy. > Doświadczenia Szwecji i Czech można wykorzystać-pewnie badania tam już psychologowie porobili więc i literatura pewnie jest do wybrania najlepszej strategii.Zważ, iż Szwecja i Czechy to państwa kompletnie na drugim biegunie niż Polska. > Próbować na jak najwięcej zagrożeń można.Oczywiście, choć efekt nie musi zadowalać. Twoim rodzicom, jak sadzę, nie udało się.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Zważ, iż Szwecja i Czechy to państwa kompletnie na drugim biegunie niż Polska.Wiem o tym ale ludzie są ludżmi.A do Czech poważnie chcę się przenieść. > Oczywiście, choć efekt nie musi zadowalać. Twoim rodzicom, jak sadzę, nie udało się.Jak Oni to wierzący niepraktykujący/solidarność. Wogle mnie nie impregnowali.Także nie interesowałem się religią była to była. Jak mam nadzieję będę miał dzieci to postaram się je osłonić przed debilizmami aniołków,diabełków i cudów i innych duszyczek. |
#64 3 na 3 | DEmonizer (4893 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Ja w wieku siedmiu lat interesowałem się biologią oraz uwielbiałem paleontologię, znałem nazwy kilkuset dinozaurów na pamięć. Zakochałem się w tym, może bardziej moja ciotka mnie w tym zakochała. Miała mnóstwo książek, czytałem razem z nią, co trudniejsze tłumaczyła mi. I w ten sposób jako siedmiolatek wiedziałem czym są bakterie, czym są wirusy, nie miałem czasu na boga, byłem małym indywidualistą, który w trakcie pierwszej komunii świętej myślał o planetach, zwierzętach, roślinach. Nie zatraciłem tej fascynacji, nie zyskałem boga. Uważam, że wystarczy dobra edukacja, zafascynowanie wiedzą, nauką. Wkrótce czeka i mnie wyzwanie, okaże się czy będę dobrym nauczycielem i tym, który zainteresować będzie potrafił. Jeszce trzy miesiące do narodzin dzieciaka. To będzie wyzwanie, no i dobrze, niech pewne memy trwają.  Pozdrawiam  |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Na pewno dasz radę.Niech memy wiedzy,nauki i niewiary w słowo objawione trwają!!! Pozdrawiam.  |
#66 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | > 2000 lat pracy u podstaw i masz jak w banku, choć wątpię żeby ateizm przetrwał 2000 latAteizm ma tyle lat ile życie na ziemi, 2000 lat "pracy" to nawet nie epizodzik.  |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Jestem Ateistą |
> Dziecko ma czysty mózg jak go spytasz w co wierzy to czy poda Ci jako odpowiedż-w Jezuska?Jasne że nie bo skąd miałoby o nim wiedzieć a o duszy czy takich tam też nie ma pojęcia czy piekle.Skoro nie wie że wierzy bo nie wie w co ma wierzyć to jak niby ma nie wierzyć? Definicje skończone są dla mnie niebezpieczne, stawiają ludzi w niekomfortowych sytuacjach, człowiek ciągle musi mierzyć się z niedoskonałościami, oceną, klasyfikacją. Są nieelastyczne a szufladkowanie nawet jeśli definicja okazuje się pozornie właściwa powoduje stawianie zasieków w głowie i czasem nieprzekraczalnych barier. |
#68 2 na 2 | DEmonizer (4893 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Podstawa to nie zmuszać, a zainteresować. A to już jest dość trudne. Religią dzieciaka ciężko zainteresować, dlatego koniecznością jest indoktrynacja. Wiedzą zainteresować jest łatwo, ale nie łatwo ją zdobyć. Religia i nauka, dwa przeciwległe bieguny pod względem kotwiczenia w małych głowach. Pozdrawiam  |
Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | Jak jakiś "100% ateista" udowodni mi, że nie istnienie Boga jest bardziej prawdopodobne niż jego istnienie. Ani na jedno, ani na drugie nie ma dowodów. Sceptycznie jedyne odpowiednie stanowisko to stanowisko pomiędzy teizmem, a ateizmem, czyli nonteizm. |
#70 2 na 2 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Definicje są po to by jasno określać zagadnienia i by wszyscy wiedzieli o czym mówią. Ja jeślibym kurczowo trzymał się głupawej definicji boga nigdy bym jego istnienia nie podważył i nie starał się objaśnić jego nieistnienia innym. Zobacz ile osób wokół Ciebie nie jest w stanie nawet pomyśleć o możliwości nieistnienia boga-oni mają blokadę definicyjną o jakiej Ty piszesz mają to zaszufladkowane-pod nie dotykaj to święte. Mam nadzieję że uda mi się stworzyć system objaśniania prosty i zrozumiały dla jak największej liczby osób. |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Zgadza się zainteresować,dać możliwość wyboru różnych nauk. Wiesz znam wiele fajnych doświadczeń z chemii,fizyki,dla trochę starszych z balistyki. Ja wiedzę zdobywałem bardzo łatwo.Po prostu stawiam pytanie i szukam odpowiedzi. Jakiś czas temu postawiłem pytanie a skąd się ten cały bóg wziął w historii ludzkości i sam widzisz jaki mi wątek wyszedł-i jaki fajny wniosek po zapoznaniu się z religioznawstwem. Specjalnie unikałem w całym wątku pisania o memach ale zauważ że te przeciwstawne memplexy wiedzy o świecie (religijny i naukowy) walczą o prymat w mózgu zajmując te same loci w łańcuchu oprogramowania światopoglądu-nie wszędzie ale mają miejsca wspólne na przykład wiek ziemi i pochodzenie człowieka. To że religijne wytłumaczenia tych zagadnień są po prostu głupie wcale ich nie dyskwalfikuje i 145 mln. Amerykanów twierdzi że ziemia ma 10.000 lat a człowiek nie pochodzi od małpy. Ciekawe czy w Islamie za mówienie o ewolucji i pochodzeniu od małpoludka grozi kamieniowanie? |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | > To znak, że dobrze byłoby założyć ateistyczną szkołęI zatrudnić w niej prof. Grabowską, aby nauczała młodych chłopców.
"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | > bo robić to trzeba z dziećmi kilkuletnimiNie! Nie! Nie wolno molestować ateizmem kilkuletnich dzieci! Dopiero po ukończeniu 15 roku życia, kiedy już będą mogły podejmować samodzielne decyzje!
"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba. |
#74 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Nonteizm zero zaśmieconego umysłu religiami ,bogami,duszami itd.itp-piękne. Wnioski płynące z badań nad pochodzeniem boga w kulturze człowieka są najlepszym dowodem jego nieistnienia. Tu nawet nie można mówić o prawdopodobieństwie bo przedmiot obliczeń jest zmyślony. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | > mają to zaszufladkowane-pod nie dotykaj to święteA Sai Baba dotyka, mimo,iż święte! Te czakramy na czole pobudza i gdzie indziej.
"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|