 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-06-2013 23:36 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Prawackie zabawy
2 na 2 | Cytat:Jak czytamy na stronie internetowej tygodnika [Newsweek], dom prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom Group. Na nich partia wydała 3,4 mln złotych. Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna. Przez długi czas mieściła się mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową księgarnię "Gazety Polskiej". (źródło) Cytat:- Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym - mówił w Warszawie jeden z liderów Platformy Oburzonych muzyk Paweł Kukiz. (źródło) PiS pokonujący w sondażach PO, SLD śpiewający "Międzynarodówkę" pod przewodem klerykała Millera, Palikot nieobecny w mediach - czego możemy się spodziewać się w najbliższych wyborach do parlamentu? Najgorsze już było czy jest raczej przed nami? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 #61 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > Ja nie pouczam, ja wykazuję troskęNie wykazuj. Grzecznie upraszam.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#62 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | . > Jest Bauman z jednej strony naukowcem, z drugiej byłym działaczem komunistycznym,I oczywiście dla Pana bycie działaczem komunistycznym to niewybaczalna zbrodnia. > który prawdopodobnie ma na sumieniu ludzi walczących po wojnie z sowietyzacją kraju, tzw. żołnierzy wyklętych.A to już zachowując podstawowe normy przyzwoitości trzeba udowodnić, ale jakoś ja dalej zbrodni, gdy żołnierz w walce zabił swoich wrogów ideowych nie widzę. Przecież to była wojna domowa i gdyby on nie zabił, to jego by zabili. > Czy jest się o co czepiać?Najlepiej starać się poznać jak najlepiej obiektywną prawdę historyczną i postarać się o bezstronność i zrozumienie, ale dla Pana jest sposób zupełnie niemożliwy. > Przerysuję sytuację. Wyobraźmy sobie, że na uczelnię z wykładem dla studentów medycyny przyjechał dr Mengele.Trzeba jednak rzeczy nazywać po imieniu. Prawda proszę Pana? A więc nie jest to żadne przerysowanie tylko zwyczajne intelektualne qurestwo, ale nikt sam siebie nie przeskoczy. Głęboko nie godzę się na taką moralność jaką Pan tu proponuje. To jest wprost obrzydliwe. @@@ . |
#63 -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > >Jest Bauman z jednej strony naukowcem, z drugiej byłym działaczem komunistycznym,> I oczywiście dla Pana bycie działaczem komunistycznym to niewybaczalna zbrodnia.Na pewno nie jest to powód do dumy, a wcale nie pochodzę z rodziny endeckiej - mój pradziadek był wysoko postawionym komuchem do kwadratu. > Przecież to była wojna domowa i gdyby on nie zabił, to jego by zabili.Z tym, że jedni to byli oprawcy, a drudzy walczyli o niepodległą Polskę. > to żadne przerysowanie tylko zwyczajne intelektualne qurestwoWcale nie.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > Na forum rozmawialiśmu o BaumaniePobocznie, przy okazji innego tematu, na pewno nie było tam krytycznej analizy. A i w mediach więcej miejsca poświęcono krzykaczom niż przeszłości Baumana. > >mimo że ich metody są znacznie brutalniejsze.> Tak, zgrabnymi piersiami gwałcą oczy chrześcijan.Wbiegają na podium, polewają wodą, niszczą mienie. wiadomosci(*)5475458,fotoreportaz-mini.htmlwiadomosci(*)im-4-,1,5220322,wiadomosc.html
bembergiem w berg |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > No chyba żartujesz.Tadeusz Płużański z Gazety Polskiej Codziennie to wg Ciebie żart?  > Jest Bauman z jednej strony naukowcem, z drugiej byłym działaczem> komunistycznym, który prawdopodobnie ma na sumieniu ludzi walczących> po wojnie z sowietyzacją kraju, tzw. żołnierzy wyklętych. Czy jest się o co czepiać?Owszem ma. Ale po co chcesz się dzisiaj czepiać? Jesteś ich potomkiem, boisz się czegoś czy jak? > Przerysuję sytuację. Wyobraźmy sobie, że na uczelnię z> wykładem dla studentów medycyny przyjechał dr MengeleDr Mengele już otrzymał na co wcześniej długo pracował. Skad Ci ten przykład przyszedł do głowy? Na Twoim miejscu zastanowiłbym się i użył bardziej przystających do tego zdarzenia porównań. > gdyby ktoś wstał i zaczął skandować hasła antyfaszystowskie,> przyłączyłbyś się do niego, czy jednak uznał go za hołotę?Przede wszystkim wcześniej racjonalnie przemyślałbym, czy zagrożenie jest realne. Po pierwsze nie na wszystko warto tracić swoją energię i czas. Po drugie - z tego co wiem na wykładzie prof. Bauman nie hołubił komunistycznych idei aby trzeba było skandować hasła antykomunistyczne względnie kazać mu "wypierdalać". To była zwykła hucpa, chęć pokazania się jacy to my jesteśmy silni i głośni. Założę się, że zwolennicy i działacze NOP z wypiekami na twarzy śledzili później konsekwencje swojej hucpy w mediach. > Ta pani, z racji swojego zawodu, chodziła później i udzielała wywiadów,> podtrzymując swoje słowa. I jakoś nikogo po lewej stronie to nie ruszało.Osobiście nie popieram ani tego co napisała, ani co później robiła. Jednak po pierwsze uderzyła w programowy dzwon lewicy, to jak mogło ruszać? Palikot pierwszy ustawił się po jej stronie. Po drugie - widzę typowo degradujesz Ewę Wójciak do tych kliku obsecnicznych słów by wyrazić swoje "święte oburzenie". Sprawa jak zwykle jest nieco bardziej skomplikowana. Przeczytaj artykuł - pogadamy. [Załącznik]pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#66 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > > Przecież to była wojna domowa i gdyby on nie zabił, to jego by zabili.> Z tym, że jedni to byli oprawcy, a drudzy walczyli o niepodległą Polskę.Proszę zauważyć, że piszesz to z perspektywy 6 lipca 2013r. W 1947r i nieco dalej wcale dla wszystkich nie było to oczywiste. Milan Kundera, polecam jego książki i pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > Wbiegają na podium, polewają wodą, niszczą mienie.Zauważ woda lana z rąk obnażonych do pasa zdesperowanych niewiast, a zaciśnięte pięśći i agresywne hasła kilka razy większej grupy zawziętych prawicowców (o ile nie kiboli) to nie to samo. Polecam zaznajomić się z choćby 'akcjami' ONR z dwudziestolecia międzywojennego. Z początku wyglądało to b. podobnie. Na marginesie - co realnie temu biednemu księdzu groziło? Że sobie przez chwilę popatrzy? Jezus Maria! Z resztą w pierwszy poniedziałek Świąt Wielkanocnych też polewają wodą 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | Masz rację, przepraszam. Nic mi do tego kto cię traktuje jako worek treningowy i komu się nadstawiasz do bęcków. Twoje życie, twoja sprawa. Idę zapisać się do libertarian. |
big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > IdęIdź.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#70 -1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | Bądźże Łaskaw - o ile nie będzie się to dla Ciebie wiązało z jakimś Zupełnie już Nieznośnym Cierpieniem - nie udzielać mi Pouczeń czy mam Iść, Kiedy i Dokąd. |
#71 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > Bądźże Łaskaw - o ile nie będzie się to dla Ciebie wiązało z jakimś Zupełnie już Nieznośnym Cierpieniem - nie udzielać mi Pouczeń czy mam Iść, Kiedy i Dokąd.Przecie nie udzielam. Sam deklarowałeś, że idziesz, kiedy i dokąd.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#72 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | . > Jest Bauman z jednej strony naukowcem, z drugiej byłym działaczem komunistycznym,> >>>I oczywiście dla Pana bycie działaczem komunistycznym to niewybaczalna zbrodnia.> Na pewno nie jest to powód do dumy,Czyżby Bauman, gdzieś napisał, że ze swojej komunistycznej działalności był dumnym? Choć uważam, że wielu komunistów na taką dumę zasługuje. Dla mnie bycie katolikiem, to też nie jest powód do dumy, ale uważam, że wielu katolików na taką dumę zasługuje. Może to dziwne u konsekwentnego ateisty odrzucającego całkowicie postawę fideistyczną, ale mogę i mam szacunek dla ludzi wierzących niezależnie od religii, w którą wierzą - może to być katolicyzm, a może być i komunizm. Ważne aby wydobywając ze swoich wiar to co najlepsze, byli przyzwoitymi ludźmi. > a wcale nie pochodzę z rodziny endeckiej - mój pradziadek był wysoko postawionym komuchem do kwadratu.Czyli odwrotnie jak u mnie. Jestem dumnym, tak z mojej rodziny, jak i całego rodu. Wykazywali się patriotyzmem i zapłacili za to majątkiem i daniną krwi. Wprawdzie pochodzenie i majątek sytuowało ich na prawo, to jednak wrażliwość społeczna na lewo, choć nigdy aż do komunizmu. Z mojej najbliższej i dalszej rodziny nikt nie był aktywistą w żadnej partii, nie mówiąc już o pracy w służbach. Ojciec za partyzantkę w ramach organizacji bojowej "Pług i Miecz" został skazany (na szczęście zaocznie) na karę śmierci. > >>>Przecież to była wojna domowa i gdyby on nie zabił, to jego by zabili.> Z tym, że jedni to byli oprawcy, a drudzy walczyli o niepodległą Polskę.Tak, a Pan i prawicowa hołota macie prawo do określania kto był, a kto nie był oprawcą. Według mojej wiedzy we wszystkich formacjach byli ludzie przyzwoici i oprawcy. Można i należy oceniać konkretnych ludzi za konkretne czyny. Można próbować także podchodzić krytycznie do religii/ideologii, ale tu należy pamiętać, że ideologie rzadko są złe, to dopiero wiara w nie czyni z ludzi potworów. > >>>to żadne przerysowanie tylko zwyczajne intelektualne qurestwo> Wcale nie.Jak widać każdy z nas ma inne tradycje domowe i kulturowe. Dlatego Pan zostanie przy swoich ocenach, a ja przy swoich. Miłego dnia. @@@ . |
#73 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | . > >>>Na forum rozmawialiśmy o Baumanie> Pobocznie, przy okazji innego tematu, na pewno nie było tam krytycznej analizy.Według mnie była, a pomyj, to gdzieś indziej znajdzie Pan bez liku. Wolałbym aby na naszym forum było ich jak najmniej. > A i w mediach więcej miejsca poświęcono krzykaczom niż przeszłości Baumana.Cieszy, że jednak nie cała Polska to prawackie prymitywy, które nie potrafią zrozumieć ohydy zdarzenia. > mimo że ich metody są znacznie brutalniejsze.> >>>Tak, zgrabnymi piersiami gwałcą oczy chrześcijan.> Wbiegają na podium, polewają wodą, niszczą mienie.Ło, Boże!Nie, nie pochwalam takich form protestu, ale (choćby przez niezamaskowane torsy i twarze) drobną różnicę tu dostrzegam. Oczywiście jeszcze bardziej nie podoba mi się, gdy atakują miejsca kultu, ale mnie (głównie na UW w czasach socjalizmu) wychowano, że uniwersytet to też rodzaj świątyni, tyle że nie religii, a nauki. Miłego dnia. @@@ . |
| pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > >Zadziwiająca bierność hierarchów katolickich wobec wygnania z Polski 20 000 obywateli też daje dużo do myślenia.> Zadziwiające nawiązywanie do KK w twoich postach też daje do myślenia.Jeżeli to nawiązanie dało Tobie do myślenia , to napisz , jakie były przyczyny bierności kleru katolickiego wobec obrzydliwej antyżydowskiej nagonki i wobec wyrzucenia z Polski ok. 20000 obywateli ? Zaprezentuj swoją ogromną wiedzę socjologiczną , teologiczną i historyczną.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
1 2 3 4 5 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|