Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na nieistnienie Boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-07-2014 14:14darekxd (69 punktów)Dowody na nieistnienie Boga.
Ocena 1 na 7
Wszystkim którzy próbuja szukac takich dowodów chciałbym powiedziec ze to bardzo łatwe.Bardzo łatwo udowodnic nieistnienie Boga.Dlaczego?
Otóz dlatego ze gdyby istniał Bóg to na świecie nie było by tego co jest.Dobro wcale nie zwycięza a za to zwycięza zło.Oczywiscie w duzym uproszczeniu to pisze.Zło nie moze istnieć bez dobra i odwrotnie.To po prostu część ludzkiej natury i nie mozna tych dwóch pojeć oderwać od siebie tak jak nie mozna oderwać dnia i nocy.Tym samym nie moze byc kogoś tylko i wyłącznie dobrego lub tylko złego.Zło jest "tłem"(kontrastem) dla dobra i odwrotnie.Co by było gdyby przestała istniec noc a byłby tylko dzień? znalibyśmy noc? A czy tym samym rozróznialibyśmy dzień od nocy?Wiec załozenie istoty wyłącznie dobrej jest idiotyzmem ta samo jak wyłącznie złej(szatan,bóg)to szukanie mitycznego winnego jak w stawce wiekszej niz zycie mityczny W.O.L.F.
Skoro zwycięza spryt,szybkośc,siła,agresja itd wiec chyba jest jasne ze od tylu tysięcy lat Boga byc nie może bo skoro on byłby tym dobrem nieskończonym i patrzył na to co sie dzieje (biernie) zaprzeczało by to tym samym ze jest miłoscia i dobrem itd. mozna tu dodac jeszcze troche genetyki.Wiadomo ze człowiek posiada gen agresji.Z tym sie rodzi i te mechanizmy natury którym podlega musiałyby być "dane od Boga" wiec kolejne zaprzeczenie
Inna sprawa ze wszystkie "obowiazujące " religie pochodza od starszych religii zwanych mitologiami.Mozna bardzo łatwo sprawdzic i sie przekonac samemu.Wiec ksiegi typu biblia pisane z "natchnienia Boga" sa typowa bzdurą.
Więc z całą pewnoscią mozna wykluczyć istnienie Boga osobowego a czy istnieje jakaś siła bezosobowa? siła twórcza ,zjawisko? Byc moze tak ale nie nazwał bym tego wiarą w Boga pojmowanego w ludzki sposób.Mogą to być i prawdopodobnie są to siły natury których jeszcze nie znamy i tak szybko nie poznamy.
Proponuje tez zainteresować sie tematem starozytnych kosmitów którzy "dali" ludziom inteligencje(spowodowali nagły rozwój kory mózgowej) prawdopodobnie odpowiedzialny jest za to gen HAR-1.
Temat bardzo ciekawy i pewnie znany głownie z prac E.V.Danikena ale istnieją tez inni autorzy w tym polscy.
Studiowanie mitologii naprawde wiele spraw przedstawia w innym świetle i namawiam gorąco do szukania prawdy tym tropem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

PS temat oczywiscie dało by sie jeszcze rozwijać i rozwijac pisząc o kolejnych dowodach i absurdach wiary w Boga wszechmogącego ale mysle ze wystarczy juz tyle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#76
22-07-2014 16:40
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Są zwykłymi ludźmi. Tak jak Jezus Chrystus był zwykłym człowiekiem -ziemską postacią Boga.

hej,
Ciekawe ...
Jezus był zwykłym człowiekiem czyli takim człowiekiem jak ja ! Ja jestem zwykłym człowiekiem
... ziemską postacią Boga ...
Czyli ja jestem ziemską postacią Boga , tak ?
Każdy zwykły człowiek to ziemska postać Boga , tak ?
Inaczej jest w wypadku ludzi niezwykłych ... oni nie są ziemską postacią Boga , jak mniemam
Co z tego co nam przedstawiasz dla ciebie wynika ?
Co wynika dla ciebie z wypowiedzi którą nam tu przedstawiasz , że JA jako zwykły człowiek jestem ziemską postacią Boga ?
Ciekawe ...
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#77
22-07-2014 18:59
 Ocena-1 na 1
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi makuś
Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.

#78
22-07-2014 19:15
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
>Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
Bóg został stworzony na podobieństwo prapraprababci Szanownej Pani Rybnik, choć praprapradziadek, jak zawsze dominował - był na górze. www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobieta

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Dowody na nieistnienie Boga.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,625811#w628186

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,620444#w628328

Pytanie do moderacji, czy Pani Rybnik zbytnio nie zawyża poziomu forum racjonalisty? Może to się przyczynić, że paru mniej kumatych forumowiczy zrezygnuje z udziału, gdyż poziom dyskursu będzie dla nich zbyt wysoki i frekwencja nam spadnie?

@@@
.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
>Pytanie do moderacji, czy Pani Rybnik zbytnio nie zawyża poziomu forum racjonalisty? >Może to się przyczynić, że paru mniej kumatych forumowiczy zrezygnuje z udziału, gdyż >poziom dyskursu będzie dla nich zbyt wysoki i frekwencja nam spadnie

Skoro Pan tutaj harcuje, ja też mogę.
Wierzę w Boga, Pan w Rozum.
Nie ma ludzi lepszych lub gorszych.

#80
22-07-2014 20:40
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Nie ma ludzi lepszych lub gorszych.

Nadpapież Tomek Trelikowski uważa inaczej.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
>>Świetny powieściopisarz. O Kościele nie napisał nic nowego. Stworzył własną religię >więc to nie dziwne że opluwał tę najpotężniejszą.
Chodzi o aspekt rywalizacji z religią dominującą.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi darekxd
Nie potrzebuję.
Wiem że Kościół Katolicki jak organizacja złożona z ludzi dużo złego narobiła.
Tak jak dużo dobrego.
Taka natura ludzka.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
>Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była >ona najmocniejszą podporą ich władzy

Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną ateizmu w przekonaniu, że był on najmocniejszą podporą ich władzy. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa zadeklarowanych ateistów z atestem partii,że ponad połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc, opływają we wszystko."

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
Wykazałam Pana ignorancję i brak wiedzy Panie Andrzeju "jakieś tam szkółki" Bogusławski.

>zawracanie sobie dupy Bogusławskim

Przynajmniej Pan Andrzej "jakieś tam szkółki" Bogusławski poznał korzenie RENOMOWANEGO szkolnictwa wyższego w Europie.
To mój sukces pedagogiczny.

#85
22-07-2014 23:45
 Ocena 2 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
> Wykazałam Pana ignorancję i brak wiedzy Panie Andrzeju "jakieś tam szkółki" Bogusławski. To mój sukces pedagogiczny.
Przez cały czas odkąd się Pani pojawiła na naszym forum wykazuje tu Pani tylko brak inteligencji i wiedzy we wszystkich dziedzinach, w których zabiera Pani głos oraz tak potworną głupotę, iż nawet tego zrozumieć nie potrafi. Niech się Wielce Szanowna Pani odstosunkuje ode mnie.

Nawet, gdy moderacja teraz pozwala na dominowanie na naszym forum trolli troglodytów, to ja nie chcę wchodzić z Panią w jakiekolwiek kontakty. Jest to ostatni post, jaki do Wielce Szanownej Pani kieruję. Na koniec polecam Pani refleksję nad fraszką księdza biskupa.

Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;
Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,
Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;
Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,
Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:
"Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny."


Szkoda tylko, iż redakcja-moderacja z tak wspaniałego projektu, jakim było nasze forum, zrezygnowała i pozwala
na obniżenie poziomu poniżej Onetu, czy Jaskini Trolli.

PS. O tym jak bardzo uwidoczniłem głupotę Pani wypowiedzi świadczy rekordowa ilość minusów jakie tu otrzymałem
od jednej osoby. Ani jeden z nich nie był merytoryczny. To typowe metoda nawracania polskich przedszkolnych katechetek.

Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła
Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.
Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,
Jako my odpuszczamy" - biła bez litości.
Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności.


Albo klepiesz to samo co ja, albo pała, gdyż takie teraz czasy nastały, iż przywalić ci już nie mogę. Może być Pani dumną
ze swojego dorobku na naszym forum. Tu ostatnie intelektualno-moralne Pani wyczyny.

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Bóg nie istnieje,
bo istnieć nie może.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,627315#w628418

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Sprostowanie świadectwa religia' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,625103#w625104

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,620444#w628382

Jeżeli Państwo traficie na minusy przy moich postach, to kojarzcie - Pani Władysława_Rybnik!

Miłego dnia.

@@@
.

#86
23-07-2014 01:35
 Ocena 1 na 1
GrzeTor (1279 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Jestem katechetką
[...]
>Gdy na pierwszych lekcjach pytam dzieci jak powstał świat przedstawiając różne koncepcje prawie wszyscy mówią, że świat został stworzony przez kogoś.

Tzn. przedstawiasz "inteligentny projekt" np. w konfrontacji z teorię inflacji Big Bangu w kontekście kwantowej teorii pól (ze wszystkimi wzorami, całkami itp.) i dzieci, jako osoby kompetentne w takich sprawach podejmują decyzję, że inne niż ta pierwsza są teoriami wadliwymi?

#87
23-07-2014 01:44
 Ocena 1 na 1
GrzeTor (1279 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
No i co jest takiego w tym filmie? Jak się ma zagadnienie istnienia "boga" - czegoś rzekomo całkowicie innego w stosunku do wszystkiego innego co znamy - co sprawdziliśmy że istnieje; o cechach przeciwnych do czegokolwiek co istnieje; do tematu istnienia jednego z wielu naukowców-ateistów; co do których sprawdziliśmy, ze taki rodzaj człowieka istnieje występuje, może nawet znamy wielu osobiście itp.

#88
23-07-2014 03:18
 Ocena 3 na 3
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Skoro Pan tutaj harcuje, ja też mogę.
>Wierzę w Boga, Pan w Rozum.
>Nie ma ludzi lepszych lub gorszych.

Wprawdze to nie do mnie skierowana odpowiedz ale krew mnie zalewa jak pani pisze o wierze w nauke.W nauke sie nie wierzy i wyjaśnijmy to raz na zawsze ze z wiarą nauka nie ma nic wspólnego bo nauka odkrywa prawdziwe zjawiska,tłumaczy je etc.Ma na to dowody które nie dadzą sie podwazyć.A jesli sie myli to te pomyłki koryguje z czasem poza tym nie zazywa teorii faktami a teoria własnie i nie bez powodu są wyrazenia "hipoteza" ,"teoria" poniewaz wymagają one potwierdzenia w przyszłosci.
Religia zaś opiera sie wyłącznie na osobistym przeświadczeniu ze jest tak a nie inaczej i w dodatku to przeswiadczenie zwane wiarą nie ma z prawdą (z faktami) nic wspólnego.Jest mnóstwo dowodów na nieistnienie Boga.Z punktu widzenia dedukcji,logiki i filozofii Boga być nie moze.chyab po to mamy rozum zeby sie nim kierować zamiast wierzyć w cuda,klechdy ,bajki,wymyslone historie itd.
że zdarzenia w biblii są "zerżniete" zze starszych mitów to zadna tajemnica przeciez.CZy jako osoba inteligentna pani naprawde jest przekonana o istnieniu jakiegokolwiek Boga?
Jesli tak to na jakiej podstawie? Konkretnie

#89
23-07-2014 03:37
 Ocena 1 na 1
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Chodzi o aspekt rywalizacji z religią dominującą.

Chodzi o krzywdy wyrządzane przez tą religie

#90
23-07-2014 03:57
 Ocena 1 na 3
darekxd (69 punktów)Odp: Dowody na nieistnienie Boga.
W odpowiedzi Alderyk Olrzyk
>Zacznijmy od tego, że istnienie i nieistnienie to tylko pewne pojęcia w ludzkim umyśle. Najpierw należałoby w ogóle udowodnić, że można uzasadnić ich zastosowanie do opisu Boga. Mógłbyś zaproponować sposób, w jaki można to zrobić?

Nie wiem czy właściwie zrozumiałem pytanie ale nieistnienie Boga jest bardziej naturalne i prawdopodobne niż jego istnienie a w dodatku nie ma zadnych przesłanek na jego istnienie wiec jest ten brak przesłanek juz przesłanką do jego nieistnienia chociaż mozna załozyc ze gdy nikt nie otwiera jak pukamy to nie znaczy ze nie ma nikogo w domu ale prawdopodobie nie ma,wydaje mi sie jednak ze przykład z pukaniem nie da sie zastosować w przypadku Boga."Widać" jego nieobecnosć tak jak po budynku widac brak remontu etc w sensie moralnego porzadku i szeroko pojętej sprawiedliwosci.
Co do umysłu człowieka niewiele wiemy na jego temat ale w swietle ostatnich odkryc umysł ludzki "oszukuje" posiadacza.Byc moze dzieje sie podobnie z przeswiadczeniem o Bogu wśród niektórych ludzi jednak uwazam osobiście ze nie było by mowy o zadnym Bogu gdyby nie nauczanie religii.Wydaje mi sie równiez ze ludzkość "na siłe" chce nadac sens swojemu isnieniu i stąd pomysły z Bogiem,rajem ,nagrodą etc.Kapłani zwietrzyli w tym świetny interes i tak moim zdaniem zaczeło sie to co teraz obserwujemy.
Jakos nie mam weny w tej chwili i czuje ze bardzo mało zagłębiłem sie w temat wiec prosze o wytkniecie ewentualnych niekompatybilnych z pana pytaniem odpowiedzi

Pozdrawiam

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365