Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ogród z Bogiem czy z Darwinem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-02-2015 13:56Slocz (1 punktów)Ogród z Bogiem czy z Darwinem
Ocena 1 na 1
Witam Serdecznie

Od jakiegoś czasu interesują mnie zagadnienia odniośnie religi i nauki i odnosze wrażenienie, że zamiast kreatywnych wypowiedzi czytam non stop przepychanki miedzy ateistami i wierzącymi.


z związku z tym mam pytanie do ateistów, co badz czym razi was religia ?

bardzo prosze nie zarzucajcie odrazu tego pytania 10000 odpowiedzi prosze o jakies 3 badz 5 podpunktow, bardzo jestem ciekaw ow zarzutów.( oczywiscie mam pewne wyobrazenie, ale chcialbym poznac Wasze zdanie )


( przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow i pisze kulejaca gramatyka, ale mam nadzieje ze bedziecie mnie wstanie zrozumiec dziekuje za wyrozumialosc) Prosze rowniez nie pisac postow typu ze cos badz ktos jest glupi i tego typu odpowiedzi, ktore naprawde nie wnosza nic do rozmowy ) dziekuje raz jeszcze za dyskusje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>Ja wiem, choćby na podstawie własnego przypadku
Zauważyłem już, że opiera się Pan na jednostkowym, własnym przykładzie. A ma Pan chociaż zdiagnozowaną dysleksję, czy nie?

>Po drugie - czy każdy musi pisać nawet, gdy mu to nie wychodzi?
Ja naprawdę nikogo nie zmuszam do pisania. Ludzie sami mi odpisują.

>Po trzecie - tak w całym wątku, jak i gdzie indziej nie wytykałem forumowiczom ich dyslektyzmu
Wiem, ale też nie o tym pisałem. I nie wiem, czy jest sens się powtarzać.

>Nasze forum nie jest skierowane do dzieci w wieku szkolnym tylko do dorosłych i to do tego do ludzi inteligentnych, myślących samodzielnie. Do racjonalistów
Musiałbym się zorientować, jak z tym jest.

>Jeżeli (co dla mnie dziwne) nie wiedzą, to może czas się dowiedzieć, że są programy korektorskie (chyba na naszym portalu też jest taki zainstalowany) pozwalające na w miarę poprawne pisanie.
Oczywiście. I zawsze można w miarę kulturalnie rozmówcę o tym poinformować.

>Same wchodzenie w jakiekolwiek dyskusje z Panem są dla mnie bardzo ryzykowne - co zauważyłem i napisałem o tym już dawno.
Przyznam, że zdziwiłem się bardzo, że mi Pan odpisał na pierwszy post.

>Jeżeli ktoś ma intelektualne braki i niedostatek inteligencji aby je nadrobić i/bądź zrekompensować, to też po prostu nie powinien wielu ról sprawować.
Ależ nie twierdzę nic innego. Ale czy ktoś tu próbuje sprawować jakąś rolę?

>Tak, to bardzo ciekawe wyciąganie uogólnień z jednostkowych, subiektywnie opisanych, przypadków.
Proszę się nie obawiać, niczego nie uogólniłem. Domyśliłem się, że miał Pan wyjątkowe fory.

>Przykro mi, iż Pan mnie nie rozumie, ale ani za to nie odpowiadam, ani nic z tym zrobić nie mogę.
Zawsze można trochę bardziej się postarać. Skoro inni mogą pisać w sposób zrozumiały dla mnie, to Pan też może.

#77
10-02-2015 19:33
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi niestadny
>>Ja wiem, choćby na podstawie własnego przypadku, że jeżeli człowiek się stara to jest lepiej.
>
Dodam, że u mnie zarówno słowo "forumowiczy" jak i "dyslektyzm" są podkreślone na czerwono, więc naprawdę trzeba ...( tu wstaw dowolny cytat z Bogusławskiego) żeby tego nie sprawdzić i nie poprawić. Ja sprawdzam słowa podkreślone na czerwono, bo się staram, szanuję to forum i czytelników.

szarley (54911 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Episode_2
Ubawisz się, ale ja muszę się trzy razy zastanowić przy stosowaniu znaku
>lub < a jestem matematykiem!!!!

#79
10-02-2015 19:45
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi szarley
>Ubawisz się, ale ja muszę się trzy razy zastanowić przy stosowaniu znaku
>lub < a jestem matematykiem!!!!
Jeśli chodzi o znak większości, to niedawno tłumaczyłem znajomemu pierwszoklasiście, że to jest taka rybka, która otwiera pyszczek i chce zjeść większą liczbę, a mniejszej nie chce.
Bez tego też musiałbym myśleć 3 razy.

#80
10-02-2015 20:49
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi niestadny

Ja wiem, choćby na podstawie własnego przypadku, że jeżeli człowiek się stara to jest lepiej.
Brawo, nareszcie Panu też się udało wytknąć mi błędy. Co prawda językowe, a ja napisałem, że mam kłopoty z dysleksją,
a nie merytoryczne, ale tak ma Pan tu rację. Przepraszam - nie dopilnowałem. Jeżeli człowiek się stara to jest lepiej,
a tu nie włożyłem należytej staranności.

@@@
.

#81
10-02-2015 21:36
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Episode_2
.
>Skoro inni mogą pisać w sposób zrozumiały dla mnie,
I jest Pan tego pewien?

> to Pan też może.
Ale mnie wcale na tym nie zależy, gdyż nie widzę żadnych możliwości merytorycznych rozmów z Panem, a pyskówki mnie nie bawią. Przecież już choćby Pańska powyższa wypowiedź świadczy o tym, że Pan zupełnie nie rozumie tego co piszę, gdyż nijak się Pan do tego co napisałem nie tu odnosi. O czym więc mielibyśmy rozmawiać - o Pańskich projekcjach na mój temat? Mało ciekawe.

Jeszcze nigdy tak nie było aby wszystko dla wszystkich było. Ma Pan swoich interlokutorów, z którymi Pan się świetnie rozumie, a ja swoich i mnie to całkiem satysfakcjonuje. Ja nie jestem aż takim altruistą, aby godzić się na taką wymianę poglądów, na której tylko tracę.

@@@
.

#82
10-02-2015 22:20
 Ocena 3 na 3
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>Ale mnie wcale na tym nie zależy
Wiem.

>nie widzę żadnych możliwości merytorycznych rozmów z Panem
Merytorycznie najbardziej istotną kwestią jest to, czy ma Pan zdiagnozowaną przez lekarza dysleksję, czy sam Pan sobie taką diagnoze postawił i snuje projekcje na temat radzenia sobie z dysleksją.

>Przecież już choćby Pańska powyższa wypowiedź świadczy o tym, że Pan zupełnie nie rozumie tego co piszę
Skąd Pan wie, że nie rozumiem, skoro Pan sam przyznaje, że nie rozumie moich odpowiedzi?

>Ja nie jestem aż takim altruistą, aby godzić się na taką wymianę poglądów, na której tylko tracę.
Dyskutujemy beż Pańskiej zgody? A, przyzwyczaiłem się już.

#83
10-02-2015 22:23
 Ocena 2 na 2
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
> a ja napisałem, że mam kłopoty z dysleksją,
Nie tylko Pan w tym wątku to napisał.

#84
10-02-2015 23:04
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Episode_2
.
Ale mnie wcale na tym nie zależy, gdyż nie widzę żadnych możliwości merytorycznych rozmów z Panem, a pyskówki mnie nie bawią. Przecież już choćby Pańska powyższa wypowiedź świadczy o tym, że Pan zupełnie nie rozumie tego co piszę, gdyż nijak się Pan do tego co napisałem nie tu odnosi. O czym więc mielibyśmy rozmawiać - o Pańskich projekcjach na mój temat? Mało ciekawe.
>Wiem.
To co tu jeszcze dodawać?

>Merytorycznie najbardziej istotną kwestią jest to, czy ma Pan zdiagnozowaną przez lekarza dysleksję, czy sam Pan sobie taką diagnoze postawił i snuje projekcje na temat radzenia sobie z dysleksją.
To Pański problem i Pański poziom merytoryczności. Mnie nic do niego.

Jeszcze nigdy tak nie było aby wszystko dla wszystkich było. Ma Pan swoich interlokutorów, z którymi Pan się świetnie rozumie, a ja swoich i mnie to całkiem satysfakcjonuje. Ja nie jestem aż takim altruistą, aby godzić się na taką wymianę poglądów, na której tylko tracę.
>Dyskutujemy beż Pańskiej zgody?
My dyskutujemy? Nie przypominam sobie aby choć jedna poważna rozmowa z Panem mi się udała? www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,610628#w610847

>A, przyzwyczaiłem się już.
Tak, to się Pańskie żenujące ataki na mnie dają się tu zauważyć. Ja też się do nich przyzwyczaiłem, ale nic z nich nie wynika dla naszego czytelnika.

@@@
.

#85
10-02-2015 23:15
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
>My dyskutujemy?
Przepraszam, miało być rozmawiamy.

#86
12-02-2015 08:38
 Ocena 1 na 1
Hejtibeats (210 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Slocz

>Mistrz lawirowania

To mało powiedziane.

>osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Krótko i na temat.

#87
12-02-2015 10:32
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Odp: Ogród z Bogiem czy z Darwinem
W odpowiedzi Hejtibeats
.
Mistrz lawirowania
>To mało powiedziane.
osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
>Krótko i na temat.
www.racjon(*)m.php/s,640018/z,0/d,3#w640379
www.racjon(*).php/s,642667/z,0/d,28#w651168

@@@
.

1 2 3 4 5 6

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365