 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2013 16:04 | Drobner (19539 punktów) | Nihil novi sub sole
2 na 2 | „Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualnych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety, nie można już mówić o pojedynczych przypadkach, lecz raczej o zbiorowej zapaści moralnej. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sprawiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy po uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców.” Joseph Goebbels, 28 maja 1937 r. (za kokos.salo(*)onmy-kosciola-i-wiary-przodkow) (z tygodnika Polska Niepodległa). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > dorosły jest od tegoNie chcę wchodzić w kompetencje Grabowskiej, więc temat pedofilii zostawię już w spokoju, ale jak mówimy o odpowiedzialności dorosłych, no, to mit jest przecież - z łatwością można sobie wyobrazić głupiego i nieodpowiedzialnego dorosłego, może nawet łatwiej, niż jego wersję intelektualnie i emocjonalnie rozwiniętą.
bembergiem w berg |
#92 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Dlaczego Kościół Katolicki sam dzisiaj sekuje wartościowych księży próbujących przywrócoć nauki założyciela kościoła?Kim są ci księża i jakie są ich te pierwotnie chrześcijańskie poglądy?
bembergiem w berg |
#93 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > O stosunku kleru do nazizmu świadczą faktyCzy jako jeden z takich faktów przyjmujesz postawę Maksymiliana Kolbego podczas jego pobytu w Sachsenhausen? > Pacelli i wszystko wiadomo.Sorki, ale ja raczej z tych niedomyślnych. Co jest wiadome?
bembergiem w berg |
#94 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >słyszałeś by arcybiskup przeprosił za haniebny list do parafian> Nie słyszałem.Czy jeżeli od tego wydarzenia nie było skruchy i obietnicy poprawy, to czy można mówić że arcybiskup działa w grzechu ciągłym? Czy bez nadużycia można mówić że nie przestaje bronić sprawców, którzy to sprawcy w jego słowach stają się biednymi ofiarami. W zamian za to ciągle piętnuje ofiary i ich rodziny. |
#95 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | No! O to chodziło  |
#96 1 na 1 | galvani (1345 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Dlaczego Kościół Katolicki sam dzisiaj sekuje wartościowych księży próbujących przywrócoć nauki założyciela kościoła?> Kim są ci księża i jakie są ich te pierwotnie chrześcijańskie poglądy?> bembergiem w bergIdziesz w zaparte, że nic nie widzisz co się w kościele katolickim w Polsce (i nie tylko) dzieje? Dziękuję,że nie nazwałeś mnie sierotą po teologii wyzwolenia. |
#97 1 na 1 | galvani (1345 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Pochówek ludobójcy jest Ok, zawsze można się wyłgać sekciarskim charakterem Bractwa.> Bractwo zrobiło to wbrew oficjalnemu stanowisku Watykanu. Czego tu nie rozumieć?> >Mengele to wyznawca tworzący kościół.> Ale Mengele nie był Kościołem. Część nie jest całością, to naprawdę dość proste. KK to nie Borg.> bembergiem w bergZazwzczaj przekonujecie, że Kościół to nie budynek tylko wyznawcy. Budynki kiedyś mieliście ładne,z wyznawcami gorzej bywało. |
#98 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | . > >>>pannę, która miała doświadczenia seksualne za sobą w wieku 13 lat> Wyłamujesz się z aksjomatu, zgodnie z którym w kontaktach seksualnych z dorosłym dziecko jest ZAWSZE ofiarą.Specjalista od manipulacji, chce popisać się swoimi umiejętnościami i sprowadzić sprawę do absurdu. Dziecko - w podstawowym znaczeniu młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze pełnej dojrzałości. W świetle polskiego prawa za dziecko uznaje się każdą istotę ludzką od poczęcia aż do osiągnięcia pełnoletności (tj. co do zasady 18 lat) Czyli dzieckiem dla Kościoła, a za nim do spenalizowanego prawa polskiego jest zarówno zygota, jak i starsze nastolatki. Myślę, iż sukienkowych płody też nie molestowały (na co skarży się arcybiskup), tylko - co najmniej - kilkuletnie dzieci, a najczęściej to jednak nastolatki. > Jeszcze ktoś sobie pomyśli, że dziecko może zainicjować takie kontakty z dorosłym.Pani Meretseger: Jeśli nawet dziecko "prowokuje" (różne rzeczy potrafią się roić w główkach 13-14-letnim pannicom), to dorosły jest od tego, żeby takie rojenia w zarodku zdusić, a nie z nich korzystać. Bo jest dorosły i powinien być, stosownie do wieku, dojrzały umysłowo, w przeciwieństwie do 13-14-letniej pannicy. 13-14 lat to wprawdzie już duże, ale wciąż dziecko.www.racjon(*)m.php/s,589721/z,0/d,5#w589869 Tak, zdarza się i wcale nie tak rzadko, iż kilkunastoletnie dzieciaki inicjują z przeróżnych powodów kontakty seksualne, tylko co z tego wynika? Że starzy rozpasani zboczeńcy mają prawo to wykorzystać? A może wtedy mają do tego prawo tylko stróże czyjejś moralności, którzy czystość ślubowali? Miłego dnia. @@@ . |
#99 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Największe religie nie mają u siebie zakazów pedofilii,Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Cytat:2285 Zgorszenie nabiera szczególnego ciężaru ze względu na autorytet tych, którzy je powodują, lub słabość tych, którzy go doznają. Nasz Pan wypowiedział takie przekleństwo: "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych... temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6). Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy, z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce I tu: Cytat:2389 Do kazirodztwa zbliżone są nadużycia seksualne popełniane przez dorosłych na dzieciach lub młodzieży powierzonych ich opiece. Grzech ten jest 2285 jednocześnie gorszącym zamachem na integralność fizyczną i moralną młodych, którzy będą nosić jego piętno przez całe życie, oraz pogwałceniem odpowiedzialności wychowawczej.
bembergiem w berg |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >...co będzie jak trafimy na masochistę?  > Dla sado - czysta rozkosz.Faktycznie, nie pomyślałem  |
#101 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Największe religie nie mają u siebie zakazów pedofilii,> Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:Tak, tak, wszystko to bardzo ładnie wygląda, tylko jak działa w praktyce? |
#102 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Tak, tak, wszystko to bardzo ładnie wygląda, tylko jak działa w praktyce?To już zależy od poszczególnych ludzi. Taką samą pretensję mógłbyś zgłosić przy okazji Kodeksu Karnego.
bembergiem w berg |
#103 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Nie! JUŻ WTEDY wiadomo było, że KK to "łajdacka instytucja" (za A. Koraszewskim).> JUŻ WTEDY!!!A nawet wcześniej: > "... sprawa pedofilii w Kościele nie jest nowym zjawiskiem. Jak wskazuje, pierwszy przypadek pedofilii Kościół odnotował w swoim łonie w 153 r.n.e., a prawo przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu chłopców przez kler uchwalono na synodzie w Elwirze w 306 roku"za wiadomosci(*)y-cierpia-po-raz-kolejny/xqlv3Drobner, nawet nie szukający daleko... |
#104 1 na 1 | hunbin (2274 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> no to chyba pora żeby nauczyciele przeprosili za pedofilię w szkole, bo to nie jeden przypadek taki na pewno. O reżyserach już nie wspominając.Zabawne jak często "katolicy" i inni "religanci" chętnie sięgają po ten "znienawidzony i obrzydliwy" relatywizm... Bez dwóch zdań z godnie z prawem RP odpowiedzialność poniesie zarówno nauczycielka jak i organ nadzoru jeżeli dopuścił się zaniedbania. W przypadku krk wypowiedzi episkopatu jak i przedstawicieli tego "etycznego i zacnego" grona nie tylko nie poczuwa się ono do odpowiedzialności ale wręcz zaprzecza jej. Co więcej wiadomo, że powszechnym była praktyka tuszowania tych zbrodni. Jeżeli zaś chodzi o reżysera Romana Polańskiego jest on napiętnowany i ścigany, choć w przeciwieństwie do znanych sprawców z krk przeprosił. > W ogóle wszystkie grupy społeczne i zawodowe powinny przeprosić za pedofilię w swoich szeregach. Tak by było sprawiedliwie.  To chyba coś w z tym Pańskim poczuciem winy, proponuję jakiegoś psychologa może pomoże. Pańskie porównanie "nadszyszkowników w sukienkach" do grupy zawodowej jest równie zabawne. Przy tej ekwilibrystyce pojęciowo znaczeniowej można odnieść wrażenie, iż uformowany Pan został w seminarium...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#105 4 na 4 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Nihil novi sub sole | > jaka postawa KK, Twoim zdaniem, byłaby ze strony KK najwłaściwsza w czasach hitleryzmu?<Dyżurny propagandzista kościelny jak zawsze na posterunku. W myśl pionierskiej zasady "bud gatow" siać katolickie kłamstwa. Najwłaściwszą postawą byłaby postawa chrześcijańska. Tymczasem Ratti i Pacelli stosowali twoją zasadę: lecieli w głupa. Konrad Adenauer o biskupach w III Rzeszy. Cytat:Sądzę że gdyby biskupi wspólnie jednego ustalonego dnia, otwarcie zajęli przeciwne stanowisko z ambon, mogliby wiele zapobiec. Tak się nie stało i na to nie ma żadnego usprawiedliwienia. Gdyby przez to biskupi poszli do więzienia lub obozów koncentracyjnych, nie byłaby to szkoda, wręcz przeciwnie. Wszystko to nie miało miejsca i dlatego najlepiej o tym milczeć. (Konrad Adenauer do pastora Bernhard Custois (Bonn),23.02.1946. Konrad Adenauer Briefe 1945-1947(1983)) Twojej katolickiej moralności przytoczę jeszcze jeden list którego dramaturgia jest wymowna. Cytat:Ojcze Święty! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Aczkolwiek jestem tylko małym nikt, to jednak jestem jednym z wielu tysięcy moich towarzyszy niedoli, mianowicie tzw. "Halbjüden". Nasz los jest gorszy niż Żydów ponieważ Żydzi troszczą się o swoich współwiernych pomagają sobie nawzajem, ale nas będących chrześcijanami, nasi bracia w wierze pozostawiają samym sobie, o nas nie troszczy się nikt!! Chciałoby się krzyczeć na cały świat, chrześcijanie gdzie wy jesteście! Kościele chrześcijańsko-katolicki co robisz dla dusz powierzonych ci przez Boga. Jak może chrześcijański cywilizowany świat przyglądać się tym szatańskim, nieludzkim poczynaniom Hitlera! Bo Hitler nie jest niczym innym jak narzędziem szatana. Ojcze święty! Proszę Waszą świątobliwość nie brać mi tego za złe, że zwracam się do Waszej świątobliwości ze strapieniami mojego serca, ponieważ wiem i wierzę w to że Wasza świątobliwość jest zastępcą Boga Ojca tu na ziemi dla wszystkich katolików i dlatego wołam o pomoc w imieniu wielu tysięcy, Ojcze święty! My jesteśmy chrześcijanami!! Wielu już przeszło na judaizm żeby tam otrzymać pomoc, ale wielu wybierze śmierć, bo ja nigdy nie wiedziałem nic o judaizmie, Nasz ojciec był Żydem ale przed ślubem przyjął chrzest i my nie mieliśmy pojęcia że nasz ojciec był Żydem. Wcześnie straciliśmy naszych rodziców, nie mamy nikogo i teraz mamy zostać jeszcze bez ojczyzny. Nie wierzę że my to przeżyjemy. Mój starszy brat został już zwolniony z pracy. Ojcze święty pomóż nam!! Jesteśmy przecież chrześcijanami!! Bóg będzie łaskawy dla naszych dusz! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Jeden z wielu. w sierpniu 1938 I fragment listu Edyty Stein do papieża. Na list ten papież nigdy nie odpowiedział. Cytat:Ojcze święty! Jako dziecko narodu żydowskiego, które z łaski bożej od jedenastu lat jest dzieckiem Kościoła Katolickiego, odważam się wypowiedzieć przed ojcem chrześcijaństwa to, co miliony Niemców uciska....
Wszystko co się wydarzyło i jeszcze codziennie się zdarza za sprawą rządu który nazywa siebie "chrześcijańskim". Od tygodni czekają z nadzieją nie tylko Żydzi ale również tysiące wiernych katolików w Niemczech - i myślę że na całym świecie - na to, że Kościół Chrystusa podniesie głos żeby stawić czoła temu nadużyciu imienia Chrystusa. ..Nie jest ta zagłada krwi żydowskiej uwłaczaniem najświętszej ludzkości naszego zbawiciela,, najświętszej dziewicy i apostołów? Nie stoi to wszystko w sprzeczności z zachowaniem naszego wybawiciela który jeszcze na krzyżu modlił się za swoich prześladowców? I nie jest to czarna plama w kronice tego świętego roku który miał być rokiem pokoju i porozumienia? My wszyscy, wierne dzieci Kościoła którzy patrzą na wydarzenia w Niemczech z otwartymi oczyma, obawiamy się najgorszego dla obrazu Kościoła, jeżeli to milczenie będzie nadal trwało. .... do stóp waszej świątobliwości z prośbą o apostolskie błogosławieństwo
dr Editha Stein docent w niemieckim Instytucie Pedagogiki naukowej Jeżeli masz coś rozsądnego do powiedzenia to napisz, masz pisać katolickie głupoty to lepiej ugryź się w język ze względu na pamięć ofiar. www.obersa(*)rchen.html?&L=0datenschutz.cfm[Załącznik][Załącznik]
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|