Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-01-2011 16:23Witold Losek (800 punktów)Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
Ocena -3 na 5
Jak można przeczytać TU naukowcy amerykańscy odkryli, że w związkach osób czekających z seksem do ślubu, można zauważyć większą o około 22% stabilność ich związków, osiągają oni o około 20% większą satysfakcję z ich związku. Co więcej jak piszą autorzy Cytat:
"seksualna jakość" tych związków zyskiwała ocenę o 15 proc. lepszą i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami.

Ponieważ na decyzje o rozpoczęciu współżycia często wpływa religia, badacze uwzględnili jej wpływ na wybory badanych ludzi.
Cytat:
Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę

Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków.


Vitam perdidit qui nemini prodidit"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
#136
02-01-2011 20:18
 Ocena 12 na 12
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
Nikt nie propaguje aborcji.
Rozumiesz z dyskusji to co jest Ci wygodne.
Sam przytoczyłeś kraj gdzie aborcji jest najmniej. Holandia.
Tam państwo duży nacisk położyło na oświatę i środki antykoncepcyjne oraz na pomoc kobiecie jeżeli chciałaby urodzić a równocześnie aborcje wykonuje się bezpłatnie na życzenie kobiety. I to jest jedyny sposób by zmniejszyć ilość aborcji, którą wszyscy uważamy za zło. Zakaz oświaty , drogie i niedostępne środki antykoncepcyjne, oraz brak pomocy dla kobiet chcących urodzić jest przyczyną, że Polki zmuszone do ponad 100 -150 tysięcy aborcji roczne.
Ale w imię kretyńskiej doktryny katolickiej uważa się, że wszystko jest w porządku bo gówna nie widać. Zmusza się kobiety do ryzykowania swoim zdrowiem. Bo aborcje sprowadzono do podziemia. Bo pozostawia się je z tym problemem same.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#137
02-01-2011 20:54
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
> ale i mówić ludziom, a zwłaszcza dzieciom prawdę, czyli m.in. to, że poczekanie z seksem do ślubu, albo chociaż nie włażenie do łóżka zbyt szybko, zwiększa szansę na dobry związek!

W linkowanych badaniach nic nie było o "dobrym związku" tylko o długim związku.

>Żeby udowodnić związek miedzy religijnością, a kulejącą antykoncepcją, to też trzeba by przeprowadzić jakieś badania, bo to chyba nie jast takie proste i oczywiste jak piszesz. Przyczyn może być więcej.

Podstawową przyczyną jest zacofanie kleru, ich brak empatii itd.
Wystarczy poczytać "nauki' Karola W.

#138
02-01-2011 21:10
 Ocena-1 na 1
Witold Losek (800 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Alicja Duda
Przyznam, że się trochę gubię...
Jeśli dobrze zrozumiałem, Ty nie propagujesz aborcji, bo tak napisałaś w pierwszym zdaniu, uważasz ją za zło, tak?
Tak samo, jak kretyńska katolicka doktryna, która też uważa aborcję za zło?
Jednocześnie podajesz przykład Holandii, jako wzór, i piszesz, że tam wykonuje się aborcję bezpłatnie na żądanie kobiety, tak?
To znaczy Twoim zdaniem dobrze, że w Holandii jest dopuszczalna aborcja, czy nie dobrze? Chcesz aborcji na żądanie w Polsce, czy nie chcesz?
Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...
P.S.
Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!

"Vitam perdidit qui nemini prodidit"

#139
02-01-2011 21:17
 Ocena 4 na 4
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Przyznam, że się trochę gubię...

>Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...

Nareszcie jakieś prawdziwe twierdzenia.

#140
02-01-2011 21:35
 Ocena 7 na 7
zachaj (5239 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...

To widać.

>P.S.
>Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!

Wystarczy sprawdzić ile Polek dokonuje tego w UK. To daje wgląd na porażające statystyki. Osobiście znam taką przynajmniej jedną.

Trzeba jasno powiedzieć , aborcja jest zjawiskiem niebezpiecznym i szkodliwym. Racjonaliści i ludzie niereligijni uważają jednak , że panem życia i śmierci kobiet na pewno nie powinien być klecha impotent lub wyznacznikiem naszej moralności jakaś starożytna książka napisana przez kilku nawiedzonych Nomadów. Tylko tyle i aż tyle.

Wiem do czego próbujesz nas przekonać ale niestety nie uda Ci się to. Gdyby choć jeden argument z Twojej strony byłby racjonalny , byłby automatycznie naszym argumentem. Widzisz naszego światopoglądu nie spaja żaden dogmat , żadne przykazanie , żadne rozkazy czy nakazy , a jednak wszystko jest spójne i logiczne. Jak to możliwe spytasz ? Jak to możliwe , że grupa ludzi nie należąca do żadnego ugrupowania , do żadnej instytucji , nie posiadająca żadnego charyzmatycznego przywódcy , który mówi nam co mamy myśleć i mówić , wyraża się w podobny sposób ? To proste , właśnie to , że myślimy samodzielnie doprowadza nas do podobnych , racjonalnych wniosków. I Tobie też tego życzę.

Pozdrawiam

Witold Losek (800 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi zachaj
>>Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...
>To widać.
Cóż za racjonalistyczny argument...
>Wystarczy sprawdzić ile Polek dokonuje tego w UK. To daje wgląd na porażające statystyki. Osobiście znam taką przynajmniej jedną.
Aborcja w UK jest legalna. W jaki sposób liczba aborcji w UK, ma się do podziemia aborcyjnego w Polsce? Sprawdzasz, ile Polek dokonało aborcji w UK i co dalej?

>Trzeba jasno powiedzieć , aborcja jest zjawiskiem niebezpiecznym i szkodliwym. Racjonaliści i ludzie niereligijni uważają jednak , że panem życia i śmierci kobiet na pewno nie powinien być klecha impotent lub wyznacznikiem naszej moralności jakaś starożytna książka napisana przez kilku nawiedzonych Nomadów. Tylko tyle i aż tyle.
No, to jesteś za dopuszczeniem aborcji na żądanie, czy nie? Ja nie, a Ty?
Pozdrawiam

P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.


"Vitam perdidit qui nemini prodidit"

#142
02-01-2011 21:58
 Ocena 7 na 7
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.

>Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od
>wieków.

Pozwolę sobie zgłosić zastrzeżenie do tezy, jakoby "naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków" (tym bardziej nie rozumiem, dlaczego miałoby tak się stać "po raz kolejny"). Bo nie bardzo wiadomo, jaki konkretnie punkt chrześcijańskiej doktryny miałyby potwierdzać te badania? Stwierdzenie, że "wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem jest o 20-22% korzystniejsza niż jej brak", nie pokrywa się chyba z treścią nauczania żadnego z Kościołów.

O ile mi wiadomo, chrześcijaństwo nigdy nie głosiło, jakoby małżeństwa osób, które czekają z seksem do ślubu, były trwalsze albo bardziej satysfakcjonujące. Chrześcijaństwo nie przyzwalało ani nie przyzwala na seks pozamałżeński (w tym "przedmałżeński"), to znaczy - poza związkiem zawartym rytualnie w ramach wspólnoty kościelnej i przez nią usankcjonowanym, powołując się przy tym na boskie przykazania, nie zaś (a już na pewno nie "od wieków") na to, że spośród osób wstrzemięźliwych 1/5 jest bardziej zadowolona ze swoich związków.

Seks w małżeństwie cywilnym jest równie naganny, co przed nim, i traktowany jako "nierząd" lub "cudzołóstwo" (nie ma więc w chrześcijańskim nauczaniu mowy o dobroczynnym działaniu abstynencji przedślubnej "niezależenie od religijności"). Z podlinkowanego artykułu nie wynika, jakoby grupa dwóch tysięcy przebadanych mażeństw obejmowała wyłącznie małżeństwa "kościelne" (a tylko takie są w chrześcijaństwie uważane za małżeństwa w sensie ścisłym).

Podsumowując - nie widzę związku między podlinkowaną notatką prasową a tezą, jakoby przedstawione tam wnioski z badań potwierdzały doktrynę chrześcijańską. Nie znajduję też odpowiedzi na pytanie, w jakim zakresie miałyby one być z sobą zbieżne?


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#143
02-01-2011 22:08
 Ocena 3 na 3
zachaj (5239 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.

Najlepiej Radio Maryja lub lokalna parafia , tak ?

O NIE !

#144
02-01-2011 22:19
 Ocena-5 na 5
Witold Losek (800 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi zachaj
>>P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.
>Najlepiej Radio Maryja lub lokalna parafia , tak ?
>O NIE !
Nie. Nie radio Maryja, ani lokalna parafia.
Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg.
A co z resztą pytań?

"Vitam perdidit qui nemini prodidit"

#145
02-01-2011 22:34
 Ocena 4 na 4
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg.

A gdzie ta pana ulubiona "wolna wola" człowiecza?

To już w łeb sobie palnąć nie można?

>A co z resztą pytań?

Czekamy na odpowiedzi.

#146
02-01-2011 22:43
 Ocena 3 na 3
zachaj (5239 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg

Teraz z czystym sumieniem mogę Ci wlepić minus i tym zakończyć dyskusję.

#147
02-01-2011 23:11
 Ocena 1 na 1
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Dużo razy?

W takim razie cofam pytanie. Myślałem, że Pan wie, co Pan napisał. Brzmiał Pan na przekonanego.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

#148
02-01-2011 23:28
 Ocena 3 na 3
Głąbiński (3538 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>.. przeciw ... zlaicyzowanemu społeczeństwu, któremu np. zdaje się, ... mówię o seksie przedmałżeńskim, ale jest takich wiele, są bezkarne.
Nie rozumiem. Chyba chodzi o to, że seks przedmałżeński jest zły sam z siebie i powinien być karany? Taki pogląd trudno zaakceptować.
>Nie mówię, że ktoś przeczył, że instytucjonalne zatwierdzenie małżeństwa sprzyja trwałości związku, tylko, że seks przed tym zatwierdzeniem, zmniejsza szansę na tę trwałość. A to jest chyba różnica, co?
Żadne z obu tych twierdzeń nie jest kwestionowane.
>... współczesna cywilizacja ... skłania się raczej, do ... np. wprowadznie nauczania o antykoncepcji ...
Nie "raczej", tylko "oprócz" = dodatkowo. I nie chodzi tu o jakąś "współczesną cywilizację", tylko o zdrowy rozsądek: na podstawie doświadczeń całej historii ludzkości wiemy, że jakkolwiek będziemy pouczać młodzież o potrzebie zachowania wstrzemięźliwości, popęd zrobi swoje. Tak więc należy propagować panowanie nad instynktem, ale niezależnie od tego dbać, by trudne do uniknięcia odstąpienie od zasad nie powodowało tragedii (choroby weneryczne, prowadząca do aborcji niechciana ciąża itd.).
>>... mam jak najgorsze zdanie o każdym, kto zamiast jasno postawić swoje przekonanie ucieka się do niedopowiedzeń i insynuacji.
>Że to niby ja. Przecie ja dosyć jasno stawiam sprawę moich przekonań....
Nie chodzi o przekonania. Moim zdaniem orzekasz (w sposób zakamuflowany), że Kościół jest przez kręgi laickie wielokrotnie atakowany za przypisywane mu przewinienia, które okazują się rozwiązaniami prawidłowymi tak, jak to jest w przytoczonym przykładzie i dopowiadasz, że z tego wynika doskonałość jego doktryny w porównaniu z innymi ideologiami, a czynisz to w sposób pokrętny, na podstawie insynuacji sformułowanej w sposób utrudniający nieuważnemu czytelnikowi spostrzeżenie błędu (sposób stosowany przez demagogów). Przekonania każdy ma takie jakie ma, ale swoje sądy należy przedstawiać otwarcie i opierać je na prawidłowo przedstawionych faktach. Nie jesteś zresztą odosobniony. Klerykałowie wciąż narzekają, że są prześladowani niesłuszną krytyką, a podstawę do tego znajdują w insynuowaniu kołom laickim, lewicowym i liberalnym stawiania fałszywych danych dotyczących spraw majątkowych, aborcji, seksualności itd.

Stach M. G.

#149
02-01-2011 23:36
 Ocena 8 na 8
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg.

Pytanie tylko, który.

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#150
03-01-2011 07:23
 Ocena 10 na 12
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
Co ja chcę? Normalności!!
Aborcja na życzenie kobiety do 12 tygodnia ciąży, dofinansowane środki antykoncepcyjne, uświadomienie młodzieży, pomoc kobietom w ciąży: psychologiczna i socjalna.
Gdyby biskupom chodziło o zmniejszenie ilości aborcji to dawno by się zgodzili na zmianę kretyńskiej ustawy ale nie o "dzieci niedorobione" im chodzi.

>Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!
Znam dwa sposoby obliczeń. Jeden bierze pod uwagę ilość kobiet w wieku rozrodczym i ilość środków antykoncepcyjnych zużywanych na tym terenie, drugi statystyki medyczne.
Według pierwszego Polki usuwają nawet 180 tysięcy ciąż, według drugiego na podstawie danych szpitali z Anglii, Niemiec, Szwecji... ponad 100 tysięcy +540 sztuk z Polski.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365