 |
Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2011 16:23 | Witold Losek (800 punktów) | Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
-3 na 5 | Jak można przeczytać TU naukowcy amerykańscy odkryli, że w związkach osób czekających z seksem do ślubu, można zauważyć większą o około 22% stabilność ich związków, osiągają oni o około 20% większą satysfakcję z ich związku. Co więcej jak piszą autorzy Cytat:"seksualna jakość" tych związków zyskiwała ocenę o 15 proc. lepszą i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami.
Ponieważ na decyzje o rozpoczęciu współżycia często wpływa religia, badacze uwzględnili jej wpływ na wybory badanych ludzi. Cytat:Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków.
Vitam perdidit qui nemini prodidit" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..#136 12 na 12 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Nikt nie propaguje aborcji. Rozumiesz z dyskusji to co jest Ci wygodne. Sam przytoczyłeś kraj gdzie aborcji jest najmniej. Holandia. Tam państwo duży nacisk położyło na oświatę i środki antykoncepcyjne oraz na pomoc kobiecie jeżeli chciałaby urodzić a równocześnie aborcje wykonuje się bezpłatnie na życzenie kobiety. I to jest jedyny sposób by zmniejszyć ilość aborcji, którą wszyscy uważamy za zło. Zakaz oświaty , drogie i niedostępne środki antykoncepcyjne, oraz brak pomocy dla kobiet chcących urodzić jest przyczyną, że Polki zmuszone do ponad 100 -150 tysięcy aborcji roczne. Ale w imię kretyńskiej doktryny katolickiej uważa się, że wszystko jest w porządku bo gówna nie widać. Zmusza się kobiety do ryzykowania swoim zdrowiem. Bo aborcje sprowadzono do podziemia. Bo pozostawia się je z tym problemem same.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#137 3 na 3 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > ale i mówić ludziom, a zwłaszcza dzieciom prawdę, czyli m.in. to, że poczekanie z seksem do ślubu, albo chociaż nie włażenie do łóżka zbyt szybko, zwiększa szansę na dobry związek!W linkowanych badaniach nic nie było o "dobrym związku" tylko o długim związku. > Żeby udowodnić związek miedzy religijnością, a kulejącą antykoncepcją, to też trzeba by przeprowadzić jakieś badania, bo to chyba nie jast takie proste i oczywiste jak piszesz. Przyczyn może być więcej.Podstawową przyczyną jest zacofanie kleru, ich brak empatii itd. Wystarczy poczytać "nauki' Karola W. |
#138 -1 na 1 | Witold Losek (800 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Przyznam, że się trochę gubię... Jeśli dobrze zrozumiałem, Ty nie propagujesz aborcji, bo tak napisałaś w pierwszym zdaniu, uważasz ją za zło, tak? Tak samo, jak kretyńska katolicka doktryna, która też uważa aborcję za zło? Jednocześnie podajesz przykład Holandii, jako wzór, i piszesz, że tam wykonuje się aborcję bezpłatnie na żądanie kobiety, tak? To znaczy Twoim zdaniem dobrze, że w Holandii jest dopuszczalna aborcja, czy nie dobrze? Chcesz aborcji na żądanie w Polsce, czy nie chcesz? Bo już zupełnie nic z tego nie czaję... P.S. Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!
"Vitam perdidit qui nemini prodidit" |
#139 4 na 4 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Przyznam, że się trochę gubię...> Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...Nareszcie jakieś prawdziwe twierdzenia. |
#140 7 na 7 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...To widać. > P.S.> Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!Wystarczy sprawdzić ile Polek dokonuje tego w UK. To daje wgląd na porażające statystyki. Osobiście znam taką przynajmniej jedną. Trzeba jasno powiedzieć , aborcja jest zjawiskiem niebezpiecznym i szkodliwym. Racjonaliści i ludzie niereligijni uważają jednak , że panem życia i śmierci kobiet na pewno nie powinien być klecha impotent lub wyznacznikiem naszej moralności jakaś starożytna książka napisana przez kilku nawiedzonych Nomadów. Tylko tyle i aż tyle. Wiem do czego próbujesz nas przekonać ale niestety nie uda Ci się to. Gdyby choć jeden argument z Twojej strony byłby racjonalny , byłby automatycznie naszym argumentem. Widzisz naszego światopoglądu nie spaja żaden dogmat , żadne przykazanie , żadne rozkazy czy nakazy , a jednak wszystko jest spójne i logiczne. Jak to możliwe spytasz ? Jak to możliwe , że grupa ludzi nie należąca do żadnego ugrupowania , do żadnej instytucji , nie posiadająca żadnego charyzmatycznego przywódcy , który mówi nam co mamy myśleć i mówić , wyraża się w podobny sposób ? To proste , właśnie to , że myślimy samodzielnie doprowadza nas do podobnych , racjonalnych wniosków. I Tobie też tego życzę. Pozdrawiam |
| Witold Losek (800 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > >Bo już zupełnie nic z tego nie czaję...> To widać.Cóż za racjonalistyczny argument... > Wystarczy sprawdzić ile Polek dokonuje tego w UK. To daje wgląd na porażające statystyki. Osobiście znam taką przynajmniej jedną.Aborcja w UK jest legalna. W jaki sposób liczba aborcji w UK, ma się do podziemia aborcyjnego w Polsce? Sprawdzasz, ile Polek dokonało aborcji w UK i co dalej? > Trzeba jasno powiedzieć , aborcja jest zjawiskiem niebezpiecznym i szkodliwym. Racjonaliści i ludzie niereligijni uważają jednak , że panem życia i śmierci kobiet na pewno nie powinien być klecha impotent lub wyznacznikiem naszej moralności jakaś starożytna książka napisana przez kilku nawiedzonych Nomadów. Tylko tyle i aż tyle.No, to jesteś za dopuszczeniem aborcji na żądanie, czy nie? Ja nie, a Ty? Pozdrawiam P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.
"Vitam perdidit qui nemini prodidit" |
#142 7 na 7 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
>Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od >wieków.
Pozwolę sobie zgłosić zastrzeżenie do tezy, jakoby "naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków" (tym bardziej nie rozumiem, dlaczego miałoby tak się stać "po raz kolejny"). Bo nie bardzo wiadomo, jaki konkretnie punkt chrześcijańskiej doktryny miałyby potwierdzać te badania? Stwierdzenie, że "wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem jest o 20-22% korzystniejsza niż jej brak", nie pokrywa się chyba z treścią nauczania żadnego z Kościołów.
O ile mi wiadomo, chrześcijaństwo nigdy nie głosiło, jakoby małżeństwa osób, które czekają z seksem do ślubu, były trwalsze albo bardziej satysfakcjonujące. Chrześcijaństwo nie przyzwalało ani nie przyzwala na seks pozamałżeński (w tym "przedmałżeński"), to znaczy - poza związkiem zawartym rytualnie w ramach wspólnoty kościelnej i przez nią usankcjonowanym, powołując się przy tym na boskie przykazania, nie zaś (a już na pewno nie "od wieków") na to, że spośród osób wstrzemięźliwych 1/5 jest bardziej zadowolona ze swoich związków.
Seks w małżeństwie cywilnym jest równie naganny, co przed nim, i traktowany jako "nierząd" lub "cudzołóstwo" (nie ma więc w chrześcijańskim nauczaniu mowy o dobroczynnym działaniu abstynencji przedślubnej "niezależenie od religijności"). Z podlinkowanego artykułu nie wynika, jakoby grupa dwóch tysięcy przebadanych mażeństw obejmowała wyłącznie małżeństwa "kościelne" (a tylko takie są w chrześcijaństwie uważane za małżeństwa w sensie ścisłym).
Podsumowując - nie widzę związku między podlinkowaną notatką prasową a tezą, jakoby przedstawione tam wnioski z badań potwierdzały doktrynę chrześcijańską. Nie znajduję też odpowiedzi na pytanie, w jakim zakresie miałyby one być z sobą zbieżne?
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#143 3 na 3 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.Najlepiej Radio Maryja lub lokalna parafia , tak ? O NIE ! |
#144 -5 na 5 | Witold Losek (800 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > >P.S. Ja uważam, że panem życia i śmierci dziecka, nie powinna być kobieta, nawet jego matka.> Najlepiej Radio Maryja lub lokalna parafia , tak ?> O NIE !Nie. Nie radio Maryja, ani lokalna parafia. Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg. A co z resztą pytań?
"Vitam perdidit qui nemini prodidit" |
#145 4 na 4 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg.A gdzie ta pana ulubiona "wolna wola" człowiecza? To już w łeb sobie palnąć nie można? > A co z resztą pytań?Czekamy na odpowiedzi. |
#146 3 na 3 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko BógTeraz z czystym sumieniem mogę Ci wlepić minus i tym zakończyć dyskusję. |
#147 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Dużo razy?W takim razie cofam pytanie. Myślałem, że Pan wie, co Pan napisał. Brzmiał Pan na przekonanego.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#148 3 na 3 | Głąbiński (3538 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > .. przeciw ... zlaicyzowanemu społeczeństwu, któremu np. zdaje się, ... mówię o seksie przedmałżeńskim, ale jest takich wiele, są bezkarne.Nie rozumiem. Chyba chodzi o to, że seks przedmałżeński jest zły sam z siebie i powinien być karany? Taki pogląd trudno zaakceptować. > Nie mówię, że ktoś przeczył, że instytucjonalne zatwierdzenie małżeństwa sprzyja trwałości związku, tylko, że seks przed tym zatwierdzeniem, zmniejsza szansę na tę trwałość. A to jest chyba różnica, co?Żadne z obu tych twierdzeń nie jest kwestionowane. > ... współczesna cywilizacja ... skłania się raczej, do ... np. wprowadznie nauczania o antykoncepcji ...Nie "raczej", tylko "oprócz" = dodatkowo. I nie chodzi tu o jakąś "współczesną cywilizację", tylko o zdrowy rozsądek: na podstawie doświadczeń całej historii ludzkości wiemy, że jakkolwiek będziemy pouczać młodzież o potrzebie zachowania wstrzemięźliwości, popęd zrobi swoje. Tak więc należy propagować panowanie nad instynktem, ale niezależnie od tego dbać, by trudne do uniknięcia odstąpienie od zasad nie powodowało tragedii (choroby weneryczne, prowadząca do aborcji niechciana ciąża itd.). > >... mam jak najgorsze zdanie o każdym, kto zamiast jasno postawić swoje przekonanie ucieka się do niedopowiedzeń i insynuacji.> Że to niby ja. Przecie ja dosyć jasno stawiam sprawę moich przekonań....Nie chodzi o przekonania. Moim zdaniem orzekasz (w sposób zakamuflowany), że Kościół jest przez kręgi laickie wielokrotnie atakowany za przypisywane mu przewinienia, które okazują się rozwiązaniami prawidłowymi tak, jak to jest w przytoczonym przykładzie i dopowiadasz, że z tego wynika doskonałość jego doktryny w porównaniu z innymi ideologiami, a czynisz to w sposób pokrętny, na podstawie insynuacji sformułowanej w sposób utrudniający nieuważnemu czytelnikowi spostrzeżenie błędu (sposób stosowany przez demagogów). Przekonania każdy ma takie jakie ma, ale swoje sądy należy przedstawiać otwarcie i opierać je na prawidłowo przedstawionych faktach. Nie jesteś zresztą odosobniony. Klerykałowie wciąż narzekają, że są prześladowani niesłuszną krytyką, a podstawę do tego znajdują w insynuowaniu kołom laickim, lewicowym i liberalnym stawiania fałszywych danych dotyczących spraw majątkowych, aborcji, seksualności itd.
Stach M. G. |
#149 8 na 8 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> Panem życia i śmierci człowieka powinien być tylko Bóg.Pytanie tylko, który.
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#150 10 na 12 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Co ja chcę? Normalności!! Aborcja na życzenie kobiety do 12 tygodnia ciąży, dofinansowane środki antykoncepcyjne, uświadomienie młodzieży, pomoc kobietom w ciąży: psychologiczna i socjalna. Gdyby biskupom chodziło o zmniejszenie ilości aborcji to dawno by się zgodzili na zmianę kretyńskiej ustawy ale nie o "dzieci niedorobione" im chodzi. > Bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać źródło, w/g którego w Polsce dokonuje 100-150 tyś aborcji rocznie!!Znam dwa sposoby obliczeń. Jeden bierze pod uwagę ilość kobiet w wieku rozrodczym i ilość środków antykoncepcyjnych zużywanych na tym terenie, drugi statystyki medyczne. Według pierwszego Polki usuwają nawet 180 tysięcy ciąż, według drugiego na podstawie danych szpitali z Anglii, Niemiec, Szwecji... ponad 100 tysięcy +540 sztuk z Polski.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|