Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tam gdzie ZOMO i PIS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-01-2013 12:12Sylwek (15472 punktów)Tam gdzie ZOMO i PIS
Ocena 16 na 24
Stoi też Platforma Obywatelska. Konrad Niklewicz, piarowiec PO, tłumaczy postępowanie swoich posłów wolą obywateli reprezentowanych przez sejm. p*****lę tych obywateli, bo ich "wola" pachnie mi "wolą" obywateli niemieckich, których sejm wprowadzał ustawy pozbawiające Żydów praw.

Jeśli glosowałaś/głosowałeś na PO wstydź się.

Jeśli robiłaś/robiłeś to wybierając "mniejsze zło", pamiętaj: szukaj go gdzie indziej, SLD, RPP, nie wiem, ale PO to taki sam ściek i syf jak PIS, PSL, różne pomyje po PISie i cała reszta tych degeneratów będących emanacją zdegenerowanej części "obywateli".

www.tokfm.(*)ws__zwiazkow_partnerskich.html
fakty.inte(*)y-w-sprawie-zwiazkow,1886852,3
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
#136
28-01-2013 20:18
 Ocena-1 na 1
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Selanos
.
Bogusławski: Ja jestem wprost dumnym z minusów, które klikają mi czytelnicy podobni intelektualnie Panu. (Niewielu ich tu jest, ale są.) Właśnie one świadczą - wcale nie mniej od plusów - że moje pisanie tu ma sens. Ja naprawdę bardzo lubię wykazywać głupotę. Mam przy tym świadomość, że to bardzo boli i stąd minusy.
Kliknij Pan sobie jeszcze parę razy! Panu ulży, a mnie Pańska złość i merytoryczna bezsilność tylko rozbawi.

(Oczywiście z dumą i satysfakcją je też pokażę.)
>Ze mną jak z dzieckiem, mówisz i masz
>Za rączkę i do baru.
Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544494


Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544516

Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544515

Kiedyś usłyszałem powiedzenie, które bardzo mi się spodobało:
Nawet najpiękniejsza Warszawianka nie ci więcej niż ma.
Nawet najmądrzejszy neoliberał nie może więcej dać - niż go intelektualnie stać!
Niech Pan zerknie ile minusów otrzymał Szanowny Pan ode mnie?
Zero!
Czy potrzebny jest jakiś dodatkowy komentarz?

Miłego dnia.

@@@
.

#137
28-01-2013 20:08
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
>Nie wiem co sądzi na ten temat pan Artur@R, ale ja jestem wprost dumnym z minusów, które klikają mi czytelnicy podobni intelektualnie Panu. (Niewielu ich tu jest, ale są.) <

Bardzo podobnie jak Pan, Panie Andrzeju i dałem temu wyraz tu i tu, ale imć Selanos jest...nieprzemakalny.
Pozdrawiam

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#138
28-01-2013 21:39
 0 na 2
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Selanos

>Ja już Panu podałem definicję neoliberalizmu. I liberalizmu klasycznego.
Tak?
Cytat:

Pan Selanos:
>Nie wiem jak można PO nazwać partią liberalną w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu.

Bogusławski:
Dlatego ja jej liberalną nie nazywam.
Napisałem wyraźnie: Zdecydowanie rozróżniam neoliberalizm od liberalizmu, czy socjalliberalizmu.

Nasze forum jest skierowane do racjonalistycznej inteligencji, a ja staram się szanować partnerów, z którymi rozmawiam. To, że Pan nie dostrzega różnic, to tylko o Panu świadczy. Różnice pomiędzy liberalizmem, a neoliberalizmem są ogromne, a w przypadku PO, jak to właśnie napisałem, neoliberalizm połączony jest z katolicyzmem.

Pan Selanos:
>Dla zaoszczędzenia czasu, wikipedia:
>Cytat:
>Liberalizm gospodarczy (ekonomiczny) (...)

Bogusławski:
Znalazł Pan jeszcze jedną formę skrajnego liberalizmu, dlatego właśnie pisałem, aby nie mieszać rożnych - czasem ekstremalnie przeciwstawnych - form ze sobą. Spokojnie należy dorzucić tu jeszcze Szkołę chicagowską , która była i jeszcze jest promowaną w Polsce.


>To co się dzieje w Polsce od roku 89 do tych definicji nie pasuje. Polska to taka umiarkowana socjaldemokracja z odchyłami w kierunku tzw. trzeciej drogi. Oczywiście dochodzi do tego typowy Polski burdel, biurokracja i złodziejstwo.
>Prywatyzacja nie doszła do skutku, interwencjonizm państwowy u nas działa i ma się coraz lepiej, a Pan uważa, że realizowana jest doktryna liberalna która sprzeciwia się i własności państwowej i ingerencji państwa w gospodarkę. Warto jeszcze dodać, że w Polsce zamiast iść w kierunku państwa jak najmniejszego, tworzymy coraz bardziej opasłego moloch, co również nijak się ma do neoliberalizmu, czy liberalizmu gospodarczego w ogóle.
>Była taka jedna ustawa, uchwalona w 88 jeszcze przez "komunę", była jedynym porządnym prawem które regulowało w Polsce w sposób liberalny działalność gospodarczą. Oczywiście zaraz zaczęli do niej coś dopisywać, zmieniać, mówiąc krótko: psuć, aż w bodajże roku 2000 zlikwidowali.
Zupełnie nie interesują mnie ani analizy, ani syntezy przeprowadzone na takim poziomie, jaki Pan tu reprezentuje.
Nie interesują mnie też Pańskie poglądy i uważam że jak każdy z nas ma Pan do swoich pełne prawo.
Mnie interesują głupoty, które Pan tu publicznie wypisuje i tylko przeciwko nim protestuję.

>>>>Rozmawiamy o neoliberalizmie, a Pan się skarży, że w wujek źle cioci zrobił. No i co z tego? Właśnie nic! Czysta żenada, Pański program, to chciwość, nienawiść i niewiedza, w każdym z tematów, na który się Pan wypowiada.
> Nie, ja tylko Panu udowadniam,
Między udowodnianiem a wciskaniem propagandowego kitu jest ogromna różnica.
Zresztą "udowodnianie" w polityce i naukach społecznych, to rodzaj chamstwa, tyle, że ładniej nazwanego. Ja staram się inteligentnym ludziom przedstawiać pod rozwagę argumenty, które mnie przekonywują do zachowania moich poglądów. Wyśmiewam też z upodobaniem nadętą głupotę wiary, niezależnie od jej przedmiotu. Komunizm i neoliberalizm, to dla mnie taki Pat i Pataszon - niby przeciwieństwa, a jakże ogromnie podobni. Głęboka wiara w jedynosłuszność swojej racji i domaganie się po trupach realizacji "prawdziwego komunizmu, czy "prawdziwego neoliberalizmu" w jego najczystszej formie.
Przyznaję się tu od razu, że mitologia komunizmu: "raju na ziemi dla wszystkich", od mitologii neoliberalizmu: "wolności dla wszystkich, a kasy dla wybranych" - bardziej mi się podoba.
Tyle tylko, że ja jestem niewierzący i uważam, że każda wiara tylko do złego prowadzi. Im jest bardziej fundamentalistyczna tym społecznie groźniejszą.

>że między tym co politycy deklarują że będą robić, a tym co robią w rzeczywistości, jest wielka różnica.
To jest banał znany od wieków. Dlatego mądrzy ludzie podchodzą bardzo krytycznie do wszelakich ideologii i obietnic polityków niezależnie od ich opcji. Jestem zwolennikiem pragmatycznych mieszanin ustrojowych z pogranicza socjalliberalizmu i socjaldemokracji, ale przy takich poglądach uważam, że to społeczeństwo w demokratycznych wyborach winno wskazywać kierunki politykom, które oni powinni realizować. Jestem przy tym realistą znającym historię i wiem, jak zawsze wyglądało to w praktyce. Inaczej jeszcze bardzo długo nie będzie.

>Żadnej filozofii w tym nie ma.
Moja mama mawiała: Rządzić to każdy głupi potrafi. Wystarczy palcem wskazać: ty zrobisz to, a ty tamto! Natomiast kierowanie jest wielką sztuką, do której potrzebny jest i talent i umiejętności.
Muszę powiedzieć, iż budzi to moje wielkie zdumienie, że ludzie nie mający ani wiedzy, ani doświadczeń uważają, że państwem, to oni by znakomicie pokierowali.
Dajcie im tylko władzę, a oni już was urządzą!

Miłego dnia.

@@@
.
Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544553

Profil czytelnika: www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36420

.

#139
28-01-2013 21:01
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
Tak jak to mówiłem więcej razy niż chce mi się liczyć, nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto najwyraźniej gdy nie ma żadnych argumentów, zaczyna bablać o religii neoliberalizmu. Dlatego żeby nie tracić czasu, zacznę Pana ignorować.

A te minusy istnieją po to, żeby je dawać, więc niech się Pan nie krępuje jeżeli najdzie Pana ochota na wlepienie komuś kilku. Ja nie mam z tym problemu, zawsze mogę zminusować tych od "religii neoliberalizmu".

Życzę miłego wieczoru.

#140
28-01-2013 22:08
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
>Muszę powiedzieć, iż budzi to moje wielkie zdumienie, że ludzie nie mający ani wiedzy, ani doświadczeń uważają, że państwem, to oni by znakomicie pokierowali.
>Dajcie im tylko władzę, a oni już was urządzą! <

A imć Selanos już się wyrywa...o tu
Selanos:
A mnie o już nie zastanawia. W tym kraju był burdel, jest burdel i będzie burdel. I nie ma na świecie takiej siły, która by to zmieniła.


Dość często imć Selanos wspomina "burdel"...zastanawia mnie czy to przykład Freudowskiej projekcji lub/i opis stanu umysłu "wyraziciela".
Ale ocenią to czytelnicy.

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#141
30-01-2013 14:18
 Ocena-1 na 1
Andrzej Bogusławski (52266 punktów)Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS
W odpowiedzi Selanos
.
>Życzę miłego wieczoru.
Dodatek z poranka po dwóch dniach od ostatniej rozmowy i powyższego postu (30-01-2013):
Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544562

Ot i cały pan Selanos.
Gratuluję!
-----------------

A to dalsze potwierdzenie poziomu merytorycznego i kulturalnego fundamentalistycznego neoliberała, gdy brakuje argumentów (a aby je mieć trzeba sporo czytać i samodzielnie myśleć), to wtedy zostaje agresywne chamstwo (metoda na huki) oraz karanie przez minusowanie. Głupota niezależna jest od światopoglądu, ale najczęściej powiązana jest z wiarą. Im wiara głębsza tym głupota większa i wcale to nie musi być wiara w świat nadprzyrodzony.
Smutne to, ale nieteistyczni religianci, bardzo obniżają poziom merytoryczny i kulturalny naszego forum!
(Nawet bardziej od teistycznych.)

Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Tam gdzie ZOMO i PIS'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,543847#w544941


@@@
.

Janek39 (97 punktów)Odp: Platforma tonie
W Polsce jest kilka partii prawicowych, ale wszystkie zrzeszone sa w jednym centralnym zwiazku znanym jako kościół katolicki. Ten zwiazek z kolei ma centralę w Watykanie, który jak wiemy jest samodzielnym państwem. Reasumujac należy uznać, że to państwo Watykan stanowi zwierzchność w naszej kochanej Polsce. Dziwi mnie tylko dlaczego szef kościoła katolickiego nie jest jeszcze prezydentem a purpuraci ministrami. Co prawda obecny prezydent robi wszystko aby sprawdzić sie jako ministrant, więc można przyjać, że władza spoczywa tam gdzie należy. Sejm jako grono doradców państwa kościelnego też zdaje egzamin, czego ostatnim dowodem jest przywrócenie należnych pieniędzy funkcjonariuszom państwa kościelnego stojacym na straży państwa prawa. Dlatego też nie widzę powodów do utyskiwania o rzekomym pęknięciu w PO, a już martwienie się, że w Polsce nie ma miejsca na kolejna partię prawicowa jest zupełnie nieuzasadnione. Kolejna partia to przecież to tylko kolejna frakcja państwa kościelnego. Kruk krukowi oka nie wykole.
Pozdrawiam wszystkich zatroskanych o los państwa. Jakiego? każdy znajdzie swoje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365