 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Owszem,, słyszałem i to nie tylko w Polsce> >Niemniej nie uważam, że jest argumentem "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść"> >Uważam też że jeśli ktoś stoi na świeczniku, to należy od niego nawet więcej wymagać> Dlaczego "nawet więcej"? Przecież prawo jest równe dla wszystkich. Jeżeli np. Twojemu sąsiadowi, albo sąsiadowi sąsiada zdarzyło się nie zapłacić mandatu, dlaczego nie może to się zdarzyć J. Kaczyńskiemu? Politykom zdarza się np. naruszać przepisy ruchu drogowego - zdarzyło się to H. Wujcowi, A. Celińskiemu i W. Cimoszewiczowi.> Pytanie: czy któryś z nich został uznany za winnego przez "niezależne sądy"? Czy też winni są co najwyżej szarzy obywatele?> wiadomosci(*)1DJptFklrYu8SMPrxoCRewQAvD_BwE Gdzie był Kazik, gdy sąd uniewinnił Najsztuba? Czy ta sprawa znalazła odzwierciedlenie w Twoich wpisach na forum, czy też znajduje takie odzwierciedlenie jedynie sprawa Kaczyńskiego i cmentarza? |
#138 1 na 1 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?Czytasz co napisałem? nie ma wiarygodnych badań w tej sferze, więc i wiarygodnych danych. Niestety w tej dziedzinie rząd spuszcza zasłonę milczenia. A dlaczego to wyjaśniłem. Tu patrz: Cytat:I domyślam się, że nie w nos rządowi pisać o takich "sukcesach" bo by było niepoprawnie nieprzystające do propagandy sukcesów tego rządu. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > > Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?> Czytasz co napisałem? nie ma wiarygodnych badań w tej sferze, więc i wiarygodnych danych.Niestety w tej dziedzinie rząd spuszcza zasłonę milczenia. A dlaczego to wyjaśniłem. Tu patrz: > Cytat:I domyślam się, że nie w nos rządowi pisać o takich "sukcesach" bo by było niepoprawnie nieprzystające do propagandy sukcesów tego rządu. Przecież nie tylko rząd dokonuje oceny inflacji, robią też to np. banki prywatne i podmioty zagraniczne. |
#140 2 na 2 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >> Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?> >Czytasz co napisałem? nie ma wiarygodnych badań w tej sferze, więc i wiarygodnych danych.> Niestety w tej dziedzinie rząd spuszcza zasłonę milczenia. A dlaczego to wyjaśniłem. Tu patrz:> >Cytat:I domyślam się, że nie w nos rządowi pisać o takich "sukcesach" bo by było niepoprawnie nieprzystające do propagandy sukcesów tego rządu. > Przecież nie tylko rząd dokonuje oceny inflacji, robią też to np. banki prywatne i podmioty zagraniczne.Pisałem o produktach, które musisz kupić by nie umrzeć z głodu. A lekarstwa? A więc musisz.Przyjrzałeś się jakie oprocentowanie proponują banki na tzw. wkładach terminowych? Nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach, bo oprocentowania nie pokrywają kosztów inflacji. Dlatego ilość lokujących wcale nie rośnie, a kto wie, może maleje. A jak są oprocentowane kredyty? Żyjesz tą pustą propagandą, czy coś wiesz o ekonomii? Polityka rozdawnictwa jest prostą drogą do spadku rynkowej wartości pieniądza. Tak, że Twoje dane nie mówią wszystkiego. Wzrost nominału pieniądza nie koreluje nigdy z wartością realną pieniądza. Wykazywane przez Ciebie wzrosty płac będą prędzej czy później zjedzone przez inflację. Cierpieć będą na tym ci którzy nie mają możliwości (emeryci, renciści, niepełnosprawni), jak zdawać się na "rewaloryzację" w odstępach co rocznych. Mądrzy emeryci nie chcą tych 13-nastek, a 500+ już nie jest dawno warte 500 złotych. Dlatego nie wierzę w to co wygłasza Morawiecki, były bankowiec, doradca finansowy Tuska, tego zjawiska groźnego dla gospodarki nie widział. Bo inflacja niszczy ład i porządek na wolnym rynku. Wolny rynek niszczy. Jeśli tak to pewnie musi popierać populistyczną (głupią) politykę kupowania głosów wyborców dla swojej partii, przez szeregowego posła. Swoją drogą dlaczego Morawiecki się tak boi Kaczyńskiego? Czyżby Kaczyński miał jakieś haki na Morawieckiego? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>> Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?> >>Czytasz co napisałem? nie ma wiarygodnych badań w tej sferze, więc i wiarygodnych danych.> >Niestety w tej dziedzinie rząd spuszcza> Pisałem o produktach, które musisz kupić by nie umrzeć z głodu. A lekarstwa? A więc musisz.Przyjrzałeś się jakie oprocentowanie proponują banki na tzw. wkładach terminowych? Nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach, bo oprocentowania nie pokrywają kosztów inflacji.Przed chwilą pisałeś, że nie ma wiarygodnych danych na temat inflacji. Skąd więc Ty wiesz, że oprocentowanie jest nieopłacalne w porównaniu z inflacją? > Dlatego ilość lokujących wcale nie rośnie, a kto wie, może maleje."Może". Czyli też tego nie wiesz? > A jak są oprocentowane kredyty? Żyjesz tą pustą propagandą, czy coś wiesz o ekonomii?Jak były oprocentowane w czasach rządów PO? > Polityka rozdawnictwa jest prostą drogą do spadku rynkowej wartości pieniądza. Tak, że Twoje dane nie mówią wszystkiego. Wzrost nominału pieniądza nie koreluje nigdy z wartością realną pieniądza. Wykazywane przez Ciebie wzrosty płac będą prędzej czy później zjedzone przez inflację. A zatem inflacja albo jest, albo będzie. Pieniądze wydane na 500+ są wydawane, więc trafiają do gospodarki. Jeżeli poprawią dzietność, będzie to dodatkowy zysk. > Cierpieć będą na tym ci którzy nie mają możliwości (emeryci, renciści, niepełnosprawni), jak zdawać się na "rewaloryzację" w odstępach co rocznych.Znowu "będą". Pod koniec 2015 opozycja przepowiadała krach gospodarczy w roku 2016. Potem miał być w 2017, potem w 2018, potem na pewno w 2019. Może już dość tego krakania? > Mądrzy emeryci nie chcą tych 13-nastek, a 500+ już nie jest dawno warte 500 złotych.Który emeryt nie chce 13-tki. Który ją oddał? Nawet zwolennicy opozycji biorą 500+, np. Joanna Schmidt. > Dlatego nie wierzę w to co wygłasza Morawiecki, były bankowiec, doradca finansowy Tuska, tego zjawiska groźnego dla gospodarki nie widział. Bo inflacja niszczy ład i porządek na wolnym rynku. Wolny rynek niszczy. Jeśli tak to pewnie musi popierać populistyczną (głupią) politykę kupowania głosów wyborców dla swojej partii, przez szeregowego posła. Swoją drogą dlaczego Morawiecki się tak boi Kaczyńskiego? Czyżby Kaczyński miał jakieś haki na Morawieckiego? Tak, proponuję wywalić Morawieckiego i zatrudnić pana profesora Leszka Balcerowicza, żeby schłodził gospodarkę. Rozwój na poziomie 1% rocznie jest dla Polski w sam raz. Niemiec na pewno nie dogonimy w ciągu najbliższego 1000 lat. |
#142 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Owszem,, słyszałem i to nie tylko w Polsce> >Niemniej nie uważam, że jest argumentem "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść"> >Uważam też że jeśli ktoś stoi na świeczniku, to należy od niego nawet więcej wymagać> Dlaczego "nawet więcej"?Nie zamiaruję tłumaczyć oczywistości. > Przecież prawo jest równe dla wszystkich.Powinno być równe dla wszystkich, ale jak widać Cysorz jest ponad prawem, co ci już pokazano. > Jeżeli np. Twojemu sąsiadowi, albo sąsiadowi sąsiada zdarzyło się nie zapłacić mandatu, dlaczego nie może to się zdarzyć J. Kaczyńskiemu?To może wszyscy nie płaćmy mandatów, nie egzekwujmy prawa, skoro jeden nie zapłacił.... Przemyślałeś swój argument? > Politykom zdarza się np. naruszać przepisy ruchu drogowego - zdarzyło się to H. Wujcowi, A. Celińskiemu i W. Cimoszewiczowi."On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" przykro mi, to mnie nie przekonuje Każdemu zdarza się łamać drogowe przepisy, ale to nie jest powód, żeby likwidować drogową policję Wujec, Celiński, Cimoszewicz, Kurski powinni zapłacić drogowe mandaty. Kaczyński powinien ponieść odpowiedzialność za nielegalne wejście na cmentarz, tak samo jak mój sąsiad. > Pytanie: czy któryś z nich został uznany za winnego przez "niezależne sądy"? Czy też winni są co najwyżej szarzy obywatele?"On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" To naprawdę argument z piaskownicy. Jeśli wybory wygra Partia Umiarkowanego Postępu, to jej prezes też będzie mógł łamać prawo powołując się na przykład Kaczyńskiego. To jest droga do totalnego bezprawia. (za drogowe przewinienia karze w Polsce sąd?)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> To może wszyscy nie płaćmy mandatów, nie egzekwujmy prawa, skoro jeden nie zapłacił....> Przemyślałeś swój argument? Nie, to może postarajmy się zrozumieć i że prawo nie zawsze działa idealnie i że nie zawsze jest egzekwowane. Tak jak nie ma sensu nawoływanie, żeby nie płacić podatków, tak bez sensu jest twierdzenie, że jeden człowiek w Polsce jest ponad prawem. > >Politykom zdarza się np. naruszać przepisy ruchu drogowego - zdarzyło się to H. Wujcowi, A. Celińskiemu i W. Cimoszewiczowi.> "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" przykro mi, to mnie nie przekonuje> Każdemu zdarza się łamać drogowe przepisy, ale to nie jest powód, żeby likwidować drogową policję Nie, nie jest to powód, wcale tego nie twierdzę. Pytam: ile Twoich postów było poświęconych sprawom Wujca. Cimoszewicza i Celińskiego? Ile i dlaczego tak mało? > Wujec, Celiński, Cimoszewicz, Kurski powinni zapłacić drogowe mandaty. Kaczyński powinien ponieść odpowiedzialność za nielegalne wejście na cmentarz, tak samo jak mój sąsiad. Ile postów poświęciłeś sprawie odpowiedzialności tych trzech? Bo temu czwartemu już bodaj kilkadziesiąt. > > Pytanie: czy któryś z nich został uznany za winnego przez "niezależne sądy"? Czy też winni są co najwyżej szarzy obywatele?> "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść"> To naprawdę argument z piaskownicy. Nie, nie na tym polega argument. Nie usprawiedliwiam, tylko wyjaśniam. To jest duża różnica. > Jeśli wybory wygra Partia Umiarkowanego Postępu, to jej prezes też będzie mógł łamać prawo powołując się na przykład Kaczyńskiego.> To jest droga do totalnego bezprawia. To są Twoje fantazje, rodem tych z "Gazety Wyborczej". Tam możesz przeczytać o "Liliputinie" i tym podobne niedorzeczności. |
#144 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >To może wszyscy nie płaćmy mandatów, nie egzekwujmy prawa, skoro jeden nie zapłacił....> >Przemyślałeś swój argument?> Nie, to może postarajmy się zrozumieć i że prawo nie zawsze działa idealnie> Nie zawsze działa idealnieTym razem nie zadziałało > i że nie zawsze jest egzekwowane.Zawsze jest jakaś przyczyna niewygzekwowania prawa Np - nie było na drodze policjanta (tu byli) - nie udało się ustalić sprawcy (tu nie ma wątpliwości) - Cysorz jest ponad prawem > Tak jak nie ma sensu nawoływanie, żeby nie płacić podatków,To Ty używasz argumentu: nie płaćmy podatków bo sąsiad sąsiada nie płaci. nie karajmy Kaczyńskiego bo nie zapłacił Wujec. to TWÓJ argument > tak bez sensu jest twierdzenie, że jeden człowiek w Polsce jest ponad prawem.Nie jest argumentem, że nie tylko Kaczyński stoi ponad prawem, także jego kuzyn i partyjni koledzy > >>Politykom zdarza się np. naruszać przepisy ruchu drogowego - zdarzyło się to H. Wujcowi, A. Celińskiemu i W. Cimoszewiczowi.> >"On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" przykro mi, to mnie nie przekonuje> >Każdemu zdarza się łamać drogowe przepisy, ale to nie jest powód, żeby likwidować drogową policję> Nie, nie jest to powód, wcale tego nie twierdzę.Przykro mi, ale to właśnie jest Twój argument. Tym usprawiedliwiasz Kaczyńskiego. Innego Twojego argumentu nie poznałem > Pytam: ile Twoich postów było poświęconych sprawom Wujca. Cimoszewicza i Celińskiego? Ile i dlaczego tak mało?"On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" Przypominasz stare sprawy, których nie znam, ale wierzę Ci, że Wujec Cimoszewicz, Celiński i Kurski złamali przepisy i wg mnie powinni ponieść konsekwencje > >Wujec, Celiński, Cimoszewicz, Kurski powinni zapłacić drogowe mandaty. Kaczyński powinien ponieść odpowiedzialność za nielegalne wejście na cmentarz, tak samo jak mój sąsiad.> Ile postów poświęciłeś sprawie odpowiedzialności tych trzech? Bo temu czwartemu już bodaj kilkadziesiąt."On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" > >> Pytanie: czy któryś z nich został uznany za winnego przez "niezależne sądy"? Czy też winni są co najwyżej szarzy obywatele?> >"On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść"> >To naprawdę argument z piaskownicy.> Nie, nie na tym polega argument. Nie usprawiedliwiam,Więc jawnie napisz jak oceniasz łamanie prawa przez Kaczyńskiego Najpierw bronisz go argumentem, że cmentarze były otwarte (obalony) potem bronisz go tym, że inni też mają coś na sumieniu "On ukradł i nie poniósł kary, ja też mogę kraść" Usprawiedliwiasz a nie wyjaśniasz > >Jeśli wybory wygra Partia Umiarkowanego Postępu, to jej prezes też będzie mógł łamać prawo powołując się na przykład Kaczyńskiego.> >To jest droga do totalnego bezprawia.> To są Twoje fantazje, rodem tych z "Gazety Wyborczej".Nie, to dokładnie Twój tok rozumowania Celiński mógł łamać prawo? Wolno Kaczyńskiemu. Nie czytuję GW, zbyt nieobiektywna, podobnie jak Twoja ukochana TVPiS
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#145 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą. |
#146 5 na 5 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą.> Zgaduję: każdy, kto nie jest twojego zdania 😂😂😂😂 |
#147 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą.> Rozumiem, co się dzieje Cysorz złamał prawo, a Ty go bronisz argumentem, że inni też złamali prawo Innego argumentu nie masz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą.> >> Rozumiem, co się dzieje> Cysorz złamał prawo, a Ty go bronisz argumentem, że inni też złamali prawo> Innego argumentu nie masz Nie, nie bronię go, pytam po prostu, czy w innych sprawach byleś podobnie dociekliwy i potępieńczy. Mogę sprawdzić Twoje wypowiedzi z czasów wypadków Wujca, Celińskiego czy Cimoszewicza, ale już teraz idę o zakład, że nie napisałeś na ten temat ani słowa. Nie usprawiedliwiam Kaczyńskiego - jeżeli złamał prawo, powinien ponieść konsekwencje. Jeżeli nie poniósł i nie poniesie, stanie się oczywiście także źle. Chcę tylko podać przykłady podobnych zachowań u polityków, aby powiedzieć, że złamanie prawa przez Kaczyńskiego nie oznacza, że ma on jakiś szczególny status (używasz niemądrze słowa "Cesarz"), tylko że prawo nie działa idealnie - zarówno w odniesieniu do niego, jak i wielu innych osób. Odróżnijmy dwa twierdzenia: 1) Kaczyński złamał prawo i nie poniósł odpowiedzialności oraz 2) Kaczyński jest ponad prawem ("Cesarz"). Otóż z 1) nie wynika 2), chociaż może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Ty zaś nie odróżniasz 1) od 2), albo bezpodstawnie wnosisz 2) z 1). Tysiące ludzi w Polsce codziennie łamią prawo nie ponosząc za to odpowiedzialności (chociaż powinni ponieść), ale nie znaczy to, że są ponad prawem. |
#149 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą.> >>> >Rozumiem, co się dzieje> >Cysorz złamał prawo, a Ty go bronisz argumentem, że inni też złamali prawo> >Innego argumentu nie masz> Nie, nie bronię go, pytam po prostu, czy w innych sprawach byleś podobnie dociekliwy i potępieńczy.Nie na każdy temat się wypowiadam. Wiele wydarzeń umyka mojej uwadze. Jeśli chcesz znać moją opinię na temat bezkarności wspomnianych przez Ciebie po wypadkach to powtórzę: Jeśli zawinili powinni ponieść prawne konsekwencje. Z górnej półki, bo są to ludzie ze świecznika > Nie usprawiedliwiam Kaczyńskiego - jeżeli złamał prawo, powinien ponieść konsekwencje. Jeżeli nie poniósł i nie poniesie, stanie się oczywiście także źle.I to jest najistotniejsze > Odróżnijmy dwa twierdzenia: 1) Kaczyński złamał prawo i nie poniósł odpowiedzialności oraz 2) Kaczyński jest ponad prawem ("Cesarz"). Otóż z 1) nie wynika 2), chociaż może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Ty zaś nie odróżniasz 1) od 2), albo bezpodstawnie wnosisz 2) z 1).Jest ponad prawem. Dowód : podczas popełniania wykroczenia był w obecności państwowych służb. > Tysiące ludzi w Polsce codziennie łamią prawo nie ponosząc za to odpowiedzialności (chociaż powinni ponieść), ale nie znaczy to, że są ponad prawem.Jeśli w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant mnie nie przyłapie - łamię prawo ( i mam szczęście) Jeśli w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant weźmie łapówkę - łamię prawo (on też) w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant mnie eskortuje i usprawiedliwia , jestem ponad prawem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Nie na każdy temat się wypowiadam. Wiele wydarzeń umyka mojej uwadze.> Jeśli chcesz znać moją opinię na temat bezkarności wspomnianych przez Ciebie po wypadkach to powtórzę: Jeśli zawinili powinni ponieść prawne konsekwencje. Z górnej półki, bo są to ludzie ze świecznika Czy uszedł Twojej uwagi casus jednego z wybitniejszych przedstawicieli totalnej opozycji, Piotra Najsztuba? Jeżeli nie, możesz podać link do Twoich wypowiedzi na ten temat? Chodzi mi o sprawę spowodowanego przez niego wypadku samochodowego. > > Nie usprawiedliwiam Kaczyńskiego - jeżeli złamał prawo, powinien ponieść konsekwencje. Jeżeli nie poniósł i nie poniesie, stanie się oczywiście także źle.> I to jest najistotniejsze> > Odróżnijmy dwa twierdzenia: 1) Kaczyński złamał prawo i nie poniósł odpowiedzialności oraz 2) Kaczyński jest ponad prawem ("Cesarz"). Otóż z 1) nie wynika 2), chociaż może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Ty zaś nie odróżniasz 1) od 2), albo bezpodstawnie wnosisz 2) z 1).> Jest ponad prawem. Dowód : podczas popełniania wykroczenia był w obecności państwowych służb. Nie, to jeszcze nie jest dowód. Należy ustalić dlaczego te "państwowe służby" nie zareagowały. Na zdjęciach nie ma policji (ale może nie znam wszystkich zdjęć), widzę tylko ochronę J. Kaczyńskiego. > > Tysiące ludzi w Polsce codziennie łamią prawo nie ponosząc za to odpowiedzialności (chociaż powinni ponieść), ale nie znaczy to, że są ponad prawem.> Jeśli w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant mnie nie przyłapie - łamię prawo ( i mam szczęście)> Jeśli w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant weźmie łapówkę - łamię prawo (on też)> w czasie zarazy poszedłem na cmentarz i policjant mnie eskortuje i usprawiedliwia , jestem ponad prawem Wskaż może tę eskortę policyjną, bo ja jej nie widzę (na zdjęciach). |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|