Racjonalista - Strona głównaDo treści
Paragraf 14.4

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
10-05-2010 23:25placownik (17853 punktów)Paragraf 14.4
Ocena 9 na 9

   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spray (5875 punktów)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta
>punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.
Wprawdzie lepiej późno, niż wcale - ale czy to jest umarłemu kadzidło, czy defibrylator?
10-05-2010 23:42 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Wprawdzie lepiej późno, niż wcale - ale czy to jest umarłemu kadzidło, czy defibrylator?

   Defibrylacja została zakończona sukcesem. www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,36156

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 12:28 
 Ocena 9 na 9
pavvel (8272 punktów)
Czyli nie dość, że paragraf został anulowany, to jeszcze uprawiacie działanie prawa wstecz?

Rozumiem też, że odblokowany zostanie atreFYM, Heikum Keikum i wszelkie inne trolle zablokowane za ujemny bilans punktowy?

Gratuluję pomysłowości. Nie skomentuję, bo to co mógłbym powiedzieć tylko do nowego działu się nadaje.
11-05-2010 12:49 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Czyli nie dość, że paragraf został anulowany, to jeszcze uprawiacie działanie prawa wstecz?

   Żaden paragraf, niezależnie od tego czy anulowany czy nie, nie określał, że osoba której stan konta spadał poniżej ustalonego minimium, zostaje z tego tytułu zbanowana dożywotnio. Ponieważ stan konta Varii Malarii wynosi obecnie +34, to nawet gdyby paragraf 14.4 nadal obowiązywał, byłaby ona pełnoprawnym uczestnikiem forum.

   W związku z powyższym Twój zarzut stosowania prawa działającego prawa wstecz jest nieuzasadniony. Czy czujesz się przekonany?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 13:07 
 Ocena 9 na 9
pavvel (8272 punktów)
> Ponieważ stan konta Varii Malarii wynosi obecnie +34, to nawet gdyby paragraf 14.4 nadal obowiązywał, byłaby ona pełnoprawnym uczestnikiem forum.

Czy moderator placownik polemizuje tutaj z decyzją innego moderatora, który informował w swoim komentarzu do bana malarii, że jest to ban na stałe?

Widzę, że spory wśród moderatorów co do tego jak powinno się karać użytkowników coraz częściej przenoszą się na forum.

>   W związku z powyższym Twój zarzut stosowania prawa działającego prawa wstecz jest nieuzasadniony. Czy czujesz się przekonany?

Nie, nie jestem przekonany. Bo powtórzę raz jeszcze: Malaria otrzymała bana na stałe, i zdjęcie tego bana jest zakwestionowaniem decyzji innego moderatora.

Pytanie dodatkowe: kiedy atreFYMa odblokujesz?
Jego stan punktowy też upoważnia go do pisania na forum, nawet przy obowiązującym paragrafie 14.4.
A jak znam życie to niedługo i wszystkie inne trolle zmartwychwstaną.

Bo dlaczego się tylko do Malarii ograniczać?

EDIT: użytkownik heikum też ma dodatni bilans.
11-05-2010 13:55 
 Ocena 3 na 5
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Przypominam ze paragraf 19.1 dalej obowiązuje.
Nic się nie martwcie, będzie możliwość eliminacji trolli. Zlikwidowanie paragrafu 14.4 to początek zmian regulaminu. Nie jest możliwe zrobienie wszystkiego naraz.
Zlikwidowanie paragrafu 14.4 ma na celu przywrócenie punktacji pierwotnej funkcji oceny wypowiedzi a nie oceny użytkownika.
11-05-2010 14:19 
 Ocena 10 na 10
pavvel (8272 punktów)
A ja przypominam że parę dni temu niejaka Alicja Duda kwestionowała wysokość kary nałożonej na Kowalską, a teraz niejaki placownik zakwestionował karę nałożoną na Malarię.

Może państwo moderatorzy uzgodniliby sobie jakąś wspólną wersję i się jej trzymali.

Bo potem mamy takie kwiatki, jak osnowa, który podobno już za stopkę miał być zbanowany dożywotnio, a nagle po dwóch tygodniach mu się bana zdejmuje, tylko po to żeby przy najbliższej okazji znowu zbanować dożywotnio.

Na ile tygodni tym razem?
11-05-2010 16:41 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Może państwo moderatorzy uzgodniliby sobie jakąś wspólną wersję i się jej trzymali.

   Się czepiasz, pavvel, na razie uzgodnili, że są wyjątkowo zgodni.

   A o tej zgodności wyjątkowej dowiedzielim'śmy się z deklaracji (Alicja)Duda (moderator)
17-05-2010 23:38 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Pavvel, ja ciebie nie poznaję, na moje wpisy o podobnie krytycznym charakterze reagowałeś sugestią, żeby złożyć podanie o zablokowanie konta. Przejrzałeś wreszcie co się tu wyrabia?

Z przyjemnością dałem placownikowi plusa. Bardzo dobrze, że regulamin w ten sposób zmieniono.

Racjonalista rokokoko jest żywym dowodem takiej potrzeby.

Rokokoko, 11 wypowiedzi, co chroni go w jego mniemaniu przy starej regulacji paragrafu 14.4 !

Od tego gościa dostałem już 87 minusów w ciągu około dwóch tygodni.

Nie piszę o tym żeby się uskarżać. Jeden palant, czy troll więcej czy mniej co za różnica. Ważne. że teraz ten rodzaj trolla stał się bezzębny.

Może wprowadzić jeszcze obowiązek podania uzasadnienia dla każdej negatywnej oceny.

Limit negatywnych ocen wydaje się teraz być bezzasadny.

Szkoda że nie można też zmienić raz udzielonej oceny.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
11-05-2010 16:15 
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>Nic się nie martwcie, będzie możliwość eliminacji trolli.
   Ja się martwię jedynie brakiem możliwości eliminacji niekompetentnych moderatorów.

>Nie jest możliwe zrobienie wszystkiego naraz.
   Wiemy, Wiemy, przecie Nam się (Alicja)Duda (moderator) nie roztroi.
   Na szczęście.

>Zlikwidowanie paragrafu 14.4 ma na celu przywrócenie punktacji pierwotnej funkcji oceny wypowiedzi a nie oceny użytkownika.
   A masz jakiś planik, by to zdefiniować kategorycznie?

   Czy podpiszesz się pod spekulacjami Placownika? Czy też masz jedynie chęć pograć w wybiórczo ptasią grypę*, albo jakieś okręciki w piaskownicy?

*- to taka grypa, która wybiera czy jeszcze jest dla orłów, czy już tylko dla świń.
18-05-2010 10:53 
 Ocena-2 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)

>   Ja się martwię jedynie brakiem możliwości eliminacji niekompetentnych moderatorów.


Słusznie. Paradoksalnie uwaga skupia się na niechcianych użytkownikach, mimo że niechciany moderator robi sto razy więcej szkód nie mogąc być ignorowanym. Władza niestety nie daje się zignorować.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
11-05-2010 16:41 
 Ocena 9 na 9
awitu (1590 punktów)
>Zlikwidowanie paragrafu 14.4 ma na celu przywrócenie punktacji pierwotnej funkcji oceny wypowiedzi a nie oceny użytkownika.

Skoro poglądy, słowa, myśli, czyny traktujemy jako autonomiczne byty i nie są podstawą do oceny człowieka, to znaczy człowiek nie jest za nie odpowiedzialny i nie może być za nie ukarany.

To ja się pobawię... i zacznę plusować WSZYSTKIE posty na forum.


debatapolityczna.pl/
11-05-2010 16:43 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)
Dla równowagi pominusowałbym wszystkie, ale minusów tylko 10 dać mogę
11-05-2010 17:00 
 Ocena 9 na 9
awitu (1590 punktów)
>Dla równowagi pominusowałbym wszystkie, ale minusów tylko 10 dać mogę

Pavvle to zrobimy inaczej podzielę sobie kalendarz. W dni parzyste będę plusować, w dni nieparzyste minusować pierwsze dziesięć wypowiedzi jakie znajdą się na liście nowych wypowiedzi. Sprawiedliwie bez zwracania uwagi, kto i co napisał.

Dla zainteresowanych plusami informuję: za początek dnia uznaję godzinę 00:00.

Swoją droga skoro saldo -9 nie ma już znaczenia, to limit 10 minusów dziennie też powinien zostać zniesiony, bo wszak to jest narzucanie mi że tylko 10 wypowiedzi mogę uznać za złe, a za dobre każą dowolną ilość. Gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ? Gdzie WOLNOŚĆ Oceniania?

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!



debatapolityczna.pl/
11-05-2010 17:22 
 Ocena-2 na 6
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

Bawiąc się w tę grę nie zapominaj, że możesz zostać uznana za trolla.


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
11-05-2010 17:24 
 Ocena 10 na 10
awitu (1590 punktów)
>Bawiąc się w tą grę nie zapominaj, że możesz zostać uznana za trolla.

No i? Nie martw się, nie wygonię cię z kąta, możesz sobie w nim dalej płakać.


debatapolityczna.pl/
11-05-2010 17:27 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Swoją droga skoro saldo -9 nie ma już znaczenia, to limit 10 minusów dziennie też powinien zostać zniesiony, bo wszak to jest narzucanie mi że tylko 10 wypowiedzi mogę uznać za złe, a za dobre każą dowolną ilość. Gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ? Gdzie WOLNOŚĆ Oceniania?

   

>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!



14-05-2010 01:01 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
Aby ułatwić modom prace (przenoszenie moich wypowiedzi na oślą ławkę) i w ten sposób dać im czas, by mogli udzielić odpowiedzi na zadane im pytania, dziś opublikowane będzie zbiorcze zestawienie postów, które załapały się na akcję "promocja plusów i minusów".

W dniu dzisiejszym plusy otrzymały wypowiedzi:

1. Wypowiedź z godziny 00:00
2. Wypowiedź z godziny 00:00
3. Wypowiedź z godziny 00:02
4. Wypowiedź z godziny 00:04
5. Wypowiedź z godziny 00:04
6. Wypowiedź z godziny 00:07
7. Wypowiedź z godziny 00:08
8. Wypowiedź z godziny 00:09
9. Wypowiedź z godziny 00:10
10. Wypowiedź z godziny 00:10

Informuję jednocześnie, że w czasie trwania promocji forum zaliczyło pad(z przyczyn niezależnych od organizatora akcji), w wyniku czego jeden plus promocyjny mógł się zawieruszyć. Uczciwy znalazca proszony jest o zgłoszenie się do organizatora promocji. W ramach znaleźnego zostanie mu przyznany jutro promocyjny minus.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
15-05-2010 14:54 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
zbiorcze zestawienie postów, które dziś załapały się na akcję "promocja plusów i minusów".

Minusy otrzymały:
1. Wypowiedź z godziny 00:00
2. Wypowiedź z godziny 00:11
3. Wypowiedź z godziny 00:24
4. Wypowiedź z godziny 00:33
5. Wypowiedź z godziny 00:55
6. Wypowiedź z godziny 00:58
7. Wypowiedź z godziny 01:03
8. Wypowiedź z godziny 01:29
9. Wypowiedź z godziny 01:31
10. Wypowiedź z godziny 00:35

Zapraszam wszystkich na promocję plusów po godzinie 00:00

Mam też kolejne pytanie do moderatorów, skoro +/- mają być ocenami wypowiedzi, a nie autorów, tych wypowiedzi (jak to twierdzi moderator Alicja) dlaczego sumuje się +/- różnych autonomicznych bytów i wynik tego działania umieszcza się w profilu użytkownika i przy jego nicku na forum.

I dlaczego w profilu umieszczona jest informacja " Oceniony: ... razy".
To oceniamy w końcu wypowiedź czy użytkownika?


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
16-05-2010 00:37 
 Ocena 2 na 4
awitu (1590 punktów)
Zbiorcze zestawienie postów, które dziś objęła akcja "promocja plusów i minusów".

W dniu dzisiejszym plusy otrzymały:
1. Wypowiedź z godziny 00:00
2. Wypowiedź z godziny 00:15
3. Wypowiedź z godziny 00:16
4. Wypowiedź z godziny 00:17
5. Wypowiedź z godziny 00:17
6. Wypowiedź z godziny 00:18
7. Wypowiedź z godziny 00:22
8. Wypowiedź z godziny 00:24
9. Wypowiedź z godziny 00:24
10. Wypowiedź z godziny 00:25

Organizator akcji informuje, że zostało przyznanych 10 plusów, jednakże w wyniku przyczyn niezależnych od organizatora, niektóre wypowiedzi, objęte promocją, zakończyły już swój żywot na forum, odchodząc do krainy "niewidocznej dla userów czeluści serwera".

Zapraszam na jutrzejszą promocję minusów.


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
17-05-2010 00:57 
 Ocena 2 na 4
awitu (1590 punktów)
Zbiorcze zestawienie postów, które dziś objęła akcja "promocja plusów i minusów".

W dniu dzisiejszym minusy otrzymały:
1. Wypowiedź z godziny 00:01
2. Wypowiedź z godziny 00:01
3. Wypowiedź z godziny 00:07
4. Wypowiedź z godziny 00:13
5. Wypowiedź z godziny 00:24
6. Wypowiedź z godziny 00:29
7. Wypowiedź z godziny 00:30
8. Wypowiedź z godziny 00:42
9. Wypowiedź z godziny 00:46
10. Wypowiedź z godziny 00:47

Zapraszam jutro po godzinie 00:00 na promocję plusów.
( organizator akcji zastrzega sobie prawo odwołania promocji, z przyczyn niezależnych od organizatora )


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
placownik (17853 punktów)

>>   W związku z powyższym Twój zarzut stosowania prawa działającego prawa wstecz jest nieuzasadniony. Czy czujesz się przekonany?
>Nie, nie jestem przekonany. Bo powtórzę raz jeszcze: Malaria otrzymała bana na stałe, i zdjęcie tego bana jest zakwestionowaniem decyzji innego moderatora.

   Choć może to się wydać nieprawdopodobne, to jednak moderator też może się pomylić.

>Pytanie dodatkowe: kiedy atreFYMa odblokujesz?
>Jego stan punktowy też upoważnia go do pisania na forum, nawet przy obowiązującym paragrafie 14.4.

   Fym i jego liczne klony zostały zablokowane za tworzenie dodatkowych kont celem obejścia bana.

>EDIT: użytkownik heikum też ma dodatni bilans.

   J.w.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 19:35 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
> Choć może to się wydać nieprawdopodobne, to jednak moderator też może się pomylić.

Rozumiem, że we własne piersi się bijesz i przywrócić bana Malarii zamierzasz.

>   Fym i jego liczne klony zostały zablokowane za tworzenie dodatkowych kont celem obejścia bana.
Którego nie powinny dostać, bo przecież mamy oceniać wypowiedzi, a nie osoby.

>>EDIT: użytkownik heikum też ma dodatni bilans.
>   J.w.
J.w.
placownik (17853 punktów)

>Którego nie powinny dostać, bo przecież mamy oceniać wypowiedzi, a nie osoby.

   Parę razy już to pisałem. Do setki jeszcze daleko, ale w tym tempie? Kto wie?
   Powtórzę. Zgodnie z § 6. 3. Regulaminu forum każdy uczestnik (po spełnieniu odpowiednich warunków) ma prawo do oceny( ma prawo do oceny, nie ma oceniać) dowolnej wypowiedzi każdego innego zarejestrowanego uczestnika poprzez przyznanie mu punktu dodatniego lub ujemnego.

   Temat wzajemnych ocen uczestników forum regulamin reguluje w § 10 lit. f) i g), § 14.1 i § 15.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 21:02 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)
>>Którego nie powinny dostać, bo przecież mamy oceniać wypowiedzi, a nie osoby.
>   Parę razy już to pisałem.
Super
A zatem wszystkie bany za minusy zostaną zdjęte.

W sumie to nawet sensowne rozwiązanie. Niech moderacja się wykaże i sama sobie zbanuje tych których uzna za stosowne. Nieładnie się forumowiczami wysługiwać.

Pozdrawiam i powodzenia.

P.S. Nie zazdroszczę Wam (moderatorom) piwa, które sobie nawarzyliście.
lotrek (14275 punktów)
>Zgodnie z § 6. 3.
>regulamin reguluje w § 10 lit. f) i g), § 14.1 i § 15.
Chyba przeczytam w końcu ten regulamin, bo siedzę tu...jak na "ruskim kazaniu".


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
11-05-2010 21:26 
 Ocena-3 na 7
cristoforo.conononi (39 punktów)
>> Ponieważ stan konta Varii Malarii wynosi obecnie +34, to nawet gdyby paragraf 14.4 nadal obowiązywał, byłaby ona pełnoprawnym uczestnikiem forum.
>Czy moderator placownik polemizuje tutaj z decyzją innego moderatora, który informował w swoim komentarzu do bana malarii, że jest to ban na stałe?
>Widzę, że spory wśród moderatorów co do tego jak powinno się karać użytkowników coraz częściej przenoszą się na forum.
>>   W związku z powyższym Twój zarzut stosowania prawa działającego prawa wstecz jest nieuzasadniony. Czy czujesz się przekonany?
>Nie, nie jestem przekonany. Bo powtórzę raz jeszcze: Malaria otrzymała bana na stałe, i zdjęcie tego bana jest zakwestionowaniem decyzji innego moderatora.
>Pytanie dodatkowe: kiedy atreFYMa odblokujesz?
>Jego stan punktowy też upoważnia go do pisania na forum, nawet przy obowiązującym paragrafie 14.4.
>A jak znam życie to niedługo i wszystkie inne trolle zmartwychwstaną.
>Bo dlaczego się tylko do Malarii ograniczać?
>EDIT: użytkownik heikum też ma dodatni bilans.
>
Drogi Spółdzielco! Ależ ci kolejnego kopa życie zasadziło, co?
Żeby tak ta jakaś VivaMalaria na forum była, mimo waszych podchodów dziecinnych. No, nie do pomyślenia.
A i moderatorów jakoś skłócić nie możesz, bo Placownik dość zręcznie sobie radzi.
Że też się nie zajmiecie czymś pożytecznym tylko w tej piaskownicy siedzicie wciąż pavvelku
nioh nioh...
Zachowujesz się jak ten natręt niesławnej pamięci, Witwos San.
Placowniku, sprawdźże to! Mnie te pajacowanie Witwosem właśnie cuchnie.
11-05-2010 21:40 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)

>Placowniku, sprawdźże to! Mnie te pajacowanie Witwosem właśnie cuchnie.

Odejdź od lustra, weź prysznic, zmień skarpetki. Może obędzie się bez interwencji placownika.

P.s.
Cytuje się ten fragment wypowiedzi do którego się bezpośrednio odnosisz. Głupotą ( i naruszeniem regulaminu) jest cytowanie całego postu, gdyż każdy może go sobie przeczytać wyżej.
Autografka (10638 punktów)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta
>punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.

Nie mogłeś wcześniej tego napisać?

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 12:29 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)

>Nie mogłeś wcześniej tego napisać?

Nie musiałabyś tylu plusów stawiać?
11-05-2010 13:26 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>>Nie mogłeś wcześniej tego napisać?
>Nie musiałabyś tylu plusów stawiać?

Plusów lub minusów....


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 13:29 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
Po co owijać w bawełnę? Ty plusów, ja minusów.
11-05-2010 13:33 
 Ocena 7 na 7
Autografka (10638 punktów)
>Po co owijać w bawełnę? Ty plusów, ja minusów.

Widzisz jak się można pięknie różnić?

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
10-05-2010 23:59
 Ocena 12 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta
>punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.

Widzę, że syndrom Bryłowskiego szerzy się jak pożar stepu.
Róbta tak dalej, chłopaki, róbta tak dalej... .
11-05-2010 00:49 
 Ocena 8 na 8
Madman (7811 punktów)
>Widzę, że syndrom Bryłowskiego szerzy się jak pożar stepu.
Tego się właśnie obawiałem. No nic, będą jaja. Jak berety.
>Róbta tak dalej, chłopaki, róbta tak dalej... .
To co teraz będziemy robić z trollami?
11-05-2010 06:01 
 Ocena 11 na 11
Adamiak (36436 punktów)
>To co teraz będziemy robić z trollami?
   Trollami zajmie się moderacja już nie krępowana widzimisię głupich userków, czyli skutecznie.
   Jak dotąd.
11-05-2010 12:38 
 Ocena 7 na 7
pavvel (8272 punktów)
A nawet jeszcze skuteczniej. Bo chcąc być sprawiedliwa i nie narażać się na zarzut wybiórczego potraktowania Malarii moderacja powinna przywrócić do życia wszystkie trolle zablokowane za ujemny bilans punktowy.

No chyba że użytkownik Malarią zwany ma jakieś specjalne przywileje u moderatorów.

Ale w takim wypadku może lepiej przyznać wprost, że jego ten paragraf nie dotyczy, a regulamin pozostawić bez zmian?
11-05-2010 17:05 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
> Ale w takim wypadku może lepiej przyznać wprost, że jego ten paragraf nie dotyczy, a regulamin pozostawić bez zmian?
   Powiem Ci zupełnie szczerze, jak pod paragrafem, że mnie żadne regulaminy nie straszne i jeszcze nie spotkałem takiego, w którym bym se nie poradził.

   Bo to nie w regulaminie diabeł siedzi - najgorsze w każdym regulaminie są takie milicjanty, co to mają niby jego przestrzegania pilnować, ale same są mondrzejsze od karzdego leguramina...
11-05-2010 17:26 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
To nie trzeba im pałki do ręki dawać, bo teraz choćby paragrafem 10e przyłożyć mogą
11-05-2010 17:43 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>To nie trzeba im pałki do ręki dawać, bo teraz choćby paragrafem 10e przyłożyć mogą

   Palenie niechybnie niezadługo wpędzi mnie do grobu i dlatego z ręką na sercu mogę stwierdzić, że gdybym dostawał 50 groszy za każdego, poprawionego przeze mnie "ortografa", to miałbym na papierosy do końca mego życia. Dodam jeszcze, że gdybym liczył na sprawiedliwą ocenę tego co robię jako moderator, ze strony wszystkich uczestników forum, to nigdy bym nim nie został.

   Teraz możesz walić dalej, nie obciążony zbędnymi wyrzutami sumienia. Nie krępuj się.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 17:55 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
A co to jest sumienie?
11-05-2010 18:10 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   Palenie niechybnie niezadługo wpędzi mnie do grobu i dlatego z ręką na sercu mogę stwierdzić, że gdybym dostawał 50 groszy za każdego, poprawionego przeze mnie "ortografa", to miałbym na papierosy do końca mego życia.

Placowniku jako, że połowa Twej pracy to zapewne moje błędy, to mogę odkładać dla Ciebie za każde błędnie napisane przeze mnie słowo jednego papierosa, tylko podaj markę jaką palisz bym wiedziała na jakie się przerzucić.

debatapolityczna.pl/
11-05-2010 19:13 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>mogę odkładać dla Ciebie za każde błędnie napisane przeze mnie słowo jednego papierosa

   Nie dałabyś mi zbyt wiele popalić. Poza tym nie tylko ja poprawiam, a przecież inni mogą prowadzić wycenę w innych jednostkach. Tik-takach, albo flaszeczkach piwa?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 20:45 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>   Palenie niechybnie niezadługo wpędzi mnie do grobu i dlatego z ręką na sercu mogę stwierdzić, że gdybym dostawał 50 groszy za każdego, poprawionego przeze mnie "ortografa", to miałbym na papierosy do końca mego życia.

   Życzę Ci długiego życia bez nikotynowych rozterek, choć wcale niekoniecznie kosztem forumowych dys... krepancji i dys... komfortów.

>Dodam jeszcze, że gdybym liczył na sprawiedliwą ocenę tego co robię jako moderator, ze strony wszystkich uczestników forum, to nigdy bym nim nie został.

   Plus za całokształt.

   Pozdrawiam.
11-05-2010 21:00 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>   Życzę Ci długiego życia bez nikotynowych rozterek,

   Wzajemnie. Bez tych... znacznie gorszych.

>   Plus za całokształt.

Nooo! Nareszcie! Dobrze, że choć Ty jeden domyśliłeś się, o co mi tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 21:32 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)
>Dobrze, że choć Ty jeden domyśliłeś się

Nie doceniasz innych. Tylko że na przykład ja zgodnie z Twoją sugestią staram się całokształtu nie oceniać. Skupiam się na poszczególnych wypowiedziach.
11-05-2010 22:04 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
> Dobrze, że choć Ty jeden domyśliłeś się, o co mi tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

   Nie wiem, czy mnie nie przeceniasz, bo nie miałem ambicji grzebać w Twoich motywacjach, ale to nie był komplement - skusiłem się na możliwie rzetelną ocenę znanych mi, wirtualnych faktów...

   Pozdrawiam.
11-05-2010 19:48 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>To nie trzeba im pałki do ręki dawać, bo teraz choćby paragrafem 10e przyłożyć mogą
   To nie pałka jest przyczyną rozpiździaju, ani same milicjanty-mundrale-leguraminowe, tylko ci, którzy takich milicjantów mianują.

   Czasami wstrzymanie się z mianowaniem i milicyjny wakat przynosi mniej szkody, niźli pochopna decyzja i waaadza z łapanki.
11-05-2010 20:09 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

   Twoje kolejne wypowiedzi nabierają coraz bardziej obraźliwego charakteru. Czy to celowo, czy tylko inaczej nie potrafisz?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 21:08 
 Ocena 7 na 7
pavvel (8272 punktów)
Ja tam się Adamiakowi nie dziwię. On tylko mówi, że król jest nagi.
setarkos (10757 punktów)
Chyba nie ma mowy o królestwie, tylko o milicji. A, że wielu ze znakomitych tubylców jest kiepskimi złodziejami, to i nie dziwota, że policja słabnie. Jaki kram taki Pan.
11-05-2010 21:52 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>   Twoje kolejne wypowiedzi nabierają coraz bardziej obraźliwego charakteru.

   Właściwie już o tym zaczęliśmy rozmawiać, ale potraktowany dość, hm, pryncypialnie, (by nie użyć innego słowa), odpowiedziałem w podobnym tonie.
   Nie lubię się narzucać, ale długów też nie.

   Dorzucę jeszcze tylko, że (wg mnie) czym innym jest skomentowanie, ocena czyjegoś tekstu napisanego pod ksywką "X", czym innym zaś usera podpisującego się "X moderator", a jeszcze czym innym ocena tekstu usera "X moderator" w kontekście regulaminu oraz paru innych, mało wymiernych, ale znaczących dla mnie, gadżetów.

   Odróżniam też wieloaspektową ocenę czyjegoś pisania na przestrzeni jakiegoś czasu od jednorazowego odniesienia się do konkretnego tekstu.

>   Czy to celowo, czy tylko inaczej nie potrafisz?
   Strzelaj dalej.

   Pozdrawiam.

>   Niech strój słów podkreśla urodę myśli
   ... nie zmieniając ich w śliczny szczebiot ośli.

Edycja.
   Podam przykład gwoli rozwiania wszelkich wątpliwości, co do Twojego zarzutu o obraźliwości moich tekstów, oraz rozjaśnienia mojego (hermetycznego?) sposobu rozumowania - jeśli nazwę usera "X" kretynem, to może być (będzie) poczytane za obrazę wirtualnego autora tekstu, ale nazwanie "X moderatora" kretynem obrazą już niekoniecznie być musi, wg. mnie jest krytyką tekstu oraz/lub działania wirtualnego milicjanta, czyli przedstawiciela równie wirtualnej Władzy - jeśli ten niuans Ci umyka, to jaśniej już nie potrafię.
18-05-2010 10:43 
 Ocena-2 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
To nie pałka jest przyczyną rozpiździaju, ani same milicjanty-mundrale-leguraminowe, tylko ci, którzy takich milicjantów mianują.


Dokładnie tak jest. Nazwałeś po imieniu istotę problemu.

Z podobnych względów firma prywatna działa przeważnie lepiej, niż państwowa, mimo że nie wszyscy dostrzegają tę analogię, upatrując uparcie i błędnie w samym społecznym charakterze prawa własności, przyczyny jej lepszego funkcjonowania.

Firma prywatna jak i państwowa może działać zarówno źle, jak i dobrze. Ponieważ w uczciwym systemie bez układów firmy prywatne łatwiej plajtują z powodu nieudolności ich szefów, są z reguły zdrowsze.

Firma racjonalistów działa od długiego już czasu fatalnie i należałoby się przyjrzeć jej szefostwu z kryształowymi życiorysami, które najwyraźniej nie przekładają się na jakość zarządzania.

Jestem daleki od krytykanctwa. Dostrzegam ostatnie pozytywne przebłyski, tylko nie wiem czyją one są zasługą i do czego doprowadzą. (Pomysł dwuosobowej petycji do moderacji o usunięcie czyjegoś konta jest chory i doprowadzi do kolejnych patologii)
Wiem jak trudno znaleźć właściwych ludzi, jak trudno nakłonić ich do pracy i jak łatwo spocząć z wygody na laurach.

Zaletą obecnej moderacji jest jej niewątpliwa pracowitość i swoista sumienność.
Te cechy są bardzo ważne, bo mając taki materiał dobry nadzorca zrobi z niego wszystko. Nikt nie jest doskonały, nie można automatycznie od wyrobnika oczekiwać zalet sędziego, a od sędziego zalet wyrobnika.

Potrzebna jest jedna odpowiedzialna osoba za całokształt efektów pracy moderacji i to ona musi nadać moderacji konsekwentny i zgodny z prawem styl działania.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
18-05-2010 10:56 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
> To nie pałka jest przyczyną rozpiździaju, ani same milicjanty-mundrale-leguraminowe, tylko ci, którzy takich milicjantów mianują.
>

>Dokładnie tak jest
ze paru pajaców, zapomniało, ze jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim nie dogodził.
Moderatorzy i ukladacze regulaminu tez.
18-05-2010 11:26 
 Ocena-3 na 3
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
paru pajaców, zapomniało, ze jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim nie dogodził

To, że tekst się rymuje nie oznacza, że musi mieć sens.

Każdy z zasady wszystkim dogadza według ciebie?


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
18-05-2010 11:04 
 Ocena-3 na 3
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Bo to nie w regulaminie diabeł siedzi - najgorsze w każdym regulaminie są takie milicjanty

Niestety muszę ci przyznać rację. Niestety, bo wolałbym żeby prawo było jednoznaczne, a milicjant był tylko psem gryzącym konsekwentnie, zgodnie z przejrzystymi i stałymi wytycznymi.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
11-05-2010 23:08 
 Ocena 4 na 4
spray (5875 punktów)

>No chyba że użytkownik Malarią zwany ma jakieś specjalne przywileje u moderatorów.
Chyba nie ma.
Moderatorzy za to widzą , jak mniemam, że VM aż taką zarazą nie jest, jak chce udowodnić Grupa Trzymająca Minusy.
Może dlatego, że Grupa Trzymająca Plusy ma też jakieś argumenty. Przeciw uznaniu VM za ciało obce i groźne.
Moderacja zaś z natury rzeczy ma być Grupą Nietrzymająca Jakichkolwiek Znaków.
I chyba właśnie stanęła na Wysokości Zadania.
Bo....
VM nie jest Przyczyną, a tylko Objawem!
(nie przypadkiem wielkie litery, proszę zakonotować!)

> Ale w takim wypadku może lepiej przyznać wprost, że jego ten paragraf nie dotyczy, a regulamin pozostawić bez zmian?
A może lepiej przyznać wprost, że jakakolwiek mniejszość ma być tępiona w pień?
PKP!
11-05-2010 23:19 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
Nie czytasz uważnie tego wątku. Domagam się w nim konsekwencji ze strony moderatorów i hurtowego odblokowania wszystkich zbanowanych za minusy.
Dlaczego przywilej zdjęcia bana (określonego wcześniej jako ban stały) ma dotyczyć tylko Malarii?

Wolność dla wszystkich. A potem niech moderatorzy banują wedle uznania i regulaminu.
11-05-2010 23:58 
 Ocena 3 na 3
spray (5875 punktów)
>Nie czytasz uważnie tego wątku. Domagam się w nim konsekwencji ze strony moderatorów i hurtowego odblokowania wszystkich zbanowanych za minusy.
Nie czytasz uważnie tego wątku!
Ja niczego się nie domagam. Tylko hurtowe odblokowanie wszystkich zminusowanych uważam za słuszne i zbawienne.
Nie czytałeś uważnie wielu innych wątków!
Nie zauważyłeś, że nie bronię samej VM, tylko pewnej idei, której VM stała sie ucieleśnieniem.
W takim samym stopniu bronię Baryckiego, Belvedere, Leona Cabbage ...kogo jeszcze? Podpowiedz!

>Dlaczego przywilej zdjęcia bana (określonego wcześniej jako ban stały) ma dotyczyć tylko Malarii?
>Wolność dla wszystkich. A potem niech moderatorzy banują wedle uznania i regulaminu.
>
Trup świeży, toteż migotanie komór daje się zwalczyć defibrylatorem.
Ale pytanie dobre. I sama jestem zainteresowana odpowiedzią.
Oczywiście, jeśli chodzi o samo wyminusowanie.
Komu w tym przypadku sekundujesz?
12-05-2010 00:09 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)

>Komu w tym przypadku sekundujesz?

Nie podchodzę do tego problemu osobowo. I średnio mi się uśmiecha forum z kilkunastoma, a może nawet kilkudziesięcioma aktywnymi trollami jednocześnie.
Ja tylko wolałbym wiedzieć, że zasady są choć w przybliżeniu podobne dla wszystkich, a nie tworzone bądź usuwane w zależności od tego komu moderacja chce przyłożyć lub kogo uratować.

Dobranoc
12-05-2010 00:13 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>>Komu w tym przypadku sekundujesz?
>Nie podchodzę do tego problemu osobowo.(...)

W ramach akcji "promocja plusów i minusów" dostajesz ode mnie plusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 00:25 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)

>Ja tylko wolałbym wiedzieć, że zasady są choć w przybliżeniu podobne dla wszystkich, a nie tworzone bądź usuwane w zależności od tego komu moderacja chce przyłożyć lub kogo uratować.
Nie wymagaj od moderacji, żeby spełniała Twoje życzenia.
Jako i ja nie wymagam.
Zasady określone w regulaminie też nie są po to, żeby dla nich istniało forum.
Raczej odwrotnie.
Dlatego tyle sie napisałam w tzw. temacie. Nie tylko ja. A ja nawet nie zdążyłam głowy położyć...
Gdyby istniał Idealny Regulamin, byłby to widomy dowód na istnienie Idealnej Istoty.
I 80% forum Racjonalisty.pl straciłoby rację bytu,czyli całego Racjonalistę.pl szlag by trafił, hehe...
Spójrz na życie z jaśniejszej strony!
www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ
12-05-2010 01:58 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)

>Nie wymagaj od moderacji, żeby spełniała Twoje życzenia.
>Jako i ja nie wymagam.

W ramach akcji "promocja plusów i minusów" Twój post dostaje ode mnie plusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 09:54 
 Ocena-2 na 6
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wymagaj od moderacji, żeby spełniała Twoje życzenia.
>>Jako i ja nie wymagam.
>W ramach akcji "promocja plusów i minusów" Twój post dostaje ode mnie plusa.
>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

Widzę, że prowokacje artystyczne nie są ci obce jeśli nie są wymierzone w ciebie...


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 10:07 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)

>Widzę, że prowokacje artystyczne nie są ci obce jeśli nie są wymierzone w ciebie...

I znowu błąd Malario, już Ci mówiłam, że przeniesienie swoich projekcji na drugą osobę nie jest najlepszą metodą rozumowania.

Mylisz działania artystyczne z politycznymi

A jeśli Twoje działanie, miałoby być prowokacją artystyczną, to należy przedefiniować pojęcie sztuki, tak by brzmiało ono w ten sposób.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 11:06 
 0 na 8
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>Mylisz działania artystyczne z politycznymi
Zupełnie jak Palikot...
>A jeśli Twoje działanie, miałoby być prowokacją artystyczną, to należy przedefiniować pojęcie sztuki, tak by brzmiało ono w ten sposób.
Miałam na myśli słynne zdanie Leona O.K, dla mnie jesteś Bogiem siostro Mildred Ratched. A teraz pokaż cycki.
>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

    Uważaj tylko, bo inni prowokatorzy na tym forum dostają wychowawcze klapsy (ostatnio Kowalska) lub są skazywani na całkowitą banicję (vide Barycki, Dziwińska, Cabbage). Opanuj się bo skończysz jak witwos, Osnowa i wielu innych dekadentów wobec których zastosowano represjonizm.
Myślę, że kolegium moderatorów należałoby pogratulować gdyż wreszcie zauważają, że stary regulamin stał się "za ciasny" i próbują wykroić nowy.
Mam nadzieję, że w tym nowym nie będzie żadnych "narzędzi" do obrony i ochrony "stanu posiadania" z którego najwięcej korzysta filisterskie towarzystwo agitujące wielkimi literami (jak by siła argumentu rosła wraz z wielkością liter jakimi zostały zapisane).
    Pani Małgorzata banując Kowalską napisała " Swoją drogą, chciałabym, żeby w wątkach, gdzie chłopaki spierają się o to jak rozwiązać zadanie z matematyki, albo jak rozumieć STW też tyle plusów za posty było ile za te bzdety. Ale jak widać niektórych tylko pierdoły rajcują. I nic więcej" i to mi nasunęło pewna myśl. Czy w tych wątkach istnieje problem trolli? Czy oni tam potrzebują ochrony przed "nieukami"? Ja nie wiem, nie czytam, nie uczestniczę, ale nie zdziwię się jeśli ktoś mi powie, że tam jeden drugiego wspiera, a nie jak w wątkach dotyczących np. religii i światopoglądów, wyśmiewa, opluwa, nazywa kretynem, idiotką, pajacem, wariatem, religiantem etc. Myślisz, że tobie wolno nazywać mnie "kretynką/kretynem" i kazać mi "odpierdolić się" lub kogoś innego mieć za głupca a innym nie wolno napisać, żeś świnia?
   Ludzie gadają, że to okazja czyni złodzieja. Ja powiadam, że okazja czyni nie tylko złodzieja ale też dobrodzieja, kołodzieja, bartodzieja... tzn. wiele zależy od okoliczności bo okoliczności bo to one nas kształtują, wyzwalają przeróżne reakcje, często skrajnie różne od deklarowanej postawy. Wiele z tych reakcji mieliśmy okazje ostatnio podziwiać (w tym ). A dzieje się tak (moim zdaniem) dlatego, że wiele osób traktuje innych jak jak chwasty a siebie jak dorodne buraczki albo inne roślinki potrzebujące naukowo opracowanego regulaminu ochrony forum przed szkodnikami. Ja mam nieco inne podejście. Uważam, że najzdrowsze, najsmaczniejsze, najpiękniejsze i niepowtarzalne rośliny rosną dziko na stepach i w puszczach i wszystkich tych miejscach w których pojęcie chwastu nie istnieje. Tu na forum nawet skowronek może zostać uznany za szkodnika jeśli nie gęga. Ja rozumiem, że śpiew skowronka może nie odpowiadać twoim gustom estetycznym, ale nie rozumiem dlaczego chcesz na forum urządzać chór jednogłośnych baranów. Zapisz się do jakieś sekty racjonalistycznej jeśli marzy ci się jednomyślność i jednakowość. Ja wysoko sobie cenie różnorodność i wyjątkowość zarazem (jak Mały Książe Róże lubię) dlatego szukam idei dla siebie jako jednostki a nie ideologi stadnej, dlatego toleruję twoje zachowanie choć się na nie nie zgadzam, dlatego nie sprowadzam kwiatów z Holandii ale zbieram je na łące, dlatego wybrałam Racjonalistę.pl (mimo różnicy poglądów) a nie Katolika.pl bo w jego gospodzie nie ma dla mnie miejsca.
    Mam nadzieję, że nowy regulamin forum przyczyni się do tworzenia porozumień, że ze słownika jego użytkowników zniknie słowo "troll" i że pojawi się preambuła mówiąca o poszanowaniu i godności oponentów (pamiętasz jak Nietzsche odnosił się do Sokratesa i Jezusa?), rozwoju nie ograniczonym strzałkami zakazu i nakazu.

Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 11:41 
 Ocena 7 na 7
pavvel (8272 punktów)
Chciałby Ci jednak przypomnieć, że forum to jednak jest grządka i nie każdy chwast musi być tolerowany. Pech polega na tym, że tobie udało się wyrosnąć zbyt mocno i któryś z ogrodników pod ochronę cię wziął. Przyznaję się, że sporo w tym mojej winy, bo interweniowałem zbyt późno, próbując się w chwaście pozytywów jakiś doszukiwać.
Moj błąd.
12-05-2010 11:48 
 Ocena-3 na 7
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>Chciałby Ci jednak przypomnieć, że forum to jednak jest grządka
I co na tej grządce ma rosnąć? Milion racjonalistów, a każdy jednakowy?


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 12:03 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)
Między monokulturą, a tolerowaniem każdego chwasta jest szeroki wachlarz stanów pośrednich. Nie dziwię się jednak, że tego nie dostrzegasz.
14-05-2010 08:28 
 Ocena-4 na 4
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>Między monokulturą, a tolerowaniem każdego chwasta jest szeroki wachlarz stanów pośrednich. Nie dziwię się jednak, że tego nie dostrzegasz.
Coś podobnego powiedział mi pewien skinhead a ja mu odpowiedziałam, że wole kulturę w stereo i kolorze.


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
14-05-2010 18:31 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)
Ja też lubię urozmaicenie. Jednak musztardy z kisielem nie jadam. Żołądek to nie San Francisco.
12-05-2010 12:08 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>>Mylisz działania artystyczne z politycznymi
>Zupełnie jak Palikot...

No cóż autorytety mówią wiele o osobie.

>>A jeśli Twoje działanie, miałoby być prowokacją artystyczną, to należy przedefiniować pojęcie sztuki, tak by brzmiało ono w ten sposób.
>Miałam na myśli słynne zdanie Leona O.K, dla mnie jesteś Bogiem siostro Mildred Ratched. A teraz pokaż cycki.

Pewnie, pewnie mój drogi głąbie.

>>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

>    Uważaj tylko, bo inni prowokatorzy na tym forum dostają wychowawcze klapsy (ostatnio Kowalska) lub są skazywani na całkowitą banicję (vide Barycki, Dziwińska, Cabbage). Opanuj się bo skończysz jak witwos, Osnowa i wielu innych dekadentów wobec których zastosowano represjonizm.

No i? Krynico mądrości rodem z Freuda i Baudelairea, ja nie widzę w tym tragedii. Już Ci powiedziałam, o swój kącik do płakania nie musisz się martwić nie zabiorę Ci go. Ja nie będę biadolić jak Ty o uciskaniu i dyskryminacji, nie będę włazić oknem gdy mnie drzwiami wyrzucą. Są ciekawsze miejsca, a Wy sobie gadajcie o wszystkim czym chcecie w imię egalitaryzmu.

>Myślę, że kolegium moderatorów należałoby pogratulować gdyż wreszcie zauważają, że stary regulamin stał się "za ciasny" i próbują wykroić nowy.

Zapewne są Ci wdzięczni za Twoje gratulacje, bardzo o nich marzyli. Wszak to dla Ciebie właśnie zmiany w regulaminie zostały wprowadzone Malario.

>Mam nadzieję, że w tym nowym nie będzie żadnych "narzędzi" do obrony i ochrony "stanu posiadania" z którego najwięcej korzysta filisterskie towarzystwo agitujące wielkimi literami (jak by siła argumentu rosła wraz z wielkością liter jakimi zostały zapisane).

Nie, siła rośnie wraz z tym jak bardzo nie zorientowana w danym temacie jesteś, a najmocniejszym argumentem jest: "Freud powiedział", " straszliwie to zagmatwana sprawa jak dla mnie" lub " Ja nie wiem, nie czytam, nie uczestniczę, ale(...).

>    Pani Małgorzata banując Kowalską napisała " Swoją drogą, chciałabym, żeby w wątkach, gdzie chłopaki spierają się o to jak rozwiązać zadanie z matematyki, albo jak rozumieć STW też tyle plusów za posty było ile za te bzdety. Ale jak widać niektórych tylko pierdoły rajcują. I nic więcej" i to mi nasunęło pewna myśl. Czy w tych wątkach istnieje problem trolli? Czy oni tam potrzebują ochrony przed "nieukami"? Ja nie wiem, nie czytam, nie uczestniczę, ale nie zdziwię się jeśli ktoś mi powie, że tam jeden drugiego wspiera, a nie jak w wątkach dotyczących np. religii i światopoglądów, wyśmiewa, opluwa, nazywa kretynem, idiotką, pajacem, wariatem, religiantem etc.

I jak zwykle koronny argument Malarii: "Ja nie wiem, nie czytam, nie uczestniczę, ale" i tu autolansik małej biednej poszkodowanej bojowniczki o wolność wszystkich dyskryminowanych, ze szczególnym uwzględnieniem siebie.

>Myślisz, że tobie wolno nazywać mnie "kretynką/kretynem" i kazać mi "odpierdolić się" lub kogoś innego mieć za głupca a innym nie wolno napisać, żeś świnia?

Ależ czy ja Ci zabraniam nazywania mnie jak chcesz? Wszak już na początku Twojej bytności na forum napisałam Ci to. Pisz do woli i na zdrowie Malario.

>   Ludzie gadają, że to okazja czyni złodzieja. Ja powiadam, że okazja czyni nie tylko złodzieja ale też dobrodzieja, kołodzieja, bartodzieja... tzn. wiele zależy od okoliczności bo okoliczności bo to one nas kształtują, wyzwalają przeróżne reakcje, często skrajnie różne od deklarowanej postawy. Wiele z tych reakcji mieliśmy okazje ostatnio podziwiać (w tym ). A dzieje się tak (moim zdaniem) dlatego, że wiele osób traktuje innych jak jak chwasty a siebie jak dorodne buraczki albo inne roślinki potrzebujące naukowo opracowanego regulaminu ochrony forum przed szkodnikami. Ja mam nieco inne podejście. Uważam, że najzdrowsze, najsmaczniejsze, najpiękniejsze i niepowtarzalne rośliny rosną dziko na stepach i w puszczach i wszystkich tych miejscach w których pojęcie chwastu nie istnieje. Tu na forum nawet skowronek może zostać uznany za szkodnika jeśli nie gęga.

Cudne, po prostu cudne, a jakieś głębsze treści będą czy tylko autopromocja?

>Ja rozumiem, że śpiew skowronka może nie odpowiadać twoim gustom estetycznym, ale nie rozumiem dlaczego chcesz na forum urządzać chór jednogłośnych baranów. Zapisz się do jakieś sekty racjonalistycznej jeśli marzy ci się jednomyślność i jednakowość. Ja wysoko sobie cenie różnorodność i wyjątkowość zarazem (jak Mały Książe Róże lubię) dlatego szukam idei dla siebie jako jednostki a nie ideologi stadnej, dlatego toleruję twoje zachowanie choć się na nie nie zgadzam, dlatego nie sprowadzam kwiatów z Holandii ale zbieram je na łące, dlatego wybrałam Racjonalistę.pl (mimo różnicy poglądów) a nie Katolika.pl bo w jego gospodzie nie ma dla mnie miejsca.

Mylisz po raz kolejny jednomyślność z myśleniem. Bełkot choćby najróżnorodniejszy pozostaje bełkotem. Tak to już jest,że jedni wolą new age inni empirię i naukowe fakty. I owszem wolę "jednakowość" naukowych faktów, od różnorodności majaczeń i wymysłów.

>    Mam nadzieję, że nowy regulamin forum przyczyni się do tworzenia porozumień, że ze słownika jego użytkowników zniknie słowo "troll" i że pojawi się preambuła mówiąca o poszanowaniu i godności oponentów (pamiętasz jak Nietzsche odnosił się do Sokratesa i Jezusa?), rozwoju nie ograniczonym strzałkami zakazu i nakazu.

Zapewne tak się stanie, bo widać że w tym kierunku to zmierza, zapanuje wszelaka szczęśliwość nieskrępowanej twórczości i równorzędności urojeń i światopoglądów - jednym słowem new age, a w promocji będzie rozdawany dietyloamid kwasu D-lizergowego, psylocybina i meskalina. Czego Tobie i Racjonaliście z całego serca życzę. Jedyne co trzeba będzie zmienić to taki mały zapis na stronie głównej portalu.
12-05-2010 15:15 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Varia Malaria do awitu:

>toleruję twoje zachowanie choć się na nie nie zgadzam,

Quousque tandem abutere, Moderatores, patientia nostra???!!!

>    Mam nadzieję, że nowy regulamin forum przyczyni się do tworzenia porozumień, że ze słownika jego użytkowników zniknie słowo "troll" i że pojawi się preambuła mówiąca o poszanowaniu i godności oponentów (pamiętasz jak Nietzsche odnosił się do Sokratesa i Jezusa?), rozwoju nie ograniczonym strzałkami zakazu i nakazu.

Gaudete!
Canis vos futuit.


www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
12-05-2010 20:04 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)

>Gaudete!
>Canis vos futuit.
Big, przestań... bo - choć Cię lubię - w końcu przypomnę, że po łacinie "gówno" też brzmi dumnie, nie mniej jak ten "psi kolokwializm".
12-05-2010 20:24 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Big, przestań... bo - choć Cię lubię - w końcu przypomnę, że po łacinie "gówno" też brzmi dumnie, nie mniej jak ten "psi kolokwializm".

Raz w życiu człek spróbował być kulturny - i z punktu obsztorcowali... .


www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
12-05-2010 10:13 
 Ocena 4 na 4
jkl; (5859 punktów)
>ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
Nikt Ci prawa do OCENIANIA nie odebrał.
12-05-2010 10:20 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>>ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
>Nikt Ci prawa do OCENIANIA nie odebrał.

No i trzecia się załapała Gratuluję jkl; znalazłaś się w zaszczytnym gronie Autografki i Spray. Co to owszem składać literki potrafią, ale nijak sensu tekstu nie mogą pojąć.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 11:03 
 Ocena 7 na 7
Autografka (10638 punktów)

>No i trzecia się załapała Gratuluję jkl; znalazłaś się w zaszczytnym gronie Autografki i Spray. Co to owszem składać literki potrafią, ale nijak sensu tekstu nie mogą pojąć.

No to ja Ci się zrewanżuję. Prawo wzajemności działa. Plus. Ciężkie Ty masz życie z tymi analfabetami (i -tkami). Oj, ciężkie.
Najpierw się musisz przedzierać przez ich beznadziejne posty, a jeżeli coś napiszesz, to i tak ni w ząb nic z tego nie rozumieją. Takie otoczenie rzeczywiście może zniechęcić.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 11:16 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)

>No to ja Ci się zrewanżuję. Prawo wzajemności działa. Plus. Ciężkie Ty masz życie z tymi analfabetami (i -tkami). Oj, ciężkie.
>Najpierw się musisz przedzierać przez ich beznadziejne posty, a jeżeli coś napiszesz, to i tak ni w ząb nic z tego nie rozumieją. Takie otoczenie rzeczywiście może zniechęcić.

A dziękuję, dziękuję Autografko i liczę na wzajemność także w czasie trwania promocji na minusy.

I miło Autografko, że użyłaś zaimka "Ich", bo wszak Ty tłumaczenie zrozumiałaś. Znaczy, że Ty chodziłaś jednak do innej szkoły niż apud i jkl;

I nie martw się, jakie by otoczenie nie było, nie zniechęci mnie do prowadzenia akcji "promocja na plusy i minusy". Idę za wspaniałym przykładem promowanej tutaj Łaskawie Nam Panującej Malarii i nie ustanę w działaniu. Skoro władza ją tak popiera to trzeba z niej brać przykład i dostosować się do promowanego poziomu.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 11:25 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>I nie martw się, jakie by otoczenie nie było, nie zniechęci mnie do prowadzenia akcji "promocja na plusy i minusy". Idę za wspaniałym przykładem promowanej tutaj Łaskawie Nam Panującej Malarii i nie ustanę w działaniu. Skoro władza ją tak popiera to trzeba z niej brać przykład i dostosować się do promowanego poziomu.

Nie martwię się. Samo to, że z wyżyn swoich mnie marnej, odpowiedzieć zechciałaś, wystarczy, żebym mogła się poczuć uszczęśliwiona. Przecież nie musiałaś. Przecież czas marnujesz (cenny), a i dostosowywanie się do marnego poziomu dyskutantki, też pewnie satysfakcjonującą rozmowy nie czyni. Tym bardziej jestem wdzięczna. Za łaskawość.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 12:16 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)

>Nie martwię się. Samo to, że z wyżyn swoich mnie marnej, odpowiedzieć zechciałaś, wystarczy, żebym mogła się poczuć uszczęśliwiona. Przecież nie musiałaś. Przecież czas marnujesz (cenny), a i dostosowywanie się do marnego poziomu dyskutantki, też pewnie satysfakcjonującą rozmowy nie czyni. Tym bardziej jestem wdzięczna. Za łaskawość.

Ależ nie ma za co Autografko, naprawdę nie ma za co. Łaskawości tutaj żadnej nie ma, zawsze Ci odpowiadałam, bo uważałam że warto. Jeśli nie wiesz dlaczego (a myślałam, że rozumiesz, skoro zastosowałaś zaimek "ich", no cóż ja też nie jestem nieomylna) to uznaj to za mój kaprys.
Ja nie moderacja racjonalisty, łechtanie mnie komplementami, moich poglądów nie zmieni.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 12:38 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Jeśli nie wiesz dlaczego (a myślałam, że rozumiesz, skoro zastosowałaś zaimek "ich", no cóż ja też nie jestem nieomylna) to uznaj to za mój kaprys.

Ja też nie jestem nieomylna. Ale jeżeli Tobie omylność przystoi, to przecież mnie tym bardziej.
Tak, miało być: naszych beznadziejnych postów.

>Ja nie moderacja racjonalisty, łechtanie mnie komplementami, moich poglądów nie zmieni.

Wiem, że nie zmieni. To była tylko taka moja konstatacja. Późno przyszła, bo późno, ale mówi się, że lepiej późno, niż wcale. Prawda?


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 12:42 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)

>Tak, miało być: naszych beznadziejnych postów.

Skoro bardzo nalegasz, ja tam Ci przyjaciół wybierać nie zamierzam. Każdy wybiera sobie wedle swych upodobań

>Wiem, że nie zmieni. To była tylko taka moja konstatacja. Późno przyszła, bo późno, ale mówi się, że lepiej późno, niż wcale. Prawda?

Ano nie ma to jak wyczuć w którą stronę wiatr wieje.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 13:02 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>Ano nie ma to jak wyczuć w którą stronę wiatr wieje.

Doprawdy? Ten wiatr wieje w coraz to inną stronę. A ja piszę cały czas to samo (pewnie dlatego, że leniwa jestem).


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 15:01 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)

>Doprawdy? Ten wiatr wieje w coraz to inną stronę. A ja piszę cały czas to samo (pewnie dlatego, że leniwa jestem).

Kamikadze nie było mocnych. Bez litości zabiłaś moje ja.



ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 20:18 
 Ocena 3 na 3
spray (5875 punktów)

>I miło Autografko, że użyłaś zaimka "Ich", bo wszak Ty tłumaczenie zrozumiałaś. Znaczy, że Ty chodziłaś jednak do innej szkoły niż apud i jkl;

Miła Awitu! Granice przyzwoitości przekroczyłaś dawno.
A teraz osiągnęłaś szczyt głupoty.
(Gratuluję kolejnego sukcesu w sportach ekstremalnych!)
Ale... ale ganić, jak i chwalić, można tylko z góry.
Dlatego spieszę uprzytomnić, że to nie TA góra.

>I nie martw się, jakie by otoczenie nie było, nie zniechęci mnie do prowadzenia akcji "promocja na plusy i minusy". Idę za wspaniałym przykładem promowanej tutaj Łaskawie Nam Panującej Malarii (...)
Poczułaś się zdetronizowana ?
12-05-2010 20:38 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)
>A teraz osiągnęłaś szczyt głupoty.

Przykro mi, że poczułaś się pominięta, następnym razem obiecuję o Tobie pamiętać.
Ale na pocieszenie dodam moja słodka spray, że Tobie w owym sporcie nigdy nie dorównam.

>Poczułaś się zdetronizowana ?

No co Ty, Malaria już dawno z powodzeniem mnie zastąpiła, tak jak to obiecywała, windując poziom rozmów na forum na nieosiągalne wcześniej wyżyny. Mnie maluczkiej pozostaje jedynie przysłuchiwać się waszym arcyintelektualnym rozważaniom.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 22:10 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)

>Przykro mi, że poczułaś się pominięta, następnym razem obiecuję o Tobie pamiętać.
Nie poczułam się. Za stara jestem, żeby w tytułach naukowych dogonić.
Ale jeśli raczysz włączyć mnie do takiego grona, będę dopieszczona maksymalnie i na długo
12-05-2010 22:24 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>Ale jeśli raczysz włączyć mnie do takiego grona, będę dopieszczona maksymalnie i na długo

E... to potrzebny jest Wam ktoś obcy, by zorganizować wam pięcioosobowy klub książki?

Tak sobie Allenem polecę by Wam podopingować:
"Sądzę, że seks między dwójką ludzi jest rzeczą piękną. Między piątką jest fantastyczną."

ale jeśli nie potraficie się zorganizować to:

"Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś kogo się kocha!"


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
spray (5875 punktów)

>Tak sobie Allenem polecę (...)
Nie leć. Praktykuj.
12-05-2010 23:38 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>>Tak sobie Allenem polecę (...)
>Nie leć. Praktykuj.

Wiesz jakoś się tak złożyło, że nie gustuję w kobiecych wielokątach, ale Wam życzę dobrej zabawy.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 23:40 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>>>Tak sobie Allenem polecę (...)
>>Nie leć. Praktykuj.
>Wiesz jakoś się tak złożyło, że nie gustuję w kobiecych wielokątach, ale Wam życzę dobrej zabawy.
Nie gustuj. Nie dowiesz się, co tracisz.
12-05-2010 23:49 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>Nie gustuj. Nie dowiesz się, co tracisz.

Obecne "potrawy" w pełni zaspakajają moje potrzeby Ale jeśli twierdzisz że to tak cudowne danie, poproszę o dodatkowe szczegóły.

PS. Wszytkom zainteresowanym przypominam, że za 10 min, zaczyna się akcja "promocja plusów i minusów".

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 23:52 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)

>PS. Wszytkom zainteresowanym przypominam, że za 10 min, zaczyna się akcja "promocja plusów i minusów".
Nie jestem zainteresowana.
12-05-2010 21:48 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)

>Poczułaś się zdetronizowana ?

Widzę, że Ty masz ochotę na koronę.
Zaśpiewaj zatem.
12-05-2010 02:20 
 Ocena 4 na 4
apud (4399 punktów)

>Nie podchodzę do tego problemu osobowo. I średnio mi się uśmiecha forum z kilkunastoma, a może nawet kilkudziesięcioma aktywnymi trollami jednocześnie.
>Ja tylko wolałbym wiedzieć, że zasady są choć w przybliżeniu podobne dla wszystkich, a nie tworzone bądź usuwane w zależności od tego komu moderacja chce przyłożyć lub kogo uratować.

Z trollami, kochany to jak z narodowymi bohaterami...
Zalezy kiedy i kto czyta. Kiedys gieroj, teraz bandzior.

Bo dopier... komuś to tez nasza narodowa cecha. Z polityki historycznej sie wywodząca.

Zlosc na wątrobę szkodzi.
lotrek (14275 punktów)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.
Czy możemy oczekiwać jakieś uzasadnienia tej decyzji, nie sądzę by trolle "dały w łapę"


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
11-05-2010 21:43 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>Czy możemy oczekiwać jakieś uzasadnienia tej decyzji, nie sądzę by trolle "dały w łapę"

   Bezpośrednim powodem było jego nadużycie przez grupę uczestników, która postanowiła wytępić, uznaną przez nią za trolla, uczestniczkę Varię Malarię. Wcześniej był on już stosowany parokrotnie ze sporym sukcesem i ku radości moderacji w odniesieniu do trolli ewidentnych. Wystarczało parę ich wypowiedzi i zostawali bezbłędnie rozpoznani, a następnie szybko i sprawnie wyminusowywani.

   W przypadku Varii Malarii było inaczej. Varia została przez grupę uznana za trolla bardzo późno, bo po dwóch miesiącach, w chwili kiedy miała już na swoim koncie około 200 wypowiedzi. Nic więc dziwnego, że przy obowiązującym limicie 10 minusów dziennie, trochę to trwało, zanim wspólnym i zgodnym wysiłkiem udało się grupie sprowadzić ją do regulaminowego parteru. I tu wyszła na jaw kolejna różnica. Varii udało się zmontować (zapewne przy użyciu nie tylko czystych metod) nie mniej sprawny zespół plusujący, który w trymiga wywindował ją ponad banujący limit. I Varia - jak Feniks z popiołów - ożyła. Na tym oczywiście nie koniec. Ale prawdziwym końcem było dopiero usunięcie tytułowego paragrafu.

   Krótko mówiąc, Kolegium Moderatorów w porozumieniu z Administracją Portalu uznało, że usunięcie paragrafu 14.4 będzie najlepszym sposobem na zapobieżenie konieczności przekształcenia się Kolegium Moderatorów w grono sieciowych detektywów tropiących w pocie czoła właścicieli podwójnych i potrójnych kont założonych wyłącznie w celu prowadzenia "wojen punktowych". Wojna o Varię Malarię była pierwszą i, na szczęście, ostatnią taką wojną.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 22:00 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>Wojna o Varię Malarię była pierwszą i, na szczęście, ostatnią taką wojną.
Dzięki, ale co Kolegium Moderatorów zamierza robić z ewidentnymi trollami, którzy nagle po wielu latach "brawurowym" wystąpieniem zaczynają działalność:
Ciekawe skąd się tacy biorą - pozdrawiam.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
11-05-2010 22:45 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>Dzięki, ale co Kolegium Moderatorów zamierza robić z ewidentnymi trollami, którzy nagle po wielu latach "brawurowym" wystąpieniem zaczynają działalność:

Zawsze mogą ich zbanować. To działa nawet szybciej niż akcje minusowania.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 22:54 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>Zawsze mogą ich zbanować. To działa nawet szybciej niż akcje minusowania.
Akurat likwidacja browara, to była inicjatywa oddolna


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
11-05-2010 22:55 
 Ocena 4 na 6
awitu (1590 punktów)
>Zawsze mogą ich zbanować. To działa nawet szybciej niż akcje minusowania.

Albo delikatnie zapytać: czy łaskawie mogą przestać trollować.


" Moim zdaniem nie ma obecnie w społeczeństwie życia publicznego, gdyż zakłada ono istnienie świadomych jednostek dysponujących umiejętnością krytycznego myślenia, będących w stanie poddawać rządzących krytycznej ocenie, sprawować nad nimi kontrolę i
setarkos (10757 punktów)
>Albo delikatnie zapytać: czy łaskawie mogą przestać trollować.

Świetny pomysł! Tylko jak podać precyzyjną definicję trollowania?
11-05-2010 23:11 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>Świetny pomysł! Tylko jak podać precyzyjną definicję trollowania?

A co podręcznik o trollowaniu piszesz? Chcesz z socjologii internetu zrobić naukę ścisłą, że musisz mieć precyzyjniejszą niż ta definicję trollowania? A może paluszki za bardzo Cię bolą by poszukać samemu?

PS
UWAGA: Przypominam do promocji plusów zostało jeszcze tylko 45 min.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
setarkos (10757 punktów)
Dziękuję za zainteresowanie mymi motywami i stanem zdrowia.
Skoro nie idzie o budowanie zasad uczestnictwa w forum, lecz o prawo do wolicjonalnej oceny wypowiedzi, to pomysły dokładniejszych definicji wykroczeń faktycznie są nie na miejscu. Przepraszam.

Przyznaję, że trochę mnie dziwi skłonność do oceniania zaznaczana tu wyraźnie przez niektórych (mnie najbardziej brakuje oceny "zero" czyli wyrażenia obojętności). Jeśli jednak plusy i minusy są faktycznie ważne funkcjonalnie, to może należy powołać jakieś kolegium (coś na kształt władzy sądowniczej) wybrane spośród najchętniej osądzających..

Odciążyłby to moderację w inny co prawda sposób niż pospolito-pręgierzowy, ale mogłoby owocować poprawą jakości śledzenia trolli.

[Inną sprawą byłby problem sposobu oceniania działalności kolegium, powiązany z jego uznawaniem lub nie przez zwykłego forumowicza.]
12-05-2010 14:24 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>Dziękuję za zainteresowanie mymi motywami i stanem zdrowia.
>Skoro nie idzie o budowanie zasad uczestnictwa w forum, lecz o prawo do wolicjonalnej oceny wypowiedzi, to pomysły dokładniejszych definicji wykroczeń faktycznie są nie na miejscu. Przepraszam. (...)

jakby Ci to powiedzieć, może tak


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 10:14 
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)

>jakby Ci to powiedzieć, może tak

Dziękuję. Nie podzielam sympatii dla proponowanego rodzaju muzyki, ani dla sposobu odpowiedzi.

>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

Masz na myśli prawo do wykluczania niektórych (z wyłączeniem siebie?) czy prawo do odrębności własnej (i Twoich zauszników)?
11-05-2010 23:09 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>Albo delikatnie zapytać: czy łaskawie mogą przestać trollować.

Zawsze można spróbować. A nuż posłuchają.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 23:14 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>>Albo delikatnie zapytać: czy łaskawie mogą przestać trollować.
>Zawsze można spróbować. A nuż posłuchają.

Czyżbyś miała tak wybiórczą lub słabą pamięć, że nie pamiętasz ile to dało w wypadku np Osnowy czy ulubienicy moderatorów Malarii?

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
11-05-2010 23:18 
 Ocena 4 na 4
Autografka (10638 punktów)

>Czyżbyś miała tak wybiórczą lub słabą pamięć, że nie pamiętasz ile to dało w wypadku np Osnowy czy ulubienicy moderatorów Malarii?

Przecież to był żart. Wiem, że nie lubisz Varii. Ja jednak nigdy nie ukrywałam, że nie uważam jej za trolla. A Osnowa został zbanowany za podwójne konto.

>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!


Nikt Ci go nie odebrał.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 23:28 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)

>Przecież to był żart. Wiem, że nie lubisz Varii. Ja jednak nigdy nie ukrywałam, że nie uważam jej za trolla.

Widzisz Autografko dałaś sobie wmówić pewne rzeczy. Ja tam do Malarii nie żywię żadnych uczuć, ani ją lubię ani nie lubię. A co do żartów, jakby Ci tu powiedzieć, nic nie poradzę, że mamy inne poczucie humoru.

>A Osnowa został zbanowany za podwójne konto.

Nie ma jak dobra propaganda.

>>
ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!

>Nikt Ci go nie odebrał.

A czy ja się domagam, oddania mi jakiegoś prawa, które ktoś mi zabrał? Ja się domagam, by moje prawo oceniania autonomicznych bytów jakimi są wypowiedzi, nie było ograniczane przez władze tego forum.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
11-05-2010 23:47 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>Widzisz Autografko dałaś sobie wmówić pewne rzeczy. Ja tam do Malarii nie żywię żadnych uczuć, ani ją lubię ani nie lubię.

W takim razie, pomyliłam się.

>A co do żartów, jakby Ci tu powiedzieć, nic nie poradzę, że mamy inne poczucie humoru.

Na to wygląda.

>>A Osnowa został zbanowany za podwójne konto.
>Nie ma jak dobra propaganda. >>
[n1]


Nie ma nic niemożliwego.

>A czy ja się domagam, oddania mi jakiegoś prawa, które ktoś mi zabrał? Ja się domagam, by moje prawo oceniania autonomicznych bytów jakimi są wypowiedzi, nie było ograniczane przez władze tego forum.

Dobrze. Nie domagasz się oddania. A wypowiedzi możesz przecież oceniać.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
11-05-2010 23:57 
 Ocena 9 na 9
awitu (1590 punktów)
>Dobrze. Nie domagasz się oddania. A wypowiedzi możesz przecież oceniać.

Oceniać zgodnie z moją wolą mogę jedynie 10 wypowiedzi dziennie. Następne mogę ocenić tylko na plus, albo wcale. Tak więc moje prawo do oceny jest ograniczane. I o ile kiedyś przy istnieniu paragrafu 14.4 miało to uzasadnienie, teraz jest jedynie ograniczeniem prawa do oceniania.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 00:00 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>Oceniać zgodnie z moją wolą mogę jedynie 10 wypowiedzi dziennie. Następne mogę ocenić tylko na plus, albo wcale. Tak więc moje prawo do oceny jest ograniczane. I o ile kiedyś przy istnieniu paragrafu 14.4 miało to uzasadnienie, teraz jest jedynie ograniczeniem prawa do oceniania.

Rzeczywiście. Masz rację. Nie dostrzegłam tego problemu, bo bardzo rzadko zdarza mi się przyznać minus jakiejś wypowiedzi.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 00:06 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)
>Rzeczywiście. Masz rację. Nie dostrzegłam tego problemu, bo bardzo rzadko zdarza mi się przyznać minus jakiejś wypowiedzi.

Mi do tej pory także, przyznałam niewiele minusów, ale to się właśnie zmienia, bo właśnie wchodzi w życie moja akcja "promocja plusów i minusów". I jako że Twój post jest drugim napisanym po północy postem w dzień parzysty otrzymujesz plusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 00:31 
 Ocena 5 na 5
Autografka (10638 punktów)

>Mi do tej pory także, przyznałam niewiele minusów, ale to się właśnie zmienia, bo właśnie wchodzi w życie moja akcja "promocja plusów i minusów". I jako że Twój post jest drugim napisanym po północy postem w dzień parzysty otrzymujesz plusa.

Grunt, to się dobrze bawić.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 02:01 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)promocja

>Grunt, to się dobrze bawić.

No i kolejny Twój post załapał się na plusa w ramach akcji "promocja plusów i minusów".

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 10:27 
 Ocena 3 na 3
jkl; (5859 punktów)Odp: promocja
>>Grunt, to się dobrze bawić.
>No i kolejny Twój post załapał się na plusa w ramach akcji "promocja plusów i minusów".

Czyli w proteście przeciw zniesieniu 14.4, (spowodowanego nadużywaniem minusów) teraz zaczynasz nadużywać plusów?
Brawo, awitu. Rób tak dalej a na pewno uda Ci się przekonać moderatorów do wprowadzenia limitu również na plusy.

Co da Ci prawo napisać ŻĄDANIA jeszcze większą czcionką. Że też chce Ci się tej zabawy w bojownika...
12-05-2010 10:55 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>Czyli w proteście przeciw zniesieniu 14.4, (spowodowanego nadużywaniem minusów) teraz zaczynasz nadużywać plusów?

Nie, ja jedynie zaczynam sprawiedliwie (czyli niezależnie od autora), oceniać autonomiczne byty jakimi są wypowiedzi. Jest wypowiedź, więc jest plus lub minus. A, by było sprawiedliwie (bo zdaniem moderatorów każda wypowiedź jest równie cenna - w imię egalitaryzmu na forum), więc o ocenie plus/minus decyduje dzień w jakim zaczęła swój autonomiczny byt.

I by było sprawiedliwie, jako że mogę przyznać tylko 10 minusów, to przyznaję tylko 10 plusów. Dziś promocja na plusy się już zakończyła, ale zapraszam po północy na promocję minusów.

>Brawo, awitu. Rób tak dalej a na pewno uda Ci się przekonać moderatorów do wprowadzenia limitu również na plusy.
>Co da Ci prawo napisać ŻĄDANIA jeszcze większą czcionką. Że też chce Ci się tej zabawy w bojownika...

Zaskakująca wiedza techniczna, wprowadzenie limitu na plusy spowoduje zmianę funkcjonowania tagów

Zdradź czy Ty przypadkiem nie chodziłaś do tej samej szkoły co apud?


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 11:28 
 Ocena 3 na 3
jkl; (5859 punktów)
>Jest wypowiedź, więc jest plus lub minus. A, by było sprawiedliwie (bo zdaniem moderatorów każda wypowiedź jest równie cenna - w imię egalitaryzmu na forum), więc o ocenie plus/minus decyduje dzień w jakim zaczęła swój autonomiczny byt.
>I by było sprawiedliwie, jako że mogę przyznać tylko 10 minusów, to przyznaję tylko 10 plusów. Dziś promocja na plusy się już zakończyła, ale zapraszam po północy na promocję minusów.
I Ty domagasz się prawa oceniania !

>Zaskakująca wiedza techniczna, wprowadzenie limitu na plusy spowoduje zmianę funkcjonowania tagów
Zerowa wiedza techniczna, ale optymistycznie zakładam, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Tak czy owak zachowujesz się niepoważnie i nie specjalnie to do Ciebie pasuje.
12-05-2010 12:11 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)
Wystarczy, że moderatorzy są poważni.



A to specjalnie dla Ciebie.
12-05-2010 12:39 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)

>I Ty domagasz się prawa oceniania !

Błąd, ja się domagam: prawa do wolności oceniania.

>Zerowa wiedza techniczna, ale optymistycznie zakładam, że nie ma rzeczy niemożliwych.

No oczywiście, że nie ma teleportujmy się na Księżyc i załóżmy tam klinikę leczenia raka naftą i ciecierzycą i fabrykę latających dywanów zasilanych oddechem elfów.

>Tak czy owak zachowujesz się niepoważnie i nie specjalnie to do Ciebie pasuje.

Skoro na tym forum ceni się bardziej nieskrępowany słowotok i urojenia, od poważnych dyskusji, to ja się dostosowuję. Wszak władze tego forum właśnie takie postawy promują i do takich postaw dostosowują regulamin.

Swoją powagę zostawiam dla miejsc gdzie można rozmawiać na poważne tematy, bez udziału nawiedzonych grafomanów spod znaku new age.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 13:32 
 Ocena 6 na 6
jkl; (5859 punktów)
>Błąd, ja się domagam: prawa do wolności oceniania.
W kontekście tego co robisz (lub piszesz, że robisz) raczej prawa do wolności zabawy plusami i minusami. Z ocenianiem to ma niewiele wspólnego.
Jeśli chodzi Ci po prostu o zniesienie limitu na minusy, to nie widzę przeciwwskazań (odkąd zniesiono rodzący patologię paragraf 14.4). Mnie to i tak obojętne- nigdy nie miałam silnej potrzeby ich używania.

>Skoro na tym forum ceni się bardziej nieskrępowany słowotok i urojenia, od poważnych dyskusji, to ja się dostosowuję. Wszak władze tego forum właśnie takie postawy promują i do takich postaw dostosowują regulamin.
To trzeba było do nieskrępowanego słowotoku dołączyć konkretniejsze żądania, co by władzom promocję i dostosowanie regulaminu ułatwić.
Bo na razie wygląda to tak, jakbyś chciała moderatorską niemoc/niechęć do tępienia trolli udowodnić na własnym przykładzie.

>Swoją powagę zostawiam dla miejsc gdzie można rozmawiać na poważne tematy, bez udziału nawiedzonych grafomanów spod znaku new age.
Śmiecisz bo inni śmiecą.

12-05-2010 14:12 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)

>Jeśli chodzi Ci po prostu o zniesienie limitu na minusy, to nie widzę przeciwwskazań (odkąd zniesiono rodzący patologię paragraf 14.4). Mnie to i tak obojętne- nigdy nie miałam silnej potrzeby ich używania.

Eh, czy ja muszę w kółko powtarzać. Nie chce mi się, odsyłam tutaj.

I do czego jest potrzebna Twoja zgoda? Coś zmieni, masz moc sprawczą czy piszesz tylko tak by sobie popisać?

>To trzeba było do nieskrępowanego słowotoku dołączyć konkretniejsze żądania, co by władzom promocję i dostosowanie regulaminu ułatwić.
>Bo na razie wygląda to tak, jakbyś chciała moderatorską niemoc/niechęć do tępienia trolli udowodnić na własnym przykładzie.

Odsyłacz dla leniwych.

Widzisz gdzieś odpowiedź moderacji? A to, że Malaria odpowiedziała jest znamienne, wszak to dla niej dostosowano obecny regulamin, by po zbanowaniu mogła wrócić na forum.

>Śmiecisz bo inni śmiecą.
>

Śmiecę, bo jak widać poważne wypowiedzi tutaj są ignorowane przez władze. Tutaj popierane i promowane jest właśnie śmiecenie i tylko ono ma wpływ na to jak forum jest zarządzane.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 15:07 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Na razie mam dla Ciebie tylko propozycję nowej stopki: "szkoda mi mojego czasu, którego mam niewiele"

   Merytoryczna odpowiedź też będzie. Nieco później. Bo choć paluszki latają mi po klawiaturze prawie tak szybko jak Tobie, to jednak zwykłem je wstrzymywać. Bo głowa nie nadąża.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 15:20 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   Na razie mam dla Ciebie tylko propozycję nowej stopki: "szkoda mi mojego czasu, którego mam niewiele"

eee, to teraz moderatorzy będą jeszcze propozycje stopek uczestnikom nadsyłać? Moja Ci się nie podoba? A mogę prosić o uzasadnienie, jaki to punkt regulaminu lub jakiegokolwiek prawa łamię. Czy to tylko taka propozycja jak ta Kanclerza UW.

>   Merytoryczna odpowiedź też będzie. Nieco później. Bo choć paluszki latają mi po klawiaturze prawie tak szybko jak Tobie, to jednak zwykłem je wstrzymywać. Bo głowa nie nadąża.

A to ćwiczyć trzeba, mówisz że latają szybko? Nie wywołuj wilka z lasu, potrafię szybciej. 17 lat kreatywnej pracy przy komputerze uczy jednoczesnego myślenia i pisania.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 17:17 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>eee, to teraz moderatorzy będą jeszcze propozycje stopek uczestnikom nadsyłać? Moja Ci się nie podoba? A mogę prosić o uzasadnienie, jaki to punkt regulaminu lub jakiegokolwiek prawa łamię. Czy to tylko taka propozycja jak ta Kanclerza UW.

   Pewne żarty się rozumie, inne nie, jeszcze innych nie chce się rozumieć. Ja to rozumiem. Nie rozumiem natomiast porównania mojego żartu właśnie do tej, najzupełniej (niestety) poważnej, propozycji Kanclerza UW. Wydawało mi się, że moja pozycja czołowego na tym forum "antysemitożercy" jest znacznie bardziej ugruntowana.

   Pozdrawiam
   PS A jako że uważam się, nie bez podstaw, za babochłopa, to Twoje porównanie upewnia mnie w podejrzeniach o istnieniu drugiego dna Twojej, hmm... powiedzmy - mało koncyliacyjnej postawy.
12-05-2010 17:26 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)

>   Pewne żarty się rozumie, inne nie, jeszcze innych nie chce się rozumieć. Ja to rozumiem. Nie rozumiem natomiast porównania mojego żartu właśnie do tej, najzupełniej (niestety) poważnej, propozycji Kanclerza UW. Wydawało mi się, że moja pozycja czołowego na tym forum "antysemitożercy" jest znacznie bardziej ugruntowana.

Skoro nie rozumiesz lub nie chcesz rozumieć, wzruszę ramionami, zawsze podkreślam że mam dość specyficzne poczucie humoru. Podpowiem, jedynie że mój żart jest na tym samym poziomie co Twój, uwzględniając właśnie Twoją pozycję "antysemitożercy".

>   PS A jako że uważam się, nie bez podstaw, za babochłopa, to Twoje porównanie upewnia mnie w podejrzeniach o istnieniu drugiego dna Twojej, hmm... powiedzmy - mało koncyliacyjnej postawy.

a, bo widzisz ja jestem zdeklarowaną przeciwniczką postpolityki.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 15:11 
 Ocena 9 na 9
jkl; (5859 punktów)
>odsyłam tutaj.Cytat:
Skoro poglądy, słowa, myśli, czyny traktujemy jako autonomiczne byty i nie są podstawą do oceny człowieka, to znaczy człowiek nie jest za nie odpowiedzialny i nie może być za nie ukarany.

Tak boli przekazanie karania moderatorom? Oczywiście, że masz oceniać wypowiedzi! Ocenę osoby zostaw dla siebie. Uważasz, że normalny komentarz można opatrzyć minusem dlatego, że ktoś nie lubi tego kto go napisał? To jest słuszne?

>I do czego jest potrzebna Twoja zgoda? Coś zmieni, masz moc sprawczą czy piszesz tylko tak by sobie popisać?
Wyrażam swoje zdanie. Rozmawiam z Tobą. Doprawdy, nie zastanawiałam się moja zgoda jest Ci potrzebna...

>Odsyłacz dla leniwych. Cytat:
Swoją droga skoro saldo -9 nie ma już znaczenia, to limit 10 minusów dziennie też powinien zostać zniesiony, bo wszak to jest narzucanie mi że tylko 10 wypowiedzi mogę uznać za złe, a za dobre każą dowolną ilość. Gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ? Gdzie WOLNOŚĆ Oceniania?

I tu masz moją niepotrzebną zgodę. Co nie zmienia faktu, że forma protestu jest kretyńska.
Nadal liczę, że to krótkotrwały żart.

>Widzisz gdzieś odpowiedź moderacji? A to, że Malaria odpowiedziała jest znamienne, wszak to dla niej dostosowano obecny regulamin
Dla niej? Uważasz, że moje zdanie oraz zdanie całkiem sporej grupy użytkowników (pomijając bezpośrednio zainteresowanych) nie miało żadnego znaczenia?
Każdy chce forum bez trolli, ale do niektórych, łącznie z Tobą, nie dociera, że metoda "zaminusowania" była jak gaszenie ognia benzyną.

>Śmiecę,
I tyle.
Wiesz, awitu, naprawdę było mi szkoda, gdy napisałaś, że odchodzisz z forum. Ale nie sądziłam, że wrócisz jako zombi...
12-05-2010 16:04 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)

>Tak boli przekazanie karania moderatorom? Oczywiście, że masz oceniać wypowiedzi! Ocenę osoby zostaw dla siebie. Uważasz, że normalny komentarz można opatrzyć minusem dlatego, że ktoś nie lubi tego kto go napisał? To jest słuszne?

Dlaczego trzeba wszystko łopatologicznie?
jkl; zrozum w końcu, że nie da się oddzielić wypowiedzi, myśli, czynów od osoby. One nie są autonomicznymi bytami, wbrew temu co twierdzą moderatorzy i niektórzy uczestnicy tutaj.

Jeśli przyjmiemy, że są one autonomicznymi bytami, to człowiek nie może ponosić za nie odpowiedzialności, ani nie może być za nie ukarany. I skoro tak uznajemy, to moje plusy i minusy jako działania, także musimy uznać za autonomiczne byty, za które nie można mieć do mnie pretensji.

Jeśli jednak uważasz, że wypowiedzi są autonomicznymi bytami, a punkty (wszak też forma wypowiedzi) nimi nie są, to proszę o uzasadnienie na jakiej podstawie dokonujesz tego podziału.

Myśli, działania są nierozerwalną częścią danej osoby, są wynikiem całokształtu jej poglądów, doświadczeń itd. Dlatego wszystkie wypowiedzi czytam w kontekście, bo pozwala mi to na lepsze zrozumienie danej osoby. W przestrzeni wirtualnej dana osoba jest dla mnie jedynie zbiorem myśli wyrażonych za pomocą znaków graficznych.

I wbrew temu co staracie mi się zarzucić, moje plusy i minusy nigdy nie były związane z emocjami - z tym, że kogoś lubię lub nie, a związane były z tym co przeczytałam. Z bardzo prostego powodu, ja nie umiem lubić lub nie lubić wirtualnych bytów lub literek na ekranie. Dla mnie to jest poza sferą empatii, ponieważ empatię czuję jedynie do realnych bytów, czyli ludzi których miałam okazję osobiście poznać.

>Wyrażam swoje zdanie. Rozmawiam z Tobą. Doprawdy, nie zastanawiałam się moja zgoda jest Ci potrzebna...

A to spokojnie, możemy sobie poteoretyzować na co się zgadzamy na co nie. Teoria w sumie niezła rzecz. To nie mi jest owa Twoja zgoda potrzebna

>I tu masz moją niepotrzebną zgodę. Co nie zmienia faktu, że forma protestu jest kretyńska.
>Nadal liczę, że to krótkotrwały żart.

Zobaczymy, wszystko zależy, od władz forum.

>Dla niej? Uważasz, że moje zdanie oraz zdanie całkiem sporej grupy użytkowników (pomijając bezpośrednio zainteresowanych) nie miało żadnego znaczenia?

Pewnie że miało znaczenie, tylko zastanawia mnie dlaczego wprowadzono to po zbanowaniu Malrii i po kilku wydarzeniach które miały miejsce w tym samym czasie. I dlaczego uwzględniono zdanie owej sporej grupy uczestników, a pominięto zdanie innej sporej grupy

>Każdy chce forum bez trolli, ale do niektórych, łącznie z Tobą, nie dociera, że metoda "zaminusowania" była jak gaszenie ognia benzyną

jkl; najprostszą metodą jest ban, ale skoro władze portalu nie chcą banować trolii, a wręcz je wspierają, to co pozostaje uczestnikom? Oczywiście można ignorować, tylko trochę trudno ignorować trolle, które za tobą biegają po forum. Ja stosowałam początkowo inną metodę, ale tylko za to obrywałam. Gdy mody chronią trolle, to żadna metoda nie jest skuteczna.

>>Śmiecę,
>I tyle.
>Wiesz, awitu, naprawdę było mi szkoda, gdy napisałaś, że odchodzisz z forum. Ale nie sądziłam, że wrócisz jako zombi...

Czego Ci szkoda było, tych moich postów, których nie przeczytałaś, tych dyskusji, których nie podjęłaś? Zaskakujące, że nie paliłaś się do rozmów o wartościach, społeczeństwie, o cywilizacji, kulturze i innych tematach, które tutaj podejmowałam. Za to bardzo chętne jesteście z apud, Autografką i spray do wszelakich rozmów o awanturach. Jak widać w wydaniu zombi poruszam ciekawsze dla Was tematy, skoro tak nagle wszystkie palicie się do dyskusji. I tak już jest któryś raz z kolei, że każdej, z was trzeba to samo wyjaśniać z osobna. Jak wyjaśnie jednej to się kolejna budzi i zabawa trwa. To bardzo znamienne dla tego forum.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 16:18 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>Jak widać w wydaniu zombi poruszam ciekawsze dla Was tematy, skoro tak nagle wszystkie palicie się do dyskusji.

Ja widać, to nie ja się paliłam do dyskusji z Tobą.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
12-05-2010 16:26 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)

> Ja widać, to nie ja się paliłam do dyskusji z Tobą.

jak widać wcale się nie paliłaś tylko Cię zmusiłam. Ach te moje moce tajemne.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 18:15 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>jkl; zrozum w końcu, że nie da się oddzielić wypowiedzi, myśli, czynów od osoby.
   ... a raczej zbioru wirtualnych cech składających się na wirtualny obraz osoby - pozwolę sobie dodać.

>One nie są autonomicznymi bytami...

   ... pozostając bytami wirtualnymi dla większości(?) z wyjątkiem znających się osobiście...

>... wbrew temu co twierdzą moderatorzy i niektórzy uczestnicy tutaj.

   Ale sporej części wirtualnej wycieczki takie uproszczone myślenie po prostu ułatwia życie, to nic, że jest logicznie koślawe.
12-05-2010 18:32 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>pozwolę sobie dodać.

Jurku bardzo Ci dziękuję za doprecyzowanie, mojej pogmatwanej pisaniny.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 19:08 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>... doprecyzowanie, mojej pogmatwanej pisaniny.
   Chciałbym umieć tak "pogmatwanie" pisać, eh!
12-05-2010 19:31 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   Chciałbym umieć tak "pogmatwanie" pisać, eh!

A, ja tak zrozumiale, eh!

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 20:26 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Dlaczego trzeba wszystko łopatologicznie?

   Bo czasami inaczej się nie da.

>jkl; zrozum w końcu, że nie da się oddzielić wypowiedzi, myśli, czynów od osoby. One nie są autonomicznymi bytami, wbrew temu co twierdzą moderatorzy i niektórzy uczestnicy tutaj.

   A jak już zrozumiesz, to zastanów się dlaczego w kręgu ludzi cywilizowanych z powszechnym sprzeciwem spotyka się karanie (dziwnym trafem nagradzanie już mniej) za myśli i wypowiedzi - czyli za poglądy. A potem możesz sobie zadać pytanie (a może nawet założyć poświęcony temu wątek) o różnicę pomiędzy wypowiedzią a czynem w forumowej wirtualnej przestrzeni. "Moderatorzy i niektórzy uczestnicy tutaj" tę różnicę jakoś dostrzegają, podczas gdy inni " niektórzy", zdają się ją traktować jako zwykłe zawracanie głowy - czy mówiąc wprost - moderatorski wykręt.

   Dyskusja mogłaby okazać się ciekawa. Mogłaby, gdyby obie strony były mniej zainteresowane dokopaniem (zaminusowaniem) osób o poglądach przeciwnych, a więcej - zrozumieniem ich racji i wskazaniem, w którym miejscu się (być może) mylą.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 20:43 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Się wetnę, bo właściwie i tak mi wszystko jedno... .

>   Dyskusja mogłaby okazać się ciekawa. Mogłaby, gdyby obie strony były mniej zainteresowane dokopaniem (zaminusowaniem) osób o poglądach przeciwnych,

Placowniku, z którego księżyca jowiszowego spadło na Cię przeświadczenie, że ktokolwiek z uczestników Wrednej Konspiry Minuśniczej kogokolwiek tu minusuje/minusował za poglądy?

>a więcej - zrozumieniem ich racji i wskazaniem, w którym miejscu się (być może) mylą.

Problem z wynurzeniami trollowatych polega m. in. na tym, że one przewaźnie są not even wrong .

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
12-05-2010 22:22 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>>   Dyskusja mogłaby okazać się ciekawa. Mogłaby, gdyby obie strony były mniej zainteresowane dokopaniem (zaminusowaniem) osób o poglądach przeciwnych,

>Placowniku, z którego księżyca jowiszowego spadło na Cię przeświadczenie, że ktokolwiek z uczestników Wrednej Konspiry Minuśniczej kogokolwiek tu minusuje/minusował za poglądy?

   Dyskusja mogłaby okazać się ciekawa. Jeszcze pamiętasz co miałoby być przedmiotem tej dyskusji? Róznice pomiędzy wypowiedzią, poglądem, myślą (które - moim zdaniem - generalnie nie powinny być karane, choć dopuszczam oczywiście wyjątki) a czynem (który karany być może), w wirtualnej przestrzeni forum. Przy czym wirtualną karą są ostrzeżenia i bany, a nie są nimi (od niedawna) minusy. Minusy, podobnie jak plusy, są oceną - skrótową, prymitywną, ale jednak oceną - wypowiedzi. Wypowiedzi wirtualnych tworów, których nie nazwę osobami tylko po to by uniknąć jałowych (w tym kontekście) rozważań na temat sensowności uznawania za osoby ciągu literek na monitorze, tych tworów, które mogą być wirtualnie karane ostrzeżeniem lub banem.

   Pytanie. Karane za co. Za poglądy, czy za czyny? I jeszcze. Jak to się ma do oceny owych tworów, a w szczególności, czy różni się ona czymś istotnym od oceny przypisywanych im wypowiedzi.

   Aby problem uczynić mniej abstrakcyjnym dam Ci przykład.

   Twór A wygenerował ciąg literek "spierdalaj". Został za to ukarany ostrzeżeniem. Za poglądy? Nie, nie za poglądy, za "czyn". Tym nie mniej, był to "czyn" tego konkretnego twóru. Tworu A, nie tworu B. Bo twór B wygenerował ten sam ciąg literek, czyli dokonał tego samego "czynu", za co jednak ukarany w żaden sposób nie został.

EDIT: Jest się nad czym zastanowić?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 21:15 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)
>   A jak już zrozumiesz, to zastanów się dlaczego w kręgu ludzi cywilizowanych z powszechnym sprzeciwem spotyka się karanie (dziwnym trafem nagradzanie już mniej) za myśli i wypowiedzi - czyli za poglądy.

Rozumiem, że to ja mam zrozumieć Chcesz mi powiedzieć, że nie rozumiem własnych słów?
A są jacyś inni ludzie niż cywilizowani? Czyżbyś uważał, że ludzie posiadający inne od Twoich poglądy są niecywilizowani?

Och czyżbyśmy żyli w alternatywnych rzeczywistościach? Jak na razie historia udowadnia, coś wręcz odwrotnego. Zarówno karanie za poglądy jak i nagradzanie za nie (np. polityka, religia, życie społeczne) jest jak najbardziej stosowane i propagowane. Ba placowniku - nawet Ty to robisz, popierając belgijskie prawo każące osoby zakrywające twarz karą 15 do 25 euro albo karą pozbawienia wolności do siedmiu dni.

>A potem możesz sobie zadać pytanie (a może nawet założyć poświęcony temu wątek) o różnicę pomiędzy wypowiedzią a czynem w forumowej wirtualnej przestrzeni. "Moderatorzy i niektórzy uczestnicy tutaj" tę różnicę jakoś dostrzegają, podczas gdy inni " niektórzy", zdają się ją traktować jako zwykłe zawracanie głowy - czy mówiąc wprost - moderatorski wykręt.

Rozumiem, że teraz na założenie wątku muszę mieć Twoje pozwolenie i ma być on na temat przez Ciebie zasugerowany? Czyżby zaszły jakieś zmiany w regulaminie, których jeszcze nie ogłosiłeś na forum?
I chcesz mi powiedzieć, że co niektórym userom tak przypadkiem udało się wywołać pewne konsekwencje(czyn) np. wrócić z banicji czy sprawić by inny user odszedł z forum? I że owo rozróżnienie, nie zależy od Twego widzimisię? Trochę to śmiesznie brzmi gdy popatrzymy na przykład Malarii.

>   Dyskusja mogłaby okazać się ciekawa. Mogłaby, gdyby obie strony były mniej zainteresowane dokopaniem (zaminusowaniem) osób o poglądach przeciwnych, a więcej - zrozumieniem ich racji i wskazaniem, w którym miejscu się (być może) mylą.

A pewnie że mogłaby być, tyle że pierw potrzebna by była jakakolwiek wiedza o temacie dyskusji u uczestników, a nie tylko znajomość gazet i obalonych już mitów. Pokazanie w którym miejscu się przeciwnik myli, na tym forum, oznacza jedynie to, że jest się nietolerancyjnym dla bardziej "otwartych umysłów".

Domagasz się powrotu do chwili gdy jeszcze coś próbowałam tłumaczyć? A figa nie ma tak dobrze. Nie mam zamiaru nadstawiać drugiego policzka, to nie moja wiara.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 21:36 
 Ocena 8 na 8
pavvel (8272 punktów)
> dlaczego w kręgu ludzi cywilizowanych z powszechnym sprzeciwem spotyka się karanie (dziwnym trafem nagradzanie już mniej) za myśli i wypowiedzi - czyli za poglądy.

Placownik wyjaśni nam to delikatnie:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,317947#w318148

A webmaster nieco dosadniej:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,317947#w318250

Zaraz przeczytam pewnie o nieadekwatności sytuacji.
Wyjaśniam zatem, że linkowałem powyższe wypowiedzi, nie po to żeby komuś hipokryzję zarzucać.

Chcę tylko powiedzieć, że za poglądy nikogo karać się nie powinno, ale za czas, miejsce i formę ich wyrażania już można.

Mam nadzieję, że w tej kwestii się zgadzamy?
placownik (17853 punktów)

>Wyjaśniam zatem

   Rozumiem.

>Chcę tylko powiedzieć, że za poglądy nikogo karać się nie powinno, ale za czas, miejsce i formę ich wyrażania już można.
>Mam nadzieję, że w tej kwestii się zgadzamy?

   Zgoda. Prościej już chyba nie można. Zastosuj to teraz, proszę, do powodu, dla którego miała zostać ukarana Varia Malaria.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 22:58 
 Ocena 9 na 9
pavvel (8272 punktów)
>Zastosuj to teraz, proszę, do powodu, dla którego miała zostać ukarana Varia Malaria.

Do tego właśnie zmierzam. Otóż wypowiedzi sygnowane nickiem Varia Malaria minusowane były nie za poglądy, ale przede wszystkim za formę ich wyrażania.

A że i treść i forma jej postów odbiegały od naszych wyobrażeń o tym jak powinny wyglądać wypowiedzi na tym forum, nie powinno nikogo dziwić, że minusy posypały się dość mocno.

Gdybym próbował szukać analogii powiedziałbym, że nasza kara dla Malarii podobna jest do Waszej kary dla Osnowy. Za czyny, ale jednak dla bytu wirtualnego, który dla uproszczenia osobą zwiemy.

Różnica jest taka, że Wy macie narzędzia i Osnowa na wysypisku się teraz produkuje, a nam narzędzia zabrano i wybiórczo jednego z trupów wskrzeszono własne decyzje przy tym kwestionując.

Pozdrawiam również.
13-05-2010 00:18 
 Ocena 3 na 5
placownik (17853 punktów)

>Do tego właśnie zmierzam. Otóż wypowiedzi sygnowane nickiem Varia Malaria minusowane były nie za poglądy, ale przede wszystkim za formę ich wyrażania.

   Moje, tendencyjnie dobrane, przykłady:

   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323027#w323219 9 minusów, prawdziwe kuriozum, które już wcześniej zwróciło moją uwagę.

   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323397#w323545 12 minusów. Co masz do zarzucenia tej formie?

   Jakie są Twoje?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-05-2010 00:21 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)

>   Moje, tendencyjnie dobrane, przykłady (...)

Placowniku w ramach akcji "promocja plusów i minusów" Twój post otrzymuje minusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 00:30 
 Ocena 2 na 6
pavvel (8272 punktów)
>>Do tego właśnie zmierzam. Otóż wypowiedzi sygnowane nickiem Varia Malaria minusowane były nie za poglądy, ale przede wszystkim za formę ich wyrażania.

>   Moje, tendencyjnie dobrane, przykłady:
>   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323027#w323219 9 minusów, prawdziwe kuriozum, które już wcześniej zwróciło moją uwagę.

Mnie też zastanawia za co te 9 plusów jest.

>   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323397#w323545 12 minusów.
Minusów tylko 11. za to plusów aż 12. Kuriozum, czyż nie?

> Co masz do zarzucenia tej formie?
>   Jakie są Twoje?

Polecam zapoznanie się z całokształtem Twórczości.
I przeanalizowanie raz jeszcze tego fragmentu mojej wypowiedzi:
Cytat:
Gdybym próbował szukać analogii powiedziałbym, że nasza kara dla Malarii podobna jest do Waszej kary dla Osnowy. Za czyny, ale jednak dla bytu wirtualnego, który dla uproszczenia osobą zwiemy.

Różnica jest taka, że Wy macie narzędzia i Osnowa na wysypisku się teraz produkuje, a nam narzędzia zabrano i wybiórczo jednego z trupów wskrzeszono własne decyzje przy tym kwestionując.


Jeżeli ciągle jeszcze pojawiać się będą wątpliwości, postaram się je rozwiać.

Dobranoc.
13-05-2010 00:33 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)

>Mnie też zastanawia za co te 9 plusów jest.
Pavvle, właśnie Twój post jako ostatni załapał się na promocję.

Na kolejną promocję zapraszam jutro po północy.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 13:56 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)
>>>Do tego właśnie zmierzam. Otóż wypowiedzi sygnowane nickiem Varia Malaria minusowane były nie za poglądy, ale przede wszystkim za formę ich wyrażania.

   Tak pisałeś. Całkiem niedawno. " Przede wszystkim za formę ich wyrażania".

   Nie minęło parę chwil i "forma ich wyrażania", zamieniła się w " całokształt".
>Polecam zapoznanie się z całokształtem Twórczości.

   A do tego, żeby łatwiej było zrozumieć tę metamorfozę, dorzuciłeś jeszcze analogię:
>Gdybym próbował szukać analogii powiedziałbym, że nasza kara dla Malarii podobna jest do Waszej kary dla Osnowy.

   Nasza, wasza. Ostro zarysowany podział. Popatrzmy:
big_zyd:
   nagrodzone 15 punktami (i ostrzeżeniem), i nieco niżej, wycenione tylko na 8:
pavvel:
   podział jakby się rozmywa, a wraz z nim i Twoja/Wasza teza.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-05-2010 19:38 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)

>   Nie minęło parę chwil i "forma ich wyrażania", zamieniła się w " całokształt".

Myślałem, że wyrażam się w miarę jasno, ale mogę wyjaśnić:

Zapoznanie się z całokształtem Twórczości zaleciłem, żeby placownik i cała moderacja zorientowali się, dlaczego niejaki Malaria minusy otrzymywał.
Bo rozumiem, że przytoczenie dwóch zupełnie niereprezentatywnych wypowiedzi, to drobne potknięcie, a nie świadoma manipulacja. Przynajmniej chcę to tak rozumieć.

>   A do tego, żeby łatwiej było zrozumieć tę metamorfozę, dorzuciłeś jeszcze analogię:
Metamorfozy żadnej nie było.

>>Gdybym próbował szukać analogii powiedziałbym, że nasza kara dla Malarii podobna jest do Waszej kary dla Osnowy.

Dokładnie. A co? Nie widzisz tego? Uważasz, że jest inaczej?

>   Nasza, wasza. Ostro zarysowany podział. Popatrzmy:
>big_zyd:
>   nagrodzone 15 punktami (i ostrzeżeniem),

Nie rozumiesz emocji, które bigiem kierować mogły? A może nie rozumiesz ludzi, którzy plusami pokazali, że jego emocje rozumieją?

i nieco niżej, wycenione tylko na 8:
>pavvel:

Ja uważam, że aż na 8. Całkiem niedawno wypowiedzi ocenione powyżej 10 prawie się nie zdarzały. Było to wezwanie by moderatorzy zachowali się wreszcie sensownie.
By zaczęli karać za nieprzestrzeganie regulaminu, na którego straży stoją.
Tak, plusy popierające to wezwanie są zdecydowanie bez sensu.

Ciebie dziwi moje wezwanie i plusy za nie, a ja myślę, sporą liczbę osób dziwić może tak szybka reakcja modów. I to, że tym razem naprawdę oba konta zbanowali. Dzięki temu widać wyraźnie, że Osnowa był nie na rękę przynajmniej niektórym z moderatorów. Domyślam się, że wyrok zapadł dużo wcześniej i tylko czekano, aż paragraf się znajdzie.
Żeby nie być gołosłownym przytoczę podobny i dużo bardziej kontrowersyjny niż Osnowa przypadek:
User najlepiej znany pod nickiem atreYOU z nieznanych mi przyczyn cieszy się szczególną ochroną moderatorów. A niejaki placownik z wielką chęcią podejmuje dyskusje w wątkach przez niego założonych, niezależnie od nicku pod jakim atre aktualnie występuje.
A jakie są kary dla atre za używanie dodatkowych kont?

Bo tak to wyglądało:
Dość aktywny w dziele nauka był użytkownik dyr.

Rozpoznałem osobnika dość szybko, ale moderacji zgłosiłem gdy już byłem w stu procentach przekonany. W odpowiedzi otrzymałem informację, że moderatorzy nie mają pewności. Mój kolejny post już im tę pewność dawał:

Cytat:
Witam.

Wcześniej pisałem o moim przekonaniu wynikającym z podobieństwa stylu i
poglądów.

Teraz pan atre sam się przyznał do posiadania podwójnego konta.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,233970#w238886


W linku wyżej atreYOu mówił, że to on jako dyr. występuje.
Aby nikt wątpliwosci nie miał, to dyr. się też przyznał, że jest klonem atre

Odpowiedź od moderatora o nicku webmaster była krótka:

Cytat:
Konto dyr zostało usunięte.


A co się stało z kontem atre? A nic. Nadal mógł i może obrażać rozmówców.

Pytanie do placownika z resztą. Z resztą moderatorów.

Czy zupełnie inne reakcje w sprawie atre i w sprawie Osnowy są wynikiem błędu w sztuce czy wynikiem osobistych sympatii i antypatii?

Zanim dostanę odpowiedź przypomnę, że to nie jedyny przejaw pobłażliwości do działań atreYOU.
Był sobie użytkownik Bikiniarz25.
Miał tylko jedną wypowiedź.
Po tej jednej jedynej wypowiedzi i minusach, które od niego dostałem nabrałem podejrzeń, że być może jest to kolejny klon atre.
Napisałem o tym do moderatorów. Paranoja? Być może, tylko dlaczego użytkownik Bikiniarz25 został zaraz potem zbanowany? Jeżeli to nie był atre, to czym na bana zasłużył? A jeżeli to był atre, to ponawiam pytanie:

Czy zupełnie inne reakcje w sprawie atre i w sprawie Osnowy są wynikiem błędu w sztuce czy wynikiem osobistych sympatii i antypatii?

Sprawa atre na tym się nie skończyła.
Bo atre mimo, że nie zbanowany, nadal lubił występować z pod innymi nickami.
Ostatni jego wyskok miał miejsce pod nickiem F.Y.M.

Był bezczelny, chamski i kasujący niewygodne wypowiedzi, czyli taki jak zawsze.
I jak zawsze tolerowany przez moderatorów.
Gdy użytkownicy mając dość natręta własnymi siłami, wykorzystując obecnie usunięty paragraf 14.4 doprowadzili do zablokowania konta atreFYMa, to jeden z moderatorów podniósł wielki lament:

Cytat:
Coraz bardziej dolegliwą bolączką stają się, mnożące się ostatnio akcje "minusowania". Niewinnej zabawie jaką w swym zamierzeniu była możliwość dodatniej bądź ujemnej oceny wypowiedzi, grozi zamiana w narzędzie blokowania nielubianych osób. Nie będziemy (moderatorki i moderatorzy) patrzyli na to bezczynnie.


Przy okazji moderator ten uznał, ze warto "niesłusznie" minusowanym podpowiedzięć formę obrony:

Cytat:
Nie zamierzamy doczekać się chwili, kiedy minusowani nieszczęśnicy wpadną na pomysł, aby do akcji odwetowych zaangażować krewnych i znajomych Królika, co zamieniłoby forum w miejsce dla widowiskowych, choć bezpłodnych, walk plemiennych.


AtreFYMowi to nie pomogło. Malarii owszem.

A ja się jeszcze raz zapytam: Czy zupełnie inne reakcje w sprawie atre i w sprawie Osnowy są wynikiem błędu w sztuce czy wynikiem osobistych sympatii i antypatii?

Żeby było jasne:
Ja nie kwestionuję decyzji moderatorów. Ja tylko proszę o ich uzasadnienie
14-05-2010 23:37 
 Ocena 2 na 4
placownik (17853 punktów)

   Staram się bardzo starannie dobierać słowa, gdyż grono życzliwych radośnie nicuje je na różne strony z opłakanym na ogół skutkiem i stąd na pełną wypowiedź w tej chwili mnie nie stać. Jej brak nie wynika więc z lekceważenia.

   Tym nie mniej nieco byś mi ją ułatwił gdybyś postarał się wytłumaczyć dlaczego w sytuacji, kiedy wyraźnie napisałem, że mój wybór jest tendencyjny i prosiłem o przykłady z Twojej strony - piszesz, cytuję: "Bo rozumiem, że przytoczenie dwóch zupełnie niereprezentatywnych wypowiedzi, to drobne potknięcie, a nie świadoma manipulacja. Przynajmniej chcę to tak rozumieć".

   Twoje ewentualne wyjaśnienie mogłoby mnie przekonać, że zależy Ci na sensownej dyskusji a nie na kolejnej słownej przepychance.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
15-05-2010 11:00 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
>   Staram się bardzo starannie dobierać słowa,

Minus, za taki staranny dobór słów, żeby przypadkiem czegoś nie powiedzieć.

Ja zamiast starannego doboru słów wolałbym konkret.

>   Tym nie mniej nieco byś mi ją ułatwił gdybyś postarał się wytłumaczyć dlaczego

Dlaczego chcę wierzyć, że nie manipulujesz? Bo ogólnie wolę zakładać, że ludzie mają dobre intencje.

Teraz też chcę wierzyć, że potrzebujesz jedynie czasu do namysłu, a nie na rozmydlenie sprawy liczysz.

> ewentualne wyjaśnienie mogłoby mnie przekonać, że zależy Ci na sensownej dyskusji

Mi nie zależy na dyskusji. Bo dyskusja z Tobą dotyczy przeważnie wszystkiego, ale nie jej tematu.

Mi zależy na uzyskaniu konkretnych odpowiedzi na pytania i tezy postawione przeze mnie. Tylko tyle i jak widzę aż tyle.

Ciągle czekam na odpowiedź
15-05-2010 21:37 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>>Twoje ewentualne wyjaśnienie mogłoby mnie przekonać, że zależy Ci na sensownej dyskusji a nie na kolejnej słownej przepychance.

   To, że pominąłeś całkowitym milczeniem moją prośbę, upewnia mnie, że nie zależy Ci na sensownej dyskusji, a tylko na kolejnej słownej przepychance. Nie powiem, żebym od nich stronił, ale ostatnio jest ich na forum tyle, że mój udział w kolejnej pozwoliłem sobie uznać za zbędny. Tymczasem.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
15-05-2010 21:42 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
To, że chciałem wierzyć, że nie próbujesz rozmyć dyskusji okazało się błędem.
Nie macie jaj i stąd te przepychanki na forum.
A na odpowiedź ciągle czekam.


Ciągle czekam na odpowiedź
13-05-2010 06:06 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>   Moje, tendencyjnie dobrane, przykłady:
>   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323027#w323219 9 minusów, prawdziwe kuriozum, które już wcześniej zwróciło moją uwagę.
>   www.racjonalista.pl/forum.php/s,323397#w323545 12 minusów. Co masz do zarzucenia tej formie?

   W manipulowaniu jesteś mistrzem, Placowniku, widzę w tym ogromny potencjał do gry w okręty.

   A gdybyś tę grę przeniósł do netu, na forum, hę?

   Wiem, to trudne, bo każdy jest ortodoksem tak, jak mu to pasuje.

   I co te ludziska w tym postępie widzom...?

   Pozdrawiam.
13-05-2010 10:32 
 Ocena 6 na 6
jkl; (5859 punktów)
>jkl; zrozum w końcu, że nie da się oddzielić wypowiedzi, myśli, czynów od osoby.

Awitu, "+" i "-" są umieszczone pod wypowiedzią, a nie pod profilem!
Pewnie, że po przeczytaniu 100 wypowiedzi danej osoby wyrabiasz sobie zdanie o niej i jej poglądach, ale to tylko efekt uboczny długiej bytności na forum. Ocenie podlega konkretna wypowiedź, a im mniej bierzesz pod uwagę "kontekst" tym bliżej Ci do obiektywizmu w ocenianiu.

>Jeśli przyjmiemy, że są one autonomicznymi bytami, to człowiek nie może ponosić za nie odpowiedzialności, ani nie może być za nie ukarany.
A kto ma być karany, autonomiczny byt? Oczywiście, że istnieje odpowiedzialność.

>Jeśli jednak uważasz, że wypowiedzi są autonomicznymi bytami, a punkty (wszak też forma wypowiedzi) nimi nie są, to proszę o uzasadnienie na jakiej podstawie dokonujesz tego podziału.
Punkty są wypowiedzią krótką i treściwą. W zamyśle twórców taki "-" miał chyba znaczyć "nie popieram". Ale ostatnio zaczął znaczyć "Spieprzaj, głąbie, nie interesuje mnie twoja wypowiedź, bo mi podpadłeś". To są skutki "kontekstu".

>Dlatego wszystkie wypowiedzi czytam w kontekście, bo pozwala mi to na lepsze zrozumienie danej osoby.
>I wbrew temu co staracie mi się zarzucić, moje plusy i minusy nigdy nie były związane z emocjami - z tym, że kogoś lubię lub nie, a związane były z tym co przeczytałam.
Czyli coraz lepiej rozumiesz daną osobę, ale przy ocenianiu wypowiedzi tę wiedzę ignorujesz?
Właśnie do tego uparcie zachęcam.

>>Każdy chce forum bez trolli, ale do niektórych, łącznie z Tobą, nie dociera, że metoda "zaminusowania" była jak gaszenie ognia benzyną
>jkl; najprostszą metodą jest ban, ale skoro władze portalu nie chcą banować trolii, a wręcz je wspierają, to co pozostaje uczestnikom?
Dyskusja. Na pewno nie wymuszanie metodą robienia bałaganu.

>Czego Ci szkoda było, tych moich postów, których nie przeczytałaś, tych dyskusji, których nie podjęłaś? Zaskakujące, że nie paliłaś się do rozmów o wartościach, społeczeństwie, o cywilizacji, kulturze i innych tematach, które tutaj podejmowałam.
Potem byś napisała, że się za Tobą włóczę
W wielu różnych dyskusjach brałam udział, jeszcze więcej czytałam bez zabierania głosu.
Nie jestem tu codziennie.

>Za to bardzo chętne jesteście z apud, Autografką i spray do wszelakich rozmów o awanturach.
I wzajemnie. Przynajmniej ostatnio.

>Jak widać w wydaniu zombi poruszam ciekawsze dla Was tematy, skoro tak nagle wszystkie palicie się do dyskusji. I tak już jest któryś raz z kolei, że każdej, z was trzeba to samo wyjaśniać z osobna. Jak wyjaśnie jednej to się kolejna budzi i zabawa trwa. To bardzo znamienne dla tego forum.
Mam dokładnie takie samo odczucie. Chciałoby się już skończyć, a tu ciągle trzeba coś naprostowywać, jakaś awitu czy inny Adamiak ni cholery nie chcą się odczepić i ciągle drążą temat

Ale mam zamiar poćwiczyć silną wolę i więcej się w temacie "awantury" nie odzywać.
W końcu jest po mojej myśli- usunięto durny paragraf, i teraz trzeba tylko odczekać aż niektórzy to odreagują.
Za jakieś pół roku pewnie się tu uspokoi.
Pozdrawiam, jkl;
13-05-2010 11:34 
 Ocena 4 na 6
awitu (1590 punktów)
>Pewnie, że po przeczytaniu 100 wypowiedzi danej osoby wyrabiasz sobie zdanie o niej i jej poglądach, ale to tylko efekt uboczny długiej bytności na forum. Ocenie podlega konkretna wypowiedź, a im mniej bierzesz pod uwagę "kontekst" tym bliżej Ci do obiektywizmu w ocenianiu.

Bynajmniej, ponieważ, jako że większość wypowiedzi umieszczana jest jako część dłuższej rozmowy, i większość wypowiedzi odnosi się do życia społecznego, kulturowego, zjawisk fizycznych itd, do ich zrozumienia potrzebny jest kontekst, także kontekst poglądów, doświadczeń itd osoby piszącej. Bez owego kontekstu, wypowiedź pozostaje ciągiem znaków graficznych i może być oceniana jedynie w sferze "estetyki liternictwa". Ktoś tu za chwile będzie też pisał o odpowiedzialności, za to co się napisało.

>>Jeśli przyjmiemy, że są one autonomicznymi bytami, to człowiek nie może ponosić za nie odpowiedzialności, ani nie może być za nie ukarany.
>A kto ma być karany, autonomiczny byt? Oczywiście, że istnieje odpowiedzialność.

No tak, cudowna dwoistość. Przy ocenie, o odpowiedzialności danej osoby za to co napisała mamy zapomnieć, przy karaniu mamy pamiętać

>Punkty są wypowiedzią krótką i treściwą. W zamyśle twórców taki "-" miał chyba znaczyć "nie popieram". Ale ostatnio zaczął znaczyć "Spieprzaj, głąbie, nie interesuje mnie twoja wypowiedź, bo mi podpadłeś". To są skutki "kontekstu".

A to już zależy, od osoby która daje ów "+/-". Jakoś nigdy tak do tego nie podchodziłam. Ale miło wiedzieć, jak to jest w Twoim wypadku, zapamiętam na przyszłość, by wiedzieć że po otrzymaniu od Ciebie minusa mam "spieprzać", a nie zastanawiać się nad treścią rozmowy.

>>Dlatego wszystkie wypowiedzi czytam w kontekście, bo pozwala mi to na lepsze zrozumienie danej osoby.
>>I wbrew temu co staracie mi się zarzucić, moje plusy i minusy nigdy nie były związane z emocjami - z tym, że kogoś lubię lub nie, a związane były z tym co przeczytałam.
>Czyli co raz lepiej rozumiesz daną osobę, ale przy ocenianiu wypowiedzi tę wiedzę ignorujesz?

Zdecyduj się czy mówisz o lubieniu, bo we wcześniejszym poście pisałaś, że ocena na minus może wynikać z tego, że się kogoś nie lubi, czy o rozumieniu kogoś? (ah zapomniałam, powinnam zapomnieć co napisałaś w poprzednim poście, wszak teraz odpowiadam na inny post i by być obiektywną powinnam zapomnieć o treści zawartej we wcześniejszych postach.

Jak najbardziej pamiętam o tej wiedzy, bo bardzo często daję plusy za progres, np daję plusa za to, że ktoś coś zrozumiał w wyniku tłumaczenia lub za to że poszerzył moją wiedzę.

>Właśnie do tego uparcie zachęcam.
Ale kim jesteś i dlaczego do mnie piszesz? (efekt próby bycia obiektywną)

>Potem byś napisała, że się za Tobą włóczę
Ten o kim to napisałam dobrze wie o co chodzi, no chyba że stosuje Twoją metodę bycia obiektywnym

>W wielu różnych dyskusjach brałam udział, jeszcze więcej czytałam bez zabierania głosu.
>Nie jestem tu codziennie.

Oczywiście, że bierzesz udział w dyskusjach, tyle że tutaj mowa, o dyskusjach ze mną i na tematy przeze mnie poruszane. Wszak nie było Ci szkoda dyskusji na forum, a mego odejścia.

>>Za to bardzo chętne jesteście z apud, Autografką i spray do wszelakich rozmów o awanturach.
>I wzajemnie. Przynajmniej ostatnio.

No tak trzy rozmowy, z tego jedna w trybie graficznym, druga bezpośrednio mnie dotycząca i ta. We wszystkich wzięłaś udział. Włóczysz się za mną?

>Mam dokładnie takie samo odczucie. Chciałoby się już skończyć, a tu ciągle trzeba coś naprostowywać, jakaś awitu czy inny Adamiak ni cholery nie chcą się odczepić i ciągle drążą temat

I tym razem tak jak poprzednio (och , ten mój brak obiektywizmu) to ja się odczepię, choć nie ja się przyczepiłam.

>Ale mam zamiar poćwiczyć silną wolę i więcej się w temacie "awantury" nie odzywać.
>W końcu jest po mojej myśli- usunięto durny paragraf, i teraz trzeba tylko odczekać aż niektórzy to odreagują.
>Za jakieś pół roku pewnie się tu uspokoi.
>Pozdrawiam, jkl;

A miłego czekania, choć ja podejrzewam że będzie to czekanie na Godota.
Pozdrawiam i EOT.

EDIT: jkl; napisałam przecież, że się właśnie odczepiam a, Ty mi tak ładnie minusem mówisz: "Spieprzaj, głąbie, nie interesuje mnie twoja wypowiedź, bo mi podpadłeś". Nie ma problemu, mogę się nie odczepiać, a spieprzać. A może wedle promowanego tutaj poglądu, to nie ja mam spieprzać, a moja wypowiedź.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 12:23 
 Ocena 5 na 5
jkl; (5859 punktów)


13-05-2010 14:17 
 0 na 2
placownik (17853 punktów)

jkl:
Punkty są wypowiedzią krótką i treściwą. W zamyśle twórców taki "-" miał chyba znaczyć "nie popieram". Ale ostatnio zaczął znaczyć "Spieprzaj, głąbie, nie interesuje mnie twoja wypowiedź, bo mi podpadłeś". To są skutki "kontekstu".


awitu:
A to już zależy, od osoby która daje ów "+/-". Jakoś nigdy tak do tego nie podchodziłam. Ale miło wiedzieć, jak to jest w Twoim wypadku, zapamiętam na przyszłość, by wiedzieć że po otrzymaniu od Ciebie minusa mam "spieprzać", a nie zastanawiać się nad treścią rozmowy.


   Czasami minusem nagradza się wypowiedź świadczącą o tym, że pisząc ją, autor nie zastanowił się nad treścią rozmowy.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-05-2010 14:33 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>   Czasami minusem nagradza się wypowiedź świadczącą o tym, że pisząc ją, autor nie zastanowił się nad treścią rozmowy.

A czasami, bo dający ów minus nie zrozumiał odpowiedzi.

Placowniku, jak to miło, że kolejny raz gramy w tę samą grę, przenoszenia ciężaru dyskusji na opłotki, zmian tematu i odpowiadania na cudze posty zamiast, na te które są skierowane do Ciebie.

Cóż widać czasu na odpowiedź na to, na to, to zabrakło.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
apud (4399 punktów)

>Co da Ci prawo napisać ŻĄDANIA jeszcze większą czcionką. Że też chce Ci się tej zabawy w bojownika...
>
eeeetam, ona sie bawi w Kaczyńskiego. I jednego i drugiego jednocześnie.
12-05-2010 11:35 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)Odp: Paragraf 14.4

>Czyżbyś miała tak wybiórczą lub słabą pamięć, że nie pamiętasz ile to dało w wypadku np Osnowy czy ulubienicy moderatorów Malarii?

Ojejej,zazdrosna jesteś o tę malarie jak Kaczyński o Wałęsę.
12-05-2010 12:12 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
tę malarię
12-05-2010 12:23 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>Ojejej,zazdrosna jesteś o ta malarie jak Kaczyński o Wałęsę.

A, co mam być zazdrosna o Ciebie? Jakoś Lepper nigdy nie był moim ulubieńcem.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 08:16 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>Albo delikatnie zapytać: czy łaskawie mogą przestać trollować.
Jejku Liwio, przepraszam za pomyłkę, to miał być plus


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
13-05-2010 10:38 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>Jejku Liwio, przepraszam za pomyłkę, to miał być plus

Ojej, naprawdę nie przejmuj się
Po pierwsze domyśliłam się lotreku.
Po drugie wiesz to nie mi dałeś "-" tylko wypowiedzi, podejrzewam, że ona też nie ma nic przeciw. Jak się obudzi to ją zapytam.

Pozdrawiam serdecznie

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
11-05-2010 22:08 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
Brawo. Wreszcie się kolegium moderatorów ustami, a raczej palcami, placownika przyznało, że póki instrument jakim są minusy wykorzystywany był po myśli moderatorów, był pożytecznym narzędziem pozwalającej moderatorom uniknąć odpowiedzialności za stawiane bany.
Jak użytkownikom udało się zminusować kogoś, kto względami moderatorów się cieszył, to nagle uznano, że kryterium minusowe jest nieładne i trzeba je usunąć.

To wzywam teraz moderatorów do konsekwencji w działaniu i wzięcia odpowiedzialności za usuwanie trolli na swoje barki. Wzywam do zdjęcia wszystkich banów postawionych za konto minusowe i samodzielne banowanie użytkowników, którzy sobie na to zasłużyli. Dlaczego mają cierpieć Ci, którzy (jak powiedział placownik) nie zawsze czystych metod użyć nie zdążyli? Brak Wam odwagi?
11-05-2010 22:24 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Wzywam do zdjęcia wszystkich banów postawionych za konto minusowe

   Innymi słowy, wzywasz do tego, o co parę postów wyżej, bezpodstawnie, moderatorów oskarżałeś, czyli do zastosowania prawa działającego wstecz.

   Swoją drogą to zastanawiające. Z tego co piszesz ostatnio, przebija przekonanie, że moderatorzy o niczym innym nie marzą, jak tylko o utrudnianiu życia osobom, które chciałyby w tym zakątku netu spokojnie pogadać na wspólne tematy, wspólnie pośmiać się, ponarzekać, a czasem nawet coś wspólnie zorganizować. Czy to jakaś mania?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 22:32 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
>>Wzywam do zdjęcia wszystkich banów postawionych za konto minusowe
>   Innymi słowy, wzywasz do tego, o co parę postów wyżej, bezpodstawnie, moderatorów oskarżałeś, czyli do zastosowania prawa działającego wstecz.

Nie. Wzywam do konsekwencji. Wszystkich albo nikogo.

>   Swoją drogą to zastanawiające. Z tego co piszesz ostatnio, przebija przekonanie, że moderatorzy o niczym innym nie marzą, jak tylko o utrudnianiu życia osobom, które chciałyby w tym zakątku netu spokojnie pogadać na wspólne tematy, wspólnie pośmiać się, ponarzekać, a czasem nawet coś wspólnie zorganizować. Czy to jakaś mania?

Nie wiem z których moich słów wyciągasz tak daleko idące wnioski, więc nie potrafię ocenić czy to jakaś mania, czy może jednak coś usprawiedliwia Twój sposób myślenia.
12-05-2010 12:35 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

>Jak użytkownikom udało się zminusować kogoś, kto względami moderatorów się cieszył, to nagle uznano, że kryterium minusowe jest nieładne i trzeba je usunąć.
>To wzywam teraz moderatorów do konsekwencji w działaniu i wzięcia odpowiedzialności za usuwanie trolli na swoje barki. Wzywam do zdjęcia wszystkich banów postawionych za konto minusowe i samodzielne banowanie użytkowników, którzy sobie na to zasłużyli. Dlaczego mają cierpieć Ci, którzy (jak powiedział placownik) nie zawsze czystych metod użyć nie zdążyli? Brak Wam odwagi?
>
Podpowiedz moderatorom, jedyna i słuszna definicje trolla.

Troll to jest ktoś, kto sie tobie i awitu nie podoba.
12-05-2010 12:49 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Czy ja gdzieś trolla definiuję? Czytaj może wolniej.
Przecież właśnie proponuję, żeby wszystkie moje i innych userów widzimisię uznać za nieważne. Proponuję aby całą odpowiedzialność za bany wzięli na siebie moderatorzy.
Przeczytaj to sobie może jeszcze raz.

A gdybym chciał definicję trolla podać, byłaby jeszcze prostsza: ktoś, kogo apud lubi.
12-05-2010 13:33 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>Czy ja gdzieś trolla definiuję? Czytaj może wolniej.
>Przecież właśnie proponuję, żeby wszystkie moje i innych userów widzimisię uznać za nieważne. Proponuję aby całą odpowiedzialność za bany wzięli na siebie moderatorzy.
>Przeczytaj to sobie może jeszcze raz.
>A gdybym chciał definicję trolla podać, byłaby jeszcze prostsza: ktoś, kogo apud lubi.

Dobra, wobec tego trolem jest ten, kto nie jest lubiany przez innego ktosia.

Sam widzisz, ze uściślając i dogadując sie w sprawie definicji, dochodzimy do istoty zagadnienia.
Pojecie trola nie ma sensu.
12-05-2010 13:42 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Po pierwsze, to nie cytujemy całości. Jest wyżej i każdy może przeczytać.
Po drugie, to z trollem jak z pornografią - brak jednoznacznej definicji nie przesądza o nieistnieniu.
Po trzecie, to jeżeli słowo troll ci się nie podoba zawsze możemy zacząć o chwastach rozmawiać.
12-05-2010 14:04 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Po drugie, to z trollem jak z pornografią - brak jednoznacznej definicji nie przesądza o nieistnieniu.

No właśnie, nie wiadomo jak to wygląda i z czym sie to je, nie wiemy co to jest ale byc moze jest.
Zupelnie jak jakaś wiara w jakaś bozie.
11-05-2010 22:23 
 Ocena 10 na 10
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>>Czy możemy oczekiwać jakieś uzasadnienia tej decyzji, nie sądzę by trolle "dały w łapę"
>   Bezpośrednim powodem było jego nadużycie przez grupę uczestników, która postanowiła wytępić, uznaną przez nią za trolla, uczestniczkę Varię Malarię. Wcześniej był on już
>   Krótko mówiąc, Kolegium Moderatorów w porozumieniu z Administracją Portalu uznało, że usunięcie paragrafu 14.4 będzie najlepszym sposobem na zapobieżenie konieczności przekształcenia się Kolegium Moderatorów w grono sieciowych detektywów tropiących w pocie czoła właścicieli podwójnych i potrójnych kont założonych wyłącznie w celu prowadzenia "wojen punktowych". Wojna o Varię Malarię była pierwszą i, na szczęście, ostatnią taką wojną.


Amen.

   Historia pokazała, że lud, gdy weźmie się za rządzenie zaczyna od stawiania gilotyn, szubienic i czego tam jeszcze, by w słusznym akcie zaspokoić żądzę zemsty za doznane krzywdy i dla dobra ogółu "wyeliminować" "niepożądane" elementy. Znacznie bardziej wolę "dyktaturę" moderatorów. Tu mój ukłon w stronę Pana (kolegi?) Placownika. Mam ostatnio wrażenie, że i moderacja padła po części "ofiarą" ostatnich zamieszek i staje się obiektem coraz mniej wybrednych uwag więc ja już standardowo, pod prąd W tym wszystkim chcę wyrazić mój szacunek dla cierpliwości (m.in. przy poprawianiu błędów ), rzeczowości, bezstronności i spokojnej argumentacji moderatorów. Doceniam starania o jakość forum nawet kosztem własnej popularności, bo jak widać nawet ta decyzja, o usunięciu "blokad minusowych" jest dość kontrowersyjna i nie wszyscy klaszczą. Zwracam uwagę na Ciebie Placowniku, bo akurat Twoje wypowiedzi najbardziej zapadły mi w pamięć ale dotyczy to także innych moderatorów. Mam nadzieję, że ukrócenie "wojenek minusowych" spowoduje wreszcie, że z braku pałki ci, którzy lubią jej używać się znudzą a ci, którym się to "narzędzie" tylko chwilowo spodobało, wrócą do starć rozgrywanych przy pomocy miecza ust swoich, a nie stali.

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
11-05-2010 22:29 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Miód spłynął z Twoich ust Vancalarze, ale nie zdołał on przykryć Twojej nieregulaminowej (bo trzywierszowej, patrz § 14. 2. ) stopki. Da się coś z tym zrobić?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 22:43 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>   Miód spłynął z Twoich ust Vancalarze, ale nie zdołał on przykryć Twojej nieregulaminowej (bo trzywierszowej, patrz § 14. 2. ) stopki. Da się coś z tym zrobić?

To ja sobie też zrobię ładną stopkę. Skoro innym wolno to mi też.



" Moim zdaniem nie ma obecnie w społeczeństwie życia publicznego, gdyż zakłada ono istnienie świadomych jednostek dysponujących umiejętnością krytycznego myślenia, będących w stanie poddawać rządzących krytycznej ocenie, sprawować nad nimi kontrolę i prowadzić prawdziwą debatę publiczną. Jeżeli istnieje jakiekolwiek życie publiczne, to nosi ono znamiona przywileju, natomiast życie publiczne kształtowane w mediach, ośrodkach manipulacji, organach codziennej produkcji i reprodukcji, de facto je likwiduje. Co do nas, to musimy za każdym razem na nowo powoływać je do życia poprzez dyskusje i działania, po to by przeniknęło do całego społeczeństwa, do obszarów, na których nie istnieje." -Rudi Dutschke
11-05-2010 23:27 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Ostatnią osobą szarpaną za stopkę (skutecznie, bo po dwutygodniowym forumowym niebycie zmieniła ją na inną, co prawda bardzo podobną tematycznie) była Mężczyzna. Czyżbyś się w nią (w Mężczyznę, nie w jej stopkę) zapatrzyła?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 23:38 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   Ostatnią osobą szarpaną za stopkę (skutecznie, bo po dwutygodniowym forumowym niebycie zmieniła ją na inną, co prawda bardzo podobną tematycznie) była Mężczyzna. Czyżbyś się w nią (w Mężczyznę, nie w jej stopkę) zapatrzyła?

Nie, placowniku, ja jedynie próbuję dorównać tym userom, których najbardziej tutaj szanujecie i których działanie popieracie i chronicie. Ja się zapatrzyłam jedynie w wasze moderatorskie działania.

Co do stopki, tymże się moja stopka różni, od stopki Osnowy, że moja nie została ukradziona, nie złamałam prawa autorskiego. Jest zaznaczone, kto jest autorem owych słów. Więc analogia chybiona.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
placownik (17853 punktów)

>Co do stopki, tymże się moja stopka różni, od stopki Osnowy,

   A przecie dodałem, w nawiasie, ale jednak: (w Mężczyznę, nie w jej stopkę). A czy muszę Ci wyjaśniać jakie intencje kierowały Mężczyzną? Chyba nie muszę.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-05-2010 23:54 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   A przecie dodałem, w nawiasie, ale jednak: (w Mężczyznę, nie w jej stopkę).

Placowniku, widzisz nie musiałeś dodawać, bo widzisz choćbym nie wiem jak bardzo próbowała się wpatrywać w Osnowę (mam nadzieję, że to o nim mówimy) to byłoby to awykonalne, ponieważ mocami jasnowidzenia nie dysponuję i nijak przez monitor owego tworu zobaczyć nie mogłabym. Ale wszak nasza dyskusja stopki dotyczyła, nieprawdaż?

>A czy muszę Ci wyjaśniać jakie intencje kierowały Mężczyzną? Chyba nie muszę.

Nie musisz, ale miło by było gdybyś wyjaśnił jakie intencje kierują wami (bo nie wierzę że jedynie Tobą) przy pozbawianiu uczestników tego forum ich praw, w imię obrony takich tworów jak Malaria.

Pamiętaj, dostajecie to co promujecie.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 00:25 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>Nie musisz, ale miło by było gdybyś wyjaśnił jakie intencje kierują wami (bo nie wierzę że jedynie Tobą) przy pozbawianiu uczestników tego forum ich praw, w imię obrony takich tworów jak Malaria.

   www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327858

   Domyślam się, że Ty widzisz to inaczej. Zapewne nieco podobnie jak MAM, Zbysław Śmigielski i paru innych. Rżnąć głupoli równo z trawą cobyśmy sobie mogli pogadać spokojnie, na niebanalne tematy, w kulturalnej atmosferze wzajemnego zrozumienia. Tylko, że to się nie sprawdza. Tobie to się nie podoba, mnie się to nie podoba, zebrałoby się jeszcze sporo innych osób, którym się to nie podoba. I co z tego. Zajrzyj do Oazy Spokoju. Czy ktoś przeszkadzał tam w prowadzeniu podobnych dyskusji? Przeszkadzał? No powiedz.

   Taki model może się sprawdzić tylko wtedy, kiedy grono uczestników jest bardzo, wręcz restrykcyjnie ograniczone. Ale nawet wtedy, gdyby do tego jeszcze jakimś cudem udałoby się zgromadzić grono osób wysokiej klasy, to i tak na dłuższą metę, przy zachowaniu restrykcji dostępowych, zamiana takiego grona w kółko wzajemnej adoracji jest niemal nieuchronna. To forum, choć nie zawsze zachwyca swym "poziomem", a może właśnie dlatego, takim kółkiem wzajemnej adoracji nie jest. Czy jesteś w stanie dostrzec w tym jego zaletę?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 01:56 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>   Domyślam się, że Ty widzisz to inaczej.

Tak ja to widzę zupełnie inaczej, bo zobacz do czego to doprowadziło, zobacz KTO odszedł z tego forum, o czym się dyskutuje i na jakim poziomie. Przy waszym moderatorskim udziale właśnie trollom udało się osiągnąć cel. Uprzedzałam już kilka miesięcy temu.

Skoro uważacie, że w imię szeroko pojmowanego egalitaryzmu i dużej ilości uczestników na forum, warto pielęgnować przez miesiące takie twory jak Malaria, przez lata takie twory jak Osnowa, to teraz zbieracie tego pokłosie. Sam wiesz, że grono, które wypowiada się przeciw kloszom dla miernot i trolli monolitem i kółkiem wzajemnej adoracji nie było. Połączyła nas pewna idea, pomimo ogromnych różnic światopoglądowych, ba nawet w niektórych wypadkach dużej niechęci względem siebie. I niestety nie przekonasz mnie, posługując się argumentami podsuwanymi przez trolle, zwłaszcza, że ostatnimi decyzjami jasno pokazaliście kto na tym forum jest mile widziany i jaki poziom rozmów jest promowany. Ja się więc do tego dostosowuję.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie widzę zalety, w miernej egailtarności forum, z czysto egoistycznych powodów, szkoda mi mojego czasu, którego mam niewiele,na przedzieranie się przez ogrom postów o jakości papieru toaletowego by znaleść ciekawą i wartościową wypowiedź oraz na polemikę z tysiąc razy już obalonymi argumentami rodem z przedszkola. I owszem możesz napisać, że nie muszę odpowiadać na takie posty, ale niestety jestem z tych którzy nie nadstawiają drugiego policzka i jak ktoś mnie zaczepia to odpowiadam. Dlatego jestem zainteresowana, by owych przygłupich zaśmieczacy i zaczepiaczy było jak najmniej, bym mogła sobie spokojnie pogadać, nie musząc tłumaczyć że ziemia nie jest płaska.

Jako, że Twój post został napisany jako szósty po północy, w ramach akcji "promocja plusów i minusów" Twój post dostaje ode mnie plusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 06:33 
 Ocena 5 na 5
apud (4399 punktów)

>Skoro uważacie, że w imię szeroko pojmowanego egalitaryzmu i dużej ilości uczestników na forum, warto pielęgnować przez miesiące takie twory jak Malaria, przez lata takie twory jak Osnowa, to teraz zbieracie tego pokłosie.

No widzisz, jakie mądre wnioski wyciągasz. Toleruje sie twoje wrzaski, toleruje sie twój czarujący zwyczaj publikowania czyjeś prywatnej korespondencji i niczym nie uzasadniona i bezinteresowna nienawiść do osób których nie znasz i które ciebie nie znają.

Oceniasz innych, często nie rozumiejąc o czym Pisza i moze dlatego czepisz sie osób a nie ich poglądów.

Pamietaj, ze ode mnie minusów nie dostajesz bo uważam ze, miserum est miseris insultare.
12-05-2010 09:30 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)

>No widzisz, jakie mądre wnioski wyciągasz. Toleruje sie twoje wrzaski, toleruje sie twój czarujący zwyczaj publikowania czyjeś prywatnej korespondencji i niczym nie uzasadniona i bezinteresowna nienawiść do osób których nie znasz i które ciebie nie znają.

Dziękuje apud za zilustrowanie mojego postu adekwatnym przykładem.

>Oceniasz innych, często nie rozumiejąc o czym Pisza i moze dlatego czepisz sie osób a nie ich poglądów.

A pewnie, bo ta wasza wiedza tajemna, rodem z Pisza, Freuda i Reicha niepojęta jest dla takich maluczkich jak ja.
Jutro pójdę z Twoimi poglądami na piwo o Tobie poplotkować, a Ciebie zostawię w domu byś mogła posty na forum pisać.

Sami bogowie i schizofrenicy tutaj nam się objawili, autonomia bytu poglądów, rozdwojenia kont, jeszcze tylko Trójcy Świętej brakuje.

>Pamietaj, ze ode mnie minusów nie dostajesz bo uważam ze, miserum est miseris insultare.

No nie, powieszę się na kablu od tabletu, a ja biedna masochistka już chciałam płynąć wpław do tej Australii, by się Ci apud oświadczyć, a Ty mi marnego minusa żałujesz. Ich libe dich so blau und du bist meine frau...


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 10:17 
 Ocena 3 na 3
apud (4399 punktów)

>A pewnie, bo ta wasza wiedza tajemna, rodem z Pisza, Freuda i Reicha niepojęta jest dla takich maluczkich jak ja.

Jaka tam tajemna wiedz, zwykła komusza szkoła.

Ja wiem, ze macie przemianę ustrojowa i co tam z tego wynika, postęp i wzrost inteligencji tez, ale zawsze możesz nadrobić, nie załamuj sie.

Nie ma ludzi maluczkich, sa tylko niedouczeni.
12-05-2010 10:31 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)
>Jaka tam tajemna wiedz, zwykła komusza szkoła.
>Ja wiem, ze macie przemianę ustrojowa i co tam z tego wynika, postęp i wzrost inteligencji tez, ale zawsze możesz nadrobić, nie załamuj sie.
>Nie ma ludzi maluczkich, sa tylko niedouczeni.

No tak moja Ty ukochana wszechwykształcona apud, co to nawet nie potrafi zainstalować klawiatury i swej płci od przeciwnej odróżnić, mamy tylko gdzie? A, wiem wszędzie poza Australią!!!

Podaj mi adres tej Twojej szkółki gdzie Cię tak wszechstronnie wykształcili, jak będę miała ochotę na wakacje od myślenia to się zapiszę.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 06:45 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>   Domyślam się, że Ty widzisz to inaczej. Zapewne nieco podobnie jak MAM, Zbysław Śmigielski i paru innych.

   Ja widzę jeszcze inaczej, że się w tak znakomitym towarzystwie pod jeszcze paru innych, czyli Jurusia Boskiego Adamiaka podszyję.

   Mnie się niezbyt podoba zaduch "wzajemnego zrozumienia", rozumianego jako poprawność polityczna, nie podoba mi się też- jak Awitu- przeciąg egalitaryzmu, choć zdaję sobie sprawę, że to trochę dzięki niemu zdołałem się na tym forum ze swoimi chłopskimi poglądami "zadomowić".

>   To forum, choć nie zawsze zachwyca swym "poziomem", a może właśnie dlatego, takim kółkiem wzajemnej adoracji nie jest. Czy jesteś w stanie dostrzec w tym jego zaletę?

   Ja dostrzegam tę zaletę przez proste, chłopsko-rozumowe porównanie z innymi forami- w tym porównaniu Racjo wychodzi na duży Plus- ale dostrzegam też wadę o której nikt prócz mnie nie pisze, a przynajmniej takich tekstów nie pamiętam - mianowicie dość egzotyczną próbę lansowania prywatnego socjalizmu, przejawiającą się między innymi w praktykowaniu i promowaniu lewicowej poprawności myślenia na forum, które ma tropienie absurdów, szarlatanerii, kłamstw, i głupoty, czyli wybitnie prawicowo-racjonalistyczne (wg. mnie) hasła na sztandarze.

   Taki, prywatny socjalizm wprowadza schizofreniczną kakofonię w mojej percepcji forum, choć wydaje mi się, że znam jego, tego socjalizmu, genezę, czyli generalnie i w skrócie: konflikt między nazwą i hasłami forum (bo portal głównie z forum kojarzę), a sposobem realizacji jego zupełnie niealtruistycznych celów.

   Uczciwie przyznaję, że na razie balans pomiędzy relatywnie dość wysokim poziomem forum mimo zarabiania "tupaniem", czyli między zjeść ciasteczko i je nadal mieć, jakimś cudem się udaje, choć przez ponad rok uczestnictwa tutaj dostrzegam tendencję równi pochyłej, którą chyba ma na myśli Awitu, jeśli nawet inne kryteria bierzemy pod uwagę w swych ocenach.

   Pozdrawiam.
12-05-2010 00:37 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>... choćbym nie wiem jak bardzo próbowała się wpatrywać w Osnowę (mam nadzieję, że to o nim mówimy) to byłoby to awykonalne, ponieważ mocami jasnowidzenia nie dysponuję i nijak przez monitor owego tworu zobaczyć nie mogłabym.

   Już to przerabialiśmy z Placownikiem, pisałem o mechanizmie selekcji z trollem jako wirtualnym przykładem nie mniej wirtualnej działalności. - nawet protokółu rozbieżności nie podpisalim'śmy.
12-05-2010 02:11 
 Ocena 4 na 6
awitu (1590 punktów)promocja

>   Już to przerabialiśmy z Placownikiem, pisałem o mechanizmie selekcji z trollem jako wirtualnym przykładem nie mniej wirtualnej działalności. - nawet protokółu rozbieżności nie podpisalim'śmy.

Jako ostatni dzisiaj, Twój post w ramach akcji "promocja plusów i minusów" otrzymuje plusa.

Pozostałych uczestników forum zapraszam jutro po północy - jutro pierwsze 10 postów otrzyma minusy.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
11-05-2010 22:58 
 Ocena 2 na 2
Vancalar (1804 punktów)Odp: Paragraf 14.4
Cytat:
>   Miód spłynął z Twoich ust Vancalarze, ale nie zdołał on przykryć Twojej nieregulaminowej (bo trzywierszowej, patrz § 14. 2. ) stopki. Da się coś z tym zrobić?


Mus, to mus

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. .Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
11-05-2010 22:59 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
>   Miód spłynął z Twoich ust Vancalarze, ale nie zdołał on przykryć Twojej nieregulaminowej (bo trzywierszowej, patrz § 14. 2. ) stopki. Da się coś z tym zrobić?
>   Pozdrawiam

Moderatorzy mają możliwość edycji. Nie wiem jak daleko należy sięgnąć w przeszłość, ale tu już była. Powodzenia w skracaniu.

A swoją drogą czepiać się kogoś o nieregulaminową stopkę po ponad roku jej używania, to już przesada.

Pozdrawiam
12-05-2010 07:50 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>   Miód spłynął z Twoich ust Vancalarze, ale nie zdołał on przykryć Twojej nieregulaminowej (bo trzywierszowej, patrz § 14. 2. ) stopki. Da się coś z tym zrobić?
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


raz czinownik wsiegda czinownik,
12-05-2010 09:23 
 Ocena 4 na 8
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
> Varii udało się zmontować (zapewne przy użyciu nie tylko czystych metod) nie mniej sprawny zespół plusujący, który w trymiga wywindował ją ponad banujący limit.
Varia nic nie montowała. Poprosiła tylko jedna osobę o kilka plusów (a była to Stokrotka) od której w sumie dostała 26 punktów i nie były one następstwem prośby.
Nie założyła także konta z którego plusowała się nielegalnie. I chyba nikt inny tego nie zrobił. Jeśli kolegium sobie życzy mogę udostępnić im zestawienie punktów jakie otrzymałam od poszczególnych osób celem zbadania czy jest tam jakieś podejrzane konto.
Ludzie którzy postanowili doplusować moje konto robili to bo chcieli. Sugerujesz placowniku jakąś teorie spiskową a'la Psyk?


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 09:58 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
Jak ktoś uznał, że minusy trzeba stawiać, to zaraz spisek.
Jak ktoś plusował bez opamiętania, to wszystko OK.

A moderatorzy listy raczej nie potrzebują, bo mają wgląd we wszelkie statystyki.

Ale że ja takiego wglądu nie mam to z ciekawości zapytam: jaki bilans masz u mnie? Ze dwie setki będzie?
12-05-2010 09:59 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
> Jeśli kolegium sobie życzy mogę udostępnić im zestawienie punktów jakie otrzymałam od poszczególnych osób celem zbadania czy jest tam jakieś podejrzane konto.

No widzisz Placowniku, Malaria łaskawie udostępni Wam dostęp do swego profilu na Waszym forum, może jeszcze będzie na tyle miła, że udostępni Wam logi z Waszego serwera

Nie ma jak mieć Malarię na forum, macie lepiej niż policja i CIA. Tamci się prosić muszą Microsoftu i google o obce dane, a Wy macie dostęp do swoich, dzięki łaskawości Malarii.

Niech nam żyje i króluje Jej Łaskawość Varia Malaria!!!




ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
12-05-2010 08:54
 Ocena 14 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Placowniku!

W poniższym:
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta
>punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.
wietrzę raczej inicjatywę Administracji Forum, nie zaś Moderacji (która przecie, jak powszechnie wiadomo, a co my tu, proste Mody, panie, możemy, no, co my możemy??? ), dla tego, co o tym myślę, sprawstwo kierownicze nie ma jednak znaczenia.

Krótko:

usunięcie paragrafu 14.4 uznaję za przejaw Porażającej Arogancji i Skandalicznego Lekceważenia Użytkowników przez Władze Forum, oznacza ono bowiem, ni mniej, ni więcej, pozbawienie Forumowiczów JEDYNEGO DOSTĘPNEGO IM NARZĘDZIA SAMODZIELNEJ OBRONY PRZED TROLLAMI i zdanie ich tym samym na łaskę i niełaskę Moderatorów i Administratorów.

Ci, którzy to wymyślili, zbiorą, co zasiali.


W ramach Nowej Słonecznej Polityki Miłości, dla Sympatycznej Administracji/Moderacji Forum Racjonalista.pl od sympatycznego niewątpliwie big_zyda:


12-05-2010 09:43 
 Ocena 4 na 4
apud (4399 punktów)

>[n1]usunięcie paragrafu 14.4 uznaję za przejaw Porażającej Arogancji i Skandalicznego Lekceważenia Użytkowników przez Władze Forum, oznacza ono bowiem, ni mniej, ni więcej, pozbawienie Forumowiczów JEDYNEGO DOSTĘPNEGO IM NARZĘDZIA SAMODZIELNEJ OBRONY PRZED TROLLAMI i

kochany Bigu,
chyba chodziło tobie o to, ze pozbawiono Forumowiczów narzędzia KREOWANIA trolli?
12-05-2010 10:20 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>chyba chodziło tobie o to, ze pozbawiono Forumowiczów narzędzia KREOWANIA trolli?

Quod scripsi, scripsi.
Albowiem napisane jest:
Przypatrzcie się trollom na Forum Racjonalista.pl: nie sieją ich ani żną, a Ojciec wasz niebieski je żywi .

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
12-05-2010 09:51 
 0 na 8
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)

>usunięcie paragrafu 14.4 uznaję za przejaw Porażającej Arogancji i Skandalicznego Lekceważenia Użytkowników przez Władze Forum, oznacza ono bowiem, ni mniej, ni więcej, pozbawienie Forumowiczów JEDYNEGO DOSTĘPNEGO IM NARZĘDZIA SAMODZIELNEJ OBRONY PRZED TROLLAMI i zdanie ich tym samym na łaskę i niełaskę Moderatorów i Administratorów.
>Ci, którzy to wymyślili, zbiorą, co zasiali.

A czy wy jesteście jakieś zmodyfikowane buraczki cukrowe potrzebujące specjalistycznych środków ochrony waszego pola na którym chcecie rosnąc duże, silne i racjonalne?
Ja na tym polu jestem chwastem co go trzeba wyrwać? Możliwe. Ale niektóre chwasty nie dość że piękne (jak kąkol), niepowtarzalne to jeszcze są cenionymi ziołami.
No i co to za mania z tymi wielkimi literkami? Myślisz, że osoba do której kierujesz te słowa jest ślepa?

Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 10:40 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>>usunięcie paragrafu 14.4 uznaję za przejaw Porażającej Arogancji i Skandalicznego Lekceważenia Użytkowników przez Władze Forum, oznacza ono bowiem, ni mniej, ni więcej, pozbawienie Forumowiczów JEDYNEGO DOSTĘPNEGO IM NARZĘDZIA SAMODZIELNEJ OBRONY PRZED TROLLAMI i zdanie ich tym samym na łaskę i niełaskę Moderatorów i Administratorów.
>>Ci, którzy to wymyślili, zbiorą, co zasiali.
>A czy wy jesteście jakieś zmodyfikowane buraczki cukrowe potrzebujące specjalistycznych środków ochrony waszego pola na którym chcecie rosnąc duże, silne i racjonalne?
>Ja na tym polu jestem chwastem co go trzeba wyrwać? Możliwe. Ale niektóre chwasty nie dość że piękne (jak kąkol), niepowtarzalne to jeszcze są cenionymi ziołami.
>No i co to za mania z tymi wielkimi literkami? Myślisz, że osoba do której kierujesz te słowa jest ślepa?

Popieram malario tylko mam pytanie.

Czy słowo piękne znaczy tyle co śliczne?
Bo jak tak to juz tow. Adamiak zaklepał sobie to określenie, prosto i po robociarsku twierdząc ze to on jest śliczny, a nie jakieś kąkole, co sie zreszta fatalnie rymuja.

Byla taka piosenka za PRLu,

ze
rosna maki i kąkole
a ja wszystko to p....
12-05-2010 11:13 
 Ocena-1 na 7
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>Czy słowo piękne znaczy tyle co śliczne?
Różnica pomiędzy pięknym a ślicznym jest taka jak pomiędzy Apollo Belwederskim (ewentualnie Jimem Morrisonem) a tow. Adamiakiem.

Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 11:12 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A czy wy jesteście jakieś zmodyfikowane buraczki cukrowe

Pastewne.

>potrzebujące specjalistycznych środków ochrony

Chodzi właśnie o środki zwykłe, samodziałowe, własnym przemysłem stosowane.

>Ja na tym polu jestem chwastem co go trzeba wyrwać?

Tak.

>Możliwe. Ale niektóre chwasty nie dość że piękne (jak kąkol), niepowtarzalne to jeszcze są cenionymi ziołami.

Każdemu wolno marzyć.

>No i co to za mania z tymi wielkimi literkami? Myślisz, że osoba do której kierujesz te słowa jest ślepa?

Tak.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Ja na tym polu jestem chwastem co go trzeba wyrwać? Możliwe. Ale niektóre chwasty nie dość że piękne (jak kąkol), niepowtarzalne to jeszcze są cenionymi ziołami.

Chwast jest to roślina jak każda inna tyle, że rośnie w niewłaściwym miejscu lub zagłusza inne rosnące obok.
12-05-2010 11:31 
 Ocena 1 na 7
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>>Ja na tym polu jestem chwastem co go trzeba wyrwać? Możliwe. Ale niektóre chwasty nie dość że piękne (jak kąkol), niepowtarzalne to jeszcze są cenionymi ziołami.
>Chwast jest to roślina jak każda inna tyle, że rośnie w niewłaściwym miejscu lub zagłusza inne rosnące obok.
"Chwast - każda roślina niepożądana z punktu widzenia osoby, posługującej się tym terminem". Gdybyśmy przyjęli za prawdę drugą cześć twojego zdania musielibyśmy stwierdzić, że dęby to chwasty bo w ich cieniu niewiele roślinek znajdziesz...


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
12-05-2010 10:03 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>pozbawienie Forumowiczów JEDYNEGO DOSTĘPNEGO IM NARZĘDZIA SAMODZIELNEJ OBRONY PRZED TROLLAMI

Podpowiem, że pozostało jeszcze jedno jedyne narzędzie do S.O.P.T., ta opcja nazywa się "Ignoruj".

>i zdanie ich tym samym na łaskę i niełaskę Moderatorów i Administratorów.

No i prawidłowo.
12-05-2010 10:05 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)

>Podpowiem, że pozostało jeszcze jedno jedyne narzędzie do S.O.P.T., ta opcja nazywa się "Ignoruj".

A może jeszcze: nadstaw drugi policzek?
12-05-2010 10:15 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>A może jeszcze: nadstaw drugi policzek?

Nadstawiaj sobie, co chcesz.
12-05-2010 10:23 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
Nie wiem co ci po głowie chodzi, ale w tym sęk, że nie mam zamiaru niczego nadstawiać.
Nie mam również zamiaru schodzić trollowatym z drogi.

A jak nie podoba Ci się moja postawa, zawsze możesz mnie ignorować.
12-05-2010 12:51 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Na Litość Boską, placowniku!

Coż za czort Cię podkusił, by mą wypowiedź "poprawiać" z:

dla (przyimek) tego (dopełniacz od "to"), co o tym myślę, sprawstwo kierownicze nie ma jednak znaczenia.

na kompletnie bezsensowne:

dlatego, co o tym myślę etc.

A Ty placowniku niedobry, Ty... .


www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
12-05-2010 13:05 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Na Litość Boską, placowniku!

   Nie wiem dlaczego, ale chyba zaczynam być do Ciebie uprzedzony. Bóg może się nade mną zlituje. Poprawiam tak jak być miało i przepraszam.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 13:34 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Nie wiem dlaczego, ale chyba zaczynam być do Ciebie uprzedzony.

Jak się kto uprze...

>Bóg może się nade mną zlituje.

Boga nie ma. Ale big - owszem, alive and kicking (tj. wedle stanu na 12. 05. 10, na godz. 13. 35 ).

>Poprawiam tak jak być miało

A może merytorycznie cóś? Mało ważne, kto likwidację paragrafu 14.4 wymyślił, ale po co???

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
placownik (17853 punktów)

>A może merytorycznie cóś?

   A może cóś byś poczytał? Czcionka niezbyt wielka, ale jak dotychczas nikt się nie skarżył.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 14:34 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   A może cóś byś poczytał?

Fatalnie pomyliłeś, placowniku, łaskawość, wyrozumiałość i dobrą wolę Forumowiczów, z ich mniemaną "złośliwością" i "żądzą krwi".
Malaria jako troll rozpoznana została bardzo szybko (do wglądu np. moje, czesa i innych odpowiedzi przy jej wczesnych wypowiedziach), ale choćby ja osobiście na wyraźne prośby m. in. Autografki i Meretseger długo (o wiele za długo) powstrzymywałem się od jej flekowania. Niedawno zaś na moją prośbę powstrzymała się od tego Kowalska.

>Czcionka niezbyt wielka, ale jak dotychczas nikt się nie skarżył.

Ale, Qurwa, co za dużo, to i świnia nie chce.

Ględzenie o podwójnych czy potrójnych kontach, to mam, qurwa, nadzieję, nie do mnie???

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
placownik (17853 punktów)

>Ględzenie o podwójnych czy potrójnych kontach, to mam, qurwa, nadzieję, nie do mnie???

   Zbyt szybko czytasz. Widocznie tekst nie zasługiwał na Twą krytyczną uwagę. Wzmianka o podwójnych czy potrójnych kontach, którą raczyłeś nazwać ględzeniem, dotyczyła ekipy wspierającej Varię Malarię.

   Pozdrawiam. Nieodmiennie malutką czcionką.

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-05-2010 15:41 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Zbyt szybko czytasz. Widocznie tekst nie zasługiwał na Twą krytyczną uwagę. Wzmianka o podwójnych czy potrójnych kontach, którą raczyłeś nazwać ględzeniem, dotyczyła ekipy wspierającej Varię Malarię.

Aha! Jasne! Bo to:

Krótko mówiąc, Kolegium Moderatorów w porozumieniu z Administracją Portalu uznało, że usunięcie paragrafu 14.4 będzie najlepszym sposobem na zapobieżenie konieczności przekształcenia się Kolegium Moderatorów w grono sieciowych detektywów tropiących w pocie czoła właścicieli podwójnych i potrójnych kont założonych wyłącznie w celu prowadzenia "wojen punktowych".

...to żem se wyhalucynował po pijaku?
Niech i tak będzie.
Ale jeśli tym razem udało mi się dołożyć należytej staranności heurystycznej, rozumiem, że:

podwójnymi-potrójnymi kontami posługiwała się tylko ekipa Malarię wspierająca, co w niczym nie przeszkodziło Władzom ekipy Malarię zwalczającej rozbrojeniem pokarać???

>   Pozdrawiam.

Pozdrawiam również.

>Nieodmiennie malutką czcionką.

A niech Ci będzie.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989
18-05-2010 13:56 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

>Malaria jako troll rozpoznana została bardzo szybko (do wglądu np. moje, czesa i innych odpowiedzi przy jej wczesnych wypowiedziach),

Czujne te potomki szmalcowników! Oj czujne...
Psyk (14071 punktów)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta
>punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.

A gdzie "Dziękujmy Maćku"? Przecież to ja pisałem, że par. 14.4 jest do luftu.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,323397#w323729

To, że sobie coś wymyśliłeś i chcesz za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.
Katolicyzm - to jest to co masz w głowie, kiedy sądzisz, że ślub jest czymś gorszym niż gwałcenie dzieci.
12-05-2010 17:23 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>A gdzie "Dziękujmy Maćku"? Przecież to ja pisałem, że par. 14.4 jest do luftu.

   A coś ty taki w gorącej wodzie kąpany? Cierpliwości. Zaraz Ci zaczną dziękować.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Klapaucjusz (3379 punktów)
>   Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.
Czy to znaczy że jeżeli ktoś ma stan konta grubo na minusie to nie może być zbanowany z tego powodu?
Będą w takim razie jakieś inne sposoby przekazania woli zbanowania trolla?
Jakieś specjalne podanie?
A może to znaczy, że od teraz ocenę co do tego czy ktoś jest trollem będzie należała wyłącznie do moderatorów?

Pytam tylko z ciekawości, bo ja już od dość dawna przestałem korzystać z minusów. Jest skuteczniejsza i łatwiejsza metoda zablokowania wypowiedzi trolli.
placownik (17853 punktów)

>Czy to znaczy że jeżeli ktoś ma stan konta grubo na minusie to nie może być zbanowany z tego powodu?
>Będą w takim razie jakieś inne sposoby przekazania woli zbanowania trolla?

   Człowieku! Skąd Ty się wziąłeś z tak przytomnym pytaniem!?

   Tak. Mam nadzieję, że już wkrótce.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-05-2010 00:00 
 Ocena 3 na 5
Klapaucjusz (3379 punktów)
>   Tak. Mam nadzieję, że już wkrótce.
Również mam nadzieję, bo forumowicze powinni mieć choć minimalny wpływ na to z kim chcą dyskutować.

A co do trzeźwości, to faktycznie chyba zbyt trzeźwy ostatnio jestem.
Łyknąłem troszeczkę Porto. Może będzie się lepiej spało
13-05-2010 00:03 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)
Klapaucjuszu przykro mi, że akurat na ciebie trafiło, ale sprawiedliwość musi być. W ramach akcji "promocja plusów i minusów" Twój post otrzymuje minusa.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 00:05 
 Ocena 4 na 6
pavvel (8272 punktów)
Dla równowagi masz ode mnie plusa. Za co z kolei ja zaraz minusem oberwę. Taka noc dzisiaj
13-05-2010 00:07 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>Dla równowagi masz ode mnie plusa. Za co z kolei ja zaraz minusem oberwę. Taka noc dzisiaj

Nie, to nie Ty pavvelku oberwiesz, to TWÓJ post otrzyma minusa.

ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 00:29 
 0 na 2
placownik (17853 punktów)

>Za co z kolei ja zaraz minusem oberwę.

    Awitu słusznie (i delikatnie) zwróciła Ci uwagę na odejście od powstającej ortodoksji. Dawniej ludziska łby sobie urywali za "filioque". I niech ktoś teraz powie, że postęp to fikcja.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-05-2010 00:31 
 Ocena 4 na 4
awitu (1590 punktów)
>>Za co z kolei ja zaraz minusem oberwę.
>    Awitu słusznie (i delikatnie) zwróciła Ci uwagę na odejście od powstającej ortodoksji. Dawniej ludziska łby sobie urywali za "filioque". I niech ktoś teraz powie, że postęp to fikcja.

Placowniku, właśnie drugi Twój post załapał się na promocję.


ŻĄDAM PRAWA DO WOLNOŚCI OCENIANIA !!!
13-05-2010 13:50 
 Ocena 2 na 2
Vinko (209 punktów)
>Również mam nadzieję, bo forumowicze powinni mieć choć minimalny wpływ na to z kim chcą dyskutować.

Technicznie rzecz ujmując - wystarczy nie wciskać "odpowiedz". To jest właśnie "minimalny wpływ".
13-05-2010 05:41 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>Będą w takim razie jakieś inne sposoby przekazania woli zbanowania trolla?
>   Człowieku! Skąd Ty się wziąłeś z tak przytomnym pytaniem!?

   Narrator: W ten sposób zaczęła się kształtować nowa, świecka tradycja w stosunkach między Panem a Klientem, w nowym ustroju nazwanym tak roboczo, jak przejrzyście prywatnym socjalizmem.

>   Tak. Mam nadzieję, że już wkrótce.

   Narrator: Ludzki Pan.

>   Pozdrawiam

   Narrator: Teraz wszyscy odpowiadają chórem - Po-zdra-wia-my!
setarkos (10757 punktów)
>Z dniem dzisiejszym paragraf 14.4 Regulaminu Forum przestał obowiązywać. Tym samym stan konta punktowego nie decyduje już o uczestnictwie w forum.

Dzień Dobry
Zdawałoby się drobna rzecz, usunięcie podpunktu regulaminu, wywołała żywą dyskusję. Bardzo to dziwne się wydaje (może tylko przez moją indolencję polityczną), że tyle w tubylcach woli oceniania, tworzenia grup, dystansowania się od innych ..
Widocznie układ typu: moderacja/reszta forum, nie jest dość satysfakcjonujący.

Zdawałoby się (mnie się zdawało), że wystarczający jest podział tematyczny dyskusji w tutejszym serwisie, co zauważam w dziale "nauka", gdzie treści bywają istotniejsze niż who is who - jednak chyba nie - zasadne się wydają także podziały personalne.

Skoro tak, to może zamiast z grupowaniem się ludu walczyć, warto utworzyć działy 'partyjne' na wzór "oazy spokoju", gdzie zwolennicy poszczególnych ugrupowań mogliby/łyby dowolnie wykluczać uczestników..

[Impulsem do wypowiedzi jest myśl, że jeśli racjonaliści mieliby stanowić podmiot polityki, to własną strukturę powinni budować na wzór swego programu społecznego.]

Pozdrowienia

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365