 |
Ateizm-wymyślony na Zachodzie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-01-2010 13:56 | Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
-6 na 6 | 'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm. W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.
Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma? Kiedyś przeczytałem że ateizm jest bliski do Islamu,bo uważa że Boga nie ma. Ateiści Europy Zachodu i USA nie wiedzą że:"Boga nie ma...........nad Allaha". Proszę o dyskusję grzeczną.
Talal
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 2 na 2 | Marian (5438 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? |
W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie ateizmu nie ma. BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?
Pozdrawiam.
|
#2 4 na 4 | Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? |
> Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?A ja bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego nie-ateiści uważają, że Bóg jest ?  Samo to, że go wymyślili, chyba ich do tego nie uprawomocnia  pozdrawiam |
#3 -4 na 6 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie >ateizmu nie ma.Przepraszam we wszystkich? Zweryfikuj informację proszę. Apostazja nie jest konieczna do zostania ateistą,z tego co wiem. > BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu. Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe. Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika. |
#4 -1 na 3 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > A ja bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego nie-ateiści uważają, że Bóg jest ?  Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka. To poczucie jest naturalne. Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności. Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat". Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg. Bóg odnajdzie Cię,prędzej czy później.Nie musisz w niego wierzyć,to tak jak nie wierzyć w grawitację. Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem. |
#5 6 na 6 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | >'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Siala bala ula um um pam pam
A ja mam pytanie. Dlaczego tak wielu pobratymców Twoich braci w wierze tak masowo napływa do krajów zgniłego Zachodu, gdzie Islamu się nie szanuje, obraża proroka i wyznawców Allacha, zamiast siedzieć na przysłowiowej dupie w Waszym islamskim raju?
|
#6 6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | >'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah' >Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z >obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl >grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.
Islam jest bastardem judaizmu i chrześcijaństwa, podlanym sosem greckich filozofów i zaostrzony sumeryjskimi mitami.
Więcej oryginalnej myśli jest w Harrym Potterze.
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby" |
#7 7 na 7 | jkl; (5859 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.> Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika.Oczywiście, nic tak nie uszczęśliwia kobiety jak odebranie jej głosu przez ludzi. Czego Ci serdecznie życzę. |
#8 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? |
> Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".> Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.Jakoś z tych uporządkowanych przez boga krajów pochodzi większość emigrantów na zgniłym, bezbożnym zachodzie. Może ten boski porządek to jednak zwykły burdel na kółkach?
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby" |
#9 3 na 3 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? |
> Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.> To poczucie jest naturalne.Nie dla wszystkich, jak widać. > Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.Twój mózg ma zdolność "przywidzenia".  > Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.Ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata. Pyłek, który żyje tylko krótką chwilę, by bezpowrotnie zniknąć. Ty uważasz, że specjalnie dla Ciebie, jakiś bóg stworzył niebo, ziemię i zaświaty. Że obdarzył Cię nieśmiertelną duszą a Twoja osoba zajmuje jego uwagę. I kto tu jest bardziej pyszny?
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#10 8 na 8 | dstr (1474 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach> Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.Z tego co wiem Omar Chajjam ( Omar Khayyám, عمر خیام ) urodził się w muzułmańskiej Persji i krytykował w swojej poezji przejawy religijności i niektóre religijne dogmaty. Religijność zależy przede wszystkim od wykształcenia. Uczeni w naukach innych niż religijne są "częściej narażeni" na różne formy ateizmu. W czasach, kiedy to wschód niósł kaganek oświaty innym narodom, w "krajach pięknej religii Islamu" musiało być więcej takich jak Chajjam. Teraz nauka przeniosła się na zachód, a i naukowcy, niby popychani nadciśnieniem osmotycznym, lgną na zachód (+ do Chin) wyludniając muzułmańskie uniwersytety. >Proszę o dyskusję grzeczną.
Jeżeli kiedykolwiek przy osobistym kontakcie nazwiesz mój pogląd "głupotą" bez żadnej argumentacji, to dostaniesz w mordę bez żadnego ostrzeżenia. |
#11 1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | Mnie ciekawi wątek tego typu; jeśli nie ma Boga nad Allaha to skąd się wzięła reszta towarzystwa na niebiosach i co ona tam jeszcze robi. Ateistów potraktujmy jako wybryk natury lub wypadek przy pracy, co jednak zrobić z resztą nie lubiącą Allaha, czyżby nie za dużo mu wyszło odszczepieńców? Na temat mam do powiedzenia tylko tyle, jeśli wszystko zawdzięczamy Najwyższemu to i ateiści się łapią, bez dwóch zdań. |
#12 5 na 5 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > 'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'> Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z> obrzydzenia nie mogę.To bierz w garść paszport i jazda na lotnisko. Ktoś Cię tu siłą trzyma czy jak?  |
#13 3 na 3 | Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.Spoglądam - no! faktycznie jestem stworzeniem  > To poczucie jest naturalne. Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.Ależ mylisz się. Ja akurat jestem ułomny i nie posiadam tych zdolności. > Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".A Nietzsche, że "Bóg umarł" > Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.Spoglądam tam gdzie porządkuje i widzę rozp........  > Bóg odnajdzie Cię,prędzej czy później.Czekam na niego  Nie musisz w niego wierzyć,to tak jak nie wierzyć w grawitację. Grawitacja istnieje i jest, jakby Ci to powiedzieć, namacalna. Użyj jeszcze argumentu z prądem - z tej samej serii  > Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.Nie czuję się ludziem  |
#14 3 na 3 | Marian (5438 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > > W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie >ateizmu nie ma.> Przepraszam we wszystkich? Zweryfikuj informację proszę. O ile wiem, prawo Sharia wymaga kary ukamienowania za popełnienie przestępstwa apostazji. Dlatego, jeśli już jakiś muzułmanin porzucił swoją religię, to zawsze słyszymy, że gdzieś wyemigrował. W krajach pięknej religii islamu, zapewne nie odważyłby się do tego przyznać z obawy o swoje życie. > Apostazja nie jest konieczna do zostania ateistą,z tego co wiem. Raczej jest. Apostazja to odrzucenie religii, którą się wyznawało, a ateista raczej religijny być nie może. Zwłaszcza, że odrzucił ten jeden centralny dogmat o istnieniu boga. > >BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?> Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu. Jest niewierna. A wyrosła w Arabii Saudyjskiej i Somalii, które są, zdaje się, krajami pięknej religii islamu. > Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe. A niech by spróbowały powiedzieć, że nie! Przecież głosu nie mają  Proponuję spróbować pochodzić trochę w czarnej burce w pełnym słońcu w jakimś kraju międzyzwrotnikowym, aby przekonać jak szczęśliwe mogą one być. Fitna Geerta Wildersa przychodzi na myśl... Pozdrawiam. |
#15 5 na 5 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu.> Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.> Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika.To najwyraźniej czas najwyższy abyś odnalazł w sobie kobiecą naturę, bo z twoich wypowiedzi podobnie.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|