Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-01-2010 13:56Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Ocena -6 na 6
'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'


Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.
W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.

Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?
Kiedyś przeczytałem że ateizm jest bliski do Islamu,bo uważa że Boga nie ma.
Ateiści Europy Zachodu i USA nie wiedzą że:"Boga nie ma...........nad Allaha".
Proszę o dyskusję grzeczną.

Talal
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#1
29-01-2010 14:03
 Ocena 2 na 2
Marian (5438 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

   W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie ateizmu nie ma.
   BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?

   Pozdrawiam.

#2
29-01-2010 14:17
 Ocena 4 na 4
Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

>Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?

A ja bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego nie-ateiści uważają, że Bóg jest ?
Samo to, że go wymyślili, chyba ich do tego nie uprawomocnia

pozdrawiam

#3
29-01-2010 14:20
 Ocena-4 na 6
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Marian
>   W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie >ateizmu nie ma.

Przepraszam we wszystkich? Zweryfikuj informację proszę.
Apostazja nie jest konieczna do zostania ateistą,z tego co wiem.

>BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?

Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu.
Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.
Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika.

#4
29-01-2010 14:27
 Ocena-1 na 3
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Arłukowicz
>A ja bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego nie-ateiści uważają, że Bóg jest ?

Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.
To poczucie jest naturalne. Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.
Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".
Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.
Bóg odnajdzie Cię,prędzej czy później.Nie musisz w niego wierzyć,to tak jak nie wierzyć w grawitację.
Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.

#5
29-01-2010 14:28
 Ocena 6 na 6
finerbijk (17282 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'

Siala bala ula um um pam pam

A ja mam pytanie. Dlaczego tak wielu pobratymców Twoich braci w wierze tak masowo napływa do krajów zgniłego Zachodu, gdzie Islamu się nie szanuje, obraża proroka i wyznawców Allacha, zamiast siedzieć na przysłowiowej dupie w Waszym islamskim raju?

#6
29-01-2010 14:29
 Ocena 6 na 6
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
>Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z
>obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl
>grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.

Islam jest bastardem judaizmu i chrześcijaństwa, podlanym sosem greckich filozofów i zaostrzony sumeryjskimi mitami.

Więcej oryginalnej myśli jest w Harrym Potterze.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

#7
29-01-2010 14:30
 Ocena 7 na 7
jkl; (5859 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.
>Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika.

Oczywiście, nic tak nie uszczęśliwia kobiety jak odebranie jej głosu przez ludzi.
Czego Ci serdecznie życzę.

#8
29-01-2010 14:35
 Ocena 3 na 3
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

>Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".
>Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.

Jakoś z tych uporządkowanych przez boga krajów pochodzi większość emigrantów na zgniłym, bezbożnym zachodzie.
Może ten boski porządek to jednak zwykły burdel na kółkach?


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

#9
29-01-2010 14:38
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

>Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.
>To poczucie jest naturalne.

Nie dla wszystkich, jak widać.

>Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.

Twój mózg ma zdolność "przywidzenia".

>Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.

Ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata. Pyłek, który żyje tylko krótką chwilę, by bezpowrotnie zniknąć.
Ty uważasz, że specjalnie dla Ciebie, jakiś bóg stworzył niebo, ziemię i zaświaty. Że obdarzył Cię nieśmiertelną duszą a Twoja osoba zajmuje jego uwagę. I kto tu jest bardziej pyszny?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

#10
29-01-2010 14:43
 Ocena 8 na 8
dstr (1474 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach
>Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.

Z tego co wiem Omar Chajjam ( Omar Khayyám, عمر خیام ) urodził się w muzułmańskiej Persji i krytykował w swojej poezji przejawy religijności i niektóre religijne dogmaty.

Religijność zależy przede wszystkim od wykształcenia. Uczeni w naukach innych niż religijne są "częściej narażeni" na różne formy ateizmu. W czasach, kiedy to wschód niósł kaganek oświaty innym narodom, w "krajach pięknej religii Islamu" musiało być więcej takich jak Chajjam.

Teraz nauka przeniosła się na zachód, a i naukowcy, niby popychani nadciśnieniem osmotycznym, lgną na zachód (+ do Chin) wyludniając muzułmańskie uniwersytety.

>Proszę o dyskusję grzeczną.

Jeżeli kiedykolwiek przy osobistym kontakcie nazwiesz mój pogląd "głupotą" bez żadnej argumentacji, to dostaniesz w mordę bez żadnego ostrzeżenia.


#11
29-01-2010 14:46
 Ocena 1 na 1
oportunista (1711 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Mnie ciekawi wątek tego typu; jeśli nie ma Boga nad Allaha to skąd się wzięła reszta towarzystwa na niebiosach i co ona tam jeszcze robi. Ateistów potraktujmy jako wybryk natury lub wypadek przy pracy, co jednak zrobić z resztą nie lubiącą Allaha, czyżby nie za dużo mu wyszło odszczepieńców?
Na temat mam do powiedzenia tylko tyle, jeśli wszystko zawdzięczamy Najwyższemu to i ateiści się łapią, bez dwóch zdań.

#12
29-01-2010 14:51
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
>Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z
>obrzydzenia nie mogę.
To bierz w garść paszport i jazda na lotnisko. Ktoś Cię tu siłą trzyma czy jak?

#13
29-01-2010 14:55
 Ocena 3 na 3
Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.
Spoglądam - no! faktycznie jestem stworzeniem
>To poczucie jest naturalne. Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.
Ależ mylisz się. Ja akurat jestem ułomny i nie posiadam tych zdolności.
>Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".
A Nietzsche, że "Bóg umarł"
>Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.
Spoglądam tam gdzie porządkuje i widzę rozp........
>Bóg odnajdzie Cię,prędzej czy później.
Czekam na niego

Nie musisz w niego wierzyć,to tak jak nie wierzyć w grawitację.

Grawitacja istnieje i jest, jakby Ci to powiedzieć, namacalna. Użyj jeszcze argumentu z prądem - z tej samej serii

>Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.
Nie czuję się ludziem

#14
29-01-2010 14:56
 Ocena 3 na 3
Marian (5438 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>   W krajach pięknej religii islamu apostazja jest karana śmiercią, więc faktycznie >ateizmu nie ma.
>Przepraszam we wszystkich? Zweryfikuj informację proszę.
   O ile wiem, prawo Sharia wymaga kary ukamienowania za popełnienie przestępstwa apostazji. Dlatego, jeśli już jakiś muzułmanin porzucił swoją religię, to zawsze słyszymy, że gdzieś wyemigrował. W krajach pięknej religii islamu, zapewne nie odważyłby się do tego przyznać z obawy o swoje życie.

>Apostazja nie jest konieczna do zostania ateistą,z tego co wiem.
   Raczej jest. Apostazja to odrzucenie religii, którą się wyznawało, a ateista raczej religijny być nie może. Zwłaszcza, że odrzucił ten jeden centralny dogmat o istnieniu boga.

>>BTW: Słyszałeś kiedyś np. o Ayaan Hirsi Ali?
>Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu.
   Jest niewierna. A wyrosła w Arabii Saudyjskiej i Somalii, które są, zdaje się, krajami pięknej religii islamu.

>Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.
   A niech by spróbowały powiedzieć, że nie! Przecież głosu nie mają Proponuję spróbować pochodzić trochę w czarnej burce w pełnym słońcu w jakimś kraju międzyzwrotnikowym, aby przekonać jak szczęśliwe mogą one być. Fitna Geerta Wildersa przychodzi na myśl...

   Pozdrawiam.

#15
29-01-2010 15:02
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Tak,ale jej działalność dotyczy asymiliacji muzułmanów w Europie Zachodu.
>Ta Pani nic mądrego nie zrobiła,kobiety w Islamie są szczęśliwe.
>Ludzie więdnącego Zachodu udzielają głosu kobietom i nic mądrego z tego nie wynika.
To najwyraźniej czas najwyższy abyś odnalazł w sobie kobiecą naturę, bo z twoich wypowiedzi podobnie.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365