Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-01-2010 13:56Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Ocena -6 na 6
'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'


Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.
W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.

Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?
Kiedyś przeczytałem że ateizm jest bliski do Islamu,bo uważa że Boga nie ma.
Ateiści Europy Zachodu i USA nie wiedzą że:"Boga nie ma...........nad Allaha".
Proszę o dyskusję grzeczną.

Talal
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#31
29-01-2010 16:45
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata.
>Odbierasz sobie istotę poznania(...) wspólnoty.
Jak myślisz, że w tym miejscu, więcej oznacza lepiej to znowu jesteś w błędzie.

#32
29-01-2010 16:47
 Ocena 2 na 2
jankw (453 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Ludzie Zachodu są po prostu praktyczni i nie potrzebują symboli potęgi wysokich na kilometry. Nie muszą dowodzić, że potrafią budować takie rzeczy, bo przecież robią to na zlecenie Waszych szejków

A z Polską trafiłeś jak kulą w płot, bo zanim powstał Burj Dubai, rekord wysokości należał właśnie do Polaków (No dobra, wiem że to tylko maszt, który i tak się wywrócił - niemniej jednak dla dobra skuteczności "retorycznej", powinieneś był podać inne państwo )

#33
29-01-2010 16:48
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>Spoglądam - no! faktycznie jestem stworzeniem
>Ale nie wiesz jaki ma sens Twoje istnienie,masz odwagę i zuchwałość powiedzieć "nie wiem" gdy pytają kto stworzył świat
Mam odwagę i zuchwałość powiedzieć "nie wiem", co więcej mam odwagę powiedzieć, że nie stworzył go żaden Bóg ( rozumiany jako nadczłowiek - polecam lekturę Pascala Boyera ), gdyż twór bardziej skomplikowany powstaje zazwyczaj na końcu procesu tworzenia. Mam jeszcze odwagę zapytać kto stworzył jego ?
>>Ja akurat jestem ułomny
>Nieprawda,tylko błądzący.
Ale dobrze mi z tym i nie zamierzam tego zmieniać. Nie akceptujesz mojego - nazwijmy to - światopoglądu, ok. Ja nie akceptuję Twojego, z tą różnicą, że ja nie mam zamiaru Cię nawracać.
>>Spoglądam tam gdzie porządkuje i widzę rozp........
>Bo idiotyczny wynalazek Zachodu sceptycyzm nauczył Cię widzieć tylko rzeczy złe i rzucać światło na zło.
>Ten świat jest też dobry.
Dla mnie nie jest on dobry. A co ma do tego sceptycyzm ?
>>Grawitacja istnieje i jest, jakby Ci to powiedzieć, namacalna
>Bóg również,dowodem jest istnienie świata.
>Widzisz komputer stworzony przez firmę C i nie wiesz że stworzyła go firma C?
Gdzieś tam z tyłu pewnie jest metryczka, a na niej informacja : ten komputer został wyprodukowany ( nie stworzony ) przez firme C
>Czy mądre jest pytanie kto stworzył firmę C? Zbadaj komputer,życia Ci nie starczy,pytania zostaw uczonym w piśmie.
KRS i inne rejestry dają możliwość sprawdzenia kto stworzył firmę C. Gdybym zamierzał stać sie jej udziałowcem lub z nią współpracować, czy też wykonać dla niej jakieś zlecenie, zapewne takie pytanie - jak i wiele innych, dotyczących osób i podmiotów tworzących, współtworzących, współpracujących etc. - bym sobie postawił, gdyż w takim wypadku jest ono mądre i niezbędne, bynajmniej w mojej profesji.

#34
29-01-2010 16:53
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>Spoglądam - no! faktycznie jestem stworzeniem
>Ale nie wiesz jaki ma sens Twoje istnienie,
Ale Ty nie wiesz jaki sens mają twoje wypowiedzi.
>masz odwagę i zuchwałość powiedzieć "nie wiem" gdy pytają kto stworzył świat
Ty masz za to tupet
>Nieprawda,tylko błądzący.
Nie mierz innych swoją miarą
>Bo idiotyczny wynalazek Zachodu sceptycyzm nauczył Cię widzieć tylko rzeczy złe i rzucać światło na zło.
Co Ty Mahdi jesteś?
>Ten świat jest też dobry.
Tylko, czasami głupi ludzie po nim chodzą i piszą bzdury.
>Bóg również,dowodem jest istnienie świata.
Tak jak ból zęba.
>Widzisz komputer stworzony przez firmę C i nie wiesz że stworzyła go firma C?
>Czy mądre jest pytanie kto stworzył firmę C? Zbadaj komputer,życia Ci nie starczy,pytania zostaw uczonym w piśmie.
Zadajesz głupie pytania to odpowiedzi lepiej też pozostaw w spokoju.

#35
29-01-2010 17:01
 Ocena 1 na 1
Marian (5438 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>O ile wiem, prawo Sharia wymaga kary ukamienowania za popełnienie przestępstwa apostazji.
>Mówisz o jednej wykładni prawa Sharia,postępowanie jest różne,w zależności od wspólnot muzułmańskich. Najpierw jest prośba,potem upomnienie,potem może być stracenie.(współcześnie stosowane bardzo rzadko). Trzymając się ściśle Quranu muzułmanin pozostawi apostacie prawo do życia ponieważ wie że jak mówi Quran apostata zostanie osądzony w Dniu Zmartwychwstania.
   To miło, że czasem pozwalacie im żyć. To ja już wolę religię miłości od religii pokoju.

>>Apostazja to odrzucenie religii
>Ale religię odrzuca sumienie,a nie jakiś akt apostazji.To tylko wyrzeknięcie się wiary. Ateista wyrzeka się każdej wiary.
   Zgadza się. Islamu także. Więc nie można być ateistą a nie być apostatą; dokładnie o to chodziło.

>>Proponuję spróbować pochodzić trochę w czarnej burce w pełnym słońcu w jakimś kraju międzyzwrotnikowym,
>Nie wiem jak można narzekać z powodu ledwie pół metra lekkiego,eleganckiego materiału na głowie.
>Turban ma do 4 metrów długości bawełny i jakoś nikt nie narzeka.(mój ma 3,5 m)
   Pewnie właśnie nie można narzekać

   Pozdrawiam.

#36
29-01-2010 17:08
 Ocena-8 na 10
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Maddy
Nie czytałaś Quranu,a się wypowiadasz.
Mówić co ślina na język przyniesie bez refleksji to typowe dla kobiet.
>Islam jest bastardem judaizmu i chrześcijaństwa, podlanym sosem greckich filozofów i >zaostrzony sumeryjskimi mitami.

W takim samym stopniu jak ateizm to dziecko skrzywdzone przez swojego ojca-katolicyzm,ugotowany w mętnym sosie greckim.
Dziecko jest bękartem,stąd nienawidzi wszystkiego co związane z zasadami ojca,monoteizmu itd.
Nie widzi zalet ojca,lecz jego wady.
Zajmuje się bluźnierstwem,a jest bałwochwalcą Rozumu.

Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi oportunista
>Ateistów potraktujmy jako wybryk natury lub wypadek przy pracy,

O ateistach napisane jest w Quranie zanim ktokolwiek pisał w ogóle o ateizmie.
To Ci co bluźnią. Odrzucają religię Proroka i wyśmiewają go.
Najzabawniejsze jest to że nie chcę nikogo nawracać,gdyż Quran mówi o wolności wyznania.

>Na temat mam do powiedzenia tylko tyle, jeśli wszystko zawdzięczamy Najwyższemu to i >ateiści się łapią, bez dwóch zdań.

Jak najbardziej.

#38
29-01-2010 17:17
 Ocena-3 na 5
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Smith
Czepiłeś się mnie jak psychopata
Al-Fudajl powiedział: "Wasze serca nigdy nie skosztują słodyczy wiary, dopóki nie będą unikać przyjemności życia doczesnego".

#39
29-01-2010 17:22
 Ocena 1 na 1
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Smith
>To może zajmij się radykalnymi matołami nie znającymi Quranu wśród współwyznawców.

"Radykalne matoły" źle rozumiejące Quran nie różnią się niczym od tych nie rozumiejących NIC z Quranu.
Mówi o tym Quran który takim osobom wyznacza miejsce w piekle Gehenny posród smrodu,jęków i płaczu.

#40
29-01-2010 17:25
 Ocena 3 na 3
dstr (1474 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Nie czytałaś Quranu,a się wypowiadasz.

Nie wyrośliśmy w tej kulturze, co trzeba, żeby dobrze go w 100% znać. Jeżeli Maddy się myli, to przeszukaj teksty na racjonaliście dotyczące Quranu i przedstaw swoją polemikę. Zresztą nie szukaj. Tutaj masz coś na początek z portalu rozrywkowego.

>Mówić co ślina na język przyniesie bez refleksji to typowe dla kobiet.

Chamstwo bywa przeszkodą w grzecznych dyskusjach.

>>Islam jest bastardem judaizmu i chrześcijaństwa, podlanym sosem greckich filozofów i >zaostrzony sumeryjskimi mitami.
>W takim samym stopniu jak ateizm to dziecko skrzywdzone przez swojego ojca-katolicyzm,ugotowany w mętnym sosie greckim.

Nikt nie twierdzi, że jesteśmy pod każdym aspektem oryginalni. Islam natomiast przyczepia sobie łatkę innowacyjności, która niekoniecznie mu się należy.

>Zajmuje się bluźnierstwem,a jest bałwochwalcą Rozumu.

Używanie rozumu nie jest jego bałwochwalstwem.

Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Oto załóżmy przybywasz na Ziemię jako inteligentna istota z innej planety i widzisz
>miliardy wierzące w Boga,oraz garstkę nie wierzących?
>Co jest normą?

A norma to wyznacznik właściwej postawy ?

W latach 30- stych ubiegłego wieku, większość Niemców popierała faszyzm, było to normą..... ?

#42
29-01-2010 17:40
 Ocena-1 na 1
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi dstr
>krytykował w swojej poezji przejawy religijności i niektóre religijne dogmaty.

Co nie przeszkodziło mu odbyć podróży do Mekki.
Był pobożnym Muzułmaninem który zgłębiał rzeczywistość.

#43
29-01-2010 17:41
 Ocena 1 na 1
ROM-an (365 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Przejrzałem ten cały wątek i tak jak się spodziewałem dyskusja z fanatykiem to rzucanie grochem o ścianę. Ze strony ateistów dowody, ze strony fanatyka cytaty z Koranu i wykręcanie kota ogonem. Gościu, zjedz golonkę wypij kielicha uśmiechnij się.

#44
29-01-2010 17:42
 Ocena-1 na 1
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Smith
>To bierz w garść paszport i jazda na lotnisko. Ktoś Cię tu siłą trzyma czy jak?

Religijni fanatycy chociaż mają za kogo oddawać życie ty niewierny przyjacielu nie masz.
Smutne.

#45
29-01-2010 17:42
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Nie czytałaś Quranu,a się wypowiadasz.
>Mówić co ślina na język przyniesie bez refleksji to typowe dla kobiet.
Odnalazłeś w końcu tą swoją naturę czy dalej się oszukujesz?
>>Islam jest bastardem judaizmu i chrześcijaństwa, podlanym sosem greckich filozofów i >zaostrzony sumeryjskimi mitami.
>W takim samym stopniu jak ateizm to dziecko skrzywdzone przez swojego ojca-katolicyzm,ugotowany w mętnym sosie greckim.
Co ty bredzisz, znasz takie słowo Nabi?
>Dziecko jest bękartem,stąd nienawidzi wszystkiego co związane z zasadami ojca,monoteizmu itd.
Ty poznaj najpierw zasady a dopiero później znaczy po dodatkowej modlitwie o ich zrozumienie, zajmuj się wygłaszaniem opinii.
>Nie widzi zalet ojca,lecz jego wady.
Ślepy nie widzi słońca nocą ze względu na ślepotę?
>Zajmuje się bluźnierstwem,a jest bałwochwalcą Rozumu.
Z dwojga złego to chyba wolę bałwochwalstwo rozumu, niż ciemnoty.
Przynajmniej jakaś technologia się z tego rodzi.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365