Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-01-2010 13:56Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Ocena -6 na 6
'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'


Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.
W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.

Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?
Kiedyś przeczytałem że ateizm jest bliski do Islamu,bo uważa że Boga nie ma.
Ateiści Europy Zachodu i USA nie wiedzą że:"Boga nie ma...........nad Allaha".
Proszę o dyskusję grzeczną.

Talal
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#46
29-01-2010 17:43
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Cave ab homine unius libri.

#47
29-01-2010 17:44
 Ocena 1 na 1
dstr (1474 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Co nie przeszkodziło mu odbyć podróży do Mekki.
Pytanie nasuwa się więc samo: czyżby coś mu przeszkodziło w nieodbyciu podróży do Mekki?

Heretycy, innowiercy i ateiści w krajach o silnej religijności mają tendencję do udawania religijnych lub do szybkiej i tragicznej śmierci oraz braku zostawionych śladów dla potomności.

#48
29-01-2010 17:46
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>krytykował w swojej poezji przejawy religijności i niektóre religijne dogmaty.
>Co nie przeszkodziło mu odbyć podróży do Mekki.
Za to Tobie widocznie dogmaty zaszkodziły.
>Był pobożnym Muzułmaninem który zgłębiał rzeczywistość.
Pisałem Ci już, módl się by miłosierny Allach daru takiego też Ci udzielił.
Chociaż troszeczkę daru.

#49
29-01-2010 17:48
 Ocena 2 na 4
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Powiedz to Świadkom Jehowy

Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi ROM-an
Niestety oprócz kilku oczywistych bluźnierstw (ich pojawienie się jest wliczone w koszta osobiste mojego pobytu na tym forum) nie otrzymałem żadnej mądrej odpowiedzi.
Wyszło na to że nie byłoby ateizmu gdyby chrześcijanie karali dziś śmiercią apostazję (w dopuszczalnej interpretacji prawa).

#51
29-01-2010 17:49
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?

>Widzisz że wierzący nic nie wybudowali dla ateizmu.........
a to to co?www.youtube.com/watch?v=naC9WEuUuWg

Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
W odpowiedzi Meretseger
>Cave ab homine unius libri.

Język chrześcijan na tym forum?
Ibn Umar powiedział: "Wysłannik Allaha powiedział: 'Ktokolwiek naśladuje ludzi, jest jednym z nich.'" [Abu Dałud 3512

#53
29-01-2010 17:54
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>To bierz w garść paszport i jazda na lotnisko. Ktoś Cię tu siłą trzyma czy jak?
>Religijni fanatycy chociaż mają za kogo oddawać życie ty niewierny przyjacielu nie masz.
Nie wiedzą co z nim zrobić to oddają i to właśnie ta przyczyna jest dla mnie najbardziej godna politowania.
>Smutne.
Nie smuć się tylko, się módl Allach jest miłościwy może wysłucha i da jeszcze trochę rozumku.
Po co mam oddawać coś co jest darem Allacha dla mnie.
U nas to niegrzecznie jest oddawać prezenty. Niegrzeczność w tym wypadku to brak szacunku dla obdarowującego.

#54
29-01-2010 17:59
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>Cave ab homine unius libri.
>Język chrześcijan na tym forum?
Język Newiusza, Enniusza, Katona, Scewoli, Owidiusza, Cycerona, Salustiusza, Cezara, Warrona.

#55
29-01-2010 18:16
 Ocena 3 na 3
Scorp (5381 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Wyszło na to że nie byłoby ateizmu gdyby chrześcijanie karali dziś śmiercią apostazję (w dopuszczalnej interpretacji prawa).

Fakt. Nie byłoby ateizmu, chyba że udałoby się gdzieś uciec spod takiego chrześcijaństwa. Gdzieś do lasu, albo na pustynię, gdzie można by myśleć tak jak się chce.

I jeszcze jeden wniosek, że do stworzenia społeczeństwa religijnego potrzebny jest przymus. Przymus wobec dzieci i terror wobec dorosłych. Gdyby nie było przymusu, wiara stałaby się czymś w rodzaju szlachetnego hobby. Istnieliby z pewnością ludzie zafascynowani świętymi księgami, ale byłoby ich, no, może 5%?

Przypuszczam, że tak właśnie będzie w przyszłości.
-

#56
29-01-2010 18:18
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>>Ateistów potraktujmy jako wybryk natury lub wypadek przy pracy,
>O ateistach napisane jest w Quranie zanim ktokolwiek pisał w ogóle o ateiźmie.
Cytat, bo o ateiźmie to nic w Koranie nie widziałem.
>To Ci co bluźnią. Odrzucają religię Proroka i wyśmiewają go.
To ja się nie łapię do tej definicji bo wyśmiewam twoje matołkowate brednie.
>Najzabawniejsze jest to że nie chcę nikogo nawracać,gdyż Quran mówi o wolności wyznania.
Zabawniejsze byłoby gdybyś chciał, szczególnie w takiej formie jak nie nawracasz.
>>Na temat mam do powiedzenia tylko tyle, jeśli wszystko zawdzięczamy Najwyższemu to i ateiści się łapią, bez dwóch zdań.
>Jak najbardziej.
To po co bijesz tę pianę?

#57
29-01-2010 18:26
 Ocena 1 na 3
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Czepiłeś się mnie jak psychopata
>Al-Fudajl powiedział: "Wasze serca nigdy nie skosztują słodyczy wiary, dopóki nie będą unikać przyjemności życia doczesnego".
>

A Ty coś powiesz?

#58
29-01-2010 18:27
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Wyszło na to że nie byłoby ateizmu gdyby chrześcijanie karali dziś śmiercią apostazję (w dopuszczalnej interpretacji prawa).

A co ma wspólnego z wiarą deklarowanie jej ze strachu przed karą ?
Ludzie niewierzący byli, są i będą.
Prośba, abyś zastanowił się nad przytaczanymi przez nas argumentami, jest bezcelowa - toteż nie proszę.

#59
29-01-2010 18:27
 Ocena 2 na 2
jankw (453 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
Zapewniam Cię, że przyjemności życia doczesnego przebijają słodycz wiary pod każdym względem. To ludzie religijni tracą wiele radości przez bezsensowne podporządkowanie się sztywnemu, archaicznemu systemowi sprzed setek lat. Bajki o słodyczy takiego rygoru to rozpaczliwe robienie dobrej miny do złej gry.

#60
29-01-2010 18:29
 Ocena 4 na 4
Arłukowicz (3162 punktów)Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
>Ibn Umar powiedział: "Wysłannik Allaha powiedział: 'Ktokolwiek naśladuje ludzi, jest jednym z nich.'" [Abu Dałud 3512
A Ferdynand Kiepski powiedział : "Hop siup, cztery baby, osiem dup"

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365