 |
Ateizm-wymyślony na Zachodzie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-01-2010 13:56 | Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Ateizm-wymyślony na Zachodzie?
-6 na 6 | 'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'
Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z obrzydzenia nie mogę. Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm. W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma. A jak są to produkowano je na uniwersytetach Zachodu rażących w sumienie Muzułmanów.
Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma? Kiedyś przeczytałem że ateizm jest bliski do Islamu,bo uważa że Boga nie ma. Ateiści Europy Zachodu i USA nie wiedzą że:"Boga nie ma...........nad Allaha". Proszę o dyskusję grzeczną.
Talal
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#16 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > >A ja bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego nie-ateiści uważają, że Bóg jest ?  > Spójrz na siebie niewierny,jesteś stworzeniem bożym,a nie opakowaniem z białka.Znasz znaczenie słowa Islam, czy analfabetyzm to podstawa twojej wiary? > To poczucie jest naturalne. Twój mózg ma zdolność widzenia Boga w przedmiotach codziennego użytku,jego mądrości.Ale nie korzystasz z tej zdolności.Ty dar jasnowidzenia dostałeś od czarnego kamienia, czy od czego? > Kant napisał:"Idea Boga porządkuje świat".> Spójrz na miliardy ludzi których świat porządkuje Bóg.> Bóg odnajdzie Cię,prędzej czy później.Nie musisz w niego wierzyć,to tak jak nie wierzyć w grawitację.Po cholerę wierzyć? Wystarczy czuć a etykietka ma tylko drugorzędne znaczenie. Tylko matoły oddają cześć etykietce zamiast spróbować posmakować tego co jest nią oznakowane. > Bóg jest zawsze,nawet jeśli uważasz się na tyle pysznego by powiedzieć że go nie ma.Znaczy to że wewnętrznie czujesz się Bogiem.Jak jest wszędzie to dlaczego ma go nie być we mnie? |
#17 -10 na 10 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Oczywiście, nic tak nie uszczęśliwia kobiety jak odebranie jej głosu przez ludzi.> Czego Ci serdecznie życzę.Jak może być odebrane to co nigdy do kobiet nie należało i nie należy? Europa Zachodu i USA ma fałszywy obraz kobiety w Islamie. W Quranie napisane jest(nie pamiętam która Sura) że mąż może kobietę bić tylko wtedy gdy jest nieposłuszna, inaczej ma ją szanować. |
#18 -2 na 2 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > O ile wiem, prawo Sharia wymaga kary ukamienowania za popełnienie przestępstwa >apostazji.Mówisz o jednej wykładni prawa Sharia,postępowanie jest różne,w zależności od wspólnot muzułmańskich. Najpierw jest prośba,potem upomnienie,potem może być stracenie.(współcześnie stosowane bardzo rzadko). Trzymając się ściśle Quranu muzułmanin pozostawi apostacie prawo do życia ponieważ wie że jak mówi Quran apostata zostanie osądzony w Dniu Zmartwychwstania. W Quranie nie ma określonej ziemskiej kary za apostazję.Kara nastąpi w życiu przyszłym. Quran odrzuca przymus religii oraz potwierdza wolność wyznania.(Quran, 2:256). M. Mohsen Khan, tom 9, Hadis numer 316, 318 i 323, stron 241 , 242 i 246. Są one również w Fath al-Bari, tom 13 pod Kitab Al-Ahkam, hadisy numer 7209, 7211 i 7216.Karanie bez definitywnego dowodu (dalil) powoduje więcej szkody niż korzyści. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha niech będą z nim) odmówił spełnienie żądań niektórych jego towarzyszy, aby ukarać Ibn Abi Salula, bardzo niebezpiecznego hipokrytę, który wyrzadził wiele zła w społeczności muzułmańskiej, nazywając przy tym siebie muzułmaninem. Powodem podanym przez Proroka było: "Obawiam się, że ludzie powiedzą, że Muhammad zabija swoich towarzyszy". To pokazuje, że był uwrażliwiony na znaczenie utrzymania dobrej reputacji islamu jako religii miłosiernej, co jest kluczem do rozprzestrzeniania swoich podstawowych wartości i istotnych wiadomości wśród nnych wspólnot wyznaniowych tak długo, jak nie jest to kwestia kary przewidzianej jako obowiązkowa. > Apostazja to odrzucenie religiiAle religię odrzuca sumienie,a nie jakiś akt apostazji.To tylko wyrzeknięcie się wiary. Ateista wyrzeka się każdej wiary. > Proponuję spróbować pochodzić trochę w czarnej burce w pełnym słońcu w jakimś kraju >międzyzwrotnikowym,Nie wiem jak można narzekać z powodu ledwie pół metra lekkiego,eleganckiego materiału na głowie. Turban ma do 4 metrów długości bawełny i jakoś nikt nie narzeka.(mój ma 3,5 m) |
#19 6 na 6 | Arłukowicz (3162 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > A ja mam pytanie. Dlaczego tak wielu pobratymców Twoich braci w wierze tak masowo napływa do krajów zgniłego Zachodu, gdzie Islamu się nie szanuje, obraża proroka i wyznawców Allacha, zamiast siedzieć na przysłowiowej dupie w Waszym islamskim raju?Moim zdaniem "ciurlać" im się chce  |
#20 -6 na 8 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Jakoś z tych uporządkowanych przez boga krajów pochodzi większość emigrantówPo kobiecie niczego mądrego nie można się spodziewać. Podążają za tym co was zgubi,za Mamoną,Pożądaniem i Moralnym Zepsuciem. Kraje muzułmańskie są różne. Są ubogie,ale również są takie które budują najpotężniejsze,najpiękniejsze budynki na Ziemi.podczas gdy jedna Polska nawet nie marzy o takich cudach. |
#21 4 na 4 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Jak może być odebrane to co nigdy do kobiet nie należało i nie należy?To tak jak z myśleniem w twoim przypadku? > Europa Zachodu i USA ma fałszywy obraz kobiety w Islamie.> W Quranie napisane jest(nie pamiętam która Sura) że mąż może kobietę bić tylko wtedy gdy jest nieposłuszna, inaczej ma ją szanować.To pisałem Ci już kulka razy, czytaj i módl się o dar pojętności. Allach jest miłościwy to może wysłucha. |
Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata.Odbierasz sobie istotę poznania Boga:człowieczeństwo > Twój mózg ma zdolność "przywidzenia".Dotyczy to w takim razie miliardów. Oto załóżmy przybywasz na Ziemię jako inteligentna istota z innej planety i widzisz miliardy wierzące w Boga,oraz garstkę nie wierzących? Co jest normą? Widzisz że wierzący zbudowali dla Boga piękne meczety,rozwinęli naukę na Uniwersytetach w Kairze i Fesie (starsze niż ten w Bolonii). Widzisz że wierzący nic nie wybudowali dla ateizmu......... Ateiści tak naprawdę szukają Boga,tylko inne religie im nie pasują. > Ty uważasz, że specjalnie dla Ciebie, jakiś bóg stworzył niebo, ziemię i zaświaty. Że >obdarzył Cię nieśmiertelną duszą a Twoja osoba zajmuje jego uwagę.To podejście człowieka Zachodu,świat jest dla wspólnoty. |
#23 1 na 1 Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata.Odbierasz sobie istotę poznania Boga:człowieczeństwo > Twój mózg ma zdolność "przywidzenia".Dotyczy to w takim razie miliardów. Oto załóżmy przybywasz na Ziemię jako inteligentna istota z innej planety i widzisz miliardy wierzące w Boga,oraz garstkę nie wierzących? Co jest normą? Widzisz że wierzący zbudowali dla Boga piękne meczety,rozwinęli naukę na Uniwersytetach w Kairze i Fesie (starsze niż ten w Bolonii). Widzisz że wierzący nic nie wybudowali dla ateizmu......... Ateiści tak naprawdę szukają Boga,tylko inne religie im nie pasują. > Ty uważasz, że specjalnie dla Ciebie, jakiś bóg stworzył niebo, ziemię i zaświaty. Że >obdarzył Cię nieśmiertelną duszą a Twoja osoba zajmuje jego uwagę.To podejście człowieka Zachodu,świat jest dla wspólnoty. |
#24 2 na 2 | Kazak (61 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > >Jakoś z tych uporządkowanych przez boga krajów pochodzi większość emigrantów> Po kobiecie niczego mądrego nie można się spodziewać.> Podążają za tym co was zgubi,za Mamoną,Pożądaniem i Moralnym Zepsuciem.Jak czytam takie posty to zawsze nasuwa mi się myśl że to prowokacja... Kobiety mają u nas takie same prawa jak mężczyźni. Skoro więc podążają za tym wszystkim, to może raczysz wytłumaczyć te statystyki: www.policja.pl/portal/pol/4/320/ ? |
Alhamdu_lillah _سورة (9 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Spoglądam - no! faktycznie jestem stworzeniemAle nie wiesz jaki ma sens Twoje istnienie,masz odwagę i zuchwałość powiedzieć "nie wiem" gdy pytają kto stworzył świat > Ja akurat jestem ułomnyNieprawda,tylko błądzący. > Spoglądam tam gdzie porządkuje i widzę rozp........Bo idiotyczny wynalazek Zachodu sceptycyzm nauczył Cię widzieć tylko rzeczy złe i rzucać światło na zło. Ten świat jest też dobry. > Grawitacja istnieje i jest, jakby Ci to powiedzieć, namacalnaBóg również,dowodem jest istnienie świata. Widzisz komputer stworzony przez firmę C i nie wiesz że stworzyła go firma C? Czy mądre jest pytanie kto stworzył firmę C? Zbadaj komputer,życia Ci nie starczy,pytania zostaw uczonym w piśmie. |
#26 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > Mówisz o jednej wykładni prawa Sharia,postępowanie jest różne,w zależności od wspólnot muzułmańskich.Bardzo powszechnej wśród dogmatycznych matołów jedynie. > Najpierw jest prośba,potem upomnienie,potem może być stracenie.(współcześnie stosowane bardzo rzadko).Nie słyszałem by ktoś prosił o coś Salmana Rushdi ani Kurta Westergaarda. > Trzymając się ściśle Quranu muzułmanin pozostawi apostacie prawo do życia ponieważ wie że jak mówi Quran apostata zostanie osądzony w Dniu Zmartwychwstania.> W Quranie nie ma określonej ziemskiej kary za apostazję.Kara nastąpi w życiu przyszłym.> Quran odrzuca przymus religii oraz potwierdza wolność wyznania.(Quran, 2:256).> M. Mohsen Khan, tom 9, Hadis numer 316, 318 i 323, stron 241 , 242 i 246. Są one również w Fath al-Bari, tom 13 pod Kitab Al-Ahkam, hadisy numer 7209, 7211 i 7216.Karanie bez definitywnego dowodu (dalil) powoduje więcej szkody niż korzyści.To może zajmij się radykalnymi matołami nie znającymi Quranu wśród współwyznawców. > Nie wiem jak można narzekać z powodu ledwie pół metra lekkiego,eleganckiego materiału na głowie.> Turban ma do 4 metrów długości bawełny i jakoś nikt nie narzeka.(mój ma 3,5 m)Sugerujesz jakąś korelacje rozmiaru z myślenie? |
#27 3 na 3 | jankw (453 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > W Quranie napisane jest że mąż może kobietę bić tylko wtedy gdy jest nieposłuszna, inaczej ma ją szanować.To w takim razie jest źle napisane. |
#28 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > >ja uważam się za nieważny pyłek zawieruszony w bezkresie wszechświata.> Odbierasz sobie istotę poznania Boga:człowieczeństwoA Ty dajesz sobie monopol tak? > Dotyczy to w takim razie miliardów.> Oto załóżmy przybywasz na Ziemię jako inteligentna istota z innej planety i widzisz> miliardy wierzące w Boga,oraz garstkę nie wierzących?To że nikt nie ogłosił pandemii literalnego matolstwa, nie oznacza to nieistnienia tego problemu. > Co jest normą?> Widzisz że wierzący zbudowali dla Boga piękne meczety,rozwinęli naukę na Uniwersytetach w Kairze i Fesie (starsze niż ten w Bolonii).Tylko przez debili z patentami na monopol jakoś się zwinęła. > Widzisz że wierzący nic nie wybudowali dla ateizmu.........Jest wersja Quranu brajlem napisana? > Ateiści tak naprawdę szukają Boga,tylko inne religie im nie pasują.Jak zwał tak zwał. Obowiązek poszukiwania jest zapisany we wszystkich pismach objawionych. Więc go wypełniaj zamiast łudzić się tym co udało Ci się znaleźć. > To podejście człowieka Zachodu,świat jest dla wspólnoty.Świat jest wspólnotą sam w sobie a nie kąskiem dla uzurpatorów. |
#29 6 na 6 | Karaoke (91 punktów) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | > 'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah'i "vice versa" > Patrzę z kolegami na to co się dziejea samodzielnie, bez kolegów też czasem patrzysz? > Tylko religia tak brudna jak chrześcijaństwo ze swoimi korzonkemi lekko myśl> grecką,rzymską oraz judaiztyczną mogła zrobić:ateizm.> W krajach pięknej religii Islamu takich głupot nie ma.a ja tak patrzę z koleżankami (LOL) i nie widzę znaczącej różnicy między brudem chrześcijan i wyznawców islamu; twierdzę nawet, że w materii brudu jesteśmy wszyscy jednacy - łącznie z ateistami; > Bardzo chce wiedzieć dlaczego ateiści uważają że Boga nie ma?z tych samych względów, dla których inni uważają, że jest - kwestia potrzeby; ... i uwaga - internet, to siedlisko wszelkiego zła - uważaj na siebie, bo trafisz na złą stronę  |
#30 2 na 2 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Ateizm-wymyślony na Zachodzie? | >'Asz hadu an la ilaaha il Allah, ła asz hadu anna Muhammadan Rasulullaah' >Patrzę z kolegami na to co się dzieje na Europie Zachodu oraz Kraje Zjednoczone Ameryki i wyjść z >obrzydzenia nie mogę. >Proszę o dyskusję grzeczną. Jak znam to forum to dyskusja będzie tak grzeczna jak zacząłeś, a nawet bardziej. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|