 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2010 18:05 | PiotrB (2937 punktów) | Lech Kaczyński
4 na 4 | Temat nie jest prowokacją, więc chciałbym uniknąć rozemocjonowania tych pro jak i tych anty.
Na Lecha Kaczyńskiego kręcili nosem niemal "wszyscy", wciąż słychać, szczególnie na racjonaliście, że mimo tej całej żałobnej "szopki" z Wawelem i elitą, to był to najgorszy prezydent Polski - ale pozostawia się to bez uzasadnienia. Moje pytanie jest następujące. Biorąc pod uwagę historię Polski po 1989 roku, czy ktoś mógłby w miarę konkretnie wymienić powody, dla których uważa się, że Kaczyński wypada blado na tle Wałęsy czy Kwaśniewskiego, oraz co składało się na tę/tą jego najgorszość? Powtarzanym najczęściej argumentem jest, że był to prezydent pisowski, bo wetował ustawy (jakie ustawy?) PO. A konkretniej? Co macie mu za złe? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Popieram "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" I dlatego lubi się kąpać w szambie! A ja jestem takim obrzydliwcem, który gówien nie lubi, a "prawdziwymi" cnotami gardzi.. |
#152 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | . > bzdury. Nic się nie znasz na metodologii badań. Nie tak łatwo coś sfałszować czy coś ukryć. UB/SB nie tworzyło bajek dla dzieci tylko porządne bazy danych. Jasne że są mocno zdekompletowane, ale to nie znaczy że z góry można założyć ich fałszywość czy nierzetelność.Chylić czoła przed metodologiem, czy metodystą. Oczywiście UB/SB tworzyło porządne bazy, gdyż dziś na tej szkole cały IPN funkcjonuje. Charaktery "uczonych" takie same, tylko cholera możliwości prokuratorów-historyków trochę gorsze. Ale cóż trzeba sobie radzić. Zamiast skuteczniej przy....ć - skuteczniej w gównie umazać umieją. . |
#153 1 na 1 | Bezdomny (621 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >A konkretniej? Co macie mu za złe?wyborcza.p(*)ke_Olejnik_za__stokrotke_.htmlBohater! Swoją drogą, wczoraj pojawiła się informacja o osobie obecnej w kabinie minute przed lądowaniem, E. Klich przyznał, że naciski jednak były w formie sugestii itd. Mam nadzieję, że doczekamy się przeniesienia człowieka odpowiedzialnego za śmierć ponad 90 osób z Wawelu. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >>>Moze konowale, na przyklad zamknac IPN, spalic kwity i zyc normalnie.> >>A może opublikować kwity, przeczekać tę burzę, którą to spowoduje, a potem żyć normalnie?> >Popieram "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"> Jak i prawdziwa krytyka cnotę ma za nic.> I słusznie! Bo nigdy nie wiadomo, na ile ta cnota udawana. A czasem nawet wymuszona, gdy panna po prostu głupia i oliwy nie zabrała na zapas.Coś się pogubiłeś , bo cnota udawana nie jest cnotą
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Popieram "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"> I dlatego lubi się kąpać w szambie!> A ja jestem takim obrzydliwcem, który gówien nie lubi, a "prawdziwymi" cnotami gardzi..Zaiste głęboka myśl, ale co to ma do zdania powyżej ??
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#156 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | . > >>Popieram "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"> > I dlatego lubi się kąpać w szambie!> >A ja jestem takim obrzydliwcem, który gówien nie lubi, a "prawdziwymi" cnotami gardzi..> Zaiste głęboka myśl, ale co to ma do zdania powyżej ?? Trzeba przeczytać własne wypowiedzi jeszcze trochę wyżej i może Pan zrozumie!Mój komentarz do powyższego zdania jest odpowiedzią na Pańskie widzenie historii w oparciu o badania i techniki IPN. Wyrywając coś tam z kontekstu tworzy się nowe byty i opluwa ludzi, oczekując oklasków i samokrytyki obwinianych. Wyjaśniam, że szczytem obłudy jest użycie tego zwrotu np. w kontekście książki o Wałęsie. (a to tylko jeden z bardzo wielu przypadków) Czyli technika wylania na człowieka szamba i stwierdzenie, że chyba nie był "prawdziwą cnotą" skoro czegoś się obawia. Nie, nie jest Pan jedynym, który nie rozumie, że inni brzydzą się takim postępowaniem i taką argumentacją i to mnie przeraża. Dlatego nigdy więcej PiS-u! . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Zamiast skuteczniej przy....ć - skuteczniej w gównie umazać umieją.Jak widzę dogłębnie tą metodę poznałeś i stosujesz
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >>A konkretniej? Co macie mu za złe?> wyborcza.p(*)ke_Olejnik_za__stokrotke_.html> Bohater!> Swoją drogą, wczoraj pojawiła się informacja o osobie obecnej w kabinie minute przed lądowaniem, E. Klich przyznał, że naciski jednak były w formie sugestii itd. Mam nadzieję, że doczekamy się przeniesienia człowieka odpowiedzialnego za śmierć ponad 90 osób z Wawelu.> Insynuacje rodem z gazety wybiórczej, zaś co do Olejnik to rozumiem że prawdziwy bohater by jej nie przeprosił -co?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#159 1 na 1 | apud (4399 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> Insynuacje rodem z gazety wybiórczej,Co to jest gazeta wybiorcza? |
#160 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> Trzeba przeczytać własne wypowiedzi jeszcze trochę wyżej i może Pan zrozumie!Mój komentarz do powyższego zdania jest odpowiedzią na Pańskie widzenie historii w oparciu o badania i techniki IPN.> Wyrywając coś tam z kontekstu tworzy się nowe byty i opluwa ludzi, oczekując oklasków i samokrytyki obwinianych.Chyba sam pan nie wierzy w to co pisze. jak na razie to widać obrzucanie g..nem wszystkich tych co cokolwiek w sprawie lustracji robili. I bardzo rzadko coś tam z kontekstu było wyrywane - oczywiście jeżeli mówimy o pracy IPN. Świtenym przykładem jest książka o Wałęsie - krzyku tyle i zaplucia, a odsądzania od czci i wiary to już w ogóle bez liku, listy elyty a konkretnych zarzutów ? brak. > Wyjaśniam, że szczytem obłudy jest użycie tego zwrotu np. w kontekście książki o Wałęsie. (a to tylko jeden z bardzo wielu przypadków)> Czyli technika wylania na człowieka szamba i stwierdzenie, że chyba nie był "prawdziwą cnotą" skoro czegoś się obawia.No ale gdzie tam jest szambo? bo jak dla mnie nikt nie zarzucił przekłamania w jakimś fakcie. > Nie, nie jest Pan jedynym, który nie rozumie, że inni brzydzą się takim postępowaniem i taką argumentacją i to mnie przeraża.Ja rozumiem tylko się nie zgadzam że jakieś rzeczy można chować pod dywan żeby jakimś elytom z przedrostkiem TW dziś żyło się przyjemniej za kiedyś nakradzone pieniądze. Mnie przeraża że można wierzyć w taki relatywizm. > Dlatego nigdy więcej PiS-u!Dlatego nigdy więcej UD/UW/PO itd.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Bezdomny (621 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Insynuacje rodem z gazety wybiórczej, zaś co do Olejnik to rozumiem że prawdziwy bohater by jej nie przeprosił -co?Dlaczego miałby przepraszać za coś, co jest insynuacją "gazety wybiórczej"? Sytuacja miała miejsce w tvn24, akurat podałem takie zródło jakie podałem, pierwsze, które opisywało tę sytuację. Proszę, oto inne: www.dzienn(*)ejnik_Prezydent_mi_grozil.htmlponadto ta "rozmowa" miała miejsce przy wielu świadkach, sytuacja taka zaistniała. Chyba, że uważasz, że to jest jeden wielki spisek mediów wymierzony w Kaczyńskich i że Olejnik kłamie. Nie chce mi sie nawet pisać o prezydencie, który mówi ze kogoś wykończy bo się zdenerwował. Też tak mówisz do ludzi, których nie lubisz/na których zdenerwowałeś się? |
#162 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Insynuacje rodem z gazety wybiórczej, zaś co do Olejnik to rozumiem że prawdziwy bohater by jej nie przeprosił -co?> Dlaczego miałby przepraszać za coś, co jest insynuacją "gazety wybiórczej"?> Sytuacja miała miejsce w tvn24, akurat podałem takie zródło jakie podałem, pierwsze, które opisywało tę sytuację. Proszę, oto inne:> www.dzienn(*)ejnik_Prezydent_mi_grozil.html> ponadto ta "rozmowa" miała miejsce przy wielu świadkach, sytuacja taka zaistniała. Chyba, że uważasz, że to jest jeden wielki spisek mediów wymierzony w kaczyńskich i że Olejnik kłamie.> Nie chce mi sie nawet pisać o prezydencie, który mówi ze kogoś wykończy bo się zdenerwował. Też tak mówisz do ludzi, których nie lubisz/na których zdenerwowałeś się?> Co innego jest moja sytuacja , co innego sytuacja w mediach. Kiedyś nawet lubiłem Olejnik, dopóki sie nie przekonałem ze nie jest obiektywna, zaś jej sympatie polityczne pozwalają jej podchodzić do słowa "obiektywizm" bardzo relatywnie.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#163 1 na 1 | Bezdomny (621 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> Co innego jest moja sytuacja , co innego sytuacja w mediach. Kiedyś nawet lubiłem Olejnik, dopóki sie nie przekonałem ze nie jest obiektywna, zaś jej sympatie polityczne pozwalają jej podchodzić do słowa "obiektywizm" bardzo relatywnie.Aha, czyli jednak to pani Olejnik zmyśla? Wyborcza niedobra, Olejnik niedobra. Akurat nie mówiłem tutaj o sympatiach Moniki Olejnik, tylko o tym jakie słowa usłyszała pod swoim adresem. Jej orientacja polityczna nie ma tu nic do rzeczy, słowa zostały wypowiedziane, no chyba że należy ją "wykończyć" bo ma poglądy jakie ma. A jeśli chodzi o ewentualne pomówienie, to nie spodziewałbym się tego po pani Olejnik, tym bardziej, że rzecz się działa przy świadkach. TVN, zanim prezydent ochłonął, miał kierować sprawę do KRRiT. Chyba nie ma sensu dalej dyskutować na ten temat, sytuacja została przedstawiona a do kompromisu nie dojdziemy niestety. Nie chciałbym, aby takie groźby, także wobec nawet stronniczych dziennikarzy były standardem w politycznym dyskursie. Uważam takie zachowania są skandaliczne, i niewłaściwe dla każdego człowieka, a szczególnie przezydenta RP. PS. Szczęście w nieszczęściu, że Lechowi się do np. Putina tak nie powiedziało  |
| immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | z tych przypominań można by stworzyć bardzo pokaźny portal osobliwości  . Szkoda, że media o tym zapomniały, czyżby przypadkiem ? |
| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > > Zamiast skuteczniej przy....ć - skuteczniej w gównie umazać umieją.> Jak widzę dogłębnie tą metodę poznałeś i stosujeszTak, ma Pan rację! Wystarczy poczytać nasze posty i je porównać! . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|