 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2010 18:05 | PiotrB (2937 punktów) | Lech Kaczyński
4 na 4 | Temat nie jest prowokacją, więc chciałbym uniknąć rozemocjonowania tych pro jak i tych anty.
Na Lecha Kaczyńskiego kręcili nosem niemal "wszyscy", wciąż słychać, szczególnie na racjonaliście, że mimo tej całej żałobnej "szopki" z Wawelem i elitą, to był to najgorszy prezydent Polski - ale pozostawia się to bez uzasadnienia. Moje pytanie jest następujące. Biorąc pod uwagę historię Polski po 1989 roku, czy ktoś mógłby w miarę konkretnie wymienić powody, dla których uważa się, że Kaczyński wypada blado na tle Wałęsy czy Kwaśniewskiego, oraz co składało się na tę/tą jego najgorszość? Powtarzanym najczęściej argumentem jest, że był to prezydent pisowski, bo wetował ustawy (jakie ustawy?) PO. A konkretniej? Co macie mu za złe? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#31 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | . > Jednak nie zgadzam się z tym, że dzielił Polaków, to niestety kolejna bzdura wykreowana medialnie, jak dzielił? Był katolikiem to mówił o tym, wolicie Tuska co brał ślub kościelny na potrzeby polityki, albo Aleksandra co do kościołów chadzał a niewierzący, co walczył dzielnie z filipińskimi chorobami? Lech był prawdziwy. Niestety w polityce to nie popłaca. Wiele też jego wypowiedzi było zmanipulowanych i tak faktycznie to nie on dzielił, tylko Ci co manipulowali. Niech za symbol tej manipulacji i rzekomej nieudolności i chamstwa prezydenta będą fakty medialne o tym że powiedział "spieprzaj dziadu" i "borubar" co nigdy nie miało miejsca, a karmiły się tym i karmią niektóre umysły do dziś.> Zarzuty do Lecha, zwłaszcza ze środowisk antykatolickich są oczywiste, i niestety nie zawsze racjonalne, a często podszyte ideologicznym zacietrzewieniem.Czy potrzebny jest jakiś komentarz. Tak uważa większość społeczeństwa jakoś tam związana z PiS-em i właśnie dlatego nie był to mój prezydent. I to nie końca jest wina Lecha Kaczyńskiego. . |
#32 4 na 4 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Co myślę? Myślę, że był niezbędny do funkcjionowania Unii w nowoczesnym kształcie.Na pewno był niezbędny do funkcjonowania Unii w kształcie zbiurokratyzowanej, scentralizowanej struktury. Czy to jest tożsame z nowoczesnością - kwestia sporna ... > Irlandzcy przeciwnicy przegrali , w Polsce też, nawet wsparci przez L. Wałęsę, więc według reguł demokracji jego przepisy weszły w życie.W UE demokracja jest wykorzystywana tylko wtedy, jeśli nie przeszkadza w przepychaniu "jedynie słusznych" koncepcji, czyli interesów silnych państw (Niemcy i Francja). Nie oburza mnie to, bo to jest właśnie Realpolitik ale nie bądźmy naiwni ... Takie traktaty, przy próbach veta, są poddawane kosmetycznym zmianom i ponownie poddawane pod głosowanie - aż do skutku (czyli przyjęcia). > Ja też zadam Ci pytanie. Co jeszcze ważnego zrobił L Kaczyński?Trudno powiedzieć, bo nie byłem jego zwolennikiem i uważam, że nie mamy szczęścia do prezydentów. |
#33 5 na 7 | Guzik (2020 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> Liczymy od przywrócenia urzędu prezydenta w RP. Wojciech Jaruzelski był od 15 lipca 1989 roku do 31 grudnia 1989 roku prezydentem PRL, ale od 1 stycznia 1990 do 22 grudnia 1990 prezydentem RP. I to się liczy  > Jasne, że się liczy. Należy być sprawiedliwym. Podsumowując polskich prezydentów, ocenę Jaruzelskiego należy także dodać. Pewnie nie pamiętacie, ale to on rozpoczął budowę metra w Warszawie. Zasługa Jaruzelskiego była też zgoda na reformy Balcerowicza. Bez nich pewnie teraz byłby u nas kryzys. Przyjmując je, Prezydent Jaruzelski mał powiedzieć: Lepsze rozwiązanie niedoskonałe wprowadzone już - niż dobre, nie wprowadzone nigdy |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > z dzieleniem społeczeństwa na tych z Solidarności i tych z ZOMOTo jeden z podziałów i jak najbardziej realny. Nie stworzył go Kaczyński. Powstał wtedy, gdy ZOMO stanęło naprzeciw Solidarności. Niektórym niewygodnie o tym przypominać, zwłaszcza służalczym pismakom. > z przerabianiem historii Polski, zgodnie z którą Powstanie Warszawskie było zwycięstwem, a Okrągły Stół - klęskąWięc mamy jakąś obowiązkową wersję historii, w której Powstanie jest jednoznacznie klęską a Okrągły Stół - bezdyskusyjnym zwycięstwem. Zadekretujmy to i wprowadźmy penalizację "kłamstwa okrągłostołowego". > ze skokiem na media publiczne, które w ciągu kilku dni PiS zawłaszczył, oddając TVP prezesom, pp. Wildsteinowi i UrbańskiemuZawłaszczył zawłaszczone ? Raczej przejął od dawno zawłaszczonego przez odmienną opcję polityczną. > z poniżaniem Lecha Wałęsy... sympatycznego, kulturalnego pana, który nikogo nie poniża ... > z niezaproszeniem Adama Michnika na uroczystość w rocznicę wydarzeń 1968, (...) , z zakończeniem znajomości z Władysławem BartoszewskimNo, to już są ciężkie zbrodnie ... nawet nie śmiem kwestionować. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Czy potrzebny jest jakiś komentarz. Tak uważa większość społeczeństwa jakoś tam związana z PiS-em i właśnie dlatego nie był to mój prezydent.> I to nie końca jest wina Lecha Kaczyńskiego.No tak każdy ma jakieś poglądy, większość społeczeństwa związana z lewicą ma inne, ale czy to oznacza że np poseł SLD z Mazowsza nie jest posłem wyborcy PiS z Mazowsza? Wyborów dokonuje się "z puli", wszyscy oni są "nasi", tylko z jednymi się zgadzamy bardziej z innymi mniej, ale jeśli już wybiorą kogoś, to jest nasz. Nie rozumiem, też tej jak dla mniej szalonej logiki? Nie był to Twój prezydent dlatego, że ktoś coś uważa? Niestety też (dla Twojego wywodu) nie jestem związany z PiS-em, mam po prostu takie zdanie na ten temat. I zachęcam też do głębszej analizy tego co robił i mówił Kaczyński, bo przyznam się że zacząłem troszkę analizować pewne "fakty" po tej katastrofie i np o tym "spieprzaj dziadu" i borubarze (z czego sam sie nieźle śmiałem) i okazało się że to zwykła manipulacja była. Taki był obraz tegoż prezydenta, powtarzam to bo jest to świetny symbol jak z Lecha robiono idiotę w głownych stacjach TV. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Gdy ktoś piastuje jakieś publiczne stanowisko ...Mam wrażenie, że przeciwnicy Lecha wymagali (i w ogóle prawicy) zwłaszcza na tym forum, wymagają od nich więcej niż od innych. Niestety mamy taką politykę, że prezydent wspiera partię (czy raczej środowisko które go wyniosło na urząd), to normalna rzecz. Owszem można to robić delikatnie (jak Kwaśniewski) lub wprost (jak Kaczyński). Masz rację Lech był "dyspozycyjny" wobec brata, pytanie brzmi tylko czy robił coś wbrew sobie, czy taki był? Stawiasz zarzut, że robił co mu JArek kazał, a może tak robiłby niezależnie od brata? Tego nie wiemy. Każdy prezydent wywodzi się z jakiejś opcji i ją potem wspiera, zwłaszcza że ma przecież zbliżone poglądy do środowiska, które go wypromowało. Co w tym dziwnego, zwłaszcza, że bliźniacy: jeden pomysli drugi zrobi. Myślę że ewolucja ma w tym jakiś cel. |
#37 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Zasługa Jaruzelskiego była też zgoda na reformy Balcerowicza. Bez nich pewnie teraz byłby u nas kryzys. Aha, a gdybym ja nie zaczął pracować i pić wódki od szczeniaka, to stolicy do dzisiaj by nie odbudowali.  |
#38 12 na 12 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | >Co macie mu za złe? Że nie był jedynakiem.
|
#39 5 na 5 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Masz rację Lech był "dyspozycyjny" wobec brata, pytanie brzmi tylko czy robił coś wbrew sobie, czy taki był? Stawiasz zarzut, że robił co mu JArek kazał, a może tak robiłby niezależnie od brata? Tego nie wiemy.Mnie nie obchodzi co miał w głowie. Odpowiadam na pytanie dlaczego kiepsko nadawał się na to stanowisko i kiepsko je sprawował. > Każdy prezydent wywodzi się z jakiejś opcji i ją potem wspiera, zwłaszcza że ma przecież zbliżone poglądy do środowiska, które go wypromowało. Co w tym dziwnego, ...Nic dziwnego tylko niebezpiecznego. Bo związki rodzinne (na dodatek między bliźniakami) to rzecz na innym poziomie niż sympatie polityczne. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że Lech wspierałby Jarka bez względu na to jakiej partii Jarek by przewodził i jakie poglądy by reprezentował. To nie dziwne, masz rację. To zrozumiałe, masz rację. Ale 'nie o take prezydenture' chyba chodzi? Czy Kwaśniewski 'robił to samo ale delikatniej' ? Nie zgadzam się. SLD wiele obiecywało sobie po prezydenturze Kwaśniewskiego. Po 10 latach zakończył drugą kadencję skłócony ze znaczną częścią swojego zaplecza. Właśnie dlatego że nie zawsze tańczył jak oni grali. Jego współpraca z rządem SLD układała się gorzej niż Lecha z rządem PiS. Podobnie z opozycją dogadywał się nieporównanie lepiej niż Kaczyński. Nigdy nie głosowałem na Kwacha, ale jako prezydent miał klasę (mimo wpadek) nieporównanie większą niż Lech. |
#40 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Lech Kaczyński | > Wiele też jego wypowiedzi było zmanipulowanych i tak faktycznie to nie on dzielił, tylko Ci co manipulowali. Niech za symbol tej manipulacji i rzekomej nieudolności i chamstwa prezydenta będą fakty medialne o tym że powiedział "spieprzaj dziadu" i "borubar" co nigdy nie miało miejsca, a karmiły się tym i karmią niektóre umysły do dziś.Tiaaaa...  . www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcYwww.youtube.com/watch?v=IPuFp96Pf0MNa resztę Twych wywodów kurtynę milczenia litościwie spuszczę. |
#41 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Niech za symbol tej manipulacji i rzekomej nieudolności i chamstwa prezydenta będą fakty medialne o tym że powiedział "spieprzaj dziadu" i "borubar" co nigdy nie miało miejsca, a karmiły się tym i karmią niektóre umysły do dziś."Spieprzaj pan!" a potem z samochodu "spieprzaj dziadu" miały miejsce i to nie ulega wątpliwości. "Borubar" - tu trochę podkoloryzowania jest, bo Kaczyński zapewne mówił 'Artur Boruc bardzo' ale że mówił niedbale to wyszło jak wyszło. Ale mamy jeszcze 'Roger Perejro', 'Benhauer', 'Irasiad', 'Małpa w czerwonym', 'Jest Pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani', 'rozpierducha na skalę międzynarodową'. |
#42 2 na 2 | Guzik (2020 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> Aha, a gdybym ja nie zaczął pracować i pić wódki od szczeniaka, to stolicy do dzisiaj by nie odbudowali.  > Myślę Adamiak, że nie tylko przez picie się do tej odbudowy przyczyniłeś  Ja nie, ale mój ojciec tak. Wybudował w Warszawie wiele budynków. Za to Bielecki mu powiedział, że zniszczył ją bardziej niż wojna! Podatek od wódki? Teraz akcyzą objęta jest nie tylko wódka i papierosy, ale olej i benzyna i zastanawiam się gdzie te pieniądze idą kiedy taka bieda? Tylu zubożałych i skrzywdzonych przez nowy ustrój głosuje na PiS. |
#43 3 na 3 | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Kilkanaście razy- słuchając seplenienia PrezydĘta, mamrotania i ciamkania, czyli tego, co niektórzy nazywali Orędziami lub Przemówieniami- wznosiłem modre swe oczęta w niebo z niemym wyrzutem pt.: "Boże, ty słyszysz i nie grzmisz...?"Ja mam dokładnie podobne odczucia czytając twoje posty. Nie szkoda ci czasu na wklepywanie w klawiaturę takich pierdół? |
#44 7 na 7 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Ja mam dokładnie podobne odczucia czytając twoje posty. Znaczy, seplenisz czy grzmisz?- dziękuję za plusa.  > Nie szkoda ci czasu na wklepywanie w klawiaturę takich pierdół? Trochę szkoda, ale nie chcę cię pozbawić pretekstu do dalszych plusików.  |
#45 -2 na 4 | Ocykan (3528 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Kaczyński ... Co macie mu za złe?> Z lenistwa, zacytuję wyliczankę z blogu D. PassentaZaiste jesteś leniwy, skoro nawet samodzielnie myśleć Ci się nie chce, tylko zwalasz to na Passenta. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|