 |
Czy okupowany może wszystko? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-05-2010 09:21 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Czy okupowany może wszystko?
3 na 3 | Pan Jacek Cieślicki napisał: "Uważam, że każdy okupowany ma moralne prawo do niszczenia okupanta w każdy dostępny mu sposób." "Gloryfikuję jedynie Dalal'ę Al-Mughrabi, 19-toletnią piękną dziewczynę, która poświęciła swoje życie dla Ojczyzny." wysadzając się bombą w autobusie pełnym niewinnych ludzi. Ja się z takim poglądem nie zgadzam. Polska też była okupowana, ale polscy bojownicy nie strzelali do niemieckich kobiet i dzieci. Nikt nie jeździł do Berlina, żeby tam podkładać bomby w przedszkolu, czy restauracji. Owszem był zamach np. na Café Club w Warszawie, ale był to lokal rozrywkowy, przeznaczony tylko dla Niemców, gdzie dwukrotnie przeprowadzono zamachy na znajdujących się tam Niemców. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? |
> Cieślicki p*****li - terrorystka mogła wysadzić jednego z tych fanatycznych i przekupnych staruchów, którzy prowadzą jej naród w czeluść zagłady. Uważam, że Dalal Al-Mughrabi lepiej od Ciebie wiedziała kogo powinna zniszczyć za wszelką cenę. Oszczędniej szafuj słowem "terrorysta", bo ani się obejrzysz a z rozpędu będziesz pisał o uczestnikach ruchu oporu antyniemieckiego: "terroryści". Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#62 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > >Cieślicki p*****li - terrorystka mogła wysadzić jednego z tych fanatycznych i przekupnych staruchów, którzy prowadzą jej naród w czeluść zagłady.> Uważam, że Dalal Al-Mughrabi lepiej od Ciebie wiedziała kogo powinna zniszczyć za wszelką cenę.Nie sądzę. No i tych staruchów lepiej się pozbywać bardziej cywilizowanymi sposobami. |
Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > WTC to ewidentny terroryzm a w Izraelu można się zastanawiać czy to nie ruch oporu przeciw okupacji. Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie zastanawiaj się, po prostu przyjmij za pewnik, że jesteś nieświadomą ofiarą politycznej poprawności. Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? |
> Historię konfliktu izraelsko- palestyńskiego to lepiej zna ode mnie P.Cieślicki, więc niech On się wypowie w "tym temacie". Nie jestem pewien, czy rzeczywiście znam ją lepiej od Ciebie, prof. Grabowska, jedno jest pewne: półkę z ocenami tej okupacji przez goji, Żydów oraz żydowskich "antysemitów" mam chyba bardziej zapełnioną, choć końca zapełniania nie widać, bo tak ciągle na jaw wychodzą ukryte dotąd dążenia/interesy. W tej chwili tak sądzę: my, Polacy, jesteśmy frajerami - i jakoś to przyjmujemy/znosimy/akceptujemy, natomiast żydzi (czyli wyznawcy judaizmu, nie należący do narodu wybranego lecz podczepiający się pod niego) są żałosnymi frajerami, wykiwanymi przez braci starszych we wierze, dla których byli żenującymi "poputczikami". żydzi, w przeważającej ilości pochodzący z Polski, zasiedlając tereny przyznane im przez ONZ, popełnili kardynalny błąd (moim zdaniem to padli ofiarą prowokacji nowojorskich Żydów, usiłujących ich wykorzystać do zaogniania sytuacji na terenach roponośnych) pozwalając swojej chutzpah wziąć górę nad rozumem: mając bomby atomowe w zanadrzu (jeszcze zanim zaczęli produkować własne w Dimona) myśleli, że "siła" zagwarantuje im wieczny pokój. Czy oni na głowę upadli? Po tylu wiekach powolnych sukcesów? Napalić się jak małolat? Żeby teraz rozglądać się za bezpieczniejszym miejscem? Aj waj! Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#65 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Radosław Tyrała, choć nie jest biologiem, na pewno jest niekwestionowanym autorytetem w tej akurat międzydyscyplinarnej dziedzinie. Książkę chętnie przeczytam. Argumenty etyczne przemawiające za rezygnacją z podziału gatunku Homo sapiens na rasy, oczywiście akceptuję. |
Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > >Ostatecznie do lat 20 ubiegłego wieku były to tereny czysto arabskie> Otóż nie były. Mieszkała tam mieszanka narodowościowa, Żydzi też, ponieważ nie wszyscy poszli na wygnanie. Mieszkali tam potomkowie ludności kananejskiej, Żydzi, potomkowie Greków, Rzymian, Turków i Arabów. Jeśli teraz Żydzi i Arabowie nie mogą żyć na jednej ziemi (dziwne, bo za Brytyjczyków jakoś mogli...), to jest problem. Bo państw arabskich jest wiele, Arabowie mają dokąd pójść, a Żydzi nie bardzo. Nie mam Ci za złe, pani Meretseger, tego że nieświadomie popełniasz bardzo ważki błąd rzeczowy: mylisz Żydów z żydami, lecz wstydż się tego, proszę. Żydzi i Arabowie mogli poprzednio wzajemnie oszukiwać się w handlu, żyjąc sobie względnie przyjażnie, a w każdym razie po sąsiedzku - obecne "kłopoty" wynikają z napłynięcia ogromnej fali żydów na tereny wyznaczone przez ONZ. Przeciętny Palestyńczyk, muzułmanin, ma nieporównanie więcej wspólnego z "narodem wybranym" niż przybysz ze stepów zawołżańskich (z przystankiem w Polsce), mimo tego, że ten przybysz może być bardziej rozgarniętym w judaizmie niż aktualny kohen. Czy wiesz, że parę lat temu dowodzący IDF na palestyńskich terenach okupowanych postulowali wprowadzenie języka rosyjskiego ze względu na skład "narodowy" okupantów? Nagrałem to sobie z tutejszej rosyjsko-żydowskiej sekcji radiowej, przekazałem do polskiego 3ZZZ, tak byłem tym parę lat temu zaskoczony. Obecnie uważam, że Żydzi (po ucieczce z Nowego Jorku, a na to się zanosi) potrafią znależć wspólne miejsce z Arabami, natomiast żydzi padną tego Żydowsko-Arabskiego porozumienia ofiarą - znowu ofiarą... Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#67 1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? |
> Warto tu, w takim razie, wspomnieć, że do czasu powstania państwa Izrael nie musieli z tych krajów uciekać, ani ich nie wyganiano.Do Andrzeja Bogusławskiego. Nie kajaj się nadmiernie. Pani Małgorzata Koraszewska przez chwilę pozwoliła sobie zapomnieć o polskim pochodzeniu pierwszej elity rządzącej Izraelem, a także o tym jak polski język był słyszalny w żydowskich dzielnicach Izraela. Z tych pięknych czasów mam egzemplarz żydowskiego tygodnika w polskim języku, z bardzo ciekawym artyukułem o maranach - kilkaset lat jedli wieprzowinę, chodzili do kościoła, a w piwnicy... Aj waj.
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#68 2 na 2 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? |
> Wikipedia,> "Rasa - dawna kategoria systematyczna zajmująca niższy poziom niż gatunek. Obecnie częściowo zastąpiona przez podgatunek. Jako kategoria oparta na fenotypie a nie genotypie znajduje się poza współczesną taksonomią.> Podział ras ludzkich opiera się na XVIII-wiecznej koncepcji Blumenbacha". Nie chcę Ci niczego sugerować, nie bierz więc pod uwagę mojej pewności, że Wikipedia przedstawia poglądy tej grupy, która aktualnie ma najwięcej pieniędzy i czasu na jej nadzór. Poza temperaturą wrzenia wody to dokładny jest kalendarz świąt żydowskich w danym roku, tego jestem pewien. Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#69 -1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Palestyńczyk, który ma potencjał naukowca ucieka od swoich na koniec świata (chyba, że uda mi się dostać obywatelstwo Izraela). Nie wiedziałem, że jesteś kryptopalestyńczykiem, szanowny Andrzeju Koraszewski, tym bardziej jestem Ci wdzięczny za wskazanie mi tego wzorca patriotyzmu, Dalal'i Al-Mughrabi. Mam nadzieję, że uda Ci się dostać obywatelstwo Izraela - ale czy to nie jest troszkę za póżno? Przecież teraz ruch odbywa się w przeciwną stronę, zgodnie z inteligencją podróżującego. Pozdrawiam
Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! |
#70 1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Kto podpalił Rzym by zniszczyć Chrześcijan? Albo Reichstag żeby załatwić Żydów? Niech się pani nie łudzi, z Irakiem i Afganistanem jest podobnie. Zamachy z 11 września noszą wszelkie znamiona sfabrykowanych. Amerykanie woleli zająć tereny roponośne bliskiego wschodu poprzez przymus militarny, niż czekać aż Chińczycy zrobią to na zasadach fair play, jak ma to miejsce w Wenezueli czy Sudanie. Powstańcy z Palestyny to mały pikuś. Zresztą nawet Arabowie nie lubią Palestyńczyków. |
| Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Radosław Tyrała, choć nie jest biologiem, na pewno jest niekwestionowanym autorytetem w tej akurat międzydyscyplinarnej dziedzinie. Książkę chętnie przeczytam. Argumenty etyczne przemawiające za rezygnacją z podziału gatunku Homo sapiens na rasy, oczywiście akceptuję.OK. Pozdrawiam. @@@ . |
#72 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | . > Do Andrzeja Bogusławskiego.> Nie kajaj się nadmiernie.Nigdy tego nie robię, ale nie uważam się za nieomylnego i przyznaję się do błędów lub niedostatecznej komunikatywności. > Pani Małgorzata Koraszewska przez chwilę pozwoliła sobie zapomnieć o polskim pochodzeniu pierwszej elity rządzącej Izraelem, a także o tym jak polski język był słyszalny w żydowskich dzielnicach Izraela.Byłem w marcu w Izraelu na zaproszenie Żyda wywodzącego się z Polski i miałem to szczęście, że większość rozmów mogłem prowadzić po polsku, o dziwo - dosyć często - nawet z wnukami emigrantów z Polski. Spotykałem wśród nich wielkich znawców polskiej kultury, mających nadal silne emocjonalne z nią związki. Polacy po roku, dwu pobytu zagranicą już kaleczą polski język. I do kogo należy mieć o to pretensje? > Z tych pięknych czasów mam egzemplarz żydowskiego tygodnika w polskim języku, z bardzo ciekawym artykułem o maranach - kilkaset lat jedli wieprzowinę, chodzili do kościoła, a w piwnicy...Całe życie spotykam się z różnymi ciekawostkami religijnymi i kulturowymi. Dlatego i ta mnie nie dziwi, tym bardziej że czytałem jej opis w poważniejszych źródłach. Ale nie rozumiem o czym miałaby ona świadczyć. Sam choć jestem nominalnym katolikiem, to zdarza mi się jeść mięsiwo w Wielki Piątek, gdyż jestem ateistą, ale staram się aby moi współpracownicy, wierni Kościoła Katolickiego, tego nie widzieli - pomimo tego, że stos raczej mi nie grozi. Uważam, że marani to bardziej wstyd dla Hiszpanów niźli dla Żydów. > Aj waj.Każde skrzywienie w widzeniu świata ogranicza, tylko łatwo jest dostrzec słomkę w oku bliźniego.... @@@ . |
#73 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | > Nie chcę Ci niczego sugerować, nie bierz więc pod uwagę mojej pewności, że Wikipedia przedstawia poglądy tej grupy, która aktualnie ma najwięcej pieniędzy i czasu na jej nadzór.To nie jest mój problem, jako człowiek starej daty pierwszeństwo w wiarygodności daję książkom. Wikipedia dla używających internetu jest bardzo wygodna i używam jej na co dzień, ale jako stary sceptyk wolę zawsze sprawdzić w innych źródłach. W Wikipedii nadreprezentowany jest np. fideizm i antykomunizm, a ja jestem naturalistą i ideowym przeciwnikiem wszystkich "anty". Programy oparte na negacji są dla mnie, co najmniej, mniej wartościowe. Niewiele jest spraw, gdzie jestem zdecydowanie anty, a najważniejsza, to jestem przeciw głupocie. I co z tego wynika? Nic! Zupełnie nic! @@@ . |
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Pani Profesor coś cieniutko z historią, co. Romantyzm to znamy tylko z literatury i to pobieżnie, prawda. Młoda Polska też obfituje w przykłady terroryzmu. No a Przewrót Majowy, to chyba nie majówka była. W pewnych dobrze poinformowanych kręgach, twierdzi się z dużym przekonaniem, że to Polacy wymyślili terroryzm jako skuteczną broń odstraszająco zastraszającą. Życzę powodzenia w dociekaniach. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy okupowany może wszystko? | Owszem, moja wiedza z historii nie jest powalająca, ale i temat wątku jest inny. Nie zastanawiamy się nad terroryzmem, tylko nad tym czy okupowany może używać wszelkich środków do walki z okupantem, a szczególnie atakować Bogu ducha winną ludność cywilną. Jak chcą niech atakują obiekty wojskowe, polityków itp. Zamach na arcyksięcia Ferdynanda, zamachy na carów, ataki na koszary wojskowe etc. Ale wysadzanie autobusów z przypadkowymi pasażerami w Izraelu? W Przewrocie majowym pewno też zginęło sporo postronnych osób, ale nie były one głównym celem ataków. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|