 |
Ewolucja i Bóg to to samo - dowód Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-07-2010 17:47 | karlos (3 punktów) | Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
-6 na 8 | Witam Chciałem przedstawić moją teorię, która być może na zawsze rozwiąże spór pomiędzy religią a ewolucjonizmem, uważam że ewolucja a Bóg to jedno i to samo a oto dowód: Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka, zatem: Bóg = "Przyczyna istnienia człowieka" Następnie nauka uważa iż człowiek powstał na drodze ewolucji, mamy więc: Ewolucja = "Przyczyna istnienia człowieka" Należy dodać iż według religii stwórca jest tylko jeden, zatem po podstawieniu otrzymujemy: Bóg = Ewolucja Jak widać ewolucję można utożsamiać z Bogiem, oraz Boga z ewolucją, ponieważ mają one wspólną definicję. Chciałem poznać waszą opinię na temat mojego rozumowania  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#16 1 na 1 Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | >Bóg = Ewolucja
Bóg to kreator rzeczy , które następnie ewolują pod wpływem zmiennych warunków zewnętrznych - nie może bowiem ewoluować to co nie istnieje: kreacja poprzedza ewolucję.
Zatem Bóg i ewolucja to nie to samo. |
| karlos (3 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Wyjaśnij dlaczego człowiek "nie pasuje" ci do teorii ewolucji?[/color]Chociażby jego tendencja do wiary w rzeczy absurdalne (np. religia), w dodatku jest słabo dostosowany do życia w środowisko naturalnym (może żyć jedynie w stworzonym przez siebie) nie może jeść surowego mięsa, a jego organizm jest słabo odporny na choroby czy zmiany klimatu. Z drugiej strony założenie kreacjonizmu, że został on stworzony przez jakiegoś doskonałego projektanta, skoro projektant doskonały i nieograniczony to skąd tyle niedoskonałości i ograniczeń w człowieku ? |
#18 1 na 1 | karlos (3 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Bóg to kreator rzeczy , które następnie ewolują pod wpływem zmiennych warunków zewnętrznych - nie może bowiem ewoluować to co nie istnieje: kreacja poprzedza ewolucję.Czyżby propagowana przez kościół teoria że Bóg posługiwał się ewolucją ? Z tego założenia wynikają ciekawe konsekwencje: -Wszechwiedzący i inteligentny Bóg posługuje się ŚLEPĄ ewolucją. -Dobry i SPRAWIEDLIWY Bóg stwarza człowieka przy pomocy "prawa silniejszego", które promuje zachowania EGOISTYCZNE, natomiast mniej dostosowanych eliminuje (przypominam ewolucją posługuje się sprawiedliwy Stwórca) -Wszechmogący Bóg potrzebuje milionów lat do stworzenia istot inteligentnych (nie może szybciej, oszczędniej(bez straty czasu i gatunków na "ślepe uliczki") i wydajniej ?) Mamy więc inteligentnego projektanta posługującego się narzędziem, które działa metodą prób i błędów. Przyjmując iż "kreacja poprzedza ewolucję" należy wyjaśnić powyższe sprzeczności, albo zmienić wyobrażenia na temat stwórcy. Pozdrawiam. |
#19 2 na 2 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Ja uważam, że mój telefon jest stwórcą człowieka.
Jeśli zbiorę jeszcze tysiąc osób i założę religię według mojej religii mój telefon będzie przyczyną istnienia człowieka.
Czyli wtedy mój telefon = Bóg = ewolucja !
Zgodnie z Twoim rozumowaniem, czyż nie?
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#20 1 na 1 | Marcinlet (1935 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | >Witam >Chciałem przedstawić moją teorię, która być może na zawsze rozwiąże spór pomiędzy religią a >ewolucjonizmem, uważam że ewolucja a Bóg to jedno i to samo a oto dowód: >Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka, zatem: >Bóg = "Przyczyna istnienia człowieka" >Następnie nauka uważa iż człowiek powstał na drodze ewolucji, mamy więc: >Ewolucja = "Przyczyna istnienia człowieka" Różnica w tym, że Bóg stworzył człowieka jako ukoronowanie swej pracy, a ewolucja trwa nadal. Nigdzie nie jest powiedziane, że homo sapiens sapiens jest jej ostatnim elementem. |
Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Przyjmując iż "kreacja poprzedza ewolucję"Tu nie chodzi o przyjmowanie bądź odrzucanie: zdanie "kreacja rzeczy poprzedza tej rzeczy ewolucję" wynika stąd, że w przeciwnym razie mamy nonsens: NIC ewoluje. Lepiej chyba mówić z sensem niż bez sensu ? > Pozdrawiam. |
#22 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > >Wyjaśnij dlaczego człowiek "nie pasuje" ci do teorii ewolucji?> Chociażby jego tendencja do wiary w rzeczy absurdalne (np. religia),Nie rozumiem - gdzie tu sprzeczność z TE?> w dodatku jest słabo dostosowany do życia w środowisko naturalnym (może żyć jedynie w stworzonym przez siebie)Ludzie zamieszkują Ziemię od mroźnej Arktyki po upalny Równik. Bez centralnego ogrzewania i bez klimatyzacji.> nie może jeść surowego mięsa,Uwielbiam tatara oraz sushi.> a jego organizm jest słabo odporny na choroby czy zmiany klimatu.A w którym miejscu TE postuluje całkowitą odporność człowieka na choroby i brak reakcji na zmiany klimatu?> Z drugiej strony założenie kreacjonizmu, że został on stworzony przez jakiegoś doskonałego projektanta, skoro projektant doskonały i nieograniczony to skąd tyle niedoskonałości i ograniczeń w człowieku ?No właśnie...
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Karlos, Pomijając inne wady (wybacz ale nazywając to teorią - trochę przesadzasz), nawet na poziomie dowodu popełniasz błąd logiczny - który ktoś zobrazował słusznie porównaniem do samochodów.
|
#24 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Nikt nie wie jak to się stało, że człowiek pojawił się na Ziemi. Ludzie dzielą się na tych co to rozumieją i na tych co zakładają, że już wiedzą. Z tych co wiedzą, jedni to tłumaczą bogiem inni ewolucją. Możesz jedynie zastanawiać, który model lepiej pasuje do faktów. Czy opcji może być więcej? Pewnie, że tak - pomysłów może być tyle na ile pozwala ludzka wyobraźnia a nawet więcej. Przykładowe wytłumaczenia: 1. A la Matrix: człowiek nie pojawił się nigdy - istniejemy wirtualnie - jesteśmy obiektami w jakimś programie komputerowym 2. A la UFO: Jesteśmy eksperymentem innej, starszej cywilizacji, która pozwala nam wierzyć w ewolucję i boga żeby ktoś z tej obcej cywilizacji obronił doktorat 3. A la Uniwersum: Człowiek istnieje od zawsze - to z człowieka powstały planety, gwiazdy i prostsze związki/formy życia, jak również bóg i teoria ewolucji 4. A la Komponent: Człowiek jest tylko częścią bardziej złożonego ogranizmu ( jak nerka jest częścią człowieka) i powstał wraz z tym organizmem 5. A la Karlos: Od zawsze istnieje tylko Karlos - cała reszta ludzi, świata, włącznie z bogiem i ewolucją to tylko jego sen 6. Rusz głową Karlos a wymyślisz nowe pomysły ... |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Sugerujesz, że bez kogoś nie ma czegoś? |
#26 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Najpośledniejsza scholastyka?
Takie jest "nasze" zdanie... |
#27 1 na 1 Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Sugerujesz, że bez kogoś nie ma czegoś?W świecie ludzkim jest to oczywiste: bez człowieka nie byłoby np. gazety. Kreacja świata materialnego już nie jest tak prosta jak kreacja gazety, stąd też i wielkie spory na ten temat. Ale (przez analogię) od człowieka kreującego gazetę , dochodzimy do wyobrażenia Boga kreującego świat materialny. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > >Bóg = Ewolucja> Bóg to kreator rzeczy , które następnie ewolują pod wpływem zmiennych warunków zewnętrznych - nie może bowiem ewoluować to co nie istnieje: kreacja poprzedza ewolucję.Coraz bardziej brakuje dziur, gdzie jeszcze można by Boga upchnąć, ale uparci niech próbują dalej. Zagadnienie początkowej osobliwości jest niewątpliwie dziurą w naszej obecnej wiedzy naukowej. Wypełnianie tej dziury Bogiem byłoby powrotem do strategii stosowanej w okresie fizyko-teologii, którą potem ironicznie nazywano metodą "Boga od zapychania dziur". /.../ Czy w kwantowej kosmologii początkowa osobliwość przetrwa, czy zostanie wyeliminowana?/.../ Pojawiają się modele, w których tak jest istotnie. Wygląda na to, że dotychczasowa dziura, którą można było wypełniać Panem Bogiem, powoli zasklepia się.> Zatem Bóg i ewolucja to nie to samo. Zdecydowanie jedno drugiemu przeczy. Nawet gdy przyjmiemy, że "Bóg", to wieloznaczna nazwa "dziury", o której jeszcze nic nie wiemy /no, może poza tym, że w żaden sposób nie oddziaływuje na obecnie otaczającą nas rzeczywistość.@@@ . |
#29 2 na 2 | immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Chciałem poznać waszą opinię na temat mojego rozumowania  Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi w tym wątku najbardziej ujęła mnie wypowiedź: Stilgar - jest wyczerpująca  , za co + plusik. |
#30 5 na 5 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > ... Pojawiają się modele, w których tak jest istotnie. Wygląda na to, że dotychczasowa dziura, którą można było wypełniać Panem Bogiem, powoli zasklepia się.Zasklepia się raczej szybko. www.hawkin(*)php/lectures/publiclectures/62 |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|