Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewolucja i Bóg to to samo - dowód

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
09-07-2010 17:47karlos (3 punktów)Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
Ocena -6 na 8
Witam
Chciałem przedstawić moją teorię, która być może na zawsze rozwiąże spór pomiędzy religią a ewolucjonizmem, uważam że ewolucja a Bóg to jedno i to samo a oto dowód:

Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka, zatem:

Bóg = "Przyczyna istnienia człowieka"

Następnie nauka uważa iż człowiek powstał na drodze ewolucji, mamy więc:

Ewolucja = "Przyczyna istnienia człowieka"

Należy dodać iż według religii stwórca jest tylko jeden, zatem po podstawieniu otrzymujemy:

Bóg = Ewolucja

Jak widać ewolucję można utożsamiać z Bogiem, oraz Boga z ewolucją, ponieważ mają one wspólną definicję.
Chciałem poznać waszą opinię na temat mojego rozumowania
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
#46
12-07-2010 17:29
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
>Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka,...

Gdzie tu rozumowanie?
To powtarzany jak w głuchym, parafialnym telefonie nonsens.

Proboszcz powiedział, że...
Babcia powiedziała, że ...
Tata i mama powiedzieli, że...
Katechetka powiedziała, że...
Ten i ów powiedział, że...

A następnie, bez żadnych ceregieli opuszcza się te osoby, twierdząc, że ...
To sedno przekazu religijnego mitu.
To w czystej postaci brak rozumowania.
To religijne salto mortale.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Parys (592 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Meretseger

Chyba nie będziesz twierdził,że z materii?-a zatem z nie materii.

#48
12-07-2010 18:57
 Ocena-1 na 1
Parys (592 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi pavvel
>A następnym razem najpierw pomyśl, a potem napisz.

Czemu tej zasady nie stosujesz do siebie?

#49
12-07-2010 19:12
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys
Wiesz Parys, jeżeli mi powiesz, że twój bóg jest tak samo rzeczywisty jak twoja inteligencja to jestem skłonny się z tym zgodzić.

zachaj (5239 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi coreless
>Zły adres.
>Osobiście uważam, że czegoś takiego jak ewolucja po prostu nie ma.

Jak niema ewolucji to Ciebie też niema.

#51
12-07-2010 23:16
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi kogut59

>Czlowiek wymyślił "Boga" ze strachu i braku zrozumienia własnego otoczenia....

"Bóg zrodzony z lęków pustynnych ludów... "

>Ewolucja to nie tylko człowiek, co więcej człowiek to tylko przemądrzały,często szkodliwy po prostu błąd ewolucji, pyłek w kosmosie prawie bez znaczenia dla "Całości"

Ewolucja nie popełnia błędów. Kategorie dobrych decyzji i tych trochę mniej zarezerwuj dla ludzi.

#52
12-07-2010 23:20
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys
>>Bóg = Ewolucja
>Bóg to kreator rzeczy , które następnie ewolują pod wpływem zmiennych warunków zewnętrznych - nie może bowiem ewoluować to co nie istnieje: kreacja poprzedza ewolucję.
>Zatem Bóg i ewolucja to nie to samo.

Kreacja poprzedza wykreowanie Kreatora , o ile takowy istnieje. Kto , w takim razie , poprzedza Kreację ?

Nic innego jak błędny tok rozumowania...

#53
12-07-2010 23:26
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi diogenes

>Babcia powiedziała, że ...

Nigdy jej nie opuszczę ale obawiam się , że Ona może to zrobić

Ciekawe , że powiedziała dzisiaj : "krzyż z przed Pałacu P. musi zostać usunięty bo został tam postawiony bez zezwolenia" .

Zaimponowała mi swoją racjonalną postawą , której mi tak często brakuje...

#54
13-07-2010 07:42
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys
>Chyba nie będziesz twierdził,że z materii?-a zatem z nie materii.
Ja nie pytałam, z czego nie stworzył, tylko z czego stworzył. Z niczego? To niemożliwe, sam tak mówisz. Coś nie może powstać z niczego. No to słucham. Z czego?

Parys (592 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Meretseger

Słabo słuchasz bo już ci mówiłem : z nie materii.

(Pomijam już to, że na tym portalu się czyta i pisze a nie słucha i mówi- dostosowałem się po prostu do ciebie)

#56
13-07-2010 08:39
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys
> z nie materii.
Wiec materia powstała z "nie materii" która była już wcześniej. Po co tu Bóg?

Parys (592 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi i.czaplicka
>> z nie materii.
>Wiec materia powstała z "nie materii" która była już wcześniej. Po co tu Bóg?

Bóg jest nie z materii- nie wiedziałaś? Poza tym aby coś stworzyć trzeba mieć pomysł ,wolę i możliwości - i to wszystko ma Bóg.

#58
13-07-2010 09:48
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys
Co to jest "nie materia"?

#59
13-07-2010 09:49
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi Parys

>Bóg jest nie z materii
Nie byłabym tego taka pewna. Imaginacja to też postać materii. Albo energii, co właściwie na jedno wychodzi.
Mówisz, że ma pomysł, wolę i możliwości... Sam to powiedział czy tak sobie wymyśliliście?

#60
13-07-2010 10:04
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
W odpowiedzi zachaj
>>Babcia powiedziała, że ...
>Nigdy jej nie opuszczę ale obawiam się , że Ona może to zrobić...

Obawy są zbyteczne. Babcia opuści i siebie, i ciebie. To pewne jak sylogizm o śmierci i Sokratesie.

>Ciekawe , że powiedziała dzisiaj : "krzyż z przed Pałacu P. musi zostać usunięty bo został tam postawiony bez zezwolenia" .Zaimponowała mi swoją racjonalną postawą...

Legalizm tylko przypadkowo bywa racjonalny. W tym wypadku nie jest.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365