 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-09-2010 17:17 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Socjalizm
5 na 7 | hej, Chciałbym zadać Wam pytanie . Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ... Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ... Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ? makuś acha ... dla mnie jest to socjalizm ... socjalizm ponieważ ... tylko ta wizja jest na tyle demokratyczna , pluralistyczna , tolerancyjna ... aby w konsekwencji brać wzgląd na największą możliwą ilość ludzi ... makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#106 3 na 3 | spray (5875 punktów) | Odp: Socjalizm |
> I jak wiele innych pięknych, młodych i naiwnych dała się ordynarnie wydy....ć> przez klechów i neoliberałów.Noooo... z moich obserwacji wynika, że nie tylko przez klechów i neoliberałów... Przez towarzyszy broni tyż, albo nawet bardziej... Wprawdzie obserwowałam nie od strony Solidarności, tylko NZS-u, ale dość wcześnie rzuciło mi się na oczy, że tzw. szlachetne ideały są raczej monetą. Jeśli kogoś przypadkiem obrażam, niech się nie czuje obrażony. Bo nie mówię o wszystkich. Św. Statystyka mi świadkiem. > Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.Najśmieszniejsze jest to, że On akurat nie miał za co przepraszać... Ale to zawsze tak jest - że najbardziej odpowiedzialni czują się ci, którzy najmniej nabroili. To chyba kwestia klasy. > Dalej zamiast zarobić na przyłączeniu do Zachodu, daliśmy Zachodowi dyma-ć na wszystkie strony i pod wodzą Balcerowicza wyprzedaliśmy dorobek pokoleń za 2% jego wartości /wyliczenia prof. Poznańskiego/.Taka była wola "pięknych, młodych i naiwnych". Przykład : niedaleko mojej rodzinnej miejscowości na taczkach wywieziono dyrektora renomowanego zakładu, dającego zatrudnienie połowie okolicy. Na nowego naczelnego namaszczono przewodniczącego Solidarności w zakładzie, jednocześnie - przewodniczącego rady parafialnej. Efekt : potężny zakład w ruinie już trzy - cztery lata po triumfalnym komunikacie pani Joanny Sz. Tej od pokazywania gołej dupy w teatrze, w celu wybicia się na celebrytkę w gospodarce wolnorynkowej. > Najmądrzejszy naród świata. Wybrany przez Boga, Gdzie Jezus ma być królem, a jego matka już jest naszą królową.> Aleluja i do przodu.> @@@Gdyby to był najmądrzejszy naród, to uczyłby się od Braci Starszych. Ale się nie uczy, tylko najczęściej ochoczo wybiera antysemityzm  Czyli: podkopuje tron, który wznosi! Schiza dziedziczna  |
#107 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Socjalizm | > Noooo... z moich obserwacji wynika, że nie tylko przez klechów i neoliberałów...> Przez towarzyszy broni tyż, albo nawet bardziej...Towarzyszy tyż, ale przecież to już, raz na zawsze, ustalone, że te ponad trzy miliony PZPR-owców plus ich rodzinki, to samo zło. Złoczyńcy, zboczeńcy i rabusie. > prawdzie obserwowałam nie od strony Solidarności, tylko NZS-u, ale dość wcześnie rzuciło mi się na oczy, że tzw. szlachetne ideały są raczej monetą.Obserwowałem to z przeróżnych stron i obserwuję nadal. Wszędzie podobnie jak w NZS-ie, jak można zarobić, to i ideały i ideowcy się znajdą. > Bo nie mówię o wszystkich. Św. Statystyka mi świadkiem.Nigdy bym nie śmiał. Historia zna nawet przyzwoitych SS-manów. Nawet biskup o rzetelnym ministrze wspomina: Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził; Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził; Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał; Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał; Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał; Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał; Był minister rzetelny, o sobie nie myślał; Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał. - A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może! - Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.
(Ignacy Krasicki - WSTĘP DO BAJEK)> >Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.> Najśmieszniejsze jest to, że On akurat nie miał za co przepraszać...Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka. > Ale to zawsze tak jest - że najbardziej odpowiedzialni czują się ci, którzy najmniej nabroili.> To chyba kwestia klasy.100% zgody! Serdecznie pozdrawiam. @@@ . |
#108 2 na 2 | spray (5875 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka.Tak ponoć uważał. Może i miał rację - w takim razie ja też powinnam przeprosić za parę rzeczy. Proporcjonalnie. Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby Go obwiniać za nie jego niegodziwość. Wręcz przeciwnie. |
| apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm | > >ubecka ta Solidarność była, ot co!!!> ano była> Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie> Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.No to jak, wracamy do PRLu? A Solidarność na śmietnik historii! |
| apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm | >hej, >Chciałbym zadać Wam pytanie . >Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ... >Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ... >Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ?
Nie teoryzuj makus! W Polsce jedynym możliwym systemem społecznym jest totalny burdel. Z msza 5 razy dziennie.
|
#111 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Socjalizm | > >Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka.> Tak ponoć uważał.> Może i miał rację - w takim razie ja też powinnam przeprosić za parę rzeczy.A kto po za Kościołem Katolickim nie powinien? Kościół, jak nawet oczywistość wymaga od niego pokory za podłości, to kręci, gorzej /albo lepiej, bo bardziej skutecznie/ od najbardziej obłudnych politykierów. Hierarchia i hipokryzja w jednym siedzą domu. > Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby Go obwiniać za nie jego niegodziwość.> Wręcz przeciwnie.Jednym nie przychodzi, a drugim aż nadto łatwo. Warto czasem poczytać katolickie media. Dużo tam można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Oj! Bardzo dużo! Pozdrawiam. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?> Ja nie jestem młodzianem, któremu tevałen i Konowal może w głowach mieszać. Żyłem w tamtych czasach, a że zawsze byłem ciekawy świata sporo jeździłem i poznawałem. Taka sama prawda jest z tym octem, jak z tym, że teraz to ludzie się w kolejkach do śmietników ustawiają (tylko kilka razy taką kolejkę pod moim śmietnikiem widziałem). Jeźdzę i teraz i oglądam smutne cmentarzyska dawnych wielkich zakładów pracy, gdzie na stołówce można było za drobną opłatą zjeść, a bufecie pracowniczym jeszcze zrobić zakupy do domu.No tak mówią że z wiekiem pamięta sie tylko dobre strony życia zaś tez złe wydarzenia umysł zapomina. teraz też można by za drobną opłatą zjeść, wypić i ...... w bufecie pracowniczym, trzeba tylko przywrócić socjalizm zaciągnąć parę miliardów pożyczki i pochulać kilka lat, zas przez kilkanaście następnym będzie można młodzieży poopowiadać jak to było wspaniale być młodym pięknym i za nic nie płacić.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >Tylko postulatów jakoś nie widać, wprowadzonych...ubecka ta Solidarność była, ot co!!!> Nie, nie była! Choć oczywiście UB wkręcało się wszędzie. Była piękna, młoda i naiwna /warto wspomnieć jej postulaty/.> I jak wiele innych pięknych, młodych i naiwnych dała się ordynarnie wydy....ć przez klechów i neoliberałów.> Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.> Dalej zamiast zarobić na przyłączeniu do Zachodu, daliśmy Zachodowi dyma-ć na wszystkie strony i pod wodzą Balcerowicza wyprzedaliśmy dorobek pokoleń za 2% jego wartości /wyliczenia prof. Poznańskiego/.> Najmądrzejszy naród świata. Wybrany przez Boga, Gdzie Jezus ma być królem, a jego matka już jest naszą królową.> Aleluja i do przodu.> @@@> .No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahaha
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >>ubecka ta Solidarność była, ot co!!!> >ano była> > Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie> > Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.> No to jak, wracamy do PRLu?> A Solidarność na śmietnik historii!> no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojść
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#115 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Socjalizm | > >>Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?> >Ja nie jestem młodzianem, któremu tevałen i Konowal może w głowach mieszać. Żyłem w tamtych czasach, a że zawsze byłem ciekawy świata sporo jeździłem i poznawałem. Taka sama prawda jest z tym octem, jak z tym, że teraz to ludzie się w kolejkach do śmietników ustawiają (tylko kilka razy taką kolejkę pod moim śmietnikiem widziałem). Jeźdzę i teraz i oglądam smutne cmentarzyska dawnych wielkich zakładów pracy, gdzie na stołówce można było za drobną opłatą zjeść, a bufecie pracowniczym jeszcze zrobić zakupy do domu.> No tak mówią że z wiekiem pamięta sie tylko dobre strony życia zaś tez złe wydarzenia umysł zapomina.Czasy minione przypominają mam pomniki-symbole: Stoją w "Kolebce" zardzewiałe dźwigi portowe, martwe symbole robotniczej potęgi. I stoją w mieście "Trzy Krzyże" symbol solidarnościowej chwały, gdzie w podzięce "sile roboczej" działacze "Solidarności", wespół-zespół ze zbyt dobrze odżywionym biskupami, wiązanki składają. > teraz też można by za drobną opłatą zjeść, wypić i ...... w bufecie pracowniczym, trzeba tylko przywrócić socjalizm zaciągnąć parę miliardów pożyczki i pochulać kilka lat, zas przez kilkanaście następnym będzie można młodzieży poopowiadać jak to było wspaniale być młodym pięknym i za nic nie płacić.Tak, to już było i nie wróci więcej. Lepiej pomówić o dzisiaj - "20 lat po": W 2009 roku polscy pracodawcy zarobili o 25% więcej niż w roku poprzednim, to kwota 15 miliardów złotych, a bezrobocie osiągnęło 13%. W pierwszym kwartale 2010 roku aż 24,6% młodych ludzi (16 - 24 lata) pozostawało bez pracy. Aleluja i do przodu! Polska to co prawda "dziki kraj" ale ferajna Rychu, Zbychu, Miro i parę setek mniej znanych da sobie radę. a księżulo ich interesiki poświęcą. Myślenie boli, ale czasem warto pomyśleć, kto tak naprawdę nas d.ma i czy nam to radość sprawia.
Zidiocenie religijne albo zdrowy rozsądek - wybór należy do ciebie. @@@ . |
#116 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Socjalizm |
> No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahahaTak, ideowcy zawsze są naiwni, a wśród socjalistów było ich bardzo wielu i dlatego cwaniacy - Kościół Katolicki wespół neoliberałami Polskę zawłaszczyli. To właśnie tych, którzy nie sprzedali niczego, gdyż niewiele mieli pracując dla idei, gnębią dziś samorodni i samozwańczy "czyści rycerze bez skazy" i powołane przez nich różne IPN-y. Trochę "komuchów", w tym ludzie ze służb specjalnych, takiego gówna, które do każdej władzy się doczepi, "się załapało" i razem z "solidaruchami" Polskę rozkradało. Kilka procent na starość się ochrzciło i teraz są z nich już katole, że aż miło. Opisuje to znakomicie prof. Tittebrun w książce "Z deszczu pod rynnę". Ale to tylko dla inteligentnych. @@@ Władza od Boga pochodzi, a Bóg to Mamona! Że jest inaczej - żadnego chciwca - nikt nie przekona!@@@ . |
#117 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Socjalizm | > no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojśćhej, Nie wierzę ! Zgniły kapitalizm inaczej neoliberalizm jest pomysłem wybitnie dyskryminacyjnym , wręcz społecznie rasistowskim ! Nie ma w nim cienie empatii czy refleksji etycznej ... Gloryfikowany jest zwycięzca którego się z niczego nie rozlicza ponieważ wszystko co społeczeństwo przełknie , co "ciemny lud" kupi niepodlega dyskusji i z założenia jest dobre ! To cyniczna , ohydna zagrywka Wszyscy chcemy być bogaci , każdy może być bogaty ... prowokuje bezpośrednio demoralizację - ponieważ uświęca środki ! Nie ma zasad , wartości ... jest za to wizja bogactwa ! A przecież społeczeństwo w którym wszyscy będą zabiegać o wyłącznie swoje bogactwo staje się w krótkim czasie zdegenerowane i umiera Jednostki sprytne , obrotne i cwane wykorzystują pasywność roślinożercy ! Chwalebną ambicją nie jest przepracować uczciwie kilkadziesiąt lat ale zrobić karierę , często za wszelką cenę ! Oczywiście inicjatywa , inwencja , kreatywność to niesłychanie istotne zalety - ale tylko wtedy jeśli są one umiejscowione w jakimś etycznym kontekście . Taki etyczny kontekst ( a to jest chyba jedyny fundament naszego człowieczeństwa ) próbuje przedstawiać socjalizm . pozdrawiam makuś |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > Tak, to już było i nie wróci więcej. Lepiej pomówić o dzisiaj - "20 lat po":> W 2009 roku polscy pracodawcy zarobili o 25% więcej niż w roku poprzednim, to kwota 15 miliardów złotych, a bezrobocie osiągnęło 13%.> W pierwszym kwartale 2010 roku aż 24,6% młodych ludzi (16 - 24 lata) pozostawało bez pracy.> Aleluja i do przodu! Polska to co prawda "dziki kraj" ale ferajna Rychu, Zbychu, Miro i parę setek mniej znanych da sobie radę. a księżulo ich interesiki poświęcą.> Myślenie boli, ale czasem warto pomyśleć, kto tak naprawdę nas d.ma i czy nam to radość sprawia.Prosta sprawa wystarczy zostać pracodawcą jak to takie dochodowe zajęcie, tylko co by socjaliści robili w świecie bez robotników.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#119 -2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahaha> Tak, ideowcy zawsze są naiwni, a wśród socjalistów było ich bardzo wielu i dlatego cwaniacy - Kościół Katolicki wespół neoliberałami Polskę zawłaszczyli.> To właśnie tych, którzy nie sprzedali niczego, gdyż niewiele mieli pracując dla idei, gnębią dziś samorodni i samozwańczy "czyści rycerze bez skazy" i powołane przez nich różne IPN-y.> Trochę "komuchów", w tym ludzie ze służb specjalnych, takiego gówna, które do każdej władzy się doczepi, "się załapało" i razem z "solidaruchami" Polskę rozkradało. Kilka procent na starość się ochrzciło i teraz są z nich już katole, że aż miło.> Opisuje to znakomicie prof. Tittebrun w książce "Z deszczu pod rynnę". Ale to tylko dla inteligentnych.Ubaw po pachy z Twoich tekstów 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojść> hej,> Nie wierzę !> Zgniły kapitalizm inaczej neoliberalizm jest pomysłem wybitnie dyskryminacyjnym , wręcz społecznie rasistowskim !> Nie ma w nim cienie empatii czy refleksji etycznej ...> Gloryfikowany jest zwycięzca którego się z niczego nie rozlicza ponieważ wszystko co społeczeństwo przełknie , co "ciemny lud" kupi niepodlega dyskusji i z założenia jest dobre !> To cyniczna , ohydna zagrywka> Wszyscy chcemy być bogaci , każdy może być bogaty ... prowokuje bezpośrednio demoralizację - ponieważ uświęca środki !> Nie ma zasad , wartości ... jest za to wizja bogactwa !> A przecież społeczeństwo w którym wszyscy będą zabiegać o wyłącznie swoje bogactwo staje się w krótkim czasie zdegenerowane i umiera> Jednostki sprytne , obrotne i cwane wykorzystują pasywność roślinożercy !> Chwalebną ambicją nie jest przepracować uczciwie kilkadziesiąt lat ale zrobić karierę , często za wszelką cenę !> Oczywiście inicjatywa , inwencja , kreatywność to niesłychanie istotne zalety - ale tylko wtedy jeśli są one umiejscowione w jakimś etycznym kontekście .> Taki etyczny kontekst ( a to jest chyba jedyny fundament naszego człowieczeństwa ) próbuje przedstawiać socjalizm .> pozdrawiam> makuśstrasznie pan plecie, rzekłbym trzy po trzy - pomylił pan system ekonomiczny z wartościami etycznymi
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|