Racjonalista - Strona głównaDo treści
Socjalizm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-09-2010 17:17makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Socjalizm
Ocena 5 na 7
hej,
Chciałbym zadać Wam pytanie .
Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ...
Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ...
Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ?
makuś
acha ...
dla mnie jest to socjalizm ... socjalizm ponieważ ... tylko ta wizja jest na tyle demokratyczna , pluralistyczna , tolerancyjna ... aby w konsekwencji brać wzgląd na największą możliwą ilość ludzi ...
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#106
06-10-2010 20:07
 Ocena 3 na 3
spray (5875 punktów)Odp: Socjalizm

>I jak wiele innych pięknych, młodych i naiwnych dała się ordynarnie wydy....ć
>przez klechów i neoliberałów.

Noooo... z moich obserwacji wynika, że nie tylko przez klechów i neoliberałów...
Przez towarzyszy broni tyż, albo nawet bardziej... Wprawdzie obserwowałam nie od strony Solidarności, tylko NZS-u, ale dość wcześnie rzuciło mi się na oczy, że tzw. szlachetne ideały są raczej monetą.

Jeśli kogoś przypadkiem obrażam, niech się nie czuje obrażony.
Bo nie mówię o wszystkich. Św. Statystyka mi świadkiem.

>Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.

Najśmieszniejsze jest to, że On akurat nie miał za co przepraszać...
Ale to zawsze tak jest - że najbardziej odpowiedzialni czują się ci, którzy najmniej nabroili.
To chyba kwestia klasy.

>Dalej zamiast zarobić na przyłączeniu do Zachodu, daliśmy Zachodowi dyma-ć na wszystkie strony i pod wodzą Balcerowicza wyprzedaliśmy dorobek pokoleń za 2% jego wartości /wyliczenia prof. Poznańskiego/.

Taka była wola "pięknych, młodych i naiwnych".
Przykład :
niedaleko mojej rodzinnej miejscowości na taczkach wywieziono dyrektora renomowanego zakładu, dającego zatrudnienie połowie okolicy.
Na nowego naczelnego namaszczono przewodniczącego Solidarności w zakładzie, jednocześnie - przewodniczącego rady parafialnej.
Efekt : potężny zakład w ruinie już trzy - cztery lata po triumfalnym komunikacie pani Joanny Sz. Tej od pokazywania gołej dupy w teatrze, w celu wybicia się na celebrytkę w gospodarce wolnorynkowej.

>Najmądrzejszy naród świata. Wybrany przez Boga, Gdzie Jezus ma być królem, a jego matka już jest naszą królową.
>Aleluja i do przodu.
>@@@

Gdyby to był najmądrzejszy naród, to uczyłby się od Braci Starszych.
Ale się nie uczy, tylko najczęściej ochoczo wybiera antysemityzm
Czyli: podkopuje tron, który wznosi!
Schiza dziedziczna

#107
06-10-2010 20:44
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi spray
>Noooo... z moich obserwacji wynika, że nie tylko przez klechów i neoliberałów...
>Przez towarzyszy broni tyż, albo nawet bardziej...
Towarzyszy tyż, ale przecież to już, raz na zawsze, ustalone, że te ponad trzy miliony PZPR-owców plus ich rodzinki, to samo zło.
Złoczyńcy, zboczeńcy i rabusie.

>prawdzie obserwowałam nie od strony Solidarności, tylko NZS-u, ale dość wcześnie rzuciło mi się na oczy, że tzw. szlachetne ideały są raczej monetą.
Obserwowałem to z przeróżnych stron i obserwuję nadal.
Wszędzie podobnie jak w NZS-ie, jak można zarobić, to i ideały i ideowcy się znajdą.

>Bo nie mówię o wszystkich. Św. Statystyka mi świadkiem.
Nigdy bym nie śmiał. Historia zna nawet przyzwoitych SS-manów.
Nawet biskup o rzetelnym ministrze wspomina:

Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził;
Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził;
Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał;
Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał;
Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał;
Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał;
Był minister rzetelny, o sobie nie myślał;
Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał.
- A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!
- Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.

(Ignacy Krasicki - WSTĘP DO BAJEK)


>>Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.
>Najśmieszniejsze jest to, że On akurat nie miał za co przepraszać...
Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka.

>Ale to zawsze tak jest - że najbardziej odpowiedzialni czują się ci, którzy najmniej nabroili.
>To chyba kwestia klasy.
100% zgody!

Serdecznie pozdrawiam.

@@@
.

#108
06-10-2010 22:54
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)Odp: Socjalizm

>Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka.

Tak ponoć uważał.
Może i miał rację - w takim razie ja też powinnam przeprosić za parę rzeczy.
Proporcjonalnie.
Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby Go obwiniać za nie jego niegodziwość.
Wręcz przeciwnie.

apud (4399 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>>ubecka ta Solidarność była, ot co!!!
>ano była
>
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie

> Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.

No to jak, wracamy do PRLu?
A Solidarność na śmietnik historii!

apud (4399 punktów)Odp: Socjalizm
>hej,
>Chciałbym zadać Wam pytanie .
>Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ...
>Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ...
>Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ?

Nie teoryzuj makus!
W Polsce jedynym możliwym systemem społecznym jest totalny burdel. Z msza 5 razy dziennie.

#111
07-10-2010 08:32
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi spray
>>Miał! Za naiwne firmowanie cyników i nic tu nie zmieni przyzwoitość Jacka.
>Tak ponoć uważał.
>Może i miał rację - w takim razie ja też powinnam przeprosić za parę rzeczy.
A kto po za Kościołem Katolickim nie powinien? Kościół, jak nawet oczywistość wymaga od niego pokory za podłości, to kręci, gorzej /albo lepiej, bo bardziej skutecznie/ od najbardziej obłudnych politykierów.
Hierarchia i hipokryzja w jednym siedzą domu.

>Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby Go obwiniać za nie jego niegodziwość.
>Wręcz przeciwnie.
Jednym nie przychodzi, a drugim aż nadto łatwo. Warto czasem poczytać katolickie media. Dużo tam można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Oj! Bardzo dużo!

Pozdrawiam.

@@@
.

#112
08-10-2010 23:09
 0 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>>Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?
>Ja nie jestem młodzianem, któremu tevałen i Konowal może w głowach mieszać. Żyłem w tamtych czasach, a że zawsze byłem ciekawy świata sporo jeździłem i poznawałem. Taka sama prawda jest z tym octem, jak z tym, że teraz to ludzie się w kolejkach do śmietników ustawiają (tylko kilka razy taką kolejkę pod moim śmietnikiem widziałem). Jeźdzę i teraz i oglądam smutne cmentarzyska dawnych wielkich zakładów pracy, gdzie na stołówce można było za drobną opłatą zjeść, a bufecie pracowniczym jeszcze zrobić zakupy do domu.

No tak mówią że z wiekiem pamięta sie tylko dobre strony życia zaś tez złe wydarzenia umysł zapomina.

teraz też można by za drobną opłatą zjeść, wypić i ...... w bufecie pracowniczym, trzeba tylko przywrócić socjalizm zaciągnąć parę miliardów pożyczki i pochulać kilka lat, zas przez kilkanaście następnym będzie można młodzieży poopowiadać jak to było wspaniale być młodym pięknym i za nic nie płacić.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>>Tylko postulatów jakoś nie widać, wprowadzonych...ubecka ta Solidarność była, ot co!!!
>Nie, nie była! Choć oczywiście UB wkręcało się wszędzie. Była piękna, młoda i naiwna /warto wspomnieć jej postulaty/.
>I jak wiele innych pięknych, młodych i naiwnych dała się ordynarnie wydy....ć przez klechów i neoliberałów.
>Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował.
>Dalej zamiast zarobić na przyłączeniu do Zachodu, daliśmy Zachodowi dyma-ć na wszystkie strony i pod wodzą Balcerowicza wyprzedaliśmy dorobek pokoleń za 2% jego wartości /wyliczenia prof. Poznańskiego/.
>Najmądrzejszy naród świata. Wybrany przez Boga, Gdzie Jezus ma być królem, a jego matka już jest naszą królową.
>Aleluja i do przodu.
>@@@
>.

No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahaha

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi apud
>>>ubecka ta Solidarność była, ot co!!!
>>ano była
>>
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie

>> Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
>No to jak, wracamy do PRLu?
>A Solidarność na śmietnik historii!
>
no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojść

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#115
10-10-2010 12:07
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>>>Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?
>>Ja nie jestem młodzianem, któremu tevałen i Konowal może w głowach mieszać. Żyłem w tamtych czasach, a że zawsze byłem ciekawy świata sporo jeździłem i poznawałem. Taka sama prawda jest z tym octem, jak z tym, że teraz to ludzie się w kolejkach do śmietników ustawiają (tylko kilka razy taką kolejkę pod moim śmietnikiem widziałem). Jeźdzę i teraz i oglądam smutne cmentarzyska dawnych wielkich zakładów pracy, gdzie na stołówce można było za drobną opłatą zjeść, a bufecie pracowniczym jeszcze zrobić zakupy do domu.
>No tak mówią że z wiekiem pamięta sie tylko dobre strony życia zaś tez złe wydarzenia umysł zapomina.

Czasy minione przypominają mam pomniki-symbole:
Stoją w "Kolebce" zardzewiałe dźwigi portowe, martwe symbole robotniczej potęgi.
I stoją w mieście "Trzy Krzyże" symbol solidarnościowej chwały, gdzie w podzięce "sile roboczej" działacze "Solidarności", wespół-zespół ze zbyt dobrze odżywionym biskupami, wiązanki składają.

>teraz też można by za drobną opłatą zjeść, wypić i ...... w bufecie pracowniczym, trzeba tylko przywrócić socjalizm zaciągnąć parę miliardów pożyczki i pochulać kilka lat, zas przez kilkanaście następnym będzie można młodzieży poopowiadać jak to było wspaniale być młodym pięknym i za nic nie płacić.

Tak, to już było i nie wróci więcej. Lepiej pomówić o dzisiaj - "20 lat po":
W 2009 roku polscy pracodawcy zarobili o 25% więcej niż w roku poprzednim, to kwota 15 miliardów złotych, a bezrobocie osiągnęło 13%.
W pierwszym kwartale 2010 roku aż 24,6% młodych ludzi (16 - 24 lata) pozostawało bez pracy.

Aleluja i do przodu! Polska to co prawda "dziki kraj" ale ferajna Rychu, Zbychu, Miro i parę setek mniej znanych da sobie radę. a księżulo ich interesiki poświęcą.

Myślenie boli, ale czasem warto pomyśleć, kto tak naprawdę nas d.ma i czy nam to radość sprawia.


Zidiocenie religijne albo zdrowy rozsądek - wybór należy do ciebie.

@@@
.

#116
10-10-2010 12:21
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal

>No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahaha
Tak, ideowcy zawsze są naiwni, a wśród socjalistów było ich bardzo wielu i dlatego cwaniacy - Kościół Katolicki wespół neoliberałami Polskę zawłaszczyli.
To właśnie tych, którzy nie sprzedali niczego, gdyż niewiele mieli pracując dla idei, gnębią dziś samorodni i samozwańczy "czyści rycerze bez skazy" i powołane przez nich różne IPN-y.
Trochę "komuchów", w tym ludzie ze służb specjalnych, takiego gówna, które do każdej władzy się doczepi, "się załapało" i razem z "solidaruchami" Polskę rozkradało. Kilka procent na starość się ochrzciło i teraz są z nich już katole, że aż miło.
Opisuje to znakomicie prof. Tittebrun w książce "Z deszczu pod rynnę". Ale to tylko dla inteligentnych.

@@@


Władza od Boga pochodzi, a Bóg to Mamona!
Że jest inaczej - żadnego chciwca - nikt nie przekona!


@@@
.

#117
11-10-2010 14:44
 Ocena 3 na 3
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojść

hej,
Nie wierzę !
Zgniły kapitalizm inaczej neoliberalizm jest pomysłem wybitnie dyskryminacyjnym , wręcz społecznie rasistowskim !
Nie ma w nim cienie empatii czy refleksji etycznej ...
Gloryfikowany jest zwycięzca którego się z niczego nie rozlicza ponieważ wszystko co społeczeństwo przełknie , co "ciemny lud" kupi niepodlega dyskusji i z założenia jest dobre !
To cyniczna , ohydna zagrywka
Wszyscy chcemy być bogaci , każdy może być bogaty ... prowokuje bezpośrednio demoralizację - ponieważ uświęca środki !
Nie ma zasad , wartości ... jest za to wizja bogactwa !
A przecież społeczeństwo w którym wszyscy będą zabiegać o wyłącznie swoje bogactwo staje się w krótkim czasie zdegenerowane i umiera
Jednostki sprytne , obrotne i cwane wykorzystują pasywność roślinożercy !
Chwalebną ambicją nie jest przepracować uczciwie kilkadziesiąt lat ale zrobić karierę , często za wszelką cenę !
Oczywiście inicjatywa , inwencja , kreatywność to niesłychanie istotne zalety - ale tylko wtedy jeśli są one umiejscowione w jakimś etycznym kontekście .
Taki etyczny kontekst ( a to jest chyba jedyny fundament naszego człowieczeństwa ) próbuje przedstawiać socjalizm .
pozdrawiam
makuś

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>Tak, to już było i nie wróci więcej. Lepiej pomówić o dzisiaj - "20 lat po":
>W 2009 roku polscy pracodawcy zarobili o 25% więcej niż w roku poprzednim, to kwota 15 miliardów złotych, a bezrobocie osiągnęło 13%.
>W pierwszym kwartale 2010 roku aż 24,6% młodych ludzi (16 - 24 lata) pozostawało bez pracy.
>Aleluja i do przodu! Polska to co prawda "dziki kraj" ale ferajna Rychu, Zbychu, Miro i parę setek mniej znanych da sobie radę. a księżulo ich interesiki poświęcą.
>Myślenie boli, ale czasem warto pomyśleć, kto tak naprawdę nas d.ma i czy nam to radość sprawia.

Prosta sprawa wystarczy zostać pracodawcą jak to takie dochodowe zajęcie, tylko co by socjaliści robili w świecie bez robotników.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#119
17-10-2010 22:37
 Ocena-2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>>No widzisz jak ci socjaliści/komuniści byli głupi, nie dość że sprzedali kraj to jeszcze w nieodpowiednie ręce hahaha
>Tak, ideowcy zawsze są naiwni, a wśród socjalistów było ich bardzo wielu i dlatego cwaniacy - Kościół Katolicki wespół neoliberałami Polskę zawłaszczyli.
>To właśnie tych, którzy nie sprzedali niczego, gdyż niewiele mieli pracując dla idei, gnębią dziś samorodni i samozwańczy "czyści rycerze bez skazy" i powołane przez nich różne IPN-y.
>Trochę "komuchów", w tym ludzie ze służb specjalnych, takiego gówna, które do każdej władzy się doczepi, "się załapało" i razem z "solidaruchami" Polskę rozkradało. Kilka procent na starość się ochrzciło i teraz są z nich już katole, że aż miło.
>Opisuje to znakomicie prof. Tittebrun w książce "Z deszczu pod rynnę". Ale to tylko dla inteligentnych.

Ubaw po pachy z Twoich tekstów

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi makuś
>>no ja bym chciał wreszcie do tego zgniłego kapitalizmu dojść
>hej,
>Nie wierzę !
>Zgniły kapitalizm inaczej neoliberalizm jest pomysłem wybitnie dyskryminacyjnym , wręcz społecznie rasistowskim !
>Nie ma w nim cienie empatii czy refleksji etycznej ...
>Gloryfikowany jest zwycięzca którego się z niczego nie rozlicza ponieważ wszystko co społeczeństwo przełknie , co "ciemny lud" kupi niepodlega dyskusji i z założenia jest dobre !
>To cyniczna , ohydna zagrywka
>Wszyscy chcemy być bogaci , każdy może być bogaty ... prowokuje bezpośrednio demoralizację - ponieważ uświęca środki !
>Nie ma zasad , wartości ... jest za to wizja bogactwa !
>A przecież społeczeństwo w którym wszyscy będą zabiegać o wyłącznie swoje bogactwo staje się w krótkim czasie zdegenerowane i umiera
>Jednostki sprytne , obrotne i cwane wykorzystują pasywność roślinożercy !
>Chwalebną ambicją nie jest przepracować uczciwie kilkadziesiąt lat ale zrobić karierę , często za wszelką cenę !
>Oczywiście inicjatywa , inwencja , kreatywność to niesłychanie istotne zalety - ale tylko wtedy jeśli są one umiejscowione w jakimś etycznym kontekście .
>Taki etyczny kontekst ( a to jest chyba jedyny fundament naszego człowieczeństwa ) próbuje przedstawiać socjalizm .
>pozdrawiam
>makuś

strasznie pan plecie, rzekłbym trzy po trzy - pomylił pan system ekonomiczny z wartościami etycznymi


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365