 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-09-2010 17:17 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Socjalizm
5 na 7 | hej, Chciałbym zadać Wam pytanie . Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ... Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ... Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ? makuś acha ... dla mnie jest to socjalizm ... socjalizm ponieważ ... tylko ta wizja jest na tyle demokratyczna , pluralistyczna , tolerancyjna ... aby w konsekwencji brać wzgląd na największą możliwą ilość ludzi ... makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#91 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Socjalizm | > Jestem dziwnie przekonany, że może Pan. Ta "egzegeza" była żartem jedynie.A tego, że sobie tu też żartuję, to Pan nie zauważył? > Dziękuję. O ile Lange i Borowski są mi jako tako znani, o tyle, przyznać muszę, Kaleckiego, a zwłaszcza Kowalika znam mniej niż pobieżnie. Obiecuję w wolnej chwili nadrobić te braki.Z Langego i Kaleckiego to musiałem zdawać. Bobrowskiego /nie Borowskiego/ słuchałem na wykładach. Kowalika znam osobiście i dlatego najbardziej Go polecam. > No, i widzi Pan - zgadzamy się (pomijając socjalliberalizm) bardziej niż byśmy się tego mogli spodziewać, a może nawet i bardziej niż byśmy tego chcieli.  Od początku z przyjemnością czytam Pańskie wypowiedzi, uważając Pana za mądrego człowieka i jak mielibyśmy nie znaleźć "punktów stycznych"? Serdecznie pozdrawiam. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > .> >a mogą być inne ??> Tak, większość krajów Zachodniej Europy jest zdecydowanie laicka, a więc afideistyczna.żartowniś z pana  > Moim zdaniem, zaprzeczył Pan sam sobie, ale ja wyznaję tylko zwyczajną logikę praktyczną.Chodziło mi o to że był jakiś logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy choć błędny w swoim założeniu u podstaw. > >Zresztą albo coś jest racjonalne albo nie - co ma do tego tolerancja i humanizm ??> Zupełnie nie rozumiem, co Pan chciał tu powiedzieć, ale sam też żałuję, że nie zrozumiał Pan dosyć prostego zdania o humanizmie i tolerancji w idei racjonalizmu, ale trudno inne języki mamy i inny ogląd świata.Po prostu nie widzę żeby te pojęcia mogły funkcjonować na równych zasadach, któreś musi być podrzędne, bo oczywiste że jest wiele sytuacji które wykluczają zastosowanie i racjonalizmu i humanizmu. > >Ja też nie - nie pozwoliłaby mi wiara  > Nie znam Pańskiej wiary i nie do Pana się tu odnosiłem - tylko tak ogólnie.Chciałem zwrócić uwagę że te same działania mogą wystąpić z różnych przesłanek, zarówno racjonalnych jak i pozaracjonalnych 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#93 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >socyalizm to ustrój odbierający ludziom pracowitym i dający leniom, nierobom i cwaniakom ...> hej,> Idea socjalizmu etycznego polega na dowartościowaniu człowieka , który przez kilkadziesiąt lat uczciwie wykonywał swój zawód , każdy zawód ...za czyje pieniądze ? zwykłe złodziejstwo ot co. > Tak zwany wolny rynek promuje cwaniactwo i brak wątpliwości w wykorzystywaniu niewiedzy i naiwności lub wykorzystywaniu dramatycznych okoliczności ...to socjalizm etyczny może być, a kapitalizm już nie? Filozofia Kalego
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > . Zresztą albo coś jest racjonalne albo nie - co ma do tego tolerancja i humanizm ??> hej,> Racjonalne może być wymordowanie milionów ludzi po to aby nie zagrażali naszym interesom !> Tylko tolerancja i humanizm właśnie nadają racjonalizmowi , zresztą jak i wszelkim innym pomysłom wartości !> Bowiem są to najbardziej wartościowe pomysły do jakich ludzie są zdolni !> Tylko one pozwalają na to aby zdystansować się wobec swych egosistycznych potrzeb , pragnień i wyobrażeń !> makuśalbo wymordujesz ludzi z racjonalnego powodu albo zostawisz ich przy życiu z humanistycznego - nie da sie zjeść ciasta i mieć ciastko
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Było dużo zła, ale zapewniam Pana, że znakomitej większości społeczeństwa żyło się znacznie lepiej niż przedstawia to obecna prymitywna i nachalna propaganda.kilka milionów partyjnych i TW nie jest większością społeczeństwa.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#96 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > W państwach totalitarnych : Watykan , Związek Radziecki , Trzecia Rzesza ... było dużo żelaza i fundamentu ...W Watykanie nie ma nawet granycy pilnowanej a Ty bredzisz coś o państwie totalitarnym ??!! Tylko jakiś socjalista albo ......... mógł to wymyślić.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#97 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Socjalizm | > >.> >>a mogą być inne ??> >Tak, większość krajów Zachodniej Europy jest zdecydowanie laicka, a więc afideistyczna.> żartowniś z pana  Nie, zupełnie poważnie! Wystarczy zajrzeć do badań socjologicznych. Dodam tylko tu, że Bóg te Europejskie kraje wyraźnie nagradza, gdyż żyje się tam najlepiej. > >Moim zdaniem, zaprzeczył Pan sam sobie, ale ja wyznaję tylko zwyczajną logikę praktyczną.> Chodziło mi o to że był jakiś logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy choć błędny w swoim założeniu u podstaw.No, właśnie o tą błędność u samiuśkich podstaw mi chodzi. > >>Zresztą albo coś jest racjonalne albo nie - co ma do tego tolerancja i humanizm ??> >Zupełnie nie rozumiem, co Pan chciał tu powiedzieć, ale sam też żałuję, że nie zrozumiał Pan dosyć prostego zdania o humanizmie i tolerancji w idei racjonalizmu, ale trudno inne języki mamy i inny ogląd świata.> Po prostu nie widzę żeby te pojęcia mogły funkcjonować na równych zasadach, któreś musi być podrzędne, bo oczywiste że jest wiele sytuacji które wykluczają zastosowanie i racjonalizmu i humanizmu.Gdzie mają być te równe, bądź nie równe zasady? W ludzkich głowach i ludzkich pismach, czy w praktyce z tych przemyśleń wynikających? Proszę wziąć pod uwagę chrześcijaństwo, co bywa w ludzkich głowach, w ludzkich pismach i jak to się ma do praktyki? Najczęściej nijak! W mojej humanistycznej głowie i znanych mi pismach humanistów nie ma sytuacji wykluczających racjonalizm. Chyba, że są to humaniści religijni, ale to już inna bajka. > >>Ja też nie - nie pozwoliłaby mi wiara  > >Nie znam Pańskiej wiary i nie do Pana się tu odnosiłem - tylko tak ogólnie.> Chciałem zwrócić uwagę że te same działania mogą wystąpić z różnych przesłanek, zarówno racjonalnych jak i pozaracjonalnych  "Z religią czy bez religii są i zawsze będą dobrzy ludzie, którzy popełniają dobre uczynki i ludzie źli, którzy popełniają złe uczynki. Do tego jednak, żeby dobrzy ludzie zaczęli popełniać złe uczynki, niezbędna jest religia. /Steven Weinberg/ @@@ . |
#98 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Socjalizm | . > >Było dużo zła, ale zapewniam Pana, że znakomitej większości społeczeństwa żyło się znacznie lepiej niż przedstawia to obecna prymitywna i nachalna propaganda.> kilka milionów partyjnych i TW nie jest większością społeczeństwa.A ja uważałem Pana za w miarę inteligentnego człowieka, a Panu już tylko wiara pozostała.
Nikt nas lepiej nie potrafi skompromitować niż uczynimy to sami! @@@ . |
| de Vill (1165 punktów) | Odp: Socjalizm | Może się już link pojawił - kilka dni byłem poza Polską i przy okazji odetchnąłem też od internetu - i nie jestem na bieżąco. Na tekst Stefana Bratkowskiego: "Dlaczego jestem socjalistą i liberałem", trafiłem przed chwilą. alfaomega.(*)stą i liberałem/ |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > .> >>Było dużo zła, ale zapewniam Pana, że znakomitej większości społeczeństwa żyło się znacznie lepiej niż przedstawia to obecna prymitywna i nachalna propaganda.> >kilka milionów partyjnych i TW nie jest większością społeczeństwa.> A ja uważałem Pana za w miarę inteligentnego człowieka, a Panu już tylko wiara pozostała.Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet? Co pan tu za głupoty wypisuje i jeszcze do tego wiarę miesza.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#101 3 na 3 | apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?Wlasnie,i potem od tego octu i słoniny dzieci sie takie jakieś, hmmmm dziwnie rozwinięte rodziły. |
#102 5 na 5 | apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm |
> kilka milionów partyjnych i TW nie jest większością społeczeństwa.Pewnie ze nie. Jak sa barany to jeden baca na kierdel owiec starczy. A teraz to hohoho, panie okazuje sie ze wszyscy walczyli tylko nie bardzo wiadomo z kim. Nawet se instytut otworzyli, zeby wiedzieć... a tu jak trzeba, to sie okazuje ze każdy był agentem lub katem co najmniej. A przecież biedny robol, walczył z ustrojem. Opierdalał sie w robocie, kombinował co by tu jeszcze podpierdolić a na chorobowym to dzieci chrzcił, potajemnie! A teraz medali na nim wisi jak na ruskim generale. Tylko postulatów jakoś nie widać, wprowadzonych...ubecka ta Solidarność była, ot co!!! |
#103 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Socjalizm | > Co ma do tego wiara? Komu się żyło lepiej? Kogo było stać na coś więcej niż słoninę i ocet?Ja nie jestem młodzianem, któremu tevałen i Konowal może w głowach mieszać. Żyłem w tamtych czasach, a że zawsze byłem ciekawy świata sporo jeździłem i poznawałem. Taka sama prawda jest z tym octem, jak z tym, że teraz to ludzie się w kolejkach do śmietników ustawiają (tylko kilka razy taką kolejkę pod moim śmietnikiem widziałem). Jeźdzę i teraz i oglądam smutne cmentarzyska dawnych wielkich zakładów pracy, gdzie na stołówce można było za drobną opłatą zjeść, a bufecie pracowniczym jeszcze zrobić zakupy do domu. Różnie w tym realnym socjalizmie bywało raz lepiej raz gorzej i tylko fanatyczna wiara pozwala wierzyć, że socjalizm to samo zło. > Co pan tu za głupoty wypisuje i jeszcze do tego wiarę miesza.Do wszystkiego wiarę miesza, to tylko nasz kochany Kościół Katolicki. Bogusławski nie ma żadnych szans na to, co najwyżej na forum racjonalistów trochę kpi sobie z fanatyków. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > ubecka ta Solidarność była, ot co!!!ano była
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#105 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Tylko postulatów jakoś nie widać, wprowadzonych...ubecka ta Solidarność była, ot co!!!Nie, nie była! Choć oczywiście UB wkręcało się wszędzie. Była piękna, młoda i naiwna /warto wspomnieć jej postulaty/. I jak wiele innych pięknych, młodych i naiwnych dała się ordynarnie wydy....ć przez klechów i neoliberałów. Może warto poczytać ostatnie wypowiedzi Jacka Kuronia, też czuł się wydy...any i przepraszał, że to całe bagno firmował. Dalej zamiast zarobić na przyłączeniu do Zachodu, daliśmy Zachodowi dyma-ć na wszystkie strony i pod wodzą Balcerowicza wyprzedaliśmy dorobek pokoleń za 2% jego wartości /wyliczenia prof. Poznańskiego/. Najmądrzejszy naród świata. Wybrany przez Boga, Gdzie Jezus ma być królem, a jego matka już jest naszą królową. Aleluja i do przodu. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|