 |
Porozumienie 11 Listopada Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-11-2010 00:40 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Porozumienie 11 Listopada
10 na 10 | Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści z różnych organizacji planują przemarsz ulicami Warszawy. Nie chcemy, by zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach, znowu przeszli przez stolicę. Pomni wcześniejszych doświadczeń uważamy, że rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu trzeba się przeciwstawić. Od dwóch lat próbujemy ich marsz zablokować. Zatrzymamy go tylko wtedy, gdy będzie nas dużo. Jesteśmy grupą różnych ludzi i środowisk. Łączy nas sprzeciw wobec faszyzmu. Planujemy demonstrację na trasie faszystowskiego pochodu. Chcemy fizycznie go zablokować. Wykorzystamy przysługujące nam prawa obywatelskie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy zechcą przyjechać do Warszawy, do czynnego sprzeciwu wobec faszystów. Liczymy na Wasz udział w przygotowaniach, na przyjazd w zaproponowanym przez nas miejscu i czasie, na przygotowanie transparentów, na poinformowanie znajomych o naszych działaniach. Liczymy na Waszą obecność. Informacja o miejscu blokady pojawi się rano 11 listopada na tej stronie oraz zostanie rozesłana via email i sms. więcej informacji: www.11listopada.org | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#31 5 na 7 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada |
> Teraz, gdy neofaszyści organizują marsz (legalny, dodam) to próbuje się go zablokować.> Postępowanie Kalego?Postępowanie człowieka , który zna historię. Brzydzę się faszyzmem. Ta ideologia jest oparta na błędnych założeniach. Na dzieleniu ludzi na lepsze i gorsze rasy. Taka pseudonauka już dawno została obalona , nie wiem dlaczego wciąż tak wielu w to brnie. FASZYZM NIE PRZEJDZIE. |
#32 4 na 4 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | A co się dziwić, walczyli z faszyzmem a tu na własnej piersi wyhodowali takich samych po latach. Dbano o to żeby dzieciaki się nie skomunizowały socjalistycznie, a one się sfaszyzowały. Ale nie dziwota , pchano toto do kościoła a tam latami karmiono antysemityzmem, kontaktu z obcymi narodami nie miało, jedyna religia, to i pogłupieli. Nauki humanistyczne mają w kiszce , nieczytate i niekumate , tylko "w ryja dać i szmal brać i legia (tu można dowolny) pany". Ci z AK to teraz pewno hurmem zaczną broń wykopywać po lasach i walić sobie w łeb, bo co zostało. |
#33 4 na 4 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Pomni wcześniejszych doświadczeń lewacy powinni - zaraz po zablokowaniu marszu łysych - zablokować swój własny.Lewak kilka razy pomógł mi wygrać turniej, bywa bardzo przydatny, ale nigdy jako żywo nie widziałem by maszerował. |
#34 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści z różnych organizacji planują przemarsz> ulicami Warszawy. Nie chcemy, by zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą> odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach, znowu przeszli przez> stolicę. Pomni wcześniejszych doświadczeń uważamy, że rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu trzeba się> przeciwstawić. Od dwóch lat próbujemy ich marsz zablokować. Zatrzymamy go tylko wtedy, gdy będzie> nas dużo. Fajnie wyszło. Czyli jak zawsze. A niusiarnie już liczą rannych. To wina pokojowej manifestacji, że pokojowo szła, a nacjonaliści mieli prawo się wkurzyć, biedactwa. Zacytuję: Cytat:Prof. Kik: W Polsce tak strasznie doświadczonej przez faszyzm i stalinizm odradza się to wszystko. To straszliwa porażka. I ma rację. Powiedział też, że przestrzega i nie należy lekceważyć tej młodzieży, która teraz tam manifestuje. Już raz tak się stało, w latach 30tych w Niemczech.
"Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!" |
#35 5 na 5 | PiotrBb (-187 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Fajnie wyszło. Czyli jak zawsze. A niusiarnie już liczą rannych.> To wina pokojowej manifestacji, że pokojowo szła, a nacjonaliści mieli prawo się wkurzyć, biedactwa.Skąd ten brak symetrii: jak nacjonaliści protestują przeciwko "marszom tolerancji" to źle, a jak "tolerancyjni" blokują przemarsz nacjonalistów, to dobrze? > Cytat:Prof. Kik: W Polsce tak strasznie doświadczonej przez faszyzm i stalinizm odradza się to wszystko. To straszliwa porażka. > I ma rację. Powiedział też, że przestrzega i nie należy lekceważyć tej młodzieży, która teraz tam manifestuje. Już raz tak się stało, w latach 30tych w Niemczech.O ile się orientuję, faszyzm jest nielegalny. Skąd zarzut, że są to organizacje faszystowskie? Przeglądam to forum i przeglądam, a oprócz etykietek i dorabiania "faszystowskiej gęby" nikt nie odwołuje się do poglądów przeciwników. Zastanawiająco irracjonalne postępowanie. |
#36 2 na 4 | PiotrBb (-187 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > pod sztandarem marszu narodowego dopuszczane były środowiska neofaszystowskie i dochodziło do ekscesów neofaszystowskich.Zaraz, zaraz, czy propagowanie naukowego światopoglądu dopuszcza za racjonalne uogólnienie na podstawie "ekscesów"? Czyli całe to protestowanie wzięło się stąd, że jakiś łysol rok temu pokazał hajhitla? |
#37 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada |
> Lewak kilka razy pomógł mi wygrać turniej, bywa bardzo przydatny, ale nigdy jako żywo nie widziałem by maszerował.Chodziło mi o tego tępego lewaka, a nie ostrego.  |
| Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >Lewak kilka razy pomógł mi wygrać turniej, bywa bardzo przydatny, ale nigdy jako żywo nie widziałem by maszerował.> Chodziło mi o tego tępego lewaka, a nie ostrego.  Nie ma tępych lewaków |
#39 10 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | Zrobię wyjątek od dżentelmeńskiej zasady nieodpowiadania na posty osób zablokowanych więc odpowiedzieć nie mogących i zablokowanemu PiotrowiBb odpiszę. PiotrBb w zablokowanej wypowiedzi: > Skąd ten brak symetrii: jak nacjonaliści protestują przeciwko "marszom tolerancji" to źle, a jak "tolerancyjni" blokują przemarsz nacjonalistów, to dobrze?Ano stąd, że nacjonaliści wywołali jak dotąd dwie wojny światowe i dziesiątki pomniejszych, że o różnym drobiazgu pogromowym nie wspomnę. O gejach, feministkach, anarchistach etc. powiedzieć tego się nie da. > O ile się orientuję, faszyzm jest nielegalny. Skąd zarzut, że są to organizacje faszystowskie?Jakby Ci to powiedzieć... Z wykopalisk  . > Przeglądam to forum i przeglądam, a oprócz etykietek i dorabiania "faszystowskiej gęby" nikt nie odwołuje się do poglądów przeciwników. Zastanawiająco irracjonalne postępowanie.Bo złe forum przeglądasz. Te strony sobie przejrzyj: mw.org.pl/www.onr.h2.pl/strona/news.phpww.nop.org.pl/Mądrej głowie dość dwie słowie  . A głupiej to i doktoraty nie pomogą. |
#40 8 na 8 | Kuba Śruba (3184 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Ano stąd, że nacjonaliści wywołali jak dotąd dwie wojny światowe i dziesiątki pomniejszych, że o różnym drobiazgu pogromowym nie wspomnę.> O gejach, feministkach, anarchistach etc. powiedzieć tego się nie da. a Aleksander Wielki i Juliusz Cezar ? www.lambda.org/famous.htm(to tylko głupi żart - faszyzm to zbrodnicza ideologia, a homoseksualizm, ot był i jest, orientacja, najbardziej szkodzi homofobom, bo podnosi im ciśnienie)
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen |
#41 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >O gejach, feministkach, anarchistach etc. powiedzieć tego się nie da.> a Aleksander Wielki i Juliusz Cezar ?> www.lambda.org/famous.htmNo, ba!  To już Platon w Uczcie twierdził, że nad geja nie masz wojownika - co później Tebańczycy czynem potwierdzili. |
#42 2 na 6 o.Teofil.Mariusz.OP (113 punktów) (zablokowany) | Odp: Porozumienie 11 Listopada |
> To już Platon w Uczcie twierdził, że nad geja nie masz wojownikaNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus Zważ na to drogi rozmówco że dzisiaj geje stoją po tej samej stronie co ludzie z mordercami na koszulkach,np.takimi jak Ernesto "Che" Geuvara. Nie ma zasadniczej różnicy między tym zbrodniarzem,a Adolfem Hitlerem. Obie strony są siebie warte. Byłem na tych manifestacjach,widziałem w kontrmanifestacji agresywnych ludzi z kastetami. Czy legalna demonstracja środowisk lewicowych nie odbywała się kilka kilometrów od marszu niepodległości? Nie było żadnych okrzyków antysemickich i homofobicznych. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" zresztą o tym napisali. Całe szczęście sygnatariusze Porozumienia 11 listopada przeprosili za "mowę nienawiści". www.tokfm.(*)amy_za_mowe_nienawisci_na.htmlBóg im za to zapłać. |
#43 4 na 4 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > Jakby Ci to powiedzieć... Z wykopalisk .dokładnie: a to zestaw "mały archeolog":  pozwoliłem sobie bardziej uwidocznić narzędzie kopa-liskowe... To zapewne nowoczesna miotełka do omiatania, żeby się nie schylać! BHP nade wszystko! > Mądrej głowie dość dwie słowie . A głupiej to i doktoraty nie pomogą.no tak, to mi wiele tłumaczy... A lustro na to: aczy... czy... yy....  |
#44 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > >a czy nasza sytuacja nie staje sie coraz bardziej podobna do tej jak była w II RP.> >Bezrobotni mlodzi ludzie> Wtedy bezrobotni młodzi ludzie buszowali po śmietnikach ... dzisiaj wsuwają chipsy przed telewizorem.Nie wiem czy wstawić plus za poczucie humoru, czy minus za całkowite oderwanie od rzeczywistości. Tak, teraz - co prawda - brat nie zabija brata za kawałek śledzia, jak podawał za prasą wzburzony ks. Stefan Wyszyński, ale i w III RP głodujących dzieci jest wystarczająco dużo aby można było /a nawet należało/ się wstydzić. @@@ . > |
#45 6 na 8 | Ocykan (3528 punktów) | Odp: Porozumienie 11 Listopada | > z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiachWidzę, iż (zrozumiała skądinąd) nienawiść do faszyzmu zaćmiła Ci rozum do tego stopnia, że popadłeś w obsesję i wszędzie widzisz faszystów lub ich sympatyków. Zgodzę się, że ONR był organizacją nacjonalistyczną i antysemicką. Ale o faszystowskich sympatiach? Przecież nie każdy nacjonalista czy antysemita jest od razu faszystą, czy choćby sympatykiem faszyzmu. Przecież z ONR-u wywodzili się tacy "sympatycy faszyzmu" jak Jan Mosdorf (zamordowany w Oświęcimiu), Paweł Musioł (rozstrzelany przez Niemców w czasie wojny), czy Stanisław Piasecki (rozstrzelany w Palmirach w 1941). Osoby o ONR-owskich korzeniach walczyły zbrojnie z Niemcami w ramach Konfederacji Narodu, Związku Jaszczurczego i innych organizacji niepodległościowych. Widzę, iż postępujesz zgodnie z radą swojego patrona, który pisał, że w przypadku gdy czegoś nie ma (a jest pożądane) - należy to wymyślić. W przeciwieństwie do Boga (którego na myśli miał Wolter, a którego istnienie jest sporne), faszyści istnieją. Tylko, że jest ich bardzo mało. Zbyt mało aby uzasadnić sens istnienia i działalności tak licznych organizacji antyfaszystowskich. Dlatego "robi się" faszystów z nacjonalistów, fanatycznych katolików, antysemitów, "homofobów", itp. Takoż "awansuje się" na faszystów zwykłych chuliganów. Oj Agnosiewicz, Agnosiewicz...  ________________________________________________________________ Nie każdy bydlak może być faszystą, choćby nawet bardzo tego chciał. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|