 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-02-2011 15:50 | Jan Res (4015 punktów) | Leczenie się a modlitwa
9 na 9 | Czemu katolicy (i wszyscy wierzący w boga/ów) płacą lekarzom? Przecież wiadomo, że o WSZYSTKIM decyduje Wszechmocny. Tylko On ma prawo decydować, kiedy ktoś musi cierpieć, a kiedy zejść z tego świata. Zatem leczenie się, to występowanie przeciw Jego Woli, czyli BLUŹNIERSTWO, świadczące o pysze człowieka starającego się zająć Jego miejsce. Powinno to być surowo karane: lecząc się, bluźnią ludzie udający wierzących w Boga. Jest to najgorszy rodzaj hipokryzji.
Mój sąsiad zachorował na czerniaka. Poddał się bardzo ciężkiej radio- i chemioterapii. Mimo to lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Kiedy poczuł się lepiej, pojechał z matką na Jasną Górę, gdzie modlili się długo i gorąco do Niepokalanej Panienki. I stał się CUD ! Czerniak zniknął ! Lekarze nie mogli wyjść z podziwu. Od tego dnia mój sąsiad i jego matka już lekarzom nigdy nie zaufają. Będą się leczyć tylko modlitwą. Mają rację ! Przynajmniej oni są konsekwentni w swym rozumowaniu.
LECZENIE MUSI BYĆ ZABRONIONE DLA OSÓB WIERZĄCYCH. Z usług służby zdrowia będą mogli korzystać wyłącznie ateiści. Będzie tanio i znikną kolejki w przychodniach. Nareszcie !
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..| PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | Desselberger, bardzo miło mi Cię poznać  |
#47 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > Wiele koncepcji naukowych opiera się nie empirycznym doświadczaniu, lecz na regułach, które uprawdopodabniają istnienie zjawisk. Najprostszy przykład - teoria względności.Zwala z nóg - naprawdę (nawiasem - tak właśnie naprawdę pisać należy). > Ja używam przykładów nie dla wykazania swoich racji, lecz dla przeciwstawienia się błędnej argumentacji.Ja zaś, by okazać dezaprobatę wobec matołectwa pożenionego z arogancją  , minusy czasem stosuję.
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
#48 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > "Czołówka naukowców dzisiejszego świata to ateiści" - śmiem podważyć twoją autorytarną opinię, bo to twierdzenie świadczy o wiedzy absolutnej - masz taką? A może masz jakieś dane statystyczne z ankiet przeprowadzonych wśród naukowców całego świata i wszystkich profesji, w których deklarują oni swoje światopoglądy ?www.stephenjaygould.org/ctrl/news/file002.html
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
| Desselberger (43 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > www.stephenjaygould.org/ctrl/news/file002.htmlOd zawsze wiedziałem, że bóg nie istnieje, a ta tabelka jest jak ostatnia cegiełka włożona do budowli. Tylko coś mało naukowców brało udział w tej ankiecie. Może jednak zmienię zadnie odnośnie boga?   |
#50 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > >www.stephenjaygould.org/ctrl/news/file002.html> Od zawsze wiedziałem, że bóg nie istnieje, a ta tabelka jest jak ostatnia cegiełka włożona do budowli.> Tylko coś mało naukowców brało udział w tej ankiecie.> Może jednak zmienię zadnie odnośnie boga?Możesz zadnie, możesz i od przodu  .
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
| Desselberger (43 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | Jan Res > Przecież wiadomo, że o WSZYSTKIM decyduje Wszechmocny.Poprawka: zdecydował. > LECZENIE MUSI BYĆ ZABRONIONE DLA OSÓB WIERZĄCYCH.> Z usług służby zdrowia będą mogli korzystać wyłącznie ateiści.Przecież Ty też jesteś dzieckiem bożym  bycie ateistą wcale nie implikuje nagłego zniknięcia boga dla ateistów. Byty istnieją niezależnie od naszego stosunku wobec nich. Na przyszłość polecam ograniczyć wykłady Pani Senyszyn. |
| Desselberger (43 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > Możesz zadnie, możesz i od przodu .Będziesz się tak czepiać literówek? Jeśli tak to obiecuje poprawę i przysięgam na Michnika, że takie coś się już nigdy nie powtórzy  . |
#53 -1 na 1 | PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | ciekawe...szkoda tylko, że badania dotyczą USA. Chyba, że przyjąć następujący ciąg myślowy i założyć iż : większość naukowców na świecie to Amerykanie, , że 100% poddanych próbie powiedziało prawdę, poddano próbie naukowców ze wszystkich dziedzin nauki - trochę mało wiarygodne dane - podobnie jak wybory na Białorusi. No chyba, że przyjąć iż prawdopodobnym jest, że pewien odsetek naukowców z USA, z niektórych dziedzin nauki, odpowiadając na ankietę, na pytanie o istnienie siły wyższej, z pewnym prawdopodobieństwem odpowiedzi fałszywej , odpowiedziało tak lub nie. Ja nie pytałem o to czy istnieją "jakiekolwiek" dane statystyczne, tylko czy mój adwersarz ma "PEŁNĄ" wiedzę o nich ( popełniając przy okazji kolejny błąd logiczny w swojej wypowiedzi). Racjonalista i wolnomyśliciel powinien posługiwać się rozumem, nie emocjami  I znów powrócę do cmentarzy w Polsce. Na kilku hektarach krzyży tylko 10 nagrobków bez krzyża - przynajmniej w moim mieście, choć pewnie gdzie indziej proporcje są zbliżone. I z tego co wiem nie ma tam żadnego naukowca. A cmentarz powstał jeszcze za czasów Gierka - dziwne prawda ? Widocznie z tymi deklaracjami różnie jest - pewnie to samo jest tutaj - na forum  |
| PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | Napisz coś więcej od siebie, bo ileż można czytać te same cytaty  |
| PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | na dodatek mnie cytujesz, a ja wiem co napisałem i w jakim kontekście. > |
#56 2 na 2 | spray (5875 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | > na dodatek mnie cytujesz, a ja wiem co napisałem i w jakim kontekście.> >> Po to big_zyd Ciebie cytuje, żebyś się przyjrzał dokładnie, co wypisujesz  I nawet Ci to i owo podpowiada, bo to ludzkie panisko. Ale Ty dalej nie kumasz...  |
| PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | Dasselberger, okaż im miłosierdzie i nie dobijaj  Pzdr ! |
#58 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa | Czy Ty zdajesz sobie sprawę, jakie niedorzeczności wypisujesz? Pozdrawiam
Ginosaji - nowa ikona popkultury. Z łyżeczką! |
#59 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa |
> I znów powrócę do cmentarzy w Polsce. Na kilku hektarach krzyży tylko 10 nagrobków bez krzyża Za to pod ziemią wszystko wraca do normy. Jest jak w wojsku " CH...owo ale jednakowo". |
| PJJJ (9 punktów) | Odp: Leczenie się a modlitwa |
Chyba dotknąłem czułego punktu - pewnie dostanę bana jak będę tyle tu pisał i podważał autorytety szacownych klubowiczów  Kumam więcej niż się wydaje. Na razie coś mało treściwe z wyjątkiem może Jana Res te wasze wypowiedzi. Myślałem, że tutaj jest jakieś poważne wolnomyślicielstwo, ale jak przeczytałem choćby artykuł o humanistycznych ślubach....to uśmiałem się do łez...Poczytam sobie jeszcze, dobrze to robi na przeponę... |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|