 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-02-2011 18:26 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Kolejny oszust nie żyje
14 na 24 | Jak chore jest nasze , nie tyle społeczeństwo, co media, świadczy o tym raban podniesiony po śmierci Życińskiego (nomen omen). Mam nadzieję, że większość społeczeństwa ma serdecznie w dupie to, że zmarł ów jegomość. Ale prasa cała się zapluła ,jaką to stratę niebywałą Polska poniosła. Profesor Bartoszewski, Adam Michnik i inni oficjele na kolanach. A niby z jakiej racji? Gdyby facet był zwykłym filozofem, uczonym, to byłaby wzmianka w parsie i tyle. I dobrze. Ale gościu był do tego oszustem, mam nadzieję, że nieświadomym. Wciskał ludziom przez wiele lat kit religijny z całą powagą swego majestatu. Ile szkody w umysłach ludzkich wyrządził tego nikt nie policzy. A teraz go fetują. Jest to nad wyraz obrzydliwe. Ciszej nad tą trumną!!!!!!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#106 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Prosimy wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.Pełna zgoda, ale wtedy, to co z tego postu by pozostało? Sama mądrość? Serdecznie pozdrawiam. @@@ . |
#107 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | . > >Jako jeden ze szczekających (tu wychodzi i chrześcijańska pokora i miłość bliźniego)> nie jestem chrześcijaninem, mam za sobą nawet apostazję.Nas obchodzą tu przedstawione teksty, a nie skrywane przekonania, gdyż tylko do tego co czytam mogę się tu odnieść. Jestem ateistą, a staram się powstrzymywać przed dufnością dotyczącej swej władzy i wiedzy, całe życie starałem się ludziom pomagać a nie szkodzić. > Racjonalista a pochopne wnioski wyciąga.Zupełnie prawidłowe. Nie ma w Panu ani chrześcijańskiej pokory, ani miłości bliźniego, nie jest Pan więc chrześcijaninem. > >Ewolucjonizmu nie da się pogodzić z teizmem, te koncepcje są alternatywne. Albo, albo!> Bo co niby?Przecież napisałem, gdyż to są koncepcje alternatywne. Nie można pogodzić teleologi z przypadkiem, a darwinowskiego naturalizmu z nadnaturalizmem. > To jest tylko jedna z interpretacji tej teorii, którą pseudoracjonaliści chcieliby wszystkim narzucić.Może i jestem pseudo-racjonalistą, ale podobnie do mnie myśli (o ile jeszcze żyje) wielki intelektualista-teista (bardziej znany w świecie od Życińskiego) Christoph Schonborn i tak ogólnie to może lepiej poczytać zamiast opowiadać tu bzdety bez intelektualnego pokrycia. Na przykład polecam poniższy zestaw: W latach 90 ubiegłego wieku literatura tematu w języku polskim wzbogaciła się o kilkadziesiąt pozycji. Napisane komunikatywnym językiem mogą dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a polemiki uczonych, na przykład Goulda z Dawkinsem uatrakcyjniają lekturę. Czytając, możemy zastanawiać się, czy już czas na Niewczesny pogrzeb Darwina, a także nad Naturą umysłów czy Przepisem na człowieka. W drodze nad Wymarzone jezioro Darwina oświeci nas Światełko mydliczki i pozwoli zrozumieć Różnorodność życia, w którym Samolubne geny walczą o przetrwanie (powielenie), a organizmy są zaledwie swoistymi przystankami na stałej drodze w przyszłość. Gdzie tworzona przez Ślepego zegarmistrza, Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwa sprawia mylne wrażenie planu i celowości w przyrodzie.> >>Teraz to już naprawdę nie będzie chyba NIKOGO rozsądnego wśród arcypasterzy z episkopatu.> >Średnio inteligentny racjonalista wie, że przyjaźnił się a nawet wspólnie wydawał książki z ks. prof Michałem Hellerem. No, tak - Heller nie jest biskupem, więc w mądrości się nie liczy.> ???Nawet tak prostej ironii Pan nie potrafi zrozumieć i o czym mamy tu rozmawiać? Miłego dnia. @@@ . |
#108 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | . > No cóż, gdyby ten naród coś czytał i miał trochę odwagi to najprawdopodobniej nie byłoby tylu katolików w Polsce.Święta prawda Pani Profesor, ale co się Pani na tych naszych katolików tak uparła. Po prostu mniej głupców by było. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#109 -3 na 3 | wlodzimierz (49 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Pod kategorię "inteligentnego projektu" podpadają Adam i Ewa. To się rzeczywiście da zweryfikować - niestety, negatywnie.Niestety, to jest slogan. Najlepszym dowodem na niesprzeczność nauki Kościoła o stworzeniu człowieka, jest uznanie przez Kościół teorii ewolucji. > W jaki niesprzeczny z nauką sposób można zinterpretować zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, czyściec, wieczne dziewictwo po urodzeniu kilkorga dzieci (a choćby i jednego), życie wieczne i grzech pierworodny? Bo potop to da się wyjaśnić ostatecznie jakąś powodzią.To są fakty różnej kategorii. Te które dotyczą świata fizycznego, można zinterpretować zgodnie z jego prawami. A dotyczące świata duchowego, wynikają z bezpośredniego działanie Ducha. |
| wlodzimierz (49 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Jehowi są z tej samej bajki co inni wierzący. Gdyby zapytać wszystkie grupy religiantów okazać by się mogło, że Życiński był wybitny tylko dla... katolików  Sami uważają, że są z innej bajki. Tu akurat się z nimi zgadzam. |
#111 3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >Pod kategorię "inteligentnego projektu" podpadają Adam i Ewa. To się rzeczywiście da zweryfikować - niestety, negatywnie.> Niestety, to jest slogan. Najlepszym dowodem na niesprzeczność nauki Kościoła o stworzeniu człowieka, jest uznanie przez Kościół teorii ewolucji.Coś ze mną nie tak? Przeczytałem, że stworzenie Adama i Ewy w Raju nie kłóci się z ewolucją. Może przecinek gdzieś "nie w tym miejscu" postawiłeś, czy jak. Może Ci chodziło, że "nauka Kościoła" o stworzeniu człowieka jest niesprzeczna sama z sobą? A nie z Nauką. Taki szczególny przypadek nauki wziąłeś - nienaukową "naukę Kościoła". Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć tego lapsusa. Pozdrawiam
Aktualnie brak stopki. |
#112 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > A dotyczące świata duchowego, wynikają z bezpośredniego działanie Ducha.Przekładając na polski - te "fakty" sprzeczne z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem to te duchowe? |
Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > .> >>Jako jeden ze szczekających (tu wychodzi i chrześcijańska pokora i miłość bliźniego)> >nie jestem chrześcijaninem, mam za sobą nawet apostazję.> Nas obchodzą tu przedstawione teksty, a nie skrywane przekonania, gdyż tylko do tego co czytam mogę się tu odnieść.> Jestem ateistą, a staram się powstrzymywać przed dufnością dotyczącej swej władzy i wiedzy, całe życie starałem się ludziom pomagać a nie szkodzić.-A co to ma do rzeczy? Co ma wspólnego ateizm z władzą, "dufnością"?(rozumiem, ze zadufanie ma Pan na myśli, zalecam zaglądanie do Słownika Języka Polskiego od czasu do czasu) Co do Pana postawy życiowej, polegającej na pomaganiu ludziom i staraniu się im nie szkodzić- serdecznie gratuluję i podziwiam, choć odnajduję w tym ślad ZADUFANIA (nie dufności) > >Racjonalista a pochopne wnioski wyciąga.> Zupełnie prawidłowe. Nie ma w Panu ani chrześcijańskiej pokory, ani miłości bliźniego, nie jest Pan więc chrześcijaninem.No tak też napisałem w poprzednim poście > >>Ewolucjonizmu nie da się pogodzić z teizmem, te koncepcje są alternatywne. Albo, albo!> >Bo co niby?> Przecież napisałem, gdyż to są koncepcje alternatywne. Nie można pogodzić teleologi z przypadkiem, a darwinowskiego naturalizmu z nadnaturalizmem.Ach, Pan Bogusławski raczył napisać! Padnijmy na kolana! > >To jest tylko jedna z interpretacji tej teorii, którą pseudoracjonaliści chcieliby wszystkim narzucić.> Może i jestem pseudo-racjonalistą, ale podobnie do mnie myśli (o ile jeszcze żyje) wielki intelektualista-teista (bardziej znany w świecie od Życińskiego) Christoph Schonborn i tak ogólnie to może lepiej poczytać zamiast opowiadać tu bzdety bez intelektualnego pokrycia.Gdyby Pan czytał coś wiedeńskiego arcybiskupa, to by Pan wiedział, ze teorię Darwina uznaje on za prawdziwą. > >>>Teraz to już naprawdę nie będzie chyba NIKOGO rozsądnego wśród arcypasterzy z episkopatu.> >>Średnio inteligentny racjonalista wie, że przyjaźnił się a nawet wspólnie wydawał książki z ks. prof Michałem Hellerem. No, tak - Heller nie jest biskupem, więc w mądrości się nie liczy.> >???> Nawet tak prostej ironii Pan nie potrafi zrozumieć i o czym mamy tu rozmawiać?> Miłego dnia.No staram się. > @@@> .> |
Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > .> > No cóż, gdyby ten naród coś czytał i miał trochę odwagi to najprawdopodobniej nie byłoby tylu katolików w Polsce.> Święta prawda Pani Profesor, ale co się Pani na tych naszych katolików tak uparła.> Po prostu mniej głupców by było.> Pozdrawiam serdecznie.> @@@> .Ma Pani rację, Pani Bogusławska  > |
Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > >"szczekających"> Zwróć większą uwagę na słownictwo, jakim się posługujesz. Szczekają psy. Ludzie mówią/piszą.Ja wiem, ze wśród racjonalistów więcej jest tzw "umysłów ścisłych" niż humanistów, dlatego spieszę wyjaśnić, że istnieje coś takiego jak metafora. . |
#116 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | . > Ma Pani rację, Pani Bogusławska  No, cóż poczucie humoru nie wyrasta ponad intelekt. ______________________________________________________ Muszę Szanownego Pana zmartwić. Wszystkie badania socjologiczne pokazują, że religijność spada wraz z wykształceniem. Im Polaków będzie więcej wykształconych, tym religiantów mniej! I tego daj nam Boże!Dalszego śmiechu z własnych żartów. @@@ . |
#117 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > istnieje coś takiego jak metafora.Coś takiego. Pierwsze słyszę  Spieszę zatem Cię zupełnie niemetaforycznie oświecić, że cała fraza, zawierająca słowo "szczekających" zabrzmiała obraźliwie. To Racjonalista.pl, nie Onet. Tu są ludzie, którzy czytają.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#118 -1 na 1 | wlodzimierz (49 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | |
#119 -2 na 2 | wlodzimierz (49 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje | > Przekładając na polski - te "fakty" sprzeczne z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem to te duchowe?> Dusza jest sprzeczna z nauką, logiką i zdrowym rozsądkiem? Poproszę o argumenty. W jakim zakresie jest sprzeczna i z jakimi prawami? |
#120 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kolejny oszust nie żyje |
> Gdyby Pan czytał coś wiedeńskiego arcybiskupa, to by Pan wiedział, ze teorię Darwina uznaje on za prawdziwą.Nasze wypowiedzi czytają także mądrzy ludzie. Dla ułatwienia załączam link. www.nauka-(*)pismo/pdf/download.php?file=72@@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|