 |
Niższe podatki dla najlepiej zarabiających Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2011 18:29 | waldeck77 (4307 punktów) | Niższe podatki dla najlepiej zarabiających 0 na 6 | Ciągle słyszymy, że wysokie podatki dla najbogatszych są główną przyczyną tragicznej sytuacji gospodarczej w Polsce. Żeby ulżyć uciemiężonym bogaczom rzekomo prosocjalny PiS doprowadził do obniżenia progów podatkowych dla najlepiej zarabiających (od 2009 r.): - z 40 do 32%, - z 30 do 18%. Zgodnie z neoliberalną ideologią, Polska powinna dzięki temu przeżywać obecnie niespotykany rozwój gospodarczy. Tylko, że ja jakoś nie dostrzegam tego rozwoju. Może ktoś mi wskaże, jakie to pozytywne efekty przyniosło to znaczne obniżenie podatków dla krezusów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#16 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających |
Mowa o podatkach.....a czy ktoś podjął by się zsumowania wszystkich afer po '89r. Jaka to kwota? FOZZ, LFO, węgiel paliwo by nie wspomnieć o Komisji majątkowej. To "żre" pieniądze. Same podatki to pikuś. Wystarczyło by nie kraść i dobrze zarządzać. |
#17 3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | Zdecyduj się: albo nie da się wyznaczyć funkcji wzrostu popytu od obniżki podatków, albo da! (W sytuacji ex post - czyli po zdarzeniu, rozpatrujemy oczywiście sytuację.) Jak nie da, to nie możesz twierdzić, że zmniejszenie podatków wpłynęło na popyt. Jak się da, to podaj szacunkowo, o ile. Jak coś twierdzisz bądź konsekwentny. Danych możesz szukać w budżecie państwa - zresztą oni sami robią szacunki, na ile im się założenia budżetu sprawdzają. Jeśli nie da się w konkretnym roku z powodu kryzysu światowego zmieniającego sytuacje w gospodarce, to też to napisz. Pozdrawiam
e do i na Pi dodatkowo jeszcze I razem daje O |
#18 1 na 1 | TriDzej2 (869 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | Kolejny raz proszę o czytanie ze zrozumieniem. > Zdecyduj się:> albo nie da się wyznaczyć funkcji wzrostu popytu od obniżki podatków, albo da!Nie da się, bo to zbyt złożona funkcja. > Jak nie da, to nie możesz twierdzić, że zmniejszenie podatków wpłynęło na popyt.Jak ludzie mają więcej pieniędzy, to więcej wydają. To jest oczywiste. > Jak coś twierdzisz bądź konsekwentny.Jestem konsekwentny cały czas, to Ty czepiasz się szczegółów i rzucasz absurdalne stwierdzenia. > Jeśli nie da się w konkretnym roku z powodu kryzysu światowego zmieniającego sytuacje w gospodarce, to też to napisz.To kolejny zestaw czynników, który dodatkowo komplikuje wyznaczenie takiej funkcji. |
#19 6 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających |
> Zachowanie rozkapryszonego i bezmózgiego bachora radzę pokazywać gdzie indziej. Radzę się liczyć ze słowami. Tu nie onet.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#20 1 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | Czyli twierdzisz, że nie można tego sprawdzić/ocenić po fakcie... jak dla mnie szaleństwo. Pozdrawiam
e do i na Pi dodatkowo jeszcze I razem daje O |
#21 12 na 12 | Medieval (3004 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | Zlituj się. Zarabiam trochę więcej i z każdego mojego wynagrodzenia topnieje na starcie ok. 35% (podatek dochodowy, ZUS i składka zdrowotna).
Następnie płacę inne daniny na każdym kroku. Akcyza na alkohol, paliwo, kawę itd. (tzw. luksusowe), VAT choćby w restauracji czy u fryzjera, a nawet w księgarni, podatek od zysków kapitałowych bo oszczędzam, podatek od tzw. czynności cywilnoprawnych np. przy sprzedaży samochodu. W sumie, policzyłem to kiedyś, ponad 50% mojego wynagrodzenia idzie na daniny publiczne.
Płacę uczciwie te niemałe podatki, nie płaczę, wiem że są potrzebne. Tylko czasem czuję się frajerem bo nie widzę efektów: słabą miałem szkołę, słabą opiekę medyczną (w szpitalu we Włocławku przez 4 h po wypadku nikt się mną nie zajął), policji się trochę boję bo pije dużo i przesiąka chamstwem od przestępców, w wojsko nie wierzę. Widzę liczne grupy uprzywilejowane w naszym Państwie, 35-letnich emerytów, ludzi którzy tylko kombinują jak wyciągnąć jakiś zasiłek, niekompetentnych polityków z immunitetem.
Moi koledzy powtarzają "złodziejskie Państwo" i odwdzięczają mu się tym samym. Ja tak nie myślę ale jestem chyba w mniejszości... |
#22 3 na 3 | Pisar (171 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | 1.Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, ze najbogatsi maja przeważnie firmy zarejestrowane za granica i tam idą podatki... 2. Wyobraźmy sobie, że każdy średni(przedsiębiorca) który płaci na ZUS ok.900zł /m-c dostaje to do ręki i może sobie to wydać na potrzeby zdrowotne, co miesiąc np. na dentystę, badania i inne.Po jakimś czasie jego zdrowie będzie bardziej zadbane niż zdając się dotychczas na jakiś ZUS - czekając na nieodpłatne badanie ok. 4-5 m-cy...No comments. |
| Medieval (3004 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | > 1.Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, ze najbogatsi maja przeważnie firmy zarejestrowane za granica i tam idą podatki...Stereotyp. Dotyczy to mniej niż 0,2% podatników. Poza tym odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego rejestrują firmy zagranicą, a nie tu ? > 2. Wyobraźmy sobie, że każdy średni(przedsiębiorca) który płaci na ZUS ok.900zł /m-c dostaje to do ręki i może sobie to wydać na potrzeby zdrowotne, co miesiąc np. na dentystę, badania i inne.Po jakimś czasie jego zdrowie będzie bardziej zadbane niż zdając się dotychczas na jakiś ZUS - czekając na nieodpłatne badanie ok. 4-5 m-cy...No comments.Zapomniałeś o całej rzeszy dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych, których leczenie muszą wesprzeć finansowo pracujący. System publiczny jest bardzo drogi (coraz droższy)i nieefektywny. Trzeba wpuścić strumień prywatnych środków do publicznych placówek zdrowia. |
#24 3 na 3 | TriDzej2 (869 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | > >1.Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, ze najbogatsi maja przeważnie firmy zarejestrowane za granica i tam idą podatki...> Stereotyp. Dotyczy to mniej niż 0,2% podatników. Poza tym odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego rejestrują firmy zagranicą, a nie tu ?Pytanie ile podatków mogłoby wygenerować te 0,2% podatników? Niedawna transakcja przy zakupie akcji polsatu (albo powiązanych z nim) mogłaby wygenerować pół miliarda PLN podatku. Stereotypy stereotypami, ale wpływ mają i nie biorą się zupełnie z niczego. Za granicą są mniejsze podatki i prostsze systemy podatkowe. Dobrym przykładem są Czechy. > Zapomniałeś o całej rzeszy dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych, których leczenie muszą wesprzeć finansowo pracujący.> System publiczny jest bardzo drogi (coraz droższy)i nieefektywny. Trzeba wpuścić strumień prywatnych środków do publicznych placówek zdrowia.Przeczytaj to jeszcze raz i zobacz tą sprzeczność. Mówisz, że trzeba płacić na niewydajny system i że trzeba do niego dopłacać z własnej kieszeni. Gdzie tu jest logika? |
#25 1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | > Mam znajomych którzy płacą jakie chcą podatki pomimo duzych dochodów.żeby wykazać straty trzeba je udokumentować. Nie zawsze jednak jest to opłacalne. Gdy trzeba wykazać wysokie dochody (średnie z kolejnych miesięcy) np. przy staraniu się o kredyt (leasing) strata/niski dochód uniemożliwia z jego skorzystania. > A ich firmy płaca jaki chcą Vat.Co to znaczy jaki chcą vat? Nie ma mowy by płacił jaki się chce vat. Vat płaci się ze względu na usługi lub towar. Firma określa rodzaj swojej działalności i vie jaki vat płaci. Każdy vatowiec ustala proporcje w oparciu o obrót roku ubiegłego. > Wprowadzić podatek liniowyjestem ZA.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
#26 3 na 3 | TriDzej2 (869 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | > >Mam znajomych którzy płacą jakie chcą podatki pomimo duzych dochodów.> żeby wykazać >>A ich firmy płaca jaki chcą Vat.> Co to znaczy jaki chcą vat? Nie ma mowy by płacił jaki się chce vat. Vat płaci się ze względu na usługi lub towar. Firma określa rodzaj swojej działalności i vie jaki vat płaci. Każdy vatowiec ustala proporcje w oparciu o obrót roku ubiegłego.Ustawa o podatku VAT jest pełna zawiłości, więc to, że firmy płacą VAT jaki chcą jest możliwe. Część towarów można kupować z niższym podatkiem, są różnego rodzaju zwroty i wypadki, kiedy się go nie pobiera. Tu właśnie po raz kolejny widać, że polski system podatkowy jest zbyt skomplikowany i należałoby go uprościć, bo wtedy wszystko byłoby lepsze. |
#27 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | Obroty wykazują też jakie chcą obracając tymi samymi pieniędzmi w kółko. A zdolność kredytowo /leasingową produkują pod to co mają zamiar uzyskać. Papier wszystko przyjmie. Ogólnie żyją na kredyt spłacając jeden drugim. Wszystko co mają jest na kredyt/leasing. Im więcej zarabiają tym więcej się zadłużają. To bardzo rozsądne bo przecież to nie ich problem jak nie będą mieli funduszy na spłatę a tych co im pozyczyli. > Co to znaczy jaki chcą vat? Nie ma mowy by płacił jaki się chce vat.To też tylko papiery i można z nimi zrobić wiele. Zasady nie znam ale jest to jakiś prosty system wielu firm (większość jest w teczkach). Są mistrzami. Ale jest takich wielu a robią to bo można. No i się to im opłaca. Coś jest nie tak z systemem ma za dużo dziur. Zapytam przy okazji mego znajomego co trzeba pozmieniać w systemie żeby był mniej dziurawy. To kiedyś Ci napiszę. |
#28 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających |
> Pozytywny efekt jest taki, że mając więcej pieniędzy kupuję i inwestuję, a ludzie z tego mają pracę. Tak było, jest i będzie.Zuch TriDzej2! Balcerowicz dałby Ci medal! Tylko te durne ludzie czasem się buntują , że ktoś kupuje i inwestuje, a oni mają z tego tylko pracę.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#29 -1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających |
> > Wprowadzić podatek liniowy> jestem ZA.A ja przeciw! Niskie poziomy powinny być ostrożnie opodatkowywane, ale wysoko już można poszaleć. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#30 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Niższe podatki dla najlepiej zarabiających | > W sumie, policzyłem to kiedyś, ponad 50% mojego wynagrodzenia idzie na daniny publiczne.A czemu tak oszczędnie liczysz? Wydasz pozostałe 50% u kogoś, kto swoje 50% odprowadzi, a za resztę kupi coś u kogoś, kto swoje 50%.... I komu to przeszkadza? 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|