Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-05-2011 16:18Popers (129 punktów)Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
Ocena 2 na 10
Ale najpierw kilka sentencji:

Tylko Bóg może być przyczyną wszystkich rzeczy.
- Arystoteles

(384-322 p.n.e., grecki filozof, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli starożytności)

***

Jeden jest wszechświat, a składa się nań wszystko, i Bóg jeden we wszystkim, i prawda jedna.
- Marek Aureliusz

(121-180, cesarz rzymski, pisarz i filozof)

***

Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem. Bóg jest matematykiem.
- Johannes Kepler

(1571-1630, niemiecki matematyk i astronom)

***

Bóg jest przyczyną idei Boga w nas, a zarazem wszystkich prawd wiecznych.
- Kartezjusz

(1596-1650, francuski filozof, matematyk i fizyk)

***

To cudowne ułożenie Słońca, planet i komet może być dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej.
- Isaac Newton

(1643-1727, angielski fizyk, astronom, historyk, filozof)

***

Logika kosmosu i całego stworzenia jest ciągłym przejawem obecności Boga.
- G. W. Leibniz

(1646-1716, niemiecki filozof, matematyk, prawnik, dyplomata)

***

Boskie dzieło stworzenia nigdy nie dobiega końca. Zaczyna się, a potem trwa nieskończenie, w nieustannym trudzie dając początek nowym sceneriom, nowym przedmiotom i nowym światom.
- Immanuel Kant

(1724-1804, niemiecki filozof)

***

Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział.
- Edyta Stein

(1891-1942, niemiecka filozof, święta Kościoła katolickiego)

***

Są rzeczy, które przerastają możliwości ludzkiego rozumu. Tak jest z Bogiem.
- Józef Tischner

(1931-2000, polski filozof, pisarz, ksiądz katolicki)

***

Bóg? Zawsze o nim myślałem. Podobnie myśleli też inni kosmonauci. Wielu niewierzących powróciło z kosmosu jako ludzie odmienieni duchowo.
- Mirosław Hermaszewski

(1941- , polski generał, kosmonauta, jedyny Polak który był w kosmosie)

***

Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu inteligentnego projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.
- Charles Townes

(1915- , amerykański fizyk, laureat nagrody Nobla w 1964, i nagrody Templetona w 2005)

***

Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.
- William D. Phillips

(1948- , amerykański fizyk, laureat Nagrody Nobla w 1997 roku)

I moje pytanie brzmi; czy macie za głupców tych wybitnych ludzi, którzy swoim życiem i twórczością składali i składają hołd idei Boga Stwórcy? Jaki jest Wasz stosunek do w/w osób i ich poglądów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#31
24-05-2011 17:31
 Ocena 7 na 7
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
Wszyscy wspominają boga, żeden z nich nie wspomina religii!
Widocznie bóg z religii nie jest wart wspominania - jest to inny bóg, niż ten, o którym mówią.

Rozpraw się z powyższym

Pozdrawiam

Egoizm jest rodzajem algorytmu.

#32
24-05-2011 17:41
 Ocena 2 na 2
Profesor_wykładowca (317 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Tylko Bóg może być przyczyną wszystkich rzeczy.
>Arystoteles

Tylko przyczyna może być rzeczą wszystkiego.
-Profesor_wykładowca

>Jeden jest wszechświat, a składa się nań wszystko, i Bóg jeden we wszystkim, i prawda jedna.
>- Marek Aureliusz

Jeden był Rzym,a składał się z Marków Aureliuszów,tyle Rzymian ile prawd.
Profesor_wykładowca
>Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem. Bóg jest matematykiem.
>-Johannes Kepler

Johannes Kepler stworzył cytat o Bogu zgodnie z planem.Kepler był astronomem i matematykiem.

>Bóg? Zawsze o nim myślałem. Podobnie myśleli też inni kosmonauci. Wielu niewierzących powróciło >z kosmosu jako ludzie odmienieni duchowo.
>- Mirosław Hermaszewski

Bóg? Nigdy o nim nie myślałem.Podobnie nie myśleli inni niewierzący. O wielu rzeczach które nie istnieją jeszcze nie myślałem.

Profesor_wykładowca

#33
24-05-2011 17:43
 Ocena 9 na 9
diogenes (42753 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Jaki jest Wasz stosunek do ... ich poglądów?

To ich poglądy.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#34
24-05-2011 17:45
 Ocena 15 na 17
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>Bóg jeżeli istnieje i jest wieczny i wszechmogący, to jest jeden.

Siedmiuset piętnastu nie może być? Liczba jakoś brzydka?

>Jakieś nieporęczne to Wasze forum, także nie martwcie się, długo tu chyba nie zabawię

Z Bogiem!


Czas budować front walki przeciw agresji w polityce. (Bronisław Komorowski)

#35
24-05-2011 17:48
 Ocena 2 na 2
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi sceptymucha
>Wszyscy wspominają boga, żeden z nich nie wspomina religii!...

"Prawdziwie wierzący nie potrzebują religii, oni mają samego Boga" - nie pamiętam kto

albo to:
Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga. - Dżalaluddin Rumi


coś jak kantowe:
Niebo gwiaździste nade mną prawo moralne we mnie.

#36
24-05-2011 17:53
 Ocena-2 na 4
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Bóg? Nigdy o nim nie myślałem.Podobnie nie myśleli inni niewierzący. O wielu rzeczach które nie istnieją jeszcze nie myślałem.
>Profesor_wykładowca
To, czy nie istnieją, jeszcze się okaże:p

Widzisz, wielu z nich autentycznie miało tytuł profesora, a Ty?

#37
24-05-2011 18:06
 Ocena 2 na 2
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
Znaczy się co - trza zamknąć kramik z religiami?
Tak Cię zrozumiałem.

Pozdrawiam

Egoizm jest rodzajem algorytmu.

#38
24-05-2011 18:15
 Ocena 3 na 5
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi sceptymucha
>Znaczy się co - trza zamknąć kramik z religiami?
>Tak Cię zrozumiałem.
A broń cie Panie, nie głoszę żadnej religiobójczej ideologii.
Ale jak się głębiej zastanowić, to słowa te mają sens. Bo człowiek prawdziwie noszący Boga w sercu, przeważnie jest też człowiekiem wielkiej moralności. Czego nie da się powiedzieć o każdym gorliwym religiancie (patrz obrońcy Krzyża)

#39
24-05-2011 18:18
 Ocena 5 na 5
Profesor_wykładowca (317 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers

>To, czy nie istnieją, jeszcze się okaże:

Podobnie proszę Pana jak krasnoludki.

>Widzisz, wielu z nich autentycznie miało tytuł profesora, a Ty

Mam tytuł profesora.Autentyczny.
Mam nadzieję że teraz Pan nie wierzy w boga.

#40
24-05-2011 18:19
 Ocena-3 na 3
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Ateusznik
>>Patrząc ile razy w wypowiedziach Einsteina, Dawkinsa czy Hawkinga pada słowo Bóg, to juz jest nieco podejrzane.
>Hmm... dlaczego?
Bo ktoś kto podobno nie istnieje, zaprząta tak zacne umysły. Skoro wyrok zapadł - Boga nie ma!, to nie powinno być o Nim słychać, no, co najmniej od czasów Darwina.

#41
24-05-2011 18:24
 Ocena 1 na 1
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Podobnie proszę Pana jak krasnoludki.
A co kogo mają obchodzić krasnoludki?
"który to filozof zgłębiał temat krasnoludków, yeti czy elfów ?" - z forum wiara.pl

>Mam tytuł profesora.Autentyczny.
>Mam nadzieję że teraz Pan nie wierzy w boga.
Ja skromny magister jestem, także chylę czoła. Ale jeszcze nie czuję się przekonany.

#42
24-05-2011 18:34
 Ocena 3 na 5
Andrzej Bogusławski (52276 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Jaki jest Wasz stosunek do w/w osób i ich poglądów?
Śmiało i pewnie odpowiem:
Pełen szacunku!

>I moje pytanie brzmi; czy macie za głupców/.../?
I mam poważne wątpliwości za kogo uważać Pana?
Chyba jednak przychylę się do Pańskiej samooceny.

@@@
.

#43
24-05-2011 18:37
 Ocena 5 na 9
Andrzej Bogusławski (52276 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers

>Nie mam ich rzecz jasna za wyrocznię, ale ja jak i wielu tutejszych forumowiczów nie dorastamy im do pięt, jeżeli chodzi o ilość szarych komórek.
Warto wiedzieć, że byle kretyn może mieć więcej.
A poza tym dobrze jest mówić za siebie.

@@@
.

#44
24-05-2011 18:39
 Ocena 1 na 1
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>I mam poważne wątpliwości za kogo uważać Pana?
Mnie, jak najbardziej za głupca! Jestem głupcem i nie robię z tego żadnej tajemnicy:p

pozdrawiam

#45
24-05-2011 18:42
 Ocena 5 na 7
Andrzej Bogusławski (52276 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers

> Kiedyś miałem na ten temat dyskusję ze znanym biologiem Richardem Dawkinsem, /.../ W jaki sposób w takim razie wytłumaczysz, skąd wzięły się prawa fizyki. No i dyskusja się skończyła.
>- Michał Heller
>

Naprawdę ksiądz profesor jest aż tak żenująco głupi?
Proszę o źródło tej wypowiedzi.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365