 |
Poważna polityka oraz kto co może. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-05-2011 13:25 | Kowalska (14008 punktów) | Poważna polityka oraz kto co może.
7 na 7 | Jarosław Kaczyński, właśnie przemówił, (to a propos rozmów z Obamą), iż "Poważna polityka zaczyna się wtedy, jeśli rozmawiają równorzędni partnerzy".
Czyli że co? Komorowski i Tusk to nie głowy w tym państwie?
W dodatku Paderewski obok Szopena na obiedzie byli z Obamą..... I dzięki temu stosunki będą najlepsze. I fortepian był.
Ja myślałam, że oni nie żyją. Ale ja już chyba coraz mniej wiem... I rozumiem...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#46 3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > U mężczyzn nie ma czegoś takiego jak preferencje seksualne. To fakt, że nie wszyscy seksuologowie wyróżniają preferencje seksualne i oddzielają je ściśle od orientacji. Ja bym jednak była skłonna preferencje wyróżniać. Bo cóż to jest preferencja? Jest to przedkładanie czegoś nad coś innego. Dlaczegóż więc mężczyźni nie mieli by mieć preferencji? A i kobiety też. Rozumiem to tak jak już pisałam. Np. mężczyźni heteroseksualni są tacy co wolą (preferują) panie puszyste. To nie znaczy, że inne ich absolutnie nie pociągają. Ale jak mają możliwość wyboru, to wybiorą tę bardziej przy kości. To trochę tak jak z gustami kulinarnymi. Mamy ileś tam zup ( proszę bez skojarzeń). Rosół, pomidorową, szczawiową, krupnik, barszcz, fasolową, kartoflankę itd.itp. Może są tacy, którym każda zupa smakuje. Ale wielu jest takich, którzy preferują jedną, lub dwie. Widać to też, jak już również wspomniałam, u mężczyzn o orientacji homoseksualnej. Oni też mogą mieć preferencje. Jedni lubią zniewieściałych, a inni umięśnionych byków. A są tacy, którzy tylko preferują mężczyzn heteroseksualnych.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#47 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Czyli jak sadzisz hormony kształtują mózg już w okresie płodowym.Z tego co wiem, to współczesne stanowisko nauki w tej sprawie jest takie jak mówisz. Hormony są odpowiedzialne za nasze poczucie płci. > Ok ,a co z hermafrodytami ?Są dwa zespoły: adrenogenitalny zespół AGS i zespół niewrażliwości na androgeny AIS. Ludzie z AIS są chromosomalnie mężczyznami : 46XY. Ale na skutek uszkodzenia chromosomów X mają zewnętrzne narządy żeńskie. A wewnętrzne narządy mają męskie. Wszystkie osoby z AIS uważają się za dziewczynki. Z kolei osoby z AGS na odwrót , rodzą się z wewnętrznymi narządami żeńskimi ale i z czymś co przypomina penisa i mosznę, ale jest tak naprawdę powiększoną łechtaczką. Osoby takie czują się mężczyznami. To tyle w dużym skrócie.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#48 4 na 4 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | Najlepiej temat podsumował Woody Allen w którymś ze swoich opowiadań. Wogóle poczytaj sobie Allena opowiadania, dobrze Ci to zrobi. Po Twoim powyższym poście uważam, że jesteś zakonnikiem. Mechanizm nie jest "na głodnego zjem wszystko", tylko po pomidorowej sięgnę po ogórkową. Jeśli tego nie wiedziałeś, to wyraźnie masz braki. Największy brak masz w tym, że sprowadzasz rzecz do czynności seksualnej bez emocji. Po prostu jakbym czytał przemyślenia onanisty czytając powyższe Twoje posty. Zupełnie uciekają Ci te wszystkie gierki budujące napięcie i atmosferę, a skupiasz się na trzeciorzędnych cechach seksualnych czyli hujku i waginie +- blond czy ruda. Sorki, ale tak właśnie Twoje teksty wyglądają w moich oczach. Pozdrawiam
Egoizm jest rodzajem algorytmu. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Jednak się to nie udało, bo w wieku dojrzewania poczuł się chłopcem.Na tym przykładzie się oparłszy, niestety nie można wyciągać żadnych wniosków. Bo rodzice wiedzieli, że dziecko nie było dziewczynką. I to rodzice ludziom podtykają zachowania, promują jedne, zabraniają drugich. A i sami prezentują sobą rozmaite postawy. |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | Ok, ale ja zupełnie mam coś innego na uwadze, choć posrednio się wiąże z tym co piszesz. Skoro widac efekty zewnętrzne i wewnętrzne to i na pewno są efekty budowy mózgu, a i nie wiem jak to jest z poziomem hromonów płciowych. A jaki był? |
#51 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > tylko po pomidorowej sięgnę po ogórkowąAle jak mi ogórkowa nie pasuje? Zjem ją ale , jak mam wybór to w restauracji zawsze pomidorową wezmę. Preferencje nie są tak silne jak orientacja. Facet hetero w nadzwyczajnych wypadkach prześpi się z innym facetem. Jak nie ma wyboru ( np. w zakonie). Poza tym preferencje mogą dotyczyć różnych części ciała, co się nawet czasami o fetyszyzm ociera. Np. są mężczyźni którzy lubią kobiety o bardzo obfitym biuście. Dlatego od preferencji już tylko mały kroczek do parafilii. No bo np. są kobiety, które lubią jak mężczyzna używa nieco brutalności w trakcie współżycia. Ale kiedy jest to jeszcze preferencja, a kiedy już masochizm, uznawany za parafilię? > sprowadzasz rzecz do czynności seksualnej bez emocjiNie wiem skąd taki wniosek. Preferencje przecież nie wykluczają emocji, miłości. Mężczyzna preferujący np. kobiety w jakiś sposób okaleczone lub ułomne często się z nimi żeni, ma dzieci i je kocha. Sama na studiach będąc widziałam takie małżeństwo. On młody, przystojny, ona na wózku, po Heine-Medina. Najprawdopodobniej był mężczyzną o rzadko spotykanej preferencji do kobiet kalekich. Emocje emocjami, ale istnieje też coś takiego jak wzajemna atrakcyjność seksualna. Znałam z kolei małżeństwo gdzie im się coś seksualnie nie układało. Ona piękna dziewczyna, obiekt westchnień licznych mężczyzn. On też niczego sobie. Kochali się, ale w łóżku im cosik nie wychodziło. No i się rozwiedli. > jakbym czytał przemyślenia onanistyPrzecież to żadne przemyślenia. To wszystko można znaleźć w podręcznikach seksuologii i w popularnych opracowaniach Starowicza, Imielińskiego, czy innych.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#52 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Na tym przykładzie się oparłszy, niestety nie można wyciągać żadnych wniosków.Jedynie chyba taki, że poczucie płci leży ukryte gdzieś w mózgu, a wychowanie nawet przeciwne do niego, nie jest w stanie go zmienić. Chłopcy wychowywani jak dziewczynki mogą mieć potem ewentualne jakieś zaburzenia, ale zawsze wiedzą, że są chłopcami, a nie dziewczynkami.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#53 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. |
> efekty budowy mózguNie wiem, aż tak dokładnie się na tym nie znam. Jedno jest chyba pewne, że nie ma osoby, która by nie umiała się określić jakiej jest płci. A o to nam chodziło. Nie ma chyba takiej osoby, która na pytanie kim jesteś - mężczyzną czy kobietą - odpowiedziała by; nie wiem. Ani kobietą , ani mężczyzną. Zawsze poczucie przynależności do jakiejś z dwu płci będzie miała. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#54 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Chłopcy wychowywani jak dziewczynki mogą mieć potem ewentualne jakieś zaburzenia, ale zawsze wiedzą, że są chłopcami, a nie dziewczynkami.No właśnie nie ma takiej opcji. Nie wiemy jakie rzeczy rodzice opowiadali temu dziecku. Widzimy natomiast na przykładzie celebrytów, jak wiele wpływów na dziecko może się pojawić. Jest ta cała córka Jolie, która się ubiera jak chłopak - z drugiej strony jest córka Cher, transwestytka, która córki Jolie nie zna, ale mówi, że to chłopiec uwięziony w ciele dziewczynki. I jak ja to wiem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ta mała chłopczyca się kiedyś dowie. Człowiek nie żyje w próżni. Zewsząd ktoś mu gada różne pierdoły, sączy jad do ucha. Życie to nie warunki laboratoryjne, gdzie zmienne są ściśle kontrolowane. |
#55 5 na 5 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | Czuję, jakbym opowiadał ślepemu o kolorach. Allen Ci nie pasuje? Przeczytaj o "preferencjach" Cohena Barbarzyńcy ze Świata Dysku opisanych zdaje się w "Blasku fantastycznym". Jak to nie pomoże, to poczytaj, co pisał Platon o swoich "preferencjach". Trochę mi żal strzępić klawiaturę na rzeczy, które mam za dość oczywiste - nie ma "preferencji" wrodzonych do cech fizycznych. Można impregnować kogoś "na pewien ideał" przez kulturę lub osobiste przypadki życia - jest to jednak bardzo powierzchowna impregnacja. Przynajmniej, jeśli chodzi o mężczyzn. Jak ktoś w sobie nie rozwinie cześci emocjonalnej to później szuka ... albo nie będę Cię obrażał. Wyobraź sobie, że piszesz głupoty w temacie. Nic nie poradzę. Pewnie możesz się oprzeć w marginesie fetyszystów, ale to tylko świadczy o Twojej niedojrzałości- jakoś Ci umyka, że to margines. Pozdrawiam
Egoizm jest rodzajem algorytmu. |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | No nie jest to takie oczywiste w ich wypadku. Dlatego gdzies tam można usłyszec o jakieś 3 płci. A jaka może być inna? Wszak nie marsjańska. Tylko że w gruncie rzeczy cała ta kwestia jest marginalna. Jaki to promil społeczny? Taka ciekawostka tylko. |
#57 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Jak zwykle kpiarsko i mgliście . Żeby kpić, a do tego jeszcze mgliście, to tacy jak Ty inteligenci nigdy nie dojdą. > Przerost formy nad treścią . Nie byłaby to Kowalska ! Ale na dyżurnego trefnisia się nie nadajesz . Za dużo w Tobie żółci (może pęcherzyk powinnaś sobie zoperować ?) . Nie przyślę Ci czapki z dzwoneczkami . Zalecenie operacji pęcherzyka żółciowego pominę, ale czapeczkę trefnisia bym jednak wzięła. Taki Stańczyk trefniś, był proszę ja Ciebie jedną z najbardziej inteligentnych osób swojej epoki. > No i znów z tą nieszczęsną Grabowską . Co nas właściwie obchodzą Wasze przepychanki ? Jeśli już musimy Wam sekundować - to ustalmy zasady punktacji . Może poziom zołzizmu ? Masz u mnie punkt ! Kto jeszcze ? A może na Grabowską ? Jeśli gonienie Grabowskiej za pochwalanie pedofilii i uważanie przez nią, że to nic złego dla dziecka uważasz za naganne, to zaliczasz się do jej kategorii.
"Lunch i obiad można zamieniać nawzajem, jeśli to będzie miało miejsce tego samego dnia". |
| PanBuk (6257 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Jezu... Wałęsa się nie przywałęsał.... Ponoć czasu nie miał...Cytat: Proponuję zatem przyjrzeć się o kim częściej będzie się mówiło w kontekście jutrzejszego spotkania. Czy ważniejsza będzie obecność Kaczyńskiego, czy też może nieobecność Wałęsy. I może to wcale nie jest przypadek....ale to tylko spekulacje..
a ku ku
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#59 2 na 2 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Nie słyszałam o wypadku, aby ktoś nie wiedział jakiej jest płci.? to po grzyba pisać prof? przed Grabowska...? I laryngologa też by trza zmienić!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#60 2 na 2 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Poważna polityka oraz kto co może. | > Toć to proste; dowiedział sie amerykański Murzynek... pardon, Afroamerykanin, że ma gdzieś na kresach świata jakieś rancho. No to pojechał obejrzeć, patrzy, a tu Animal Farm. I nawet Napoleon jest...lub też: "Władca Świata odwiedził sierociniec nad Bałtykiem"  ?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|