Racjonalista - Strona głównaDo treści
"I nie wódź nas na pokuszenie"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-01-2012 15:00Marek Matejewski (3695 punktów)"I nie wódź nas na pokuszenie"
Ocena 8 na 8
Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.

Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?

Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#136
07-02-2012 21:10
 Ocena 5 na 5
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Widzisz co chcesz zobaczyć, czy to co jest naprawdę?

Naprawdę, to nie ma żadnego dziecka rodzonego o piątej rano, żadnych ateistek w szpitalach Frabonitofinów, ani żadnych ateistycznych kuzynów, czy siostrzeńsów po dwóch próbach samobójczych.

>Żyje maleńka istotka śliczna królewna.

A swoją drogą - co u siopostrzeńca? Popełnił już to samobójstwo?

#137
07-02-2012 21:10
 0 na 2
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi liliac
>>okrzyk odpowiedni pod informacją o tragedii w rodzinie.
>Jakiej tragedii? Toż to dziecko zadeklarowanej ateistki było. Szatański pomiot nieomalże
Ta rozmowa z Wami dowodzi, że nie widzicie tego, co jest rzeczywiście, jedynie to, co byście chcieli.

#138
07-02-2012 21:13
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi spellbinder
>Jak wół stoi napisane co następuje: "Trzeba było zrobić cesarkę, bo mała jest wcześniakiem, miała się urodzić na początku kwietnia, a mojej siostrzenicy już zaczął się poród. Była zbyt słabiutka, żeby go przeżyć."
>
Porodu by nie przeżyła, dlatego zrobili cesarkę. Cesarski cięcie to nie mordowanie noworodka!

#139
07-02-2012 21:13
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
Ta rozmowa dowodzi, że nie potrafisz jasno wyrazić się po polsku. Czytaj swoje posty zanim je wyślesz.

#140
07-02-2012 21:15
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi spellbinder
>>Widzisz co chcesz zobaczyć, czy to co jest naprawdę?
>Naprawdę, to nie ma żadnego dziecka rodzonego o piątej rano, żadnych ateistek w szpitalach Frabonitofinów, ani żadnych ateistycznych kuzynów, czy siostrzeńsów po dwóch próbach samobójczych.
>>Żyje maleńka istotka śliczna królewna.
>A swoją drogą - co u siopostrzeńca? Popełnił już to samobójstwo?
Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne.

#141
07-02-2012 21:17
 Ocena 9 na 9
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Porodu by nie przeżyła, dlatego zrobili cesarkę. Cesarski cięcie to nie mordowanie noworodka!

A skąd wiesz, że by nie przeżyła? A może by przeżyła? A nawet jeśli by nie przeżyła, to przecież bóg tak chciał? Ale przeżyła, czyli bóg chciał, żeby przeżyła. Więc nawet jeśli do porodu doszłoby podczas upadku z wieżowca, to wszyscy by przeżyli i wszystko by było dobrze i księżniczkowato.

#142
07-02-2012 21:17
 Ocena 3 na 3
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne.

Lepiej niech się pani katechetka obawia o swoje zdrowie.

#143
07-02-2012 21:27
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Elka I Ponura
Samo ogrzewanie kościoła jest bardzo kosztowne. W Warszawie np. Jest taka parafia, gdzie kościół jest otwarty dzień i noc, aby móc w każdej chwili przyjść się pomodlić. I jest tam ciepło. Wiesz może za czyje pieniądze?

#144
07-02-2012 21:28
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Meretseger
>>Ktoś kto mnie stworzył może zrobić ze mną co zechce. Jest Bogiem.
>Wyrazy współczucia.
>
Nie trzeba, On mnie kocha.

#145
07-02-2012 21:33
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi spellbinder
>>Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne.
>Lepiej niech się pani katechetka obawia o swoje zdrowie.
A to zaraźliwe drogą elektroniczną?
Właśnie rozważam usunięcie mojego profilu z tej strony.

#146
07-02-2012 21:33
 Ocena 10 na 10
Lizergus (691 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>On mnie kocha.
Kobiety tłuczone przez swoich mężów też tak mówią.

Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi darkside
Słabo sobie to wyobraziłeś.

#148
07-02-2012 21:38
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
Myślę, że czas powoli kończyć, katechetko

#149
07-02-2012 21:57
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi spellbinder
>>Bóg ma dla nas wieczność.
>Innymi słowy coś daje, coś zabiera i daje coś innego? W takim wypadku jest tylko zwykłym, nieczułym dupkiem.
>>Tak, ale on będzie miał grzech, a Bóg nie.
>Bo boga obowiązują inne zasady. To tak jak policjant może przejechać na czerwonym świetle, zastrzelić staruszkę, która go wkurza, a strażak może podpalać mieszkania.
Bóg jest DOBRY i kiedyś to zrozumiesz.

#150
07-02-2012 22:00
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Lizergus
>>On mnie kocha.
>Kobiety tłuczone przez swoich mężów też tak mówią.
Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365