 |
"I nie wódź nas na pokuszenie" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2012 15:00 | Marek Matejewski (3695 punktów) | "I nie wódź nas na pokuszenie"
8 na 8 | Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.
Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?
Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#136 5 na 5 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Widzisz co chcesz zobaczyć, czy to co jest naprawdę?Naprawdę, to nie ma żadnego dziecka rodzonego o piątej rano, żadnych ateistek w szpitalach Frabonitofinów, ani żadnych ateistycznych kuzynów, czy siostrzeńsów po dwóch próbach samobójczych. > Żyje maleńka istotka śliczna królewna.A swoją drogą - co u siopostrzeńca? Popełnił już to samobójstwo? |
| Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >okrzyk odpowiedni pod informacją o tragedii w rodzinie.> Jakiej tragedii? Toż to dziecko zadeklarowanej ateistki było. Szatański pomiot nieomalże  Ta rozmowa z Wami dowodzi, że nie widzicie tego, co jest rzeczywiście, jedynie to, co byście chcieli. |
#138 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Jak wół stoi napisane co następuje: "Trzeba było zrobić cesarkę, bo mała jest wcześniakiem, miała się urodzić na początku kwietnia, a mojej siostrzenicy już zaczął się poród. Była zbyt słabiutka, żeby go przeżyć." > Porodu by nie przeżyła, dlatego zrobili cesarkę. Cesarski cięcie to nie mordowanie noworodka! |
#139 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Ta rozmowa dowodzi, że nie potrafisz jasno wyrazić się po polsku. Czytaj swoje posty zanim je wyślesz. |
#140 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >Widzisz co chcesz zobaczyć, czy to co jest naprawdę?> Naprawdę, to nie ma żadnego dziecka rodzonego o piątej rano, żadnych ateistek w szpitalach Frabonitofinów, ani żadnych ateistycznych kuzynów, czy siostrzeńsów po dwóch próbach samobójczych.> >Żyje maleńka istotka śliczna królewna.> A swoją drogą - co u siopostrzeńca? Popełnił już to samobójstwo?Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne. |
#141 9 na 9 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Porodu by nie przeżyła, dlatego zrobili cesarkę. Cesarski cięcie to nie mordowanie noworodka!A skąd wiesz, że by nie przeżyła? A może by przeżyła? A nawet jeśli by nie przeżyła, to przecież bóg tak chciał? Ale przeżyła, czyli bóg chciał, żeby przeżyła. Więc nawet jeśli do porodu doszłoby podczas upadku z wieżowca, to wszyscy by przeżyli i wszystko by było dobrze i księżniczkowato. |
#142 3 na 3 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne.Lepiej niech się pani katechetka obawia o swoje zdrowie. |
#143 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Samo ogrzewanie kościoła jest bardzo kosztowne. W Warszawie np. Jest taka parafia, gdzie kościół jest otwarty dzień i noc, aby móc w każdej chwili przyjść się pomodlić. I jest tam ciepło. Wiesz może za czyje pieniądze? |
#144 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >Ktoś kto mnie stworzył może zrobić ze mną co zechce. Jest Bogiem.> Wyrazy współczucia.> Nie trzeba, On mnie kocha. |
#145 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >Obawiam się o Twoje zdrowie psychiczne.> Lepiej niech się pani katechetka obawia o swoje zdrowie.A to zaraźliwe drogą elektroniczną? Właśnie rozważam usunięcie mojego profilu z tej strony. |
#146 10 na 10 | Lizergus (691 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > On mnie kocha.Kobiety tłuczone przez swoich mężów też tak mówią. |
| Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Słabo sobie to wyobraziłeś. |
#148 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Myślę, że czas powoli kończyć, katechetko  |
#149 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >Bóg ma dla nas wieczność.> Innymi słowy coś daje, coś zabiera i daje coś innego? W takim wypadku jest tylko zwykłym, nieczułym dupkiem.> >Tak, ale on będzie miał grzech, a Bóg nie.> Bo boga obowiązują inne zasady. To tak jak policjant może przejechać na czerwonym świetle, zastrzelić staruszkę, która go wkurza, a strażak może podpalać mieszkania.Bóg jest DOBRY i kiedyś to zrozumiesz. |
#150 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >On mnie kocha.> Kobiety tłuczone przez swoich mężów też tak mówią.Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|