Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-10-2012 14:55Pan cogito (182 punktów)Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
Ocena 11 na 11
Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem o tym, że obecnie chrześcijanie są prześladowani itd. Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami..
Nie wiem czy ktoś taki temat już założył ale jestem ciekaw czy jest coś sensownego w tym co napisałem bo nie mam zbyt wiele, żeby uzasadnić swoje zdanie, ot taki przebłysk jakby.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#1
14-10-2012 15:06
 Ocena 5 na 5
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
>Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem... oni sami chcą być prześladowani..."
Na tę mszę to chodzisz, żeby śledzić ONYCH? Czy też są jakieś inne powody?

#2
14-10-2012 15:16
 Ocena 6 na 6
Pan cogito (182 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi Rafał Poniecki

>Na tę mszę to chodzisz, żeby śledzić ONYCH? Czy też są jakieś inne powody?
>
Na tę mszę to chodzę bo nie mam 17 lat i mnie rodzice zmuszają do chodzenie..na pewno z własnej woli bym tam nie chodził, no ale jeszcze rok jakoś przecierpię, zawsze można się pośmiać trochę ;D

Sapere Aude

#3
14-10-2012 15:51
 Ocena 15 na 15
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
>Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem o tym, że obecnie chrześcijanie są prześladowani itd.
>Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami..

Raczej chodzi o wytworzenie poczucia prześladowania. Myślę, że to psychologiczna zagrywka taktyczna dla łatwiejszego kontrolowania łowieczek. Poczucie bycia ofiarą, poczucie prześladowania jednoczy, mobilzuje. Jedność z kolei utwierdza i umacnia. Łowieczkę i sam kościół. Łowieczka garnie się do pasterza i ku stadu, bo za ogrodzeniem wszędzie złe wilcy.

#4
14-10-2012 15:59
 Ocena 9 na 9
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
to raczej organizacja jako taka potrzebuje być uznawana za zagrożoną - zewnętrzny wróg konsoliduje wewnętrznie grupę, no a poza tym takie zagrożenie legitymizuje złę, nieodpowiednie, ksenofobiczne działania takiej organizacji - każdy sytem totalitarny miał swoich mitycznych wrogów

#5
14-10-2012 16:11
 Ocena 31 na 31
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
>Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem o tym, że obecnie chrześcijanie są prześladowani itd.
>Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami..
Nie tyle chcą być prześladowani, co chcą uchodzić za prześladowanych. Głównie zresztą we własnych oczach, bo dla reszty są raczej prześladowcami , niż ofiarami.
Zresztą te akcje nasilają się zawsze po jakiejś wpadce stricte kościelnej bądź światopoglądowej.
Przykłady? Proszę bardzo:
- kolejna afera finansowa z krk jako głównym bohaterem - ataki na kościół.
- kolejny ujawniony przypadek pedofilii - jw.
- propozycja likwidacji funduszu kościelnego - jw.
- ostatnio - propozycja zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, krytycznie oceniana w mediach oraz przez wiernych.

To się nazywa obrona przez atak. Nic tak nie spaja danego środowiska, jak wspólny wróg i sztucznie wykreowane zagrożenie. Takie postawienie sprawy odwraca uwagę oraz umożliwia ponowne zjednanie sobie krytyków wewnętrznych (potencjalnych renegatów).

Prawdziwą próbą męczeństwa dla kleru byłaby zmiana zasad finansowania kościoła, zresztą dla wiernych też.
A teraz, skoro straciłeś już część dnia w kościele, nie zaprzątaj sobie tym dalej głowy, tylko idź na spacer, bo piękna pogoda.

#6
14-10-2012 18:28
 Ocena 4 na 4
mrSpock (2845 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
Nigdy nie rozumiałem tego ich pozowania na pokrzywdzonych. Z jednej strony chwalą się, że są lwią częścią społeczeństwa a z drugiej pokazują jacy to oni nie są pokrzywdzeni i jak to ich ci nie dobrzy ateiści i innowiercy atakują. Są właściwie w każdym aspekcie życia publicznego mało tego pchają Ci się do domów czy tego chcesz czy nie. Rozejrzyj się dookoła czego widać najwięcej?
Tak zgadłeś krzyże kościoły kapliczki-sriczki i inne pierdułki wydymałki.
Kiedy prosisz takiego wiernego, żeby Ci nie właził z buciorami w życie i nie decydował jak masz żyć to wyskakują z prześladowaniami.

#7
14-10-2012 18:49
 Ocena 5 na 5
mrSpock (2845 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
Albo, inaczej. Nic tak nie wzmacnia chrześcijańskiej miłości i moralności jak wspólnotowa nienawiść do wszystkiego co nie chrześcijańskie.
Oni może to po prostu lubią ot taki gatunek społecznych masochistów

#8
14-10-2012 19:00
 Ocena 8 na 8
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
"Wy uważacie siebie za o wiele ważniejszych niż jesteście. Chrześcijanie zawsze myślą że są tak ważni, że inni muszą ich nienawidzić. Wy jesteście o wiele mniej interesujący, tu chodzi o tych innych żeby ich przed Wami ratować, przed Waszą własną nienawiścią. Przed nienawiścią Waszych Ojców Kościoła, Waszych apostołów, weźmy np.Pawła, on jest wypełniony nienawiścią.Przed tymi tyradami chcemy Was uratować. U Deschnera np. nie znajdzie Pan ani jednego zdania wypełnionego nienawiścią, ten człowiek w ogóle nie ma takiej potrzeby. Ale Paweł miał taką potrzebę. I to świadczy o całym założonym przez niego chrześcijaństwie."
Prof. Horst Hermann w komentarzu do filmu "Wypełnione nienawiścią oczy HK Deschnera". Film nigdy nie ukazał się w Mainstreamowych mediach ale jest dostępny na YT. Przedstawiony cytat znajduje się tu:
www.youtube.com/watch?v=_6Use2e5RvY 00:27

#9
14-10-2012 21:30
 Ocena 3 na 3
Biblista (78 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi Nietsche
,,Chrześcijanie znów uciekają z Mosulu. Pomimo wzmożonych środków bezpieczeństwa podjętych przez irackie wojsko, islamiści nadal gnębią wyznawców Chrystusa. Zabójstwa i rabunki są tam na porządku dziennym - informuje dziennik Al-Arab.

Najczęstszymi ofiarami są dzieci i młodzież. Z tego powodu w ciągu ostatnich kilku miesięcy z Mosulu uciekło ok. 5 tys. chrześcijańskich rodzin. Ich sytuacja staje się coraz trudniejsza, gdyż Irak zniknął już pierwszych stron gazet. Pogromcy chrześcijan mogą więc liczyć na bezkarność."

www.opoka.(*)osci/news.php?id=43525&s=opoka

Jako osoba obracająca się w kręgach religijnych, mogę powiedzieć, iż w wielu krajach prześladuje się wyznawców Chrystusa- nie jest to teoria, jest to fakt. Naprawdę często można czytać o bombach w Kościołach.

Poza tym, naprawdę okropną cechą jest generalizowanie Chrześcijanin nie powinien chcieć być prześladowany, ale powinien się na to prześladowanie godzić kiedy przychodzi.

,,Szczęśliwi jesteście, jeśli z mojego powodu lżą was i prześladują, i kłamliwie przypisują wam wszelkie zło. Cieszcie się i radujcie, bo czeka was sowita zapłata w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy żyli przed wami."

#10
14-10-2012 21:59
 Ocena 10 na 10
Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
>Dzisiaj po raz kolejny na mszy słyszałem o tym, że obecnie chrześcijanie są prześladowani itd.
>Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami..

Trochę masz rację tutaj znajduje się raport na ten temat opracowany przez chrześcijańska fundację monitorującą przypadki "dyskryminacji" a w niej o Polsce:

1) Dyskryminacja wolności głoszenia poglądów: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu nie zgodził się na wykład dot. "terapii dla homoseksualistów".

2) Dyskryminacja wolności sumienia: Atak na "kompromis aborcyjny" uznana przez fundację za zaatakowana przez "international and supranational bodies" co jest "intolerant towards Polish Christian haritage"

3) Obraza i negatywne stereotypy: W czasie euro 2012 brytyjski dziennikarz stwierdził, że homofobia w Polsce ma swe źródło w nauce kościoła katolickiego

Jeśli stosuje się tak "ostre" kryteria, to każda krytyczna dyskusja będzie uznana za dyskryminację. Proponuje zgłosić "racjonalistę" za przejaw "języka nienawiści", może odnajdziemy się w kolejnej wersji raportu.

Pozdrawiam serdecznie.


Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński

#11
14-10-2012 22:12
 Ocena 14 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
>Odnoszę wrażenie, że oni sami chcą być prześladowani, chcą być męczennikami

Hmmm...

Oto, co w najnowszym wydaniu Naszego Dziennika pisze - mój z dawien dawna już Umiłowany - ks. prof. dr hab. Czesław Bartnik:

www.naszdz(*)l/12046,wolnosc-diabelska.html

Diaboliczność tkwi również w tym, że ideologia liberalna popiera bluźnierstwa i nie widzi w nich nic złego. Jest to jedna z umyślnych form walki z religią. Przy tym wierzących dodatkowo bezczelnie oszukują.
(...)
Wielu pseudoliberałów i sam prezydent Barack Obama "przepraszają" muzułmanów, ale nie chcą "naruszyć prawa wolności wyrazu artystycznego". Tym samym właściwie nie uznają zła profanacji czy bluźnierstwa. Powinni uznać takie zło za zło i karać za nie, bo niekaranie zachęca coraz więcej ludzi niemoralnych do popełniania takich czynów "diabolicznych". Nie da się z nimi dyskutować, bo jest to pewne zwyrodnienie osobowościowe.


Nie wątpię, że katoliccy Czytelnicy są Głęboko Usatysfakcjonowani, gdy w tym samym numerze czytają następujące doniesienia o realizacji Słusznych Wskazań ks. prof. dr haba:

www.naszdz(*)-oskarzony-o-bluznierstwo.html

Spalony dom i cała rodzina zmuszona do salwowania się ucieczką - to efekt oskarżenia kolejnego chrześcijanina o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

Do zdarzenia doszło na peryferiach pakistańskiego miasta Karaczi. Według muzułmanów, 15-letni Ryan Patus miał rozesłać kolegom SMS-a obrażającego islam. Oskarżony wyznał, że bez dokładnego czytania odesłał to, co wcześniej sam otrzymał. Tłumaczenia nie zostały wzięte pod uwagę.

Po rozejściu się wieści o rozesłanej wiadomości tłum rozwścieczonych mężczyzn, pod przywództwem jednego z miejscowych imamów, w ramach zemsty napadł na dom chłopca. Napastnicy najpierw go okradli, a następnie doszczętnie spalili.





...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)

#12
14-10-2012 22:25
 Ocena 1 na 1
Biblista (78 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi big_zyd
www.racjonalista.pl/forum.php/s,523956
wypowiedź użytkownika kugut59
Zaiste, bardzo humanistyczne podejście do sprawy

#13
14-10-2012 23:08
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi Biblista
> www.racjonalista.pl/forum.php/s,523956
> wypowiedź użytkownika kugut59
> Zaiste, bardzo humanistyczne podejście do sprawy

A można wiedzieć
1. co ma w ogóle piernik do wiatraka?
2. na czym właściwie polega zarzut, jaki - się dorozumiewam - czynisz kogutowi59?



...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)

#14
14-10-2012 23:33
 Ocena 1 na 3
Biblista (78 punktów)Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi big_zyd
To, iż jest to ,,bluźnierstwo" w rozumieniu religijnym, natomiast w ujęciu ,,normalnym" jest to po prostu obrażanie w sposób wulgarny przekonań innych osób. Jak rozumiem, wg. Pana @Big_zyd to , że obraża się w taki sposób przekonania innych ludzi jest całkowicie normalne i przyzwoite?

A to ma, że przykładowo tego typu obrazki mają za zadanie tylko i wyłącznie wykpić religię, nic natomiast udowodnić czy przekazać. I jest to uznawane(a raczej chce być uznane) przez część ,,racjonalistów"( to chyba nie jest zbytnio racjonalne; nie chodzi mi tu ogólnie o forumowiczów)czy ,,liberałów" za normalny sposób dialogu z ,,katologrodem" . Między innymi na tym polega ,,prześladowanie"(chociaż w tym wypadku to za dużo powiedziane) ludzi wierzących.

#15
15-10-2012 01:10
 Ocena 14 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy chrześcijanie sami chcą być prześladowani?
W odpowiedzi Biblista
> To, iż jest to ,,bluźnierstwo" w rozumieniu religijnym, natomiast w ujęciu ,,normalnym" jest to po prostu obrażanie w sposób wulgarny przekonań innych osób. Jak rozumiem, wg. Pana @Big_zyd to , że obraża się w taki sposób przekonania innych ludzi jest całkowicie normalne

Tak - w życiu nie zetknąłem się z żadnym przykładem przekonań, które gdzieś przez kogoś nie byłyby obrażane.
A już zwłaszcza w necie.
Taka już snadź tzw. natura ludzka - a oburzanie się na nią nie wydaje mi się sensowne.

>i przyzwoite?

Tak.
Byłoby nieprzyzwoite, gdyby kogut59 np. uparcie wklejał przedmiotowy obrazek na forach katolickich zmuszając do jego oglądania osoby, które tego zapewne zdecydowanie sobie nie życzą. Na Racjonaliście jednak - i owszem, wolno mu.

>A to ma, że przykładowo tego typu obrazki mają za zadanie tylko i wyłącznie wykpić religię, nic natomiast udowodnić czy przekazać.

Takie zjawisko nazywa się (Uwaga! Trudne Słowo!) satyra...

>I jest to uznawane(a raczej chce być uznane) przez część ,,racjonalistów"

...i ma tysiące lat Świetnych Tradycji .

>( to chyba nie jest zbytnio racjonalne;

Jakże nie? Śmiech to zdrowie przecie .

>nie chodzi mi tu ogólnie o forumowiczów)czy ,,liberałów" za normalny sposób dialogu z ,,katologrodem" .

Jak można się dowiedzieć zajrzawszy na stronę główną Portalu - z założenia nie jest on pomyślany jako przestrzeń jakowegoś dialogu z "katolgrodem".

>Między innymi na tym polega ,,prześladowanie"(chociaż w tym wypadku to za dużo powiedziane)

No, to lepiej tak za dużo nie gadać, ne c'est pas?

...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365