 |
Skatowała dziecko i jest teraz katechetką Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-06-2013 08:58 | XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Skatowała dziecko i jest teraz katechetką
19 na 19 | I ekspertem MEN, dodam. Najnowsza rzecz, którą żyje sieć: wyborcza.p(*)&utm_campaign=wyborcza#Cuk#CukCiekawa jest opinia pana Etyka (filozof !  : wyborcza.p(*)auczycielki_zabojczyni.html#MTWedług niego: "reakcje w sieci nie mają nic wspólnego z językiem troski, to język nienawiści, rozpoczęło się stadne polowanie, w którym chcemy uczestniczyć" a to najlepsze: "Ta zbrodnia mogła wywołać w tej kobiecie, jej życiu i duchowości gruntowne zmiany. Dziś to może być zupełnie inna osoba z inną filozofią, odrzucająca przemoc jako metodę dochodzenia do celu wychowawczego. Prawdopodobieństwo, że znów dopuści się podobnego czynu, nie jest większe niż to, że dopuści się go ktokolwiek inny" Skąd on to wie ?!? Facet ma problem ze zwykłą logiką ! Jeśli ktoś popełnił jakiś czyn, to prawdopodobieństwo że znowu to zrobi jest większe, a nie mniejsze ! Bo widać, że ma do tego skłonność ! Poza tym, ten babsztyl dalej się znęca nad dziećmi. Ach te filozofy !  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#16 7 na 7 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > > Jeśli ktoś popełnił jakiś czyn, to prawdopodobieństwo że znowu to zrobi jest większe, a nie mniejsze !> Skąd wiesz?Na podstawie statystyk z tej publikacji można oszacować, że recydywiści są odpowiedzialni za ok. 2% przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Gdybyśmy mieli w całej populacji taki właśnie odsetek (2%) skazanych za tego typu przestępstwa - wtedy moglibyśmy uznać, że prawdopodobieństwo popełnienia czynu nie zależy od recydywy. Nie znam tego odsetka, ale na podstawie powyższej publikacji - i przyjmując ilość aktualnie osadzonych na poziomie 80 tys. - można wyliczyć że obecnie siedzi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu 0,02% społeczeństwa. Ilu skazanych za to osób przebywa na wolności? Choćby przyjąć i 0,2% (co wydaje mi się grubą przesadą) - to i tak wychodzi, że recydywista popełnia czyn 10-krotnie częściej niż zwykły, niekarany Kowalski. |
#17 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > .. przyjmując ilość aktualnie osadzonych na poziomie 80 tys. - można wyliczyć że obecnie siedzi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu 0,02% społeczeństwa.Szacunek będzie dobry, jeśli do "społeczeństwa" zaliczyć tylko osoby zdolne do wymienionych przestępstw. Chyba należy wykluczyć przynajmniej dzieci, starców i inwalidów. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | A czy jak pedofil-gwałciciel postara się o zatarcie wyroku, to można takiego zatrudnić w przedszkolu? Przecież to może być już zupełnie inna osoba, która przeszła zmiany w swojej duchowości i coś tam tem tam jeszcze.
|
#19 3 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Świetnie by się sprawdziła w SS.Mogę się w tej kwestii mylić, ale z tego co wiem, to w SS przynajmniej zabijali dzieci szybciej, krócej cierpiały. A ta pani ustala zupełnie nowe standardy. |
#20 8 na 8 | Grimar (1210 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > On nim nie był tylko jest> wpolityce.(*)nnicki-mowiac-ze-to-jest-wojnaŚmiech na sali, a nie dziennikarstwo. Każdy prawak cytuje dziś jak mantrę wyrwane z kontekstu zdania z wywiadu z Guardianem, a nie zada sobie trudu przeczytania całego wywiadu, aby się przekonań jak bardzo te wyrywkowe cytaty są paskudną manipulacją i jak zmieniają treść tego wywiadu. Poza tym jeżeli ktoś nie odróżnia bycia lewicowcem od bycia kontynuatorem stalinizmu, musi być totalnym ignorantem - w skrajnych przypadkach: kretynem. Bauman posługuje się językiem stalinizmu? Ktoś tu czytał jego książki? To tylko pokazuje co oznacza dla prawicy "rozliczenie się", a jest nim mianowicie stanie się prawicowcem. Albo zamilknięcie na wieki. A najlepszym kwiatkiem w tym artykule jest to: "O czym debatować dziś z ludźmi dla których patriotyczna młodzież, która nie poddała się ideologicznej obróbce, nazywana jest faszystami?" Tą "patriotyczną młodzieżą" z Wrocławia przewodzą dwie osoby: 1. Roman Zieliński, autor książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera" (tytuł nie jest tu niestety ironią), opis książki to: "Kim jest autor? Nawiedzony antysemita, przynajmniej od momentu, kiedy policzył znanych sobie Żydów. Rasista z doświadczenia, nie był nim, dopóki siedział w Polsce i nie wyściubiał z niej nosa. Nacjonalista bo tak wyszło. Antykomunista gdyż zaznał "dobrodziejstw" tego systemu. Wróg gejów i panoszącego się pedalstwa. Miłośnik dyktatury, lecz nie dyktatury proletariatu, bo według niego proletariat nie ma nic, a jak się dorwie do władzy, to kradnie na potęgę". 2. Dawid Gaszyński, którego żona, podając się za turystkę, wynajęła tranwaj, który potem NOPowcy obwiesili celtykimi krzyżami, falangą i napisami "Biała siła", i jeździli z nim po Wrocławiu. Biedni patrioci, nazywani faszystami... |
#21 3 na 3 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | Przestępstwa seksualne na dzieciach do lat 15 nie ulegają zatarciu. |
#22 13 na 13 | liliac (147340 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > A czy jak pedofil-gwałciciel postara się o zatarcie wyroku, to można takiego zatrudnić w przedszkolu? Przecież to może być już zupełnie inna osoba, która przeszła zmiany w swojej duchowości i coś tam tem tam jeszcze.Wyłączenie zatarcia skazania (art. 106a): Cytat:Nie podlega zatarciu skazanie na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeżeli pokrzywdzony był małoletnim poniżej lat 15.
Można by cynicznie zauważyć, że pod pewnymi względami, bezpieczniej jest dziecko zabić ze szczególnym okrucieństwem aniżeli dopuścić się względem niego "przestępstwa przeciwko obyczajności".
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#23 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Niestety, na poparcie swojej tezy opisujesz jeden przypadek. Taka generalizacja do niczego nie prowadzi.To nie generalizacja, i prowadzi, wystarczy wpisać np. w google hasło: wypadki pijany ksiądz, nie wiem dlaczego Ci to nie przyszło do głowy. |
#24 1 na 3 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką |
Pewnie dlatego, że nie zaprzątam sobie głowy wypadkami spowodowanymi przez pijanych księży, szczególnie do zilustrowania tezy o prawdopodobieństwie popełnienia kolejnego przestępstwa. Dla uzasadnienia tezy o prawdopodobieństwie wystąpienia czegoś potrzebne są twarde dane. Nawet wszyscy pijani księża tego świata powodujący wypadki drogowe nic nie mówią o tym prawdopodobieństwie. Nie jest znana żadna skala, próba. Mógłbym powiedzieć, że słyszałem i czytałem o wielu przypadkach, gdy ktoś, kto popełnił przestępstwo lub wykroczenie i został ukarany, doznał takiego wstrząsu psychicznego, że stara się żyć o wiele porządniej. Ale to też nie są żadne dane. Stąd moje wątpliwości co do wartości tamtego postu oraz sposobu sformułowania go, czyli wzmocnienia pytaniem o ewentualny trolling. _ |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Cytat:Nie podlega zatarciu skazanie na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeżeli pokrzywdzony był małoletnim poniżej lat 15. > Chociaż tyle. Chociaż nie rozumiem, dlaczego wyrok nie ulega zatarciu tylko wtedy, jeśli pokrzywdzonym był małoletni poniżej lat 15. |
#26 8 na 8 | liliac (147340 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Chociaż tyle. Chociaż nie rozumiem, dlaczego wyrok nie ulega zatarciu tylko wtedy, jeśli pokrzywdzonym był małoletni poniżej lat 15.Podejrzewam, że intencją było właśnie nie dopuścić takiej osoby do późniejszej pracy z nieletnimi, a od 16 roku życia masz już inną kwalifikację prawną czynu. Ale ja sobie mogę podejrzewać i domniemywać - oficjalnej wykładni nigdy nie szukałam. Pozostaje pytanie dlaczego ktoś uznał ochronę przed molestowaniem za istotniejszą niźli ochrona przed fizycznym znęcaniem się pozbawionym cech seksualnych tudzież przed zabójstwem.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#27 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Niestety, na poparcie swojej tezy opisujesz jeden przypadek.Ten przypadek jest niestety standardowy i typowy dla hierarchów i dygnitarzy katolickich. Ochrona przestępców w sutannach , zależności interpersonalne typowe dla mega-korporacji-klero-ystokracji , rządzącej Polską. Może odczekasz , az Worek Kości odpowie na mój wpis ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#28 1 na 1 | wozieee (274 punktów) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | A co z przebaczeniem, drugą szansą i resocjalizacją? Jak ktoś po wyroku może wrócić do życia w społeczeństwie, jeżeli rzucane mu są kłody pod nogi, raz po raz? Idąc tą logiką można równie dobrze wystrzelać skazańców, skoro nikt nie chce z nimi mieć do czynienia po skończeniu odsiadki. W jakim zawodzie powinna zatem pracować i skąd ta Wasza obsesja z dziećmi?
|
#29 5 na 5 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > Przestępstwa seksualne na dzieciach do lat 15 nie ulegają zatarciu.Czyli można zabić, a gwałcić już nie  No, paranoja...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#30 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Skatowała dziecko i jest teraz katechetką | > A co z przebaczeniem, drugą szansą i resocjalizacją? Jak ktoś po wyroku może wrócić do życia w społeczeństwie, jeżeli rzucane mu są kłody pod nogi, raz po raz? Idąc tą logiką można równie dobrze wystrzelać skazańców, skoro nikt nie chce z nimi mieć do >czynienia po skończeniu odsiadki.Jeśli o mnie chodzi, to morderców można by odstrzeliwać: są groźni dla społeczeństwa i dlaczego mamy im fundować darmowe żarcie w więzieniu ?!? > W jakim zawodzie powinna zatem pracować i skąd ta Wasza obsesja z dziećmi?kopacz rowów, sprzątaczka itd. Jest tyle pięknych zawodów... A "obsesje" na punkcie dzieci zafundowała nam natura, oczywiście nie wszystkim...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|