 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2013 09:18 | vifix (2315 punktów) | Okno
5 na 7 | Wczoraj w tvncnbc ukazał się wywiad, który pokazuje skale interwencjonizmu w naszym kraju. Co więcej jest to doskonała ilustracja tego, w jaki sposób można sprawować kontrolę w zasadzie nad każdą firmą. Najważniejsze by stworzyć takie przepisy, w których nawet prawnicy się gubią i nie są do końca pewni o co chodziło władzy. www.tvncnbc.pl/pozwolenie-na-okno,345012.htmlIstnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest wiekszy socjalizm niż za komuny. Cytat:Liczba urzędników w Polsce w okresie ostatniego ćwierćwiecza wzrosła prawie trzykrotnie. W tym czasie liczba mieszkańców Polski wzrosła o niecały 1% (1988 – 37,9 mln, 2010 – 38,2 mln) www.result(*)zy/liczba-urzednikow-w-polsce/Co więcej, dziś mamy technologie, która przyśpiesza kilkukrotnie różne pracę. Gdyby w prlu posiadano taką technologię to liczba urzędników nie przekroczyłaby pewnie 50 tys. Proszę więc drogich użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniami z budową okna. Było ciężko? A jeśli jeszcze nie wybudowaliście żadnego to czy jesteście gotowi na "niezbędną" papierkową robotę? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#136 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Vifix... szanuj rozmówców, nie kłam! Nie wiem ile płaci przeciętny Polak, ale ponad 50% na utrzymanie ochrony zdrowia wydaje mi się nieprawdopodobne, więc proszę o jakiś dowód. Jeśli nie przedstawisz dowodu , że przeciętny Polak płaci ponad 50% (dochodu jak się domyślam) na ochronę zdrowia, publicznie nazywam Cię kłamcą! i to wg powszechnie przyjętej definicji kłamcy>> Chodziło mi o całkowitą wielkość opodatkowania.Naucz się czytać albo jesteś kłamcą! > Powszechnie przyjętej definicji? A ja myślałem, że Ty tylko uznajesz PWN .To jest powszechnie przyjęta definicja Konsensus społeczny > >Nie, ale nie znam społeczeństwa które wymagałoby oddawania nerki, za to znam ludzi , którzy uważają że oddanie dychy to rozbój.> Hmmm... z jednej strony nie wiesz co to sytuacja hipotetyczna a z drugiej strony sam pytałeś się co bym zrobił gdyby.> >Dziecko porzucone lub osierocone przez rodziców powinno... zdechnąć?> Moim zdaniem nie powinnoNo wreszcie! |
| Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Okno | > >>Nie, ale nie znam społeczeństwa które wymagałoby oddawania nerki, za to znam ludzi , którzy uważają że oddanie dychy to rozbój. Dziecko porzucone lub osierocone przez rodziców powinno... zdechnąć?> >Ależ kto mówi o zdychaniu. Jak nie chcesz, żeby zdechło, to mu pomóż.> Ależ pomogłem poprzez adopcję, ale sam nie dam rady, mnie też trzeba teraz pomóc.> Dlatego właśnie moja Republika opłaca za te dzieci składkę zdrowotną !Hej, ale jak chcesz ustanowić tą swoją Republikę? Chcesz wziąć broń i w pojedynkę przeprowadzić pucz? I wtedy Źli-I-Nieczuli-Ludzie klękną przed tobą na kolana i wbrew sobie będą płacić na utrzymanie szarleyowej Republiki-Ciepła-I-Miłości? Czy może raczej realizacja tego pomysłu wymagałaby dużej ilości zwolenników? Co oznaczałoby, że naprawdę dużo osób troszczy się los sierot. Co oznaczałoby, że może Źli-I-Nieczuli-Ludzie nie są tacy źli, ani tacy nieczuli.. I że również oni mogą się zatroszczyć o dzieci samodzielnie, albo przynajmniej wspierając organizacje charytatywne. Widzisz, jednym z wielkich błędów logicznych etatyzmu jest ten o złych ludziach (w mniemaniu etatystów wszyscy lub prawie wszyscy są źli i nie czuli, poza nimi samymi) i dobrej władzy. Bo jakby nie było władzy, lub byłaby bardzo ograniczona, to ludzie by się pozabijali i pozjadali. Bo ludzie mogą być dobrzy tylko wtedy, gdy zmuszą ich do tego nasi wspaniali, mądrzy i wielkoduszni Przywódcy: 
"Jest rzeczą fascynującą obserwować teoretyków boskiego prawa trudzących się dowodzeniem nadludzkości plemion mających w swym posiadaniu ludzki rząd."- Gustave de Molinari |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > I Ty się dziwisz że jesteś nierozumiany???????> co znaczu ON CHCĘ????> Kur... Język polski nie jest moim ojczystym językiem, a muszę się głowić co napisał ANALFABETA!!!!!!Chyba jestem za głupi na dyskusję z osoba o Twoim poziomie kultury. > Znów mieszasz obowiązki z zakazami.Zakaz to też obowiązek. Żyjąc w Polsce masz obowiązek nie pozbawiać życia. > Płacenie podatków nazwałeś kradzieża, więc trudno Cię zrozumieć.W innym wątku to wyjaśniłem. Skoro nie rozumiesz to ja już Ci w tym nie pomogę. > Czyli dopuszczasz istnienie "Państwa"Tak. Przeciwieństwem jest tylko anarchizm. > Gdzie wyczytałeś w moich słowach przekonanie do takiego systemu wartości?Wyczuwam u Ciebie ciągoty do socjalizmu, stąd taki wniosek. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Naucz się czytać> albo jesteś kłamcą!A gdzie skłamałem? > To jest powszechnie przyjęta definicja> Konsensus społecznyCo świadczy o tym, że jest powszechnie przyjęta? > >>Dziecko porzucone lub osierocone przez rodziców powinno... zdechnąć?> >Moim zdaniem nie powinno> No wreszcie!Jak wyjmiesz zdanie z kontekstu to zawsze może wyjść na Twoje  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Dlatego właśnie moja Republika opłaca za te dzieci składkę zdrowotną !> Hej, ale jak chcesz ustanowić tą swoją Republikę? Chcesz wziąć broń i w pojedynkę przeprowadzić pucz? I wtedy Źli-I-Nieczuli-Ludzie klękną przed tobą na kolana i wbrew sobie będą płacić na utrzymanie szarleyowej Republiki-Ciepła-I-Miłości?Moja Republika to państwo, którego jestem obywatelem, nie muszę jej ustanawiać. Voda hučí po lučinách, bory ąumí po skalinách, v sadě skví se jara květ, zemský ráj to na pohled! A to je ta krásná země, země česká, domov můj, Nie jestem Czechem , ale teraz serce mi to właśnie śpiewa! Czasem mam wrażenie, że jest bardziej cywilizowana niż Polska. Wybaczenia proszę tych Polaków, których szanuję (czyli prawie wszystkich) > Czy może raczej realizacja tego pomysłu wymagałaby dużej ilości zwolenników? Co oznaczałoby, że naprawdę dużo osób troszczy się los sierot. Co oznaczałoby, że może Źli-I-Nieczuli-Ludzie nie są tacy źli, ani tacy nieczuli.. I że również oni mogą się zatroszczyć o dzieci samodzielnie, albo przynajmniej wspierając organizacje charytatywne.> Widzisz, jednym z wielkich błędów logicznych etatyzmu jest ten o złych ludziach (w mniemaniu etatystów wszyscy lub prawie wszyscy są źli i nie czuli, poza nimi samymi) i dobrej władzy. Bo jakby nie było władzy, lub byłaby bardzo ograniczona, to ludzie by się pozabijali i pozjadali.Tak. Jeden by zaczął.... |
#141 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Naucz się czytać> >albo jesteś kłamcą!> A gdzie skłamałem?Pisząc , że przeciętny Polak płaci ponad 50% na ochronę zdrowia Jesteś KŁAMCĄ |
| Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Okno | > Tak. Jeden by zaczął....I co? Jeden by podbił cały świat? Czy ludzie nie mają zdolności samoobrony i dobrowolnego organizowania się, by się bronić?
"Jest rzeczą fascynującą obserwować teoretyków boskiego prawa trudzących się dowodzeniem nadludzkości plemion mających w swym posiadaniu ludzki rząd."- Gustave de Molinari |
#143 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >I Ty się dziwisz że jesteś nierozumiany???????> >co znaczy ON CHCĘ????> >Kur... Język polski nie jest moim ojczystym językiem, a muszę się głowić co napisał ANALFABETA!!!!!!> Chyba jestem za głupi na dyskusję z osoba o Twoim poziomie kultury.> On chcęPolska język, trudna język (Zulu Gula) |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Tak. Jeden by zaczął....> I co? Jeden by podbił cały świat? Czy ludzie nie mają zdolności samoobrony i dobrowolnego organizowania się, by się bronić?Samoobrony? przecież ja apeluję o obrone drudziego człowieka a nie samoobronę Owszem, mają. Dopóki ktoś nie zacznie tego łamać |
| Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Okno | > >>Tak. Jeden by zaczął....> >I co? Jeden by podbił cały świat? Czy ludzie nie mają zdolności samoobrony i dobrowolnego organizowania się, by się bronić?> Samoobrony?> przecież ja apeluję o obrone drudziego człowieka a nie samoobronę chyba pominąłeś drugą część mojego zdania- " i dobrowolnego organizowania się, by się bronić?"- czyli- ja ci obieram ziemniaki, ty mnie bronisz. > Owszem, mają. Dopóki ktoś nie zacznie tego łamaćależ to dotyczy nie tylko dobrowolnych układów o obronę. Również państwo może przestać cię bronić, również przestępcy mogą przestać dzielić się łupem. Tyle że to się zwykle nie opłaca
"Jest rzeczą fascynującą obserwować teoretyków boskiego prawa trudzących się dowodzeniem nadludzkości plemion mających w swym posiadaniu ludzki rząd."- Gustave de Molinari |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | Usunięte przez moderatora |
#147 -1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Pisząc , że przeciętny Polak płaci ponad 50% na ochronę zdrowia> Jesteś KŁAMCĄProszę mi pokazać zdanie, w którym napisałem, że PRZECIĘTNY POLAK PŁACI PONAD 50% NA OCHRONĘ ZDROWIA. Bo na razie to Ty jesteś kłamcą. |
#148 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Pisząc , że przeciętny Polak płaci ponad 50% na ochronę zdrowia> >Jesteś KŁAMCĄ> Proszę mi pokazać zdanie, w którym napisałem, że PRZECIĘTNY POLAK PŁACI PONAD 50% NA OCHRONĘ ZDROWIA.> Bo na razie to Ty jesteś kłamcą.Szarley: Cytat:>>3) każdy płaci np 8% swojego dochodu na leczenie w zakresie przyjętym mocą głosowania lub konsensusu Vifix: Cytat:>Ha... gdyby to było 8% to ja bym z ucałowaniem ręki przyjął taki system. Przeciętny polak płaci ponad 50%. |
#149 -1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Szarley:> Cytat:>>3) każdy płaci np 8% swojego dochodu na leczenie w zakresie przyjętym mocą głosowania lub konsensusu > Vifix:> Cytat:>Ha... gdyby to było 8% to ja bym z ucałowaniem ręki przyjął taki system. Przeciętny polak płaci ponad 50%. Po pierwsze: w moim cytacie nie masz NIC o zdrowiu. Po drugie: zrozumiałeś, że napisałem o zdrowiu, więc później wyjaśniłem o co mi dokładnie chodziło. W czym więc problem. Źle mnie zrozumiałeś, więc doprecyzowałem, więc gdzie Ty widzisz kłamstwo? |
#150 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Okno | > >Szarley:> > Cytat:>>3) każdy płaci np 8% swojego dochodu na leczenie w zakresie przyjętym mocą głosowania lub konsensusu > >Vifix:> > Cytat:>Ha... gdyby to było 8% to ja bym z ucałowaniem ręki przyjął taki system. Przeciętny polak płaci ponad 50%. > Po pierwsze: w moim cytacie nie masz NIC o zdrowiu.> Po drugie: zrozumiałeś, że napisałem o zdrowiu, więc później wyjaśniłem o co mi dokładnie chodziło.> W czym więc problem. Źle mnie zrozumiałeś, więc doprecyzowałem, więc gdzie Ty widzisz kłamstwo?> Zmieniasz znaczenie słów w trakcie rozmowy, nie uznajesz słownikowych definicji, w dotatku piszesz "on chcę" w miejscu gdzie ten błąd przewraca sens zdania, czyli nawet gramatykę masz własną. To uniemożliwia dalszą rozmowę z Tobą. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|