 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2013 14:41 | Małyska (6054 punktów) | Polska oczami hierarchów
22 na 24 | W połowie sierpnia kościół obchodził święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Biskupi mieli dobry pretekst do przedstawienia swojej wizji świata i kraju. Miałem wrażenie, że hierarchowie opowiadali swoje traumatyczne przeżycia z innej planety. Abp Michalik zaczął już w przeddzień święta stwierdzając, że: "przez Polskę i Europę "jak walec idzie fala pogaństwa". Jego zdaniem pogaństwo widać w instytucjach państwowych i środkach masowego przekazu, a przykładem jest choćby ostatnia sprawa usunięcia krzyża z budynku Komendy Miejskiej Policji w Radomiu".natemat.pl(*)stesmy-narodem-chrzescijanskimBiskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu. Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana. W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" - stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk. www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.htmlKościół uważa się za instytucję prześladowaną, a według prymasa z kościołem jest prowadzona instytucjonalna walka. Rozumiem, że prześladowanie to zdjęcie krzyża z komisariatu, likwidacja Funduszu Kościelnego, brak religii na maturze, związki partnerskie, mówienie prawdy o pedofilii i przekrętach finansowych. Niejeden chciałby być tak prześladowany. Na samej Jasnej Górze brylował abp Depo. Biskup dość zgrabnie powiązał smoki, Maryję, usunięcie krzyża w radomskiej komendzie policji i aborcję. Oczywiście nie zapomniał o "cywilizacji śmierci"! "Po raz kolejny proponuje się nam na ziemi polskiej wolność od Chrystusa i Jego krzyża poprzez spychanie religii chrześcijańskiej do spraw prywatnych. Rzekomo Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, zapewniając neutralność światopoglądową państwa, zabrania uzewnętrzniać przekonania religijne w życiu publicznym. Problem ten jest aktualny we wszystkich dziedzinach życia, ale zwłaszcza w obronie życia pod sercem matki i edukacji publicznej" - pouczał abp Depo. czestochow(*)a_Jasnej_Gorze__o_aborcji.htmlTen przynajmniej nie ukrywa jak bardzo uwierają go konstytucyjne zapisy. Nie ma się czego bać, strach rządzących przed biskupami jest zbyt wielki aby poważnie traktować konstytucję w Polsce. Wszystkich przebił abp Hoser. Opowiadał o zwycięskiej bitwie warszawskiej. Wymyślił sobie, że żadnego militarnego cudu nie było, bo był tylko jeden - katolicki, maryjny! "W nocy z 14 na 15 sierpnia miał także miejsce cud objawienia się Najświętszej Maryi Panny nad oddziałami Armii Czerwonej, wywołując popłoch w jej szeregach, co jest udokumentowane świadectwami wielu uczestników wydarzeń sprzed 93 lat" - odkrył abp Hoser. www.tokfm.(*)ila_sie_Maryja_i.html#TRrelSSTPechowa ta diecezja, Po Głódziu Hoser. Czy tylko ja mam wrażenie, że biskupi robią z nas idiotów? Nie wiem czy hierarchowie wpadli w amok czy fundują nam kabaret? Jeśli kabaret to całkiem zabawny, tylko dlaczego tyle nas kosztuje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#31 4 na 4 | szuro (1757 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Jeśli pytasz o to, skąd KK ma swój majątek, to wystarczy trochę poczytać historii:> www.przegl(*)rozmowa-prof-januszem-tazbirem> bembergiem w bergSzczerze mówiąc spodziewał się po Panu więcej. Moje pytanie wydaje mi się oczywiste - jakie pasywa odpowiadają za aktualne aktywa krk. Ile tych aktywów jest i czy we wszystkich przypadkach widać źródła finansowania czyli pasywa. Czy sytuacja finansowa krk jest bezpieczna z punktu widzenia analizy wskaźnikowej czy też nie. Oczywiście jeżeli ma Pan w tym temacie rys historyczny to ja również z przyjemnością go zobaczę. Dodatkowo powiedział Pan: Cytat:Mnóstwo kościelnych ziem i nieruchomości, zarekwirowanych przez komunistyczne państwo polskie, nie wróciło do KK, więc jak ktoś mówi, że KK grabi państwo, to mija się z prawdą. Jest zupełnie odwrotnie. i całkowicie zignorował moją prośbę o potwierdzenie tego jakimś sensownym raportem finansowym. Co więcej nie bardzo wiem na jakiej podstawie formułuje Pan takie tezy jeżeli nie jest Pan w stanie pokazać nic w zakresie bilansu krk.
"...powiedzieć sobie, że pisać może trzeba, ale nie koniecznie trzeba publikować. Czy to jest jakiś nakaz, że ma się publikować?Jeżeli coś, co napisałem, jest warte czytania, to chyba będzie także warte czytania za dziesięć lat."Zbigniew Herbert |
#32 6 na 6 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Udajesz, że nie wiesz, ile było przekrętów przy tzw. "zwrocie majątku"?> A ile było przekrętów przy budowie autostrad? Okazja czyni złodzieja.Tak oto więc okazja uczyniła złodzieja z Kościoła Katolickiego. Nie po raz pierwszy, zresztą. Przypominam, że wg nauk kościelnych, kradzież jest grzechem głównym i może być odpuszczona pod warunkiem min. zwrotu ukradzionego dobra oraz odbycia pokuty. Po raz kolejny wysuwasz argument typu "inni tak robią, więc nie czepiajcie się, że KK też tak robi". Oznacza to, że KK jest takim samym podmiotem gospodarczym (wcale nie lepszym od innych, skoro robi to samo, co inni) jak każdy inny i należy go tak samo traktować - pod każdym względem. Kłamstwo czy manipulacja dla zysku w wykonaniu KK powinna być tak samo piętnowana i rozliczana jak w każdej innej firmie.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
#33 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Moje pytanie wydaje mi się oczywiste - jakie pasywa odpowiadają za aktualne aktywa krk. Ile tych aktywów jest i czy we wszystkich przypadkach widać źródła finansowania czyli pasywa.> Czy sytuacja finansowa krk jest bezpieczna z punktu widzenia analizy wskaźnikowej czy też nie.Nie jestem księgowym KK. Cytat:Mnóstwo kościelnych ziem i nieruchomości, zarekwirowanych przez komunistyczne państwo polskie, nie wróciło do KK, więc jak ktoś mówi, że KK grabi państwo, to mija się z prawdą. Jest zupełnie odwrotnie. > i całkowicie zignorował moją prośbę o potwierdzenie tego jakimś sensownym raportem finansowym.To w wolnym czasie proszę sobie dotrzeć do publikacji Dariusza Walencika - "Nieruchomości Kościoła katolickiego w Polsce w latach 1918-2012" Artykuł na ten temat: wpolityce.(*)chomosciach-kosciola-1918-2012
bembergiem w berg |
#34 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów |
> Przecież dla ateisty krzyż nic nie znaczyOwszem, znaczy. Znaczy, że pewne instytucje mają konstytucję głęboko poniżej pleców. > a dla katolika znaczy tyle, żeby być lepszym człowiekiem.Super. Jeszcze byłoby fajnie, gdybyś miał rację. > A ile było przekrętów przy budowie autostrad?A u was biją Murzynów. > Bolszewicy raczej nie słynęli z religijności.Bolszewicy nie. Ale prosty lud (a z takiego składała się Armia Czerwona 3 lata po rewolucji) to i owszem. Gdyby w Rosji po 1917 byli sami bolszewicy, to prawosławie nie miałoby dziś takiego wzięcia, a Pussy Riot nie dostałyby wyroków "za obrazę religii" (choć tak naprawdę dopuściły się obrazy polityków. Ci jednak śpiewają w jednym chórze z patriarchą Cyrylem i są strasznie wierzący, hi, hi).  |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >>Udajesz, że nie wiesz, ile było przekrętów przy tzw. "zwrocie majątku"?> >A ile było przekrętów przy budowie autostrad? Okazja czyni złodzieja.> Tak oto więc okazja uczyniła złodzieja z Kościoła Katolickiego. Nie po raz pierwszy, zresztą.Z KK, czy z ludzi, którzy brali udział w tych transakcjach? Nie boisz się, że przy takim uogólniającym podejściu, zagubisz się trochę w interpretacji i rozumieniu rzeczywistości?
bembergiem w berg |
#36 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów |
> Z KK, czy z ludzi, którzy brali udział w tych transakcjach?Przy autostradach też ludzie przekręcali. Przekręt wykonał Kowalski, upoważniony do czynności prawnych przez firmę X, odium spadło na firmę. Jeśli przekręt wykonuje ktoś upoważniony do czynności prawnych przez Kościół, odium spada na Kościół. Niestety, trzeba się do tego przyzwyczaić. |
#37 4 na 4 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Majątek zdobywał na drodze przekazywanych mu spadków i darowizn. Wnoszony był również w posagu co bardziej zamożnych kandydatów na zakonników.Wiem, jak KK doszedł do majątku (sposobów jest zresztą znacznie więcej). Ale skoro generuje zysk, który nie jest zużywany na cele ewangelizacyjne przez całe stulecia, to znaczy, ze nie działa bezinteresownie. Z czego bezpośrednio wynika, że wypowiedzi hierarchii KK są takie, by zyskowi nie zaszkodzić - prawda albo nauki Jezusa są drugorzędne. Wszak rzekomo Jezus już dawno powiedział, jak rozstrzygać takie sprawy: "gdy zabierają ci torbę, oddaj im też płaszcz" albo "oddaj cesarzowi, co cesarskie, a Bogu, co boże" albo "Ojciec w niebiosach odda ci" itd. > Rekompensatą za stracone dobra miał być Fundusz Kościelny.To jest historia ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie bierzesz pod uwagę, bo to niewygodne, poprzedniego prawie 1000 lat zyskownej działalności na ziemiach polskich? Zresztą komuniści nie byli pierwsi, którzy próbowali odebrać KK chociaż trochę dóbr. > W swoim biznesowym modelu działania KK, nie bierzesz pod uwagę faktu, że KK pełni ważną funkcję społeczną. No i jest niezastąpiony, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb religijnych.Ta ważna funkcja społeczna, to uspokajanie "zwykłych ludzi" by nie szukali sprawiedliwości na ziemi, lecz w niebie, prawda? Za to właśnie otrzymywali od wszelkich świeckich władz nadania i przywileje. A funkcje społeczne pełnią również np. producenci alkoholu - wyobrażasz sobie fajną imprezę bez picia? Oni też starannie omijają temat szkodliwości alkoholu. Co do potrzeb religijnych: do ich zaspokajania nie są potrzebne majątki ziemskie oraz przywileje podatkowe i celne, albo stopnie (i pensje) oficerskie dla kapelanów. Jeśli byłyby niezbędne do tego celu, to zostałyby zużyte - zbędny nadmiar jest właśnie tym zgromadzonym majątkiem. Dlaczego w ogóle spodziewać się, że hierarchowie KK mówią prawdę i tylko prawdę? Nie robią tak szefowie żadnych przynoszących zysk firm, dlaczego KK miałby być wyjątkiem?
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >a dla katolika znaczy tyle, żeby być lepszym człowiekiem.> Super. Jeszcze byłoby fajnie, gdybyś miał rację.Taka jest z tym związana symbolika. Od setek lat KK w prostym ludzie zaszczepiał odruch warunkowy, by na widok krzyża ruszało ludzi sumienie. Z praktycznego punktu widzenia, jeśli w społeczeństwie większość to katolicy, a instytucje publiczne sprzyjają przekrętom, to zdjęcie krzyża pozbawia nawet tej cząstki zabezpieczenia, że ktoś wiedząc, że "Jezus patrzy", powstrzyma się od czegoś niecnego. > >A ile było przekrętów przy budowie autostrad?> A u was biją Murzynów.Nie "u was" tylko u nas. Za przekręty przy komisji majątkowej, tak samo jak za przekręty przy budowaniu stadionów i autostrad, odpowiada nasze państwo, a nie KK. > >Bolszewicy raczej nie słynęli z religijności.> Bolszewicy nie. Ale prosty lud (a z takiego składała się Armia Czerwona 3 lata po rewolucji) to i owszem.Z drugiej strony - bolszewicy byli tutaj agresorem, więc jeśli Maryja okazuje swoje oficjalne niezadowolenie z ich zachowania, mogło ich ruszyć sumienie i zwiać, jak to relacjonuje biskup.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Z KK, czy z ludzi, którzy brali udział w tych transakcjach?> Przy autostradach też ludzie przekręcali. Przekręt wykonał Kowalski, upoważniony do czynności prawnych przez firmę X, odium spadło na firmę.To, że firma, w której pracował nieuczciwy księgowy, traci przez tego nieuczciwego księgowego na wizerunku, jest naturalne. Ale sprawiedliwość nakazuje przyznać, że odpowiedzialny był tylko księgowy. Wizerunek to kwestia estetyczna. Jak w tym dowcipie: Cytat:- Cześć Rysiek. Wiesz co, nie chcę, żebyś do nas więcej przychodził. - Jak to, co się stało? - No nie, po prostu nie przychodź. - Ale co się stało, do cholery? - Jak byłeś u nas ostatnio, to zginęło nam 150 złotych. - Chyba nie myślisz, że to ja? - No nie, pieniądze się znalazły, ale wiesz, niesmak pozostał.
bembergiem w berg |
#40 9 na 9 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Przecież dla ateisty krzyż nic nie znaczy, a dla katolika znaczy tyle, żeby być lepszym człowiekiem.Kto ci powiedział, że nic nie znaczy. Dla mnie krzyż jest tym samym, czym dla Żyda swastyka - kojarzy mi się z wielowiekowymi prześladowaniami ateistów i kobiet. Czym jest krzyż katolicki dla osoby prawosławnej? Jak Żydzi i protestanci odbierają krucyfiks (bo to jest często krucyfiks, a nie krzyż) i święte obrazki - jako karykaturę judaizmu / chrześcijaństwa. > Gdyby na ścianie komisariatu wisiał plakat z gołą babą, nikogo by to nie obeszło.Mnie i zwróciłabym uwagę. > A ile było przekrętów przy budowie autostrad? Okazja czyni złodzieja.Ale podejmowane są jakieś, rachityczne co prawda, działania, żeby znaleźć i ukarać winnych. Nikt się przynajmniej nie zasłania "sprawiedliwością dziejową", wyższym prawem moralnym, nie twierdzi, że jeszcze za mało ukradł. No i skala przedsięwzięcia - nieporównywalna. > Bolszewicy raczej nie słynęli z religijności.Rzeczywiście, zapomniałam, że w ciągu 2,5 roku cały naród się piorunem zlaicyzował. > I pominęłaś moje pytanie o obiektywność GW w sprawie tych sesji zdjęciowych.To drugie zdjęcie było raczej wulgarne, niezależnie od kontekstu, bo sama bym się nie zorientowała, że to cmentarz żydowski. A pierwsze było estetyczne - i też bym nie wiedziała, gdzie robione. Jakoś, ani zdjęcia, ani komentarze mnie nie poraziły. |
#41 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > zdjęcie krzyża pozbawia nawet tej cząstki zabezpieczenia, że ktoś wiedząc, że "Jezus patrzy", powstrzyma się od czegoś niecnego.Ale to w sumie smutne, nie uważasz? Że ktoś bez niemal wydłubania oka krzyżem nie może powstrzymać się od przekrętu, choć katolik. |
#42 1 na 1 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska oczami hierarchów | > Z KK, czy z ludzi, którzy brali udział w tych transakcjach? Nie boisz się, że przy takim uogólniającym podejściu, zagubisz się trochę w interpretacji i rozumieniu rzeczywistości?A to kościół przypadkiem nie głosi, jakoby nie był instytucją, a wspólnotą ludzi ? To po co rozgraniczać KK od jej członków ?
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#43 4 na 4 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >Tak oto więc okazja uczyniła złodzieja z Kościoła Katolickiego. Nie po raz pierwszy, zresztą.> Z KK, czy z ludzi, którzy brali udział w tych transakcjach? Nie boisz się, że przy takim uogólniającym podejściu, zagubisz się trochę w interpretacji i rozumieniu rzeczywistości?Korzyść majątkową z oszustw odniósł KK - dlaczego więc nie zwraca tego, co uzyskał w drodze przekrętów, przecież to najbardziej naturalna i właściwa reakcja dla każdego uczciwego człowieka? Czeka, by sprawa ucichła, bo pieniądz nie śmierdzi? Czy Ty nie widzisz, że dawno zatraciłeś już rozumienie rzeczywistości i zastąpiłeś je dwupunktowym uproszczeniem (1. wiara zawsze mówi prawdę. 2. jeśli nie mówi prawdy, patrz punkt 1.)? Przypomnij sobie, jak to jest nazywać rzeczy ich prawdziwym mianem...
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > >zdjęcie krzyża pozbawia nawet tej cząstki zabezpieczenia, że ktoś wiedząc, że "Jezus patrzy", powstrzyma się od czegoś niecnego.> Ale to w sumie smutne, nie uważasz? Że ktoś bez niemal wydłubania oka krzyżem nie może powstrzymać się od przekrętu, choć katolik.Nie chodzi o to, że bez krzyża ktoś nie będzie moralny, tylko o to, że krzyż może być dodatkowym zabezpieczeniem, wyrzutem sumienia.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Polska oczami hierarchów | > A to kościół przypadkiem nie głosi, jakoby nie był instytucją, a wspólnotą ludzi ? To po co rozgraniczać KK od jej członków ?Ty tak serio? To straszne. Dramat.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|