 |
Zakodować telewizję publiczną !!! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-01-2014 15:44 | Ratatoskr (4439 punktów) | Zakodować telewizję publiczną !!!
34 na 34 | Pan minister Zdrojewski wymyślił sobie opłatę audiowizualną, która: Cytat:Nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to, czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego. Co spotkało się z całkiem rozsądną reakcją 34 blogerów: Cytat:Wzywamy Pana do zapłaty za możliwość czytania naszych blogów umieszczonych w Internecie, nawet jeśli Pan faktycznie z tej możliwości nie korzysta. Wszyscy bowiem powinni być równi wobec prawa i nikt nie powinien być dyskryminowany. wyborcza.p(*)_ministra_kultury_Bogdana.htmlwww.wykop.(*)ie-oplaty-od-ministra-kultury/A remedium jest takie proste: zakodować TVP. Osiągniemy dzięki temu 100% ściągalność abonamentu i nikt nie będzie się czuł oszukany. Oczywiście jest drobny problem: stracimy wtedy tubę polityczną do promowania linii (aktualnej) partii. I to w dodatku taką tubę, za którą płacą jej odbiorcy niezależnie od tego czy chcą i niezależnie nawet od tego, czy jej słuchają. Zakodować telewizję publiczną !!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#46 2 na 2 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
> A telewizję prywatną ktoś prosił?Ale też nikt za to, o co nie prosił, nie płaci z własnej kieszeni. > Telewizja publiczna zrobiła to lepiej niż dowolna telewizja prywatna, więc nie rozumiem o co Ci chodzi.Coś się tak uparł na telewizję. Na telewizorze świat się przecież nie kończy! > To argument klasy "A u was biją Murzynów". Postaraj się lepiej.Na razie nie ma dla kogo. > Swoją działkę zapłacisz zawsze, nawet gdy nie jesteś tego świadomy.To samo dotyczy telewizji publicznej, bo przecież nie jest wolna od reklam.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#47 1 na 1 | cmos (1664 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Ale też nikt za to, o co nie prosił, nie płaci z własnej kieszeni.To powiedz proszę jak to robisz, że gdy kupujesz kilo kiełbasy albo butelkę coli, Twoje pieniądze nie idą na telewizję prywatną? Przedstawiasz w kasie zaświadczenie że nie masz telewizora i dostajesz zniżkę? > Coś się tak uparł na telewizję. Na telewizorze świat się przecież nie kończy!Brak argumentów? Wątek jest o telewizji, więc się upieram przy telewizji. > >To argument klasy "A u was biją Murzynów". Postaraj się lepiej.> Na razie nie ma dla kogo.Dziękuję, miło mi. > >Swoją działkę zapłacisz zawsze, nawet gdy nie jesteś tego świadomy.> To samo dotyczy telewizji publicznej, bo przecież nie jest wolna od reklam.To jest również mój zarzut dla systemu niemieckiego - reklamy motywują telewizję państwową do ścigania się z prywatną na oglądalność, co negatywnie odbija się na jakości. Pamiętam jeszcze niemiecką telewizję publiczną sprzed powstania RTL-u i mam wrażenie że niejedno się przez to pogorszyło. |
#48 2 na 2 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
> To powiedz proszę jak to robisz, że gdy kupujesz kilo kiełbasy albo butelkę coli, Twoje pieniądze nie idą na telewizję prywatną?Czy to już jakieś telewizyjne ogłupienie? Jak towar nie jest reklamowany w telewizji, to nie istnieje? To dziwne, bo w moim codziennym koszyku 100% stanowią towary, o których nie dowiedziałem się z reklamy telewizyjnej. > Dziękuję, miło mi.Nie ma za co. > To jest również mój zarzut dla systemu niemieckiego - reklamy motywują telewizję państwową do ścigania się z prywatną na oglądalność, co negatywnie odbija się na jakości.Pytanie, komu ta "wyższa jakość" jest potrzebna, skoro większą oglądalność mają komercyjne programy "niższej jakości"? I dlaczego wszyscy mają płacić za fanaberie rozpieszczonej mniejszości, która zabawia się arystokratycznym hobby pt. "media publiczne"?
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#49 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Mieszkam w Niemczech i abonament - mimo że wysoki - płacę chętnie, bo telewizja publiczna jest o niebo lepsza od prywatnej.> Ale za coś takiego jak w Polsce nie chciałbym płacić ani grosza.Takie właśnie mam zdanie jak wyżej znając TVP i niemiecka telewizje. Czasem oglądam polskie "Wiadomości" TVP1 czy tzw. TVP Info ale raczej dla potwierdzenia sobie żenującego poziomu tych programów. Oto przykład, w ARD podają aktualne statystyki bezrobocia w Niemczech wzrost o ok. 34 tysięcy do miesiąca poprzedniego i 54 tys. do miesiąca roku poprzedniego . Przełączam na TVP Info i co słyszę bezrobocie spadło o 50 tysięcy w Niemczech  Paranoidalne zastanawiająca jest masa reklamy na TV Polonia coś do prania i na biegunkę raczej nie osiągalnego w USA, Australii czy Niemczech. Apogeum dziennikarstwa   |
#50 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Program jak program ale najbardziej ogłupiające wydają mi się kretyńskie i nachalne reklamy w niestrawnych dawkach, serwowane demokratycznie przez wszystkie kanały, nawet takie jak Discovery.Tan kanał jest ostatnio tak daremny, że reklamy to chyba najlepsze co na nim zostało. |
#51 1 na 1 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
> Apogeum dziennikarstwa  Raczej kolejny dowód na to, że w mediach publicznych "dno" to pojęcie względne. Człowiek myśli, że to to niżej już nie może upaść, aż tu nagle pojawia się obywatel K. i jednym gestem odkrywa przed widzami kolejne przepastne przestrzenie abysalu.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#52 1 na 1 | cmos (1664 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Czy to już jakieś telewizyjne ogłupienie? Jak towar nie jest reklamowany w telewizji, to nie istnieje? To dziwne, bo w moim codziennym koszyku 100% stanowią towary, o których nie dowiedziałem się z reklamy telewizyjnej.Na ten zarzut już odpowiedziałem, ale odpowiedź nie pasowała Ci do wyznawanej przez Ciebie ideologii, więc ją wyparłeś. Zacytuję, zdejmij te korwinistyczne klapki na oczy i przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Cytat:Zrzucasz się na nich przymusowo kupując w sklepie dowolny produkt. I nie ma od tego ucieczki - nawet jak kupisz coś nie reklamowanego w telewizji, to do wyprodukowania tego i dowiezienia do Ciebie na 100% użyto prądu i gazu od reklamującego się koncernu energetycznego, benzyny od reklamującego się koncernu naftowego, opon or reklamującego się producenta opon, samochodów od reklamującego się producenta samochodów, zapłacono za telefony reklamującemu się koncernowi telekomunikacyjnemu itd. itd. A pewnie sieć w której robisz zakupy też się reklamuje. > Pytanie, komu ta "wyższa jakość" jest potrzebna, skoro większą oglądalność mają komercyjne programy "niższej jakości"? I dlaczego wszyscy mają płacić za fanaberie rozpieszczonej mniejszości, która zabawia się arystokratycznym hobby pt. "media publiczne"?No i to wreszcie jest punkt, od którego może się zacząć merytoryczna dyskusja, a nie bezmyślne powtarzanie dogmatów typu " państwowe - be, prywatne - cacy", " państwowe to ciepłe posadki a w prywatnym nie ma kolesiostwa i wszyscy pracują efektywnie" albo " korporacje prywatne nie marnują pieniędzy". " Wissen macht Ah!" - program dla dzieci - ma średnio 400.000 widzów, szczytowo nawet 900.000 - no ale jest państwowy, czyli to się nie liczy. Prywatni w ogóle nie robią swoich programów edukacyjnych dla dzieci, a lokalizują na przykład sfinansowane przez państwową telewizję australijską " Backyard Science". Albo puszczają państwowe, austriackie " Forscherexpress". Głupi są, co nie? Państwowe jest przecież złe i nikt tego nie potrzebuje. Zadajmy teraz pytanie, dla kogo jest telewizja prywatna. No i jest ona oczywiście dla tego, kto bezpośrednio płaci, czyli dla koncernów. Widz - czyli Ty - i jego potrzeby są doskonale nieistotne, liczy się tylko żeby jak najwięcej ludzi zobaczyło reklamę. Wszystko co w telewizji prywatnej zobaczysz jest dla koncernów, nie dla Ciebie. Jedyne co telewizje prywatne chociaż trochę hamuje to regulacje prawne, którym ewentualnie podlegają. Dlatego nie zobaczysz tam jakiejkolwiek krytyki koncernów, nawet najdrobniejszej. A Ty łykasz te korwinistyczne bajki że to wszystko dla Ciebie i że nie płacisz na to. Płacisz, płacisz. |
#53 1 na 1 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
Gdyby tych programów w ogóle nie było dzieci zajmowałyby się pewnie czymś innym, zapewne bez żadnej szkody dla ich rozwoju, a nie tyły i krzywiły sobie kręgosłupy przed telewizorem. Nie widzę powodu, aby produkować jakiś program tylko dlatego, że może się spodoba jakimś znudzonym dzieciakom, których rodzice wolą posadzić przed telewizorem niż z nimi porozmawiać na dowolne tematy. Nie przekonałeś mnie. Nadal jestem za likwidacją mediów publicznych - w całości. To zbędny, niepotrzebny balast, garb po państwie totalitarnym, w dodatku zupełnie nierentowny; prawdziwe gniazdo wszelkich organizacyjnych patologii. Dam na to tylko wtedy, jeśli terroryzm państwowy mnie do tego zmusi. Oglądać tego ani słuchać nie zamierzam, przynajmniej nie z własnej woli.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
| cmos (1664 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Gdyby tych programów w ogóle nie było dzieci zajmowałyby się pewnie czymś innym, zapewne bez żadnej szkody dla ich rozwoju, a nie tyły i krzywiły sobie kręgosłupy przed telewizorem.Na przykład skroiły by komuś komórę w jakiejś bramie, pożytek by z nich był. A potem byłyby idealnymi pracownikami McDonaldsa albo call center. Super! O to korporacjom właśnie chodzi! > Nie widzę powodu, aby produkować jakiś program tylko dlatego, że może się spodoba jakimś znudzonym dzieciakom, których rodzice wolą posadzić przed telewizorem niż z nimi porozmawiać na dowolne tematy.Nie masz jeszcze dzieci, prawda? Nic nie rozumiesz. > Nie przekonałeś mnie. Nadal jestem za likwidacją mediów publicznych - w całości. To zbędny, niepotrzebny balast, garb po państwie totalitarnym, w dodatku zupełnie nierentowny; prawdziwe gniazdo wszelkich organizacyjnych patologii.W odróżnieniu od jakże efektywnych, pożytecznych i idealnie zorganizowanych telewizji prywatnych, w których wszyscy ofiarnie i efektywnie pracują na rzecz dobra publicznego. I w życiu nie splamią się żadnym kumoterstwem ani kombinacjami dla własnego zysku. Z wierzeniami religijnymi nie da się polemizować. Jest jeszcze szansa, że zobaczysz jeszcze kiedyś jakąś korporację od środka i oczy Ci się otworzą. P.S.: Minusowanie wypowiedzi z którymi się polemizuje uważam za równie niesportowe co plusowanie swoich własnych tekstów. |
#55 1 na 1 | eveeoU (280 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Najbardziej mnie denerwuje to, że strona TVP jest usilnie zaprojektowana tak, żeby uprzykrzyć życie ludziom, którzy korzystają z systemu operacyjnego, który nie jest Windowsem albo OS X. Żeby przeglądać materiały na stronie potrzebna jest wtyczka Silverlight.Ja na różnych distro linuksa siedzę parę ładnych lat. Też mnie to denerwuje, bo jak chcę oglądać np. panoramę lubelską to silverlight. Na szczęście jest już w pełni funkcjonujące pipelight i sobie bez problemu oglądam  polecam. |
| eveeoU (280 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | A ja tam lubię sobie posłuchać audycji w radio 2 lub 3. I oglądam panoramę lubelską przez internet od czasu do czasu. Telewizji publicznej raczej by mi nie zabrakło, ale trzeba przyznać, że czasem jest tam coś wartościowego. |
#57 2 na 2 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
Widzę, że bardzo Ci zależy, żeby kogoś wpuścić we framing, że możliwy jest tylko wybór między telewizją publiczną i prywatną. Otóż nie. Możliwy jest także wybór między światem z telewizją i bez niej. Rozumiem, że jak ktoś został wychowany w ten sposób, że telewizor wydaje mu się nieodzownym elementem domowego wyposażenia, a może nawet członkiem rodziny, to nie potrafi sobie wyobrazić życia bez telewizji publicznej. Ja potrafię. Są to bardzo przyjemne fantazje; przyjemniejsze niż tępy telewizyjny czy radiowy trans, sugestia i hipnoza. Dlatego twierdzę, że trzeba zlikwidować media publiczne.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
| Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > >Najbardziej mnie denerwuje to, że strona TVP jest usilnie zaprojektowana tak, żeby uprzykrzyć życie ludziom, którzy korzystają z systemu operacyjnego, który nie jest Windowsem albo OS X. Żeby przeglądać materiały na stronie potrzebna jest wtyczka Silverlight.> Ja na różnych distro linuksa siedzę parę ładnych lat. Też mnie to denerwuje, bo jak chcę oglądać np. panoramę lubelską to silverlight. Na szczęście jest już w pełni funkcjonujące pipelight i sobie bez problemu oglądam polecam.Bardzo ciekawe, nie wiedziałem, że to istnieje  Nie ukrywam, że plugin, który pozwala na instalowanie zamkniętych, własnościowych programów napisanych na Windowsa nie jest idealnym rozwiązaniem (wolałbym żeby to po prostu działało z Moonlightem), ale na pewno warto się tym zainteresować szczególnie jeśli i tak korzysta się z własnościowych wersji pluginów na linuksa, które czasami zostają w tyle za Windowsowymi.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#59 1 na 1 | cmos (1664 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Rozumiem, że jak ktoś został wychowany w ten sposób, że telewizor wydaje mu się nieodzownym elementem domowego wyposażenia, a może nawet członkiem rodziny, to nie potrafi sobie wyobrazić życia bez telewizji publicznej. Ja potrafię.Nic nie rozumiesz, pewnie jakaś projekcja, ale mniejsza o to. No to przenieśmy dyskusję na sieć - czy to cokolwiek zmienia? Weź dowolny bezpłatny serwis w rodzaju Facebooka, Googla czy Naszej Klasy - z nimi jest dokładnie tak samo jak z telewizją prywatną. One są dla korporacji, nie dla Ciebie, płacisz na nie przymusowo kupując towary, sam jesteś w nich tylko towarem, siedzą w nich kolesie robiący różne przekręty i patrzący tylko jak Ciebie jeszcze bardziej wykorzystać. > Są to bardzo przyjemne fantazje; przyjemniejsze niż tępy telewizyjny czy radiowy trans, sugestia i hipnoza.Masochista? > Dlatego twierdzę, że trzeba zlikwidować media publiczne.Kiedyś zobaczysz korpo od środka, przejrzysz na oczy. Żeby tylko za późno nie było. PS: Znowu zaminusowałeś mój komentarz. Ładnie to tak? Polemizuj, argumentuj, nie minusuj zza węgła i w plecy. |
#60 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > ... Abonament płaci się za posiadanie odbiornika telewizyjnego i/lub radiowego. Odbiór kanałów telewizyjnych nie ma nic do rzeczy.Tyle że za posiadanie płaci się przy zakupie. Odbiór poszczególnych kanałów to sprawa dostępności usługi. Kiedyś były zwykłe anteny, teraz można kupić satelitarną, czy kablową, a na osiedlach kablówka jest standardem. Każdy z dostawców ma w pakiecie TVP, więc TVP powinna się rozliczać z dostawcami, a nie z poszczególnymi odbiorcami, bo w ten sposób płacą dwa razy. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|