 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-02-2014 12:16 | Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Myśli | Żyd który nie wierzy w Boga, nie jest Żydem, zaś Żyd który wierzy w Boga, a mówi że nie wierzy, nie jest Żydem, jest "świnią". Żyd który mówi że wierzy w Boga starotestamentowego jest Żydem, przy czym będąc Żydem jest również i "świnią" ponieważ mówąc, iż nie wierzy w Boga nowotestamentowego, w istocie nie wierzy w Boga. W żadnym wypadku powyższe "myśli" nie mają intencji pejoratywnych. Stanowią one sublimację (subiektywną ocenę) szerszego zagadnienia. Ze szczególną dedykacją dla J. Coyne i A. Koraszewskiego oraz wszystkich innych im tożsamych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 #91 5 na 5 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Myśli | > Pański "dowód" na nieistnienie Boga wymaga założenia, że świat istniejący jest jedyny. Tylko wtedy mogę powiedzieć, że prawdopodobieństwo zmartwychwstania wynosi 10-22000000000000000000000000. Nie sądzę, aby teza: "nasz wszechświat jest jedynym wszechświatem, ...Chciałem zauważyć, że nie starałem się udowodnić nieistnienia Boga jako Niewiadomoco ukrywające się w jednym z 10 -22000000000000000000000000 wszechświatów wydumanych przez Pana na poczekaniu. Wykazałem, że istnienie konkretnego, chrześcijańskiego Boga jest tak nieprawdopodobne, że praktycznie zerowe. |
#92 7 na 7 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Myśli | > Zasada brzytwy Ockhama mówi: nie mnożyć bytów ponad potrzebę. Jeżeli uznanie istnienia Boga wyrasta z pewnej potrzeby, uznanie to nie narusza zasady brzytwy Ockhama.Nie wszystkie potrzeby warto podnosić do rangi metody naukowej, na przykład takie jak "pójść za potrzebą". |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Myśli |
> Po drugie - czy takie coś, co kompletnie nic nie robi można nazwać Bogiem?Może robić, tylko np. w niedostrzegalnej dla nas skali. |
#94 2 na 2 | Barbiel (1106 punktów) | Odp: Myśli | > Może robić, tylko np. w niedostrzegalnej dla nas skali.W innym wątku napisałeś coś istotnego: > Sceptycyzm w stosunku do Boga jest wystarczającą podstawą do wiary. Jeżeli nie> wiem, czy Bóg istnieje, mogę wierzyć w jego istnienie.Wygląda na to, że jeśli ktoś chce wierzyć, np. z powodów pragmatycznych, to zawsze znajdzie argument. Czasem nawet wystarczy szansa jak 10 -22000000000000000000000000Ja to rozumiem |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | A Skrut is a Female that Never use to be anything and now walks around like she is everything. |
#96 1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Myśli | > A Skrut is a Female that Never use to be anything and now walks around like she is everything.nie chcę cię martwić, ale angielski też nie jest twoją mocną stroną. 5 błędów to trochę dużo. |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | > >A Skrut is a Female that Never use to be anything and now walks around like she is everything.> nie chcę cię martwić, ale angielski też nie jest twoją mocną stroną. 5 błędów to trochę dużo.Gdzież owe błędy? www.urbandictionary.com/define.php?term=skrut |
#98 1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Myśli | > >>A Skrut is a Female that Never use to be anything and now walks around like she is everything.> >nie chcę cię martwić, ale angielski też nie jest twoją mocną stroną. 5 błędów to trochę dużo.> Gdzież owe błędy? www.urbandictionary.com/define.php?term=skrut1. albo A skrut albo Skrut (imię własne), j.angielski to nie j. niemiecki, w którym rzeczowniki pisze się z dużej litery 2. a female, nie Female 3. never, a nie Never 4. uses, a nie use (use to 1 i 2 os.l.poj.)chociaż jeszcze lepiej byłoby used (gdyż chodzi o czas przeszły) 5. dla łatwiejszego odczytania tekstu powinno być 'and now she walks around like she is everything'. |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | Jeśli chodzi o słowo skrut (a chodzi o j. angielski), to w kontekście cytatu z- urban dictionary, z pewnością nie chodzi o imię własne. To raczej wytłumaczenie tego co w slangu określa się jako "skrut", co oznacza m.in.: Obszar między między moszną i rękojeścią, znany również jako perrenium. en.wikipedia.org/wiki/PerineumW każdym bądź razie dziekuję za pomoc, może i ja kesdyś Ci pomogę. |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | |
| mayolina (2278 punktów) | Odp: Myśli | w języku angielskim? Bez fałszywej skromności, raczej wątpię  Urban dictionary też zrozumiałam, wiedziałam nawet co to scrotum. Niemniej jednak komentarz pozostaje bez zmiany, a więc albo 'a skrut' albo 'the skrut',na pewno nie 'a Skrut'. |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | W każdym bądź razie moja propozycja jest zawsze aktualna. |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|