 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-02-2014 12:16 | Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Myśli | Żyd który nie wierzy w Boga, nie jest Żydem, zaś Żyd który wierzy w Boga, a mówi że nie wierzy, nie jest Żydem, jest "świnią". Żyd który mówi że wierzy w Boga starotestamentowego jest Żydem, przy czym będąc Żydem jest również i "świnią" ponieważ mówąc, iż nie wierzy w Boga nowotestamentowego, w istocie nie wierzy w Boga. W żadnym wypadku powyższe "myśli" nie mają intencji pejoratywnych. Stanowią one sublimację (subiektywną ocenę) szerszego zagadnienia. Ze szczególną dedykacją dla J. Coyne i A. Koraszewskiego oraz wszystkich innych im tożsamych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 1 na 1 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Myśli | > proszę nie wyrywać pojedyńczych zdań z całościKompleksowo się odniosę.. Ty z NOP-u jesteś czy z innego ONR-u? Wiara Polaków. Najlepsiejsza, w Pana Boga i syna jego, Pana Jezusa ukrzyżowanego. I tak tego Boga i Jezusa kochają, że miłości już dla nikogo i niczego nie starcza. Ani dla bliźniego, ani dla zwierzęcia bezdomnego. Polacy są narodem najgłupszym na świecie. Nie potrafią stworzyć społeczeństwa obywatelskiego. Komuniści próbowali stworzyć takie w Polsce, ale Polacy się niezdolni do tego okazali. Polak rodaka sprzeda. Tu nie ma wspólnoty. Ja, moje, dla mnie.Gry zespołowe. Polski piłkarz będzie bawił się piłką i woli kopnąć Panu Bogu w okno niż koledze stojącemu pod bramką. Inne drużyny to jak naoliwione świetnie działające maszynki. A ten twój Kozakiewicz, którym się tak afektujesz, to człowiek jednego gestu. Wielkie bitwy. Polacy - mistrzowie ostatniego okrążenia. Polacy się mobilizują tylko wtedy, gdy już jest bardzo późno i ratują nie ojczyznę, nie naród, nie tradycję, ale swoje bagienko, w którym taplać się mogą do woli, a na co zagraniczny gospodarz by nie pozwolił. Liberum veto! - dla każdego chama. > Walczyć zatem z polskim katolicyzmem nie można, ale można go zmieniać, wpływać na niego, inspirować. Rozmawiać. Leczyć.Nie, nie można. Jakie piętnaście pokoleń wymrzeć musi, żeby jaką zmianę maleńką zarejestrować. |
#62 7 na 7 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Myśli | > Choćby miliard Elaspów pisało na tym forum przez miliard lat i każdy z nich wymażyłby miliard różnych postów dziennie głoszących Boga tak mało prawdopodobnego, to i tak szansa na to, że któryś z nich miałby choć raz rację byłaby mniejsza niż 365×109+9+9×10-22000000000000000000000000 < 10-21999999999999999999999970.To przecież znaczenia nie ma. Zero - jedynkowy świat Elaspa jest przecie przebajeczny - skoro nie napiszesz zero to znaczy że, godofthegaps już w swym ciepełku gnieździ się przewygodnie. Spróbuj rozpisać mikrofalówkę robiąca tsunami z kiszonej kapusty na czwartej przerzutce odkurzacza - no przecie zero ni ma jak wyjść. I szafa gra  |
#63 -1 na 1 Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Myśli |
> >>Zmartwychstanie Jezusa Chrystusa jest sprzeczne z tą zasadą, a więc takiego Boga nie było.>> Prawdopodobieństwo, że ma Pan rację nadal jest dużo mniejsze niż 1022000000000000000000000000.I tak rozumowanie jest kulawe, bo jeżeli założę, że: H) Zaistniało (licząc z naszym) 10 22000000000000000000000000 wszechświatów podobnych do naszego, zmartwychwstanie stanie się całkiem realne. Można wręcz oczekiwać, że zmartwychwstanie w naszym świecie zajdzie. Hipoteza H, mówiąca że nasz świat nie jest pierwszym, nie jest (wedle mojej wiedzy) wykluczona przez naukę. Tak samo nauka nie wyklucza żadnej określonej liczby wszechświatów, a więc także olbrzymiej liczby, o jakiej mówi hipoteza H. Twierdzenie naukowe, o którym Pan mówi, brzmi więc: A) Jeżeli zaistniał tylko jeden wszechświat podobny do naszego, prawdopodobieństwo zmartwychwstania wynosi 10 -22000000000000000000000000. Ażeby otrzymać stąd pożądany wniosek o nieistnieniu Boga, musi Pan wykazać, że jest prawdą poprzednik implikacji A. Proszę zatem o wykazanie prawdziwości poprzednika. |
#65 2 na 2 | maceox (6766 punktów) | Odp: Myśli | > Niech Pan czyta dokładnie.W odpowiedzi na Pańską prośbę: Cytat:> b) Sąd "Bóg nie istnieje" jest twierdzeniem nauki. > Jeżeli uważa Pan, że b) jest prawdą, proszę wskazać podręcznik (fizyki?), w którym znajdę twierdzenie "Bóg nie istnieje", wraz z uzasadnieniem. Pan Fizyk napisał: Cytat:Termodynamika / Marian Szymański, Jan Łukasiewicz. - Bydgoszcz : Wydawnictwa Uczelniane Akademii Techniczno-Rolniczej, 2001, Rozdział 8. Druga zasada termodynamiki. Zmartwychstanie Jezusa Chrystusa jest sprzeczne z tą zasadą, a więc takiego Boga nie było. QED Trochę mnie to wprawdzie zdziwiło, ale w tym kontekście w pierwszej chwili rzeczywiście zrozumiałem post Pana Fizyka w ten sposób, że słowa: "Zmartwychstanie Jezusa Chrystusa jest sprzeczne z tą zasadą, a więc takiego Boga nie było" znalazły się w powołanej przez niego książce. > Pan Fizyk zabrał się za dowód na nieistnienie Boga.Tak, teraz dostrzegłem, że wskazane zdanie Pana Fizyka chyba jednak nie pochodzi z owej książki i to jego "QED" jakby trochę inaczej należy rozumieć... W takim razie przepraszam - gdybym od razu tak to odczytał, to nie zareagowałbym w ten sposób na Pański post, jak zareagowałem. Niezależnie od tego uważam, że tak ogólnie Pan Fizyk ma rację. |
#66 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Myśli | > Polacy są narodem najgłupszym na świecie.Czytając twoją 'dogłębną' analizę mogę jedynie skonstatować, że świetnie ten naród reprezentujesz > Nie potrafią stworzyć społeczeństwa obywatelskiego.No tak, budowę społeczeństwa obywatelskiego miano dokończyć na beatyfikację JP2,wygląda więc, że nie wyrobią z planem  > Polak rodaka sprzeda. Tu nie ma wspólnoty.Czyli wszystkie fundusze racjonalistów, Orkiestra, Pajacyk, feminoteka, hospicjum dla kotów, listy do ministra oświaty, protesty przeciw Pawłowicz, to taka sama ściema jak sprzedaż w internecie markowych butów sportowych? I gdzie jest ten targ, na którym Polak Polaka sprzedaje?  |
#67 2 na 2 | Piękny Lolo (2082 punktów) | Odp: Myśli | > Czytając twoją 'dogłębną' analizę mogę jedynie skonstatować, że świetnie ten naród reprezentujeszCzytając twą odpowiedź do mnie stwierdzam, żeś Polka z krwi i kości. Fundusze, klikanie w pajacyka, wysyłanie na WOŚP esemesów, z których korzyść czerpie głownie operator. Szkoda, że o charytatywnej działalności Caritasu nie wspomniałaś! Tymczasem przemysł sprzedany za banany i paciorki, sieci zagraniczne markety tu mają, zyski czerpią, podatków nie płacą, sprzedają swój towar, lwia część zysku wygenerowana przez KGHM za granicę idzie, a ona mnie tu pierdzielić będzie o funduszach i pajacykach! Prawie umarłam ze śmiechu. A kochajże se ty swoich rodaków i broń ich! Do zdechnięcia nawet! I klikaj w pajace! |
#68 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Myśli | > Zmienia Pan znaczenie słowa "ateizm", które teraz znaczy (by tak rzec) "poza teistyczny"Przyjmijmy to ostatnie sformułowanie za trafnie określające bronione przeze mnie stanowisko. Czy "poza-teiści" mają rację bytu i kształtowania polskości w stopniu więcej niż marginalnym? > Jazda samochodem, gra na fortepianie, jedzenie zupy ziemniaczanej to także przestrzenie ludzkiej aktywności, w których obywamy się bez bóstw, ale chyba nie nazwie ich Pan przez to ateistycznymi.Faktycznie - niezręcznie użyłem słów (jak to nieustannie trzeba uważać...). Nie twierdzę, jakoby kierowców czy pianistów należało oceniać pod kątem ich religijności/wiary. Jeśli jednak ktoś sugerowałby, że w spójności ruchu drogowego lub muzyki ateizm stanowi "łyżkę dziegciu", to sam się chyba prosi o obronny atak. > Naprawdę nie musimy rozmawiaćZ mojej strony zgoda - zbyt męczące stają się ciągłe około-boskie przepychanki. P.S. Proszę nie kierować swych wypowiedzi do wielu rozmówców jednocześnie - na tutejszym forum nie ma takiego zwyczaju. [Zwracam uwagę, bo akurat pod moim wpisem odnosisz się do osób, których nie jestem adwokatem. Nieładnie.] |
#69 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Myśli | > Czytając twą odpowiedź do mnie stwierdzam, żeś Polka z krwi i kości.zaglądałaś w mój paszport, że wiesz jakiej jestem narodowości? > Tymczasem przemysł sprzedany za banany i paciorki, sieci zagraniczne markety tu mają, zyski czerpią, podatków nie płacą, sprzedają swój towar, lwia część zysku wygenerowana przez KGHM za granicę idzie, a ona mnie tu pierdzielić będzie o funduszach i pajacykach! Prawie umarłam ze śmiechu.A kochajże se ty swoich rodaków i broń ich!Do zdechnięcia nawet! I klikaj w pajace! Akurat z oceną polskiego rynku się zgadzam, pajace, akcję humanitarną, feminę i bezdomne koty będę wspomagać, niekoniecznie klikając i wysyłając smsy. Czy w takim razie kocham tych twoich rodaków? |
#70 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | Odp: Myśli | > > Jeżeli można udowodnić nieistnienie perpetuum mobile, można zapewne udowodnić nieistnienie Boga.> Oczywiście, że można. Czyżby? Powstać z martwych może tylko istota, która wpierw zmarła, a więc śmiertelna. Bóg z definicji jest nieśmiertelny, jakże więc mógłby zmartwychwstać nie umarłszy pierwej? Mylę się w tym rozumowaniu? Na czym polega mój błąd? |
#71 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Myśli |
> Wymaga tego rzetelność intelektualna, tak samo jak rzetelny procesRzetelność intelektualna, tak samo jak rzetelny proces, wymagają ustalenia prawdy - lub stanu możliwie najbardziej zbliżonego do prawdy. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że o ile w przypadku popełnienia przestępstwa można ostatecznie czasem doszukiwać się okoliczności łagodzących, mieć wzgląd na skruchę i dotychczasową niekaralność, zawieszać wykonanie wyroku na pewien okres próby, o tyle rzetelność intelektualna na taką "życzliwość" nie pozwala - czarne to czarne, białe to białe i kropka. A że są ludzie, którzy wierzą inaczej - cóż, to ich problem. |
#72 1 na 1 | Vytautas (4394 punktów) | Odp: Myśli | > Przyganiał kocioł garnkowi. Albo masz kłopot ze zrozumienim tekstu, albo, co bardziej prawdopodobne, nie czytałaś tego wątku - STAROOBRZĘDOWCY : www.racjonalista.pl/forum.php/s,606678> Jeśli chodzi o Tewiego, to także jest zupełnie odwrotnie.> Pozdrawiam. Staroobrzędowcy, zwani też starowierami to jeden z odłamów chrześcijaństwa. Powstał w Rosji jako przejaw protestu przeciwko reformom wprowadzanym przez metropolitę moskiewskiego Nikona. Tewje Mleczarz był żydem. O co tu chodzi? |
#73 2 na 2 | szarley (54906 punktów) | Odp: Myśli | Odpowiedz na merytoryczną część wpisów a nie na ozdobniki |
Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: Myśli | Pytanie. Twierdzisz że "katolicyzm Polski jest spoiwem polskiego ducha narodowego" i opisujesz działanie tego ducha w poprzednich swoich wpisach. Cokolwiek napisałeś o Polakach ma się do prawdy jak gówno do syropu sosnowego Odpowiedź. Nowożytna (nowoczesna) świadomość narodowa Polaków powstała na przełomie XVIII i XIX wieku[potrzebne źródło], jednak była ona skutkiem procesu, który rozpoczął się jeszcze w czasach piastowskich. Pierwotna polska świadomość narodowa zaczęła kształtować się pod wpływem wielu czynników wywołujących poczucie wspólnej wzajemnej łączności, z których głównym było zjednoczenie w jedno państwo wszystkich plemion szczepu lechickiegoprzez dynastię Piastów, co w konsekwencji spowodowało późniejszą niwelację odrębności w tychże plemionach. W procesie tym, obok kasty rządzącej, istotną rolę odgrywało samo społeczeństwo poprzez instytucję ogólnopaństwową, jaką był wiec. Była to instytucja doradcza będąca także instrumentem woli samego społeczeństwa, poprzez którą wywierało ono wpływ (o różnym stopniu) na sprawy państwowe, co pogłębiałounifikację. Inne czynniki, które przyczyniły się do wytworzenia świadomości narodowej, to: wojna - kształtująca poczucie odrębności od sąsiadów i ucząca walczyć o wspólne interesy ogólnopaństwowe, czy też wiara - początkowo przede wszystkim kult dwóch świętych, św. Wojciecha i św. Stanisława. Wszystko to spowodowało wytworzenie się poczucia własnej, społecznej odrębności na zewnątrz (m.in. od Prusów, Niemców, Czechów,Rusinów czy Jadźwingów) i poczucia solidarności wewnątrz (np. kult ziemi, własnych odrębnych zalet). (link) - pl.wikipedia.org/wiki/PolacyJuż zaczynasz mnie nudzić tym swoim uporem. |
#75 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Myśli |
> Proszę nie kierować swych wypowiedzi do wielu rozmówców jednocześnie - na tutejszym forum nie ma takiego zwyczaju.> [Zwracam uwagę, bo akurat pod moim wpisem odnosisz się do osób, których nie jestem adwokatem. Nieładnie.] Nie, nie kierowałem wypowiedzi do wielu osób, tylko mówiłem o wielu osobach, wcale nie oczekując od nich odpowiedzi. To także jest pewna różnica. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|