 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2014 16:01 | Apolloniusz (37 punktów) | Prawdziwy ateista
-2 na 4 | Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: - nie ochrzcił dziecka - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej - nie wziął ślubu kościelnego
Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 15 na 15 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | >Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ? Ba, ja nawet sam zostałem ochrzczony jako ateista. Jaka jest wasza motywacja chrzcić ateistów?
|
#2 10 na 10 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | Zanim zadasz cios dziecku, pomyśl:  |
#3 4 na 6 | Rafał Kozłowski (4068 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | >Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie. >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: >- nie ochrzcił dziecka >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej >- nie wziął ślubu kościelnego >Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Proponujesz publiczną spowiedź?
|
#4 15 na 15 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | Nie podoba mi się etykietka "prawdziwy". Co to, cała reszta podrabiana? |
#5 7 na 7 | Rafał Kozłowski (4068 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | >Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie. >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że: >- nie ochrzcił dziecka >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej >- nie wziął ślubu kościelnego >Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Założenie wątka jest zaproszeniem do dyskusji. Czy w Twoim odczuciu jest to zaproszenie do dyskusji? Co Tobą kieruje żeby robić taki test nie dając z siebie ani odrobiny wysiłku w sprecyzowaniu swoich motywacji. Zakładam, że chcesz wzbudzić emocje i pewnie się uda, bo to, zakładam, jedyny cel tego wątka. Jeżeli się mylę to "rozwiń się", poproś o te dane, może ktoś zlituje się na Tobie i wyjawi odpowiedź. |
#6 19 na 19 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | > Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> - nie ochrzcił dziecka> - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> - nie wziął ślubu kościelnego> Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?Nie zrobiłem żadnej z tych rzeczy, wychodzi więc, że ateistą jestem najprawdziwszym. Podejrzewam jednak, że brak małżonki i dzieci cokolwiek na decyzji zaważył 
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#7 12 na 12 | hamp (3461 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | Nurtuje cię to? Nie wiem co w tym nurtującego... Ja nie miałem okazji dokonać żadnego z wymienionych, a i nie zamierzam żadnego sakramentu wziąć, ale potrafię sobie wyobrazić ot choćby taką sytuację, że niektórzy decydują się na to ze względu na swoją drugą połówkę, która jest wierząca i jej na tym zależy. Jeszcze inni mogą chcieć mieć piękną ceremonię ślubu w ładnym kościele, z organami itd. I kto im zabroni poudawać, ze wierzą? Przecież dla nich to bez znaczenia - po śmierci ich żadna kara za to nie czeka  Za innych jednak nie odpowiadam - ja nie wierzę i nie chcę mieć z sakramentami nic wspólnego. W twoim pytaniu jest ukryte mniemanie, że ateiści w głębi duszy wierzą w boga. Powiedz mi raczej, czy nie uważasz czasem, że twoja wiara może być fałszywa? Jeżeli tak jest, a chcesz zbawiania dla swojego dziecka, czemu go na przykład nie obrzezasz? Czy jesteś tak oddany swoim poglądom, że nigdy w niedzielę nie poszedłeś na zakupy, nie zjadłeś mięsa w piątek, nie imprezowałeś w Wielkim Poście? To są błahostki w porównaniu z przyjęciem sakramentu, który jednak o czymś świadczy, ale możesz przy okazji odpowiedzieć sobie na te pytania i pomyśleć, czy jesteś dobrym chrześcijaninem  |
#8 1 na 3 | Apolloniusz (37 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > >Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.> >Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> >- nie ochrzcił dziecka> >- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> >- nie wziął ślubu kościelnego> >Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?> Założenie wątka jest zaproszeniem do dyskusji. Czy w Twoim odczuciu jest to zaproszenie do dyskusji? Co Tobą kieruje żeby robić taki test nie dając z siebie ani odrobiny wysiłku w sprecyzowaniu swoich motywacji.> Zakładam, że chcesz wzbudzić emocje i pewnie się uda, bo to, zakładam, jedyny cel tego wątka. Jeżeli się mylę to "rozwiń się", poproś o te dane, może ktoś zlituje się na Tobie i wyjawi odpowiedź.Nie odpisałem Ci poprzednio bo twój post był jałowy . Po prostu pytam. Nie odp bo nie miałem czasu. Słowo spowiedź jest użyte wyjątkowo niefortunnie. Może odpowiedź ? Nie wiem jak mam w innych słowach ująć to pytanie, albo co dopisać abyś zrozumiał, że nie ma tu żadnego podtekstu. Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są ) Rozwijając myśl odnośnie założonego wątku. Zastanawiam się jakie są motywy działania ateisty wbrew jego poglądom. Wynika to bardziej z "presji" społecznej czy z poglądów partnera / partnerki, może coś innego . Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem. Mam nadzieję że reszta użytkowników podejdzie to tego z większym dystansem i dojrzałością, i spróbuję nawiązać jakąś konstruktywną dyskusję. |
| Apolloniusz (37 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista |
> To są błahostki w porównaniu z przyjęciem sakramentu, który jednak o czymś świadczy, ale możesz przy okazji odpowiedzieć sobie na te pytania i pomyśleć, czy jesteś dobrym chrześcijaninem  nigdzie nie pisałem że jestem chrześcijaninem  |
#10 3 na 3 | Rafał Kozłowski (4068 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Nie odpisałem Ci poprzednio bo twój post był jałowy . Po prostu pytam. Nie odp bo nie miałem czasu. Słowo spowiedź jest użyte wyjątkowo niefortunnie. Może odpowiedź ?> Nie wiem jak mam w innych słowach ująć to pytanie, albo co dopisać abyś zrozumiał, że nie ma tu żadnego podtekstu.Sam test jest prowokacyjny. Wypadało by przedstawić i opisać problem do jakiego można się odnieść. Bo o czym w tym wątku rozmawiać? Mam podać Tobie te dane i poczujesz się szczęśliwszy? Poziom wymiany zdań zależy od Ciebie (w dużej mierze), inaczej przeradza się w pohukiwanie. > Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )1. Jak zauważyłeś lepiej szukać bardziej reprezentatywnej próby. 2. Pytanie należy w szczególności zadać przedstawicielom hierarchii kościoła. To oni tworzą współczesny patologiczny kościół. > Rozwijając myśl odnośnie założonego wątku. Zastanawiam się jakie są motywy działania ateisty wbrew jego poglądom. Wynika to bardziej z "presji" społecznej czy z poglądów partnera / partnerki, może coś innego .Skąd pomysł, że działania ateisty są wbrew jego poglądom? > Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem.> Mam nadzieję że reszta użytkowników podejdzie to tego z większym dystansem i dojrzałością, i spróbuję nawiązać jakąś konstruktywną dyskusję.Zatem zaproponuj konstruktywną dyskusję, a na dystans nie masz co liczyć. |
#11 18 na 18 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy ateista | > Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.> Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:> - nie ochrzcił dziecka> - nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej> - nie wziął ślubu kościelnego> Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?Ten "test" jest tym samym bullshitem co "ankieta" chetnie racjonalistki  Celem jest zarzucenie ateistom, ze nie sa ateistami bo wzieli slub koscielny. A ostatecznym wnioskiem bedzie stwierdzenie, ze Jahwe istnieje  |
#12 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | > Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )OJEJ!!!! na czym mnie przyłapałeś? > Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem.Oprócz zasad chrześcijaństwa, bywają jeszcze inne zasady |
#13 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | . > >>>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?> Ba, ja nawet sam zostałem ochrzczony jako ateista. Jaka jest wasza motywacja chrzcić ateistów?No widzi Pan! W Polsce się to wcale nie opłaca. Natychmiast został zrobiony Pan na szaro. Zostałem ochrzczony jako katolik, mam ślub kościelny i ochrzczone dziecko, a także ukończone teologiczne studium. Czyli teista ze mnie pełną parą. Nie wszystkie nasze przypadłości są uleczalne, a niektóre obejmują nawet ks. kard. prof. zw. dr hab.. Pozdrawiam. @@@ . |
#14 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | . > nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )Mamy podobne rozczarowanie. Nie spodziewałem się, że forum dla racjonalistów tylu durniów będzie przyciągać, ale jednak tu przychodzą i są. (Tu światopogląd jest dalece wtórnym, natomiast liczy się poziom intelektualny.) Miłego dnia. @@@ . |
#15 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Prawdziwy ateista | . > Oprócz zasad chrześcijaństwa, bywają jeszcze inne zasady.Ale i one czasem budzą kwasy. Pozdrawiam. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|