Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawdziwy ateista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
03-04-2014 16:01Apolloniusz (37 punktów)Prawdziwy ateista
Ocena -2 na 4
Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.

Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
- nie ochrzcił dziecka
- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
- nie wziął ślubu kościelnego

Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#1
03-04-2014 16:13Nie na temat
 Ocena 15 na 15
finerbijk (17282 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Ba, ja nawet sam zostałem ochrzczony jako ateista. Jaka jest wasza motywacja chrzcić ateistów?

#2
03-04-2014 16:24
 Ocena 10 na 10
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawdziwy ateista
Zanim zadasz cios dziecku, pomyśl:



#3
03-04-2014 16:37Nie na temat
 Ocena 4 na 6
Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>- nie wziął ślubu kościelnego
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?

Proponujesz publiczną spowiedź?

#4
03-04-2014 16:51
 Ocena 15 na 15
Sygnał (4252 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
Nie podoba mi się etykietka "prawdziwy". Co to, cała reszta podrabiana?

#5
03-04-2014 17:00
 Ocena 7 na 7
Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
>Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>- nie wziął ślubu kościelnego
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?

Założenie wątka jest zaproszeniem do dyskusji. Czy w Twoim odczuciu jest to zaproszenie do dyskusji? Co Tobą kieruje żeby robić taki test nie dając z siebie ani odrobiny wysiłku w sprecyzowaniu swoich motywacji.
Zakładam, że chcesz wzbudzić emocje i pewnie się uda, bo to, zakładam, jedyny cel tego wątka. Jeżeli się mylę to "rozwiń się", poproś o te dane, może ktoś zlituje się na Tobie i wyjawi odpowiedź.

#6
03-04-2014 17:02
 Ocena 19 na 19
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawdziwy ateista
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>- nie wziął ślubu kościelnego
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
Nie zrobiłem żadnej z tych rzeczy, wychodzi więc, że ateistą jestem najprawdziwszym. Podejrzewam jednak, że brak małżonki i dzieci cokolwiek na decyzji zaważył


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#7
03-04-2014 17:16
 Ocena 12 na 12
hamp (3461 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
Nurtuje cię to? Nie wiem co w tym nurtującego...

Ja nie miałem okazji dokonać żadnego z wymienionych, a i nie zamierzam żadnego sakramentu wziąć, ale potrafię sobie wyobrazić ot choćby taką sytuację, że niektórzy decydują się na to ze względu na swoją drugą połówkę, która jest wierząca i jej na tym zależy.
Jeszcze inni mogą chcieć mieć piękną ceremonię ślubu w ładnym kościele, z organami itd. I kto im zabroni poudawać, ze wierzą? Przecież dla nich to bez znaczenia - po śmierci ich żadna kara za to nie czeka Za innych jednak nie odpowiadam - ja nie wierzę i nie chcę mieć z sakramentami nic wspólnego.

W twoim pytaniu jest ukryte mniemanie, że ateiści w głębi duszy wierzą w boga.
Powiedz mi raczej, czy nie uważasz czasem, że twoja wiara może być fałszywa? Jeżeli tak jest, a chcesz zbawiania dla swojego dziecka, czemu go na przykład nie obrzezasz?

Czy jesteś tak oddany swoim poglądom, że nigdy w niedzielę nie poszedłeś na zakupy, nie zjadłeś mięsa w piątek, nie imprezowałeś w Wielkim Poście?
To są błahostki w porównaniu z przyjęciem sakramentu, który jednak o czymś świadczy, ale możesz przy okazji odpowiedzieć sobie na te pytania i pomyśleć, czy jesteś dobrym chrześcijaninem

#8
03-04-2014 17:27
 Ocena 1 na 3
Apolloniusz (37 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Rafał Kozłowski
>>Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
>>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>>- nie ochrzcił dziecka
>>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>>- nie wziął ślubu kościelnego
>>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
>Założenie wątka jest zaproszeniem do dyskusji. Czy w Twoim odczuciu jest to zaproszenie do dyskusji? Co Tobą kieruje żeby robić taki test nie dając z siebie ani odrobiny wysiłku w sprecyzowaniu swoich motywacji.
>Zakładam, że chcesz wzbudzić emocje i pewnie się uda, bo to, zakładam, jedyny cel tego wątka. Jeżeli się mylę to "rozwiń się", poproś o te dane, może ktoś zlituje się na Tobie i wyjawi odpowiedź.

Nie odpisałem Ci poprzednio bo twój post był jałowy . Po prostu pytam. Nie odp bo nie miałem czasu. Słowo spowiedź jest użyte wyjątkowo niefortunnie. Może odpowiedź ?

Nie wiem jak mam w innych słowach ująć to pytanie, albo co dopisać abyś zrozumiał, że nie ma tu żadnego podtekstu.

Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )

Rozwijając myśl odnośnie założonego wątku. Zastanawiam się jakie są motywy działania ateisty wbrew jego poglądom. Wynika to bardziej z "presji" społecznej czy z poglądów partnera / partnerki, może coś innego .

Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem.

Mam nadzieję że reszta użytkowników podejdzie to tego z większym dystansem i dojrzałością, i spróbuję nawiązać jakąś konstruktywną dyskusję.

Apolloniusz (37 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi hamp

>To są błahostki w porównaniu z przyjęciem sakramentu, który jednak o czymś świadczy, ale możesz przy okazji odpowiedzieć sobie na te pytania i pomyśleć, czy jesteś dobrym chrześcijaninem

nigdzie nie pisałem że jestem chrześcijaninem

#10
03-04-2014 17:55
 Ocena 3 na 3
Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Apolloniusz
>Nie odpisałem Ci poprzednio bo twój post był jałowy . Po prostu pytam. Nie odp bo nie miałem czasu. Słowo spowiedź jest użyte wyjątkowo niefortunnie. Może odpowiedź ?
>Nie wiem jak mam w innych słowach ująć to pytanie, albo co dopisać abyś zrozumiał, że nie ma tu żadnego podtekstu.

Sam test jest prowokacyjny. Wypadało by przedstawić i opisać problem do jakiego można się odnieść. Bo o czym w tym wątku rozmawiać? Mam podać Tobie te dane i poczujesz się szczęśliwszy? Poziom wymiany zdań zależy od Ciebie (w dużej mierze), inaczej przeradza się w pohukiwanie.

>Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )

1. Jak zauważyłeś lepiej szukać bardziej reprezentatywnej próby.
2. Pytanie należy w szczególności zadać przedstawicielom hierarchii kościoła. To oni tworzą współczesny patologiczny kościół.

>Rozwijając myśl odnośnie założonego wątku. Zastanawiam się jakie są motywy działania ateisty wbrew jego poglądom. Wynika to bardziej z "presji" społecznej czy z poglądów partnera / partnerki, może coś innego .

Skąd pomysł, że działania ateisty są wbrew jego poglądom?

>Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem.
>Mam nadzieję że reszta użytkowników podejdzie to tego z większym dystansem i dojrzałością, i spróbuję nawiązać jakąś konstruktywną dyskusję.

Zatem zaproponuj konstruktywną dyskusję, a na dystans nie masz co liczyć.

#11
03-04-2014 18:08
 Ocena 18 na 18
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawdziwy ateista
>Witam, od jakiegoś czasu, bardzo nurtuje mnie jedno pytanie.
>Kto z Was, ateistów, jest na tyle oddany swoim poglądom, że:
>- nie ochrzcił dziecka
>- nie wysłał dziecka do pierwszej komunii świętej
>- nie wziął ślubu kościelnego
>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?

Ten "test" jest tym samym bullshitem co "ankieta" chetnie racjonalistki

Celem jest zarzucenie ateistom, ze nie sa ateistami bo wzieli slub koscielny.

A ostatecznym wnioskiem bedzie stwierdzenie, ze Jahwe istnieje

#12
03-04-2014 18:13
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Apolloniusz
>Chciałbym też spytać niektórych katolików, czemu nazywają się katolikami, a nie postępują zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, ale nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )

OJEJ!!!! na czym mnie przyłapałeś?

>Jeśli chcesz mojej odpowiedzi to proszę bardzo. Żyje od kilku lat w szczęśliwym związku, bez ślubu, na dzieci, puki co, nie pozwala mi niestety praca, więc jeszcze nie stałem przed tym wyborem.
Oprócz zasad chrześcijaństwa, bywają jeszcze inne zasady

#13
03-04-2014 18:27
 Ocena 9 na 9
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi finerbijk
.
>>>>Jeśli jednak zdecydowaliście się na jeden, lub kilka z tych sakramentów, jaka była Wasza motywacja ?
>Ba, ja nawet sam zostałem ochrzczony jako ateista. Jaka jest wasza motywacja chrzcić ateistów?
No widzi Pan! W Polsce się to wcale nie opłaca. Natychmiast został zrobiony Pan na szaro. Zostałem ochrzczony jako katolik, mam ślub kościelny i ochrzczone dziecko, a także ukończone teologiczne studium. Czyli teista ze mnie pełną parą. Nie wszystkie nasze przypadłości są uleczalne, a niektóre obejmują nawet ks. kard. prof. zw. dr hab..

Pozdrawiam.

@@@
.

#14
03-04-2014 18:37
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi Apolloniusz
.
> nie spodziewam się tutaj wielu katolików (chociaż zapewne są )
Mamy podobne rozczarowanie. Nie spodziewałem się, że forum dla racjonalistów tylu durniów będzie przyciągać,
ale jednak tu przychodzą i są. (Tu światopogląd jest dalece wtórnym, natomiast liczy się poziom intelektualny.)

Miłego dnia.

@@@
.

#15
03-04-2014 18:40
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Prawdziwy ateista
W odpowiedzi szarley
.
>Oprócz zasad chrześcijaństwa, bywają jeszcze inne zasady.
Ale i one czasem budzą kwasy.

Pozdrawiam.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365