 |
Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-07-2014 20:03 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny 0 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | |
#32 1 na 1 | J_Sakowski (133 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Nie rozumiem zupelnie dlaczego nie widzisz mozliwosci posrednich> A po co Ci możliwości pośrednie, skoro chodzi o zasadę? A co tam sobie do prostytucji zaliczasz to Twoja sprawa.Tak nie mozesz dyskutowac - jezeli nie chcesz doprecyzowania. Jezeli moja propozycja prostytucji nie miesci sie w Twojej definicji to musisz to napisac. Bo sie robi tworczosc radosna z tej dyskusji. I przy okazji. Jako katacheta przedstawiam rozne swiatopoglady, metode ich oceny, porownania i niezaleznego pozyskania danych na ten temat. Miesci sie to w pojeciu katacheza i wypelnia zalozenia sporu czy nie? jezeli nie to dlaczego. ps To nie jest tak ze katacheta niejako z definicji nie moze byc racjonalista wiec racjonalista odpada z takiej fuchy (koniecznosc odpowiedniego swiatopogladu weryfikowana egzaminami itp) ? |
#33 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Tak nie mozesz dyskutowac - jezeli nie chcesz doprecyzowania.> Jezeli moja propozycja prostytucji nie miesci sie w Twojej definicji to> musisz to napisac. Bo sie robi tworczosc radosna z tej dyskusji.Mogę dyskutować jak chcę i nic nie muszę. W wątku każdy zabiera głos na zasadzie dobrowolności. Wykazanie w moim wywodzie istotnych niedociągnięć (jak niejednoznaczność czy sprzeczność) pewnie skłoniłoby mnie do ich uzupełnienia. Nie widzę takich niedociągnięć po swojej stronie, definicję prostytucji podałam, więc możesz sobie w oparciu o nią weryfikować te rozmaite przypadki. > Jako katacheta przedstawiam rozne swiatopoglady, metode ich oceny, porownania i> niezaleznego pozyskania danych na ten temat.> Miesci sie to w pojeciu katacheza i wypelnia zalozenia sporu czy nie?> jezeli nie to dlaczego.Katecheza to nauczanie zasad religii, a nie przedstawianie różnych światopoglądów. > To nie jest tak ze katacheta niejako z definicji nie moze byc racjonalista wiec racjonalista odpada z takiej fuchy (koniecznosc odpowiedniego swiatopogladu weryfikowana egzaminami itp) ?Światopoglądu nie da się egzaminami zweryfikować, a z katechizowania odpada ten, kogo kościelne władze odrzucą wg swoich kryteriów. |
#34 1 na 1 | J_Sakowski (133 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Tak nie mozesz dyskutowac - jezeli nie chcesz doprecyzowania.> >Jezeli moja propozycja prostytucji nie miesci sie w Twojej definicji to> >musisz to napisac. Bo sie robi tworczosc radosna z tej dyskusji.> Mogę dyskutować jak chcę i nic nie muszę.Ale to nie o to chodzi. btw trolujemy aż milo. > W wątku każdy zabiera głos na zasadzie dobrowolności. Wykazanie w moim wywodzie >istotnych niedociągnięć (jak niejednoznaczność czy sprzeczność) pewnie skłoniłoby mnie do ich uzupełnienia.Ja widzę. Jeżeli dajesz wybór alternatywny to znaczy że ten wybór jest. Realnie nie istnieje ponieważ katachetą można zostać po pozytywnej weryfikacji. Prostytutki weryfikuje rynek. Już to jest niesymetryczne. Dalsza asymetria. Jeżeli sie przejdzie weryfikacje wstępną to nie ma określenia jak długo trzeba być tym katachetą. Nie trzymam sie programu, przedstawiam różne światopoglądy i co? > >To nie jest tak ze katacheta niejako z definicji nie moze byc racjonalista wiec acjonalista odpada z takiej fuchy (koniecznosc odpowiedniego swiatopogladu weryfikowana egzaminami itp) ?> Światopoglądu nie da się egzaminami zweryfikować, a z katechizowania odpada ten, kogo kościelne władze odrzucą wg swoich kryteriów.Ale są wymogi formalne które trudno nadrobić ot tak. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Jeżeli dajesz wybór alternatywny to znaczy że ten wybór jest.Ale nie jest on realny, to teoretyczny wybór, np. czy wolisz za żonę Kingę Rusin czy Tomasza Lisa. > Realnie nie istnieje ponieważ katachetą można zostać po pozytywnej weryfikacji.> Prostytutki weryfikuje rynek. Już to jest niesymetryczne.Jest nieidentyczne, zaś co do symetrii, to wobec jednych aspektów ona zachodzi, a wobec innych nie. Ale przecież właśnie zróżnicowanie daje możliwość wyboru. > Jeżeli sie przejdzie weryfikacje wstępną to nie ma określenia jak długo trzeba być tym katachetą.Załóż sobie, że do śmierci, bo zawsze może Cię na drugi dzień piorun strzelić. W teście tego nie napisałam, bo uznałam, że o piorunach każdy słyszał. > Nie trzymam sie programu, przedstawiam różne światopoglądy i co?I jesteś "katechetą", który przychodzi na lekcje z gliną, cegłami i kaflami i zamiast katechizować stawia w klasie piec. Niestety zduna w teście nie przewidziałam. > Ale są wymogi formalne które trudno nadrobić...Może w realu, ale my teoretyzujemy. |
#36 2 na 2 | J_Sakowski (133 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Jeżeli dajesz wybór alternatywny to znaczy że ten wybór jest.> Ale nie jest on realny, to teoretyczny wybór, np. czy wolisz za żonę Kingę Rusin czy Tomasza Lisa.Dlaczego teoretyczny? Bo nie istnieje slub (w sensie prawnym) dwoch jednoplciowych i nie podalismy do czego ma ten slub w ogole sluzyc? Czy jak? Wielu facetow ktorzy nie jest dogmatyczni i nie maja fobii moze w okreslonych warunkach pisac sie na samca. Zwlaszcza jakby to byl jakis show za konkretna kase i negocjujesz warunki  Milion EU za transmisje, wczesniej badania (z bajerami, pol roku, rok bez kontaktow bo mieszkasz razem na bezludnej wyspie, wczesniej sobie taka wybierasz sensownie na chate pozniej, sa nawet oferty nie za miliony a za kilkadziesiat tysiecy EU itp.). Jest kolejka jak nic. > >Realnie nie istnieje ponieważ katachetą można zostać po pozytywnej weryfikacji.> >Prostytutki weryfikuje rynek. Już to jest niesymetryczne.> Jest nieidentyczne, zaś co do symetrii, to wobec jednych aspektów ona zachodzi, a wobec innych nie. Ale przecież właśnie zróżnicowanie daje możliwość wyboru.Nie bardzo. Oficjalny ateista (np. z adnotacja) bedzie mial problem z weryfikacja na katachete. W przypadku prostytucji nie masz czegos takiego. > >Jeżeli sie przejdzie weryfikacje wstępną to nie ma określenia jak długo trzeba być tym katachetą.> Załóż sobie, że do śmierci, bo zawsze może Cię na drugi dzień piorun strzelić. W teście tego nie napisałam, bo uznałam, że o piorunach każdy słyszał.Trolujesz. Jak sie katacheta nie sprawdzi to jest zwolnienie, nie znam warunkow zarudnienia katachety. W powaznych umowach o dzielo (ochrona danych na 1 i 2 stopniu, powazna firma itp) jest np. 3 miesiace wypowiedzenia dla obu stron umowy. 3 miesiace to juz chyab warunki wypelnia. > >Nie trzymam sie programu, przedstawiam różne światopoglądy i co?> I jesteś "katechetą", który przychodzi na lekcje z gliną, cegłami i kaflami i zamiast katechizować stawia w klasie piec. Niestety zduna w teście nie przewidziałam.Jak zimna klasa (ok, trzeba miec opal jeszcze, zakladam ze jest) to lepsze niz bajeczki. Byt okresla swiadomosc  A tak powazniej to przeciez tak w przypadku prawdziwego ateisty bedzie. W dodatku mozesz postawic zarzuty na poziomie religii wylacznie. > Ale są wymogi formalne które trudno nadrobić...> Może w realu, ale my teoretyzujemy.Ale trzeba trzymac sie zalozen. Katecheta nie zostaje kazdy, prostytutka (czy jak to w przypadku samca odmienic) moze byc kazdy. |
#37 -3 na 3 maja_majka (32 punktów) (zablokowany) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Moi uczniowie też studiują prawo, medycynę i nauki techniczne, a katechetą nie byłem >jeno zwyczajnym nauczycielem fizyki i matematyki....Pani od religii została zablokowana dlatego piszę to co mi wysłała na e-maila. Pani od religii napisała że nie chodziło o jej zasługi w kształceniu elit tylko o to że przekazując im wartościowy światopogląd rodzice są wdzięczni. Lekcje religii to nie tylko nauka o Sakramentach,ale również o życiu. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Dlaczego teoretyczny?Bo to test. > ateista (np. z adnotacja) bedzie mial problem z weryfikacja na katachete.Typuj wg kryterium moralności, a nie dostępności. > Trolujesz.Raczej: trollujesz. > Jak sie katacheta nie sprawdzi...W teście liczą się preferencje wybierającego. > tak [...] bedzieNie będzie, to test. > Katecheta nie zostaje kazdyNie masz zostać, lecz wskazać. |
#39 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Moi uczniowie też studiują prawo, medycynę i nauki techniczne, a katechetą nie byłem >jeno zwyczajnym nauczycielem fizyki i matematyki....> Pani od religii została zablokowana dlatego piszę to co mi wysłała na e-maila.> Pani od religii napisała że nie chodziło o jej zasługi w kształceniu elit tylko o to że przekazując im wartościowy światopogląd rodzice są wdzięczni.> Lekcje religii to nie tylko nauka o Sakramentach,ale również o życiu.Lekcje o życiu , to wychowywanie a nie przekazywanie wiedzy. Wychowywać należy przykładem a nie samym słowem. Jeśli Twoja pani katechetka pokaże jak się adoptuje ciężko upośledzone dziecko, wtedy da Ci lekcję życia, jeśli tylko chwali słowem Chazana, jej lekcja nie zasługuje na podziękowanie. |
#40 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Pani od religii została zablokowana dlatego piszę to co mi wysłała na e-maila.Nie musisz teraz słuchać pani od religii, są wakacje.  |
| ayovi (99 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Oczywiście że z bycia Katechetką.> Katechizowanie to fałsz, czyli logicznie wartości w tym nie ma.> >Prostytucja jest niemoralna.> Taki jest stereotyp, ale kto tę tezę zdoła uzasadnić? W tym wątku postawiłam tezę przeciwną, że prostytucja jest rodzajem bohaterstwa, bo dla czyjegoś dobra działa się wbrew swej naturze, jak ten święty Marcin, co to się płaszczem z żebrakiem podzielił... Obalisz to?Nie do końca wbrew swej naturze, owszem jest wielu ludzi potrafiących żyć bez seksu,ale dla większości ludzi seks jest z różnych względów ważny. Pani Władysława chyba myli prostytucje z kurestwem(pardon za określenie). Prostytutki w przeciwieństwie do dających za darmo kurewek robią sporo dobrego dla bliźniego -co Panią Władysławe powinno cieszyć - i dla siebie zarabiając uczciwie pieniądze. Jest wielu uzależnionych od seksu i prostytutki są dla takich osób nieomal wybawieniem. |
#42 -2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > że prostytucja jest rodzajem bohaterstwa, bo dla czyjegoś dobra działa się wbrew swej naturze, jak ten święty Marcin, co to się płaszczem z żebrakiem podzielił... Obalisz to?Cóż za nonsens o prostytucji.... Czy napisałąś to zdanie na poważnie ?!?!?!?!
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Prostytutki w przeciwieństwie do dających za darmo kurewek robią sporo dobrego dla bliźniego...To w końcu seksualną przyjemność uważasz za dobrą, czy naganną?  |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > > że prostytucja jest rodzajem bohaterstwa, bo dla czyjegoś dobra działa się wbrew swej naturze, jak ten święty Marcin, co to się płaszczem z żebrakiem podzielił... Obalisz to?> Cóż za nonsens o prostytucji....Póki nie obalisz, nonsensem jest pisanie że to nonsens. > Czy napisałąś to zdanie na poważnie ?!?!?!?!A poważnie pytasz?!?!?!? |
daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >> że prostytucja jest rodzajem bohaterstwa, bo dla czyjegoś dobra działa się wbrew swej naturze, jak ten święty Marcin, co to się płaszczem z żebrakiem podzielił... Obalisz to?> >Cóż za nonsens o prostytucji....> Póki nie obalisz, nonsensem jest pisanie że to nonsens.> >Czy napisałąś to zdanie na poważnie ?!?!?!?!> A poważnie pytasz?!?!?!?> Dlaczego ma obalać? Ty pierwej udowodnij. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|