 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-08-2014 14:58 | MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Nawrócony ateista
-5 na 5 | Znalazłem ciekawy tekst o nawróconych ateistach, nie podaję adresu URL, ponieważ jako osoba z ujemnym stanem punktów, nie mam takiej możliwości, oto fragment:
"Nie od dziś wiadomo, że ateizm cieszy się największą popularnością wśród osób młodych. Później, wraz z dojrzewaniem, maleje liczba ateistów w kolejnych grupach wiekowych. Dlaczego? Czasem jest tak, że do pewnych spraw trzeba po prostu dojrzeć. Młodzi ludzie często traktują ateizm jako bunt przeciwko rodzinie, społeczeństwu. Jednak jest on przede wszystkim kuszący dlatego, że niczego nie wymaga. To droga najmniejszą linią oporu. W ateizmie człowiek nie musi szukać Boga, zmieniać swojego życia, poświęcać swojego czasu, uczyć się pokory i uznać swoją słabość i grzeszność. Bo tak łatwiej...
Peter Steele Lider znanego na świecie zespołu metalowego Type O'Negative. Steele przez długie lata posiadał wizerunek osoby walczącej z Kościołem. Niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Przez jakiś czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jego życie zmieniło się w 2005 r. po śmierci jego matki. W 2007 r. wokalista oświadczył, że przyjął Chrystusa i odtąd utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu Decibel, przemiana nastąpiła u niego po poważnym kryzysie jaki przeszedł. Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zaczynasz też myśleć co stanie się potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że jest Bóg. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd - powiedział muzyk"...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#1 5 na 5 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > W 2007 r. wokalista oświadczył, że przyjął Chrystusa i odtąd utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego. > ... > Przez jakiś czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym.
Nic dziwnego. |
#2 -1 na 1 MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > > W 2007 r. wokalista oświadczył, że przyjął Chrystusa i odtąd utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego.> > ...> > Przez jakiś czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym.> Nic dziwnego. Spodziewałem się takiej wypowiedzi. Przeczytaj tekst dokładnie, ze zrozumieniem i nie przestawiaj kolejności zdań. Trafił do psychiatryka i wyszedł z niego jako ateista. |
#3 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | No i? To ma oznaczac, ze Jahwe istnieje? Bo jak dla mnie to oznacza tylko i wylacznie, ze jakis tam czlowiek belkocze a jakims tam "bogu". Poza tym jak zawsze ten niby nawrocony jest juz martwy i nie mozna sprawdzic co i czy nadal tak twierdzi. Czemu wierzacy chwytaja sie kazdej brzytwy aby udowodnic prawdziwosc swojej wiary (mam na mysli teraz tych, ktorzy takie "swiadectwa" nawrocenia z rumiancami na tarzy prezentuja ateistom)???? Co chcesz przez to osiagnac? Na kazdego nawroconego jest milion nienawroconych, ktorzy Jezusa nie przyjeli  |
#4 2 na 2 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Nawrócony ateista | > Trafił do psychiatryka i wyszedł z niego jako ateista.W jakim ośrodku leczą z teizmu? Nie sądziłem, że to uleczalne, należałoby tam wysłać kilka osób.
 |
#5 9 na 9 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Nawrócony ateista | Mój kolega nawrócił się na pogaństwo i ma to świadczyć o istnieniu tych bogów i nieistnieniu Jezusa?
Po śmierci jest to co ma być. |
MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > Po śmierci jest to co ma być.Mógłbyś rozwinąć ten wątek? |
#7 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > >Po śmierci jest to co ma być.> Mógłbyś rozwinąć ten wątek?To samo co przed narodzinami (lub po katolicku: przed poczeciem) - jedno wielkie nic  |
#8 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Nawrócony ateista | |
#9 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Nawrócony ateista |
>to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd - powiedział muzyk"... I na takim przerażeniu bęcwałów niebędących w stanie zmierzyć się z rzeczywistością żerują akwizytorzy zmyślonego towaru. I po to by dzisiaj metalowiec mógł się nie bać powstał przed wiekami Bóg... bajko ty moja!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#10 4 na 4 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > Spodziewałem się takiej wypowiedzi. Przeczytaj tekst dokładnie, ze zrozumieniem i nie przestawiaj kolejności zdań. Trafił do psychiatryka i wyszedł z niego jako ateista.To bardzo ciekawe, bo z fragmentu, który przytoczyłeś nie wynika taka chronologia. Przeczytaj tekst dokładnie, ze zrozumieniem.  |
#11 -1 na 1 MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > > Spodziewałem się takiej wypowiedzi. Przeczytaj tekst dokładnie, ze zrozumieniem i nie przestawiaj kolejności zdań. Trafił do psychiatryka i wyszedł z niego jako ateista.> To bardzo ciekawe, bo z fragmentu, który przytoczyłeś nie wynika taka chronologia. Przeczytaj tekst dokładnie, ze zrozumieniem.  Skoro tego nie widzisz (nie chcesz widzieć?), to ja nic na to nie poradzę. Dla mnie to jest oczywiste. Na potwierdzenie tekst z innej strony, napisany w bardziej jednoznaczny sposób: "Po śmierci matki, która całe życie modliła się na różańcu o jego nawrócenie, po pobycie w więzieniu, na odwyku i szpitalu psychiatrycznym dokonała się w Peterze wielka przemiana. Po 30 latach przystąpił do spowiedzi, zaczął chodzić na msze św i czytać Pismo Święte. Jak podkreślił w jednym wywiadzie, gdy jest u siebie na Brooklinie to codziennie chodzi do kościoła i znajduje tam prawdziwe ukojenie. Najnowsza płyta to jego hołd dla Pana Boga i wyznanie grzechów. Jest zagorzałym antyaborcjonistą, o czym śpiewa na albumie Dead Again. Muzyk jednak wciąż się zmaga ze swoimi słabościami - alkoholem i narkotykami. W jednym z ostatnich wywiadów oznajmia, że od kilku miesięcy nie pije ani nie bierze narkotyków z czego bardzo się cieszy. Uważa, że Bóg ma dla niego swój plan i wszyscy mamy jakiś ważny cel wyznaczony nam przez Boga, który musimy odnaleźć i realizować w swoim życiu. Peter jest samotnym człowiekiem, jego rodzice nie żyją, a on sam nie założył nigdy rodziny. Ma jednak wiernych fanów swojego talentu, którzy wspierają go duchowo i modlitewnie". |
#12 5 na 7 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > Skoro tego nie widzisz (nie chcesz widzieć?), to ja nic na to nie poradzę. Dla mnie to jest oczywiste.Cóż mogę na to poradzić, że widzisz rzeczy, których nie ma? masz: > "przemiana nastąpiła u niego po poważnym kryzysie jaki przeszedł"Religijność jest sztucznie wywołaną psychozą - poprzez indoktrynację w dzieciństwie. Ta indoktrynacja bywa nieskuteczna, lub udaje się połowicznie, w takich przypadkach może powrócić w wieku dojrzałym jako zespół chorobowy. Nagły zwrot ku religii to objaw dobrze znany psychiatrii. Zauważ, że ludzie których w dzieciństwie straszono żydowskim bóstwem i jego synalkiem w wyniku załamań osobowości zwracają się właśnie ku nim, a nie ku Allahowi czy innemu Wisznu. |
#13 2 na 2 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | Edytowałeś podczas gdy pisałem odpowiedź, stąd dubel. Zauważ że z tekstu: > po pobycie w więzieniu, na odwyku i szpitalu psychiatrycznym dokonała się w Peterze wielka przemiana. Po 30 latach przystąpił do spowiedzi, zaczął chodzić na msze św i czytać Pismo Święte.wyciągasz wniosek: > Trafił do psychiatryka i wyszedł z niego jako ateista.O Matko Boska Bezlitosna! Uczcijmy minutą ciszy opłakany stan systemu edukacji. |
#14 2 na 2 belvedere (82 punktów) (zablokowany) | Odp: Nawrócony ateista | > Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zaczynasz też myśleć co stanie się potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że jest Bóg. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd - powiedział muzyk"...I z tego pragnienia życia po śmierci często lekceważy się to ziemskie. I tyle miłości dla Boga i matki boskiej, że już jej dla innych nie starcza. A ja, wierząca, przyznać się muszę, że szalenie mnie przeraża perspektywa życia wiecznego. Jak to wiecznie?? Znakomicie ubrał w słowa ten problem Stanisław Lem w utworze "Ze wspomnień Iljona Tichego. Opowiesć II". |
#15 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Nawrócony ateista | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|